Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megenni a másik élelmét fórum

Megenni a másik élelmét (beszélgetős fórum)

1 2
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Habospite)
2012. ápr. 1. 11:13
Sajnos a világon senki, és semmi. :SS
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Cae9f2c8c5)
2012. ápr. 1. 11:11

Mert muszáj neki, ez is tény, attól, hogy valaki nem akarja látni, ez van. Dollár milliárdokat nyúltak le így.

ezzel szerintem nem bántott meg senkit, magát a rendszert, ami így működik.


Nem kell elhagyni határt, sőt a szobát sem, hogy lássuk mi folyik, szörfölni kell a neten, mert az éremnek két oldala van, nem mindegy melyik felét mutatják felénk, ha csak egyiket látjuk, mert azt ildomos, járjuk körbe és nézzük meg a másik oldalt is.

37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - C33bd8536b)
2012. ápr. 1. 11:03
Teljesen igazad van!!!!
36. Habospite (válaszként erre: 34. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 1. 11:00
Én is ezen gondolkoztam, hogy előbb a mikrokörnyezetünknek kéne segíteni, mert hiába utalsz te pénzt az afrikai éhezőknek/rákos gyerekeknek/állatmenhelyekre stb., mert semmi sem garantálja, hogy tényleg jó helyre kerül az a összeg.
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Sz.Izolda)
2012. ápr. 1. 11:00

Jó Neked, hogy hiszel még a mesékben.


Igazad van, hogy valahogy el kellene kezdeni, de én pl. ha van annyi amit esetleg félretudok tenni, azt a gyerekeimnek adom, és nem idegeneknek, volt, van rálátásom, ha nem személy szerint a kezébe adod valakinek akkor a Te adakozásodból mennyi jut a célszemélyekhez.

A világ kegyetlen, kicsiben és nagyban is. Pár ember meg álmodozhat, de szép is lenne, ha....., de ez nem így működik.

34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Ami.)
2012. ápr. 1. 10:52

Kínában felelőtlenül??? Kínában büntetik azt aki megszüli a második gyermeket. Nagyon komoly a születésszabályozás náluk.


Afrikában, sajnos sok helyen úgy élnek, mint az állatok, ezen már sokat gondolkodtam én is, miért nem tesz valamit a világ?? Ne csak dobjanak eléjük egy bögre rizst, hanem fel is kellene őket világosítani, netán fogamzásgátlóval ellátni őket.

Nem tudom globálisan érdekli-e a nagyhatalmakat mi folyik ott, vagy sok pénzt ellehet így sikálni, a segélyekre hivatkozva, mert voltak már ebből botrányok.


*** A kérdésre visszatérve, elég lenne ez mikróban is, ha sokan elgondolkodnának, hiszem amíg a szomszédom éhezik, és nem adok neki egy szelet kenyeret, de amikor pl. van az Aranyág és ott a nevemet is kiírják odaküldök x-Ft-ot, lássátok, mily nagy lelkű vagyok, addig nincs miről beszélni, és az a tapasztalatom, tényleg nincs. :SSS

33. csgybzs (válaszként erre: 19. - Globus)
2012. márc. 31. 17:32

Tisztában vagyok ezzel, de köszi a felvilágosítást.

Ja, igazából mindenki mondhatná, hogy "nem tőlünk szaporodunk", de nincs értelme.... Simán le lehetne redukálni x ideig egy gyerekre, egy egészséges csökkenés lenne mindenkinek....

32. c33bd8536b (válaszként erre: 31. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 31. 16:34

Lehet, hogy felületes vagyok...nem akkora bűn az...


Magamfajta? Ha nincsenek már érveid, személyeskedsz?


Én kulturáltam próbáltan beszélgetni egy komoly témáról. Amit itt, ebben a topikban ideillőnek találtam. Ha nem tudsz válaszolni, mert nem vagy otthon a témában, mondd azt. De ne személyeskedj.

31. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 30. - C33bd8536b)
2012. márc. 31. 16:24

Akkor viszont felületes vagy, hogy nem vetted észre, ohgy más is írt Afrikáról.

De itt is befejeztem, mert a magadfajta egész egyszerűen nem is akarja megérteni azt, amit a másikír. Kiragad egy pár szót és azon szépen ellovagol.

30. c33bd8536b (válaszként erre: 29. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 31. 16:17

Mivel hogy a egyértelműen a te hsz-odra válaszoltam, nem tudom, miért hitted, hogy nem neked szólt.


Nem ragaszkodom mereven Afrikához...csak a topik témájához.

29. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 28. - C33bd8536b)
2012. márc. 31. 15:41

Bocs, tényleg írtam, csak nem én voltam az egyetlen, azért hittem azt, hogy nem nekem szólt.


Mereven ragaszkodsz Afrikához, pedig én a pazarlás miatt hoztam fel példának.

28. c33bd8536b (válaszként erre: 27. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 31. 15:37

Hogy kivel keverlek? Ezt nem te írtad?


"addig Afrikában egy lavór víznek is örülnének, nem hogy egy jakuzzi mennyiségnek".


Az afrikai éhezők nem azért éheznek, mert én tatárbifszeket ebédelek. Hanem azért, mert a gyarmatbirodalmak megszüntetése óta, gyakorlatilag polgárháború dúl a területek többségén. Csatatéren nem lehet gabonát termeszteni! A harcoló felek fegyveresei elhajtják a falusi lakosság megélhetését jelentő állatokat.


Nem akarlak megsérteni, de szerintem semmit sem tudsz az afrikai országok politikai helyzetéről. Milliók segíteni akarása sem elég. Ők maguknak kell(ene) megoldják a saját problemájukat. Tudod, hiába adunk nekik halat, ameddig képtelenek megtanulni halászni.....

27. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 26. - C33bd8536b)
2012. márc. 31. 12:46

Pedig az lenne, ha mindenki így állna hozzá. De pár ember segíteni akarása nagyon kevés.

És keversz mással.

26. c33bd8536b (válaszként erre: 25. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 31. 09:14

Hogyhogy miért ezzel példálózom? Nem te emlegetted az afrikai éhezőket? Eleve a topikindítóban 7 milliárd ember élelmezéséről van szó!


Hol láttál gúnyt, meghazudtolást vagy lenézést a hozzászólásomban? Tényeket írtam le, azt, hogy a világ legnagyobb, legjobban kiépített segélyszervezetei sem mindig tudják eljuttatni az élelmiszert, vizet, gyógyszert oda, ahol a legnagyobb szükség van rá.

Neked nem tűnik furcsának, hogy a világ egyik legszegényebb országának elnöke saját éhező népét fosztja meg a legszükségesebbtől, amit, ahogy írod, a jólelkű, adni akaró emberek összegyűjtöttek?


Nem olyan egyszerű ez, hogyha én kevesebbet fogyasztok, akkor helyreáll a világ gazdasági egyensúlya.

25. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 23. - C33bd8536b)
2012. márc. 31. 08:39

Én nem tudom, hogy ott hogy is van ez, mert határon túlra én nem tudok menni.


De ezzel miért példálózol? Attól, mert ott szar emberek vannak, attól még léteznek jólelkű, adni tudó egyének. Nem kéne őket sem lenézni, sem gúnyolni, sem meghazudtolni.

24. c33bd8536b (válaszként erre: 20. - Sz.Izolda)
2012. márc. 31. 08:17
Gondolom, te így teszel. Márminthogy a spórolt pénzedet odaadod annak, akinek semmije nincs.
23. c33bd8536b (válaszként erre: 18. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 31. 08:13

Bizony örülnének, főleg ha a segélyek eljutnának az éhezőkhöz, és nem nyúlná le azt a saját politikai elitjük.


"Őrizetbe vették a rendőrök George Clooneyt, az édesapját és több aktivistát Washingtonban a szudáni nagykövetség előtt. ... Clooney az ellen tiltakozott, hogy a szudáni elnök nem engedi át az élelmiszersegélyt a határon."


Akkor hogyis van ez?

22. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 20. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 19:56
Hagyd. A legtöbben úgysem értik. Viszont mikor bajban vannak, akor más felé nyújtják ők is a kezüket és ha senki sem segít, akor szídják azokat, akik valaha ők is voltak.
21. timycat (válaszként erre: 20. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 19:22

Ezt most te sem gondolod komolyan. Ne adjak vacsorát a családomnak, hanem rakjam félre azt a pénzt és adjam oda egy tökidegen valakinek? :o

Aztán rámrúgja az ajtót a gyámhatóság, hogy éheztetem a gyerekemet. Meg egyébként is, 47 kiló vagyok, szép lenne ha még nem is vacsoráznék.

20. Sz.Izolda (válaszként erre: 18. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 30. 15:25

Hát ez az. Szerintem aki ezen változtat, vagy soha nem is pazarolt, az máris sokat tett. Nem kell Amerikára mutogatni, meg másokra és azt magyarázni, miért úgyis mindegy. Egyesével kell elkezdeni a normális életet.

Egyébként ha pl. ma nem vacsoráznék, vagy feleannyit, azt a spórolt pénzt vagy élelmet oda lehet adni másnak, akinek nincs semmije.

19. globus (válaszként erre: 3. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 15:21
Mármint kicsoda az a "mi"? Két ember legyárt egy, vagy két utódot, az még nem szaporodás. Háromtól felfelé igen, azért ez nálunk nem túl gyakori.
2012. márc. 30. 15:19

A zabálás társadalmi probléma. Mindenki a test örömének él, két pofára falják a csipszet, a csokit, a tököm tudja mit. Tele a hűtő és nem csak annyi fogy, amire szükség van, hanem annál sokkal több, majd mennek orbitális összegű fogyókúra szalonokba költeni tovább a pénzt.


Amíg a nagyvárosban a túlsúly az úr, addig Afrikában egy lavór víznek is örülnének, nem hogy egy jakuzzi mennyiségnek.

17. c33bd8536b (válaszként erre: 12. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 15:09

De most konkrétan hogy gondolod?


Ha én holnap nem ebédelek, attól hogy lesz jobb az afrikai éhezőknek?

2012. márc. 30. 14:52
Átolvastam és oda válaszoltam. Ha valakit érdekel...
2012. márc. 30. 12:53

Én még nem olvastam el a másik fórumot, de délutánra megetszem és akkor jövök ide is.

Alszok. Tulajdonképpen egész nap. Már nem bírom így a végét. :D

14. Ami.
2012. márc. 30. 12:08

Igen ez a baj,h nem vagyunk befolyásolva egymás iránt..én hiába vonok meg magamtól valamit,a nincstelennek nem lesz több.

Vasárnapi ebédből megmarad egy tányér kaja,mit csinálok vele? Utálom kidobni az ételt,de állataink nincsenek,mégis hova rakjam?És ahogy öntöm a kukába megfordul a fejembe h mások gyökereket rágnak,de nem tudom teleportálni nekik.

13. timycat (válaszként erre: 1. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 11:51

Én nem így érzek, megdolgozunk azért, hogy meg tudjuk venni azt a kaját. Attól hogy én éheztetném a családot az afrikai árváknak nem lenne jobb. A rosszullétig evésnek tényleg nincs értelme, de nem az éhezők miatt látom így. Egy háromfogásos családi ebédben viszont nem látok semmi kivetni valót. Az étel elpocsékolását én sem szeretem, ételt ki soha sem dobok, max. az állatkáinknak adom.

Wc-t ivóvízzel lehúzni tényleg "luxus", de azért nem érzek lelkiismeret-furdalás, ha egy hosszú nap után teleengedem a jacuzzit és relaxálok benne 1-1,5 órát. Ha nem tenném akkor sem lenne több vagy jobb minőségű ívóvíz Etiópiában.

12. Sz.Izolda (válaszként erre: 10. - Ami.)
2012. márc. 30. 11:37
Persze, de azért mégsem mindegy. Saját lelkiismeret miatt sem, meg talán akik megőrzik a másét is, nem pazarolják el, azoknak lesz is mindig.
2012. márc. 30. 11:31

Na, közben elolvastam a másikon, amit írtatok, de oda kommentelni nem volt időm, Kisfiam lefoglal...


Szép Izolda mindaz, amit képviselsz, maximális tiszteletem a Tied, de sajnos a mai világban nehezen, vagy egyáltalán nem megvalósítható sok minden(gondolok a másik topicban írtakra...)

Ott gyönyörű, idilli képet festettél, ahol minden szép és jó, de ez a realitás talaján nem így működik...

10. Ami.
2012. márc. 30. 11:13

Az a baj h ez nem Magyar probléma,szóval hiába fogunk mi össze,és nem pazaroljuk a vizet,ha Amcsiba igen,hiába nem szülünk felelőtlenül ha Afrikába,Kínába stb igen.

Az egész világot megregulázó program,vagy törvény kéne,hogy megmentsük a Földet.Ha más nem,majd az Armageddon elintézi.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook