Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megengedhető, hogy egy 15 hónapos baba hosszabb ideig nézze a Minimaxot? fórum

Megengedhető, hogy egy 15 hónapos baba hosszabb ideig nézze a Minimaxot? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
29. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 27. - Pmjudit)
2009. febr. 24. 14:28
Az egyértelmü.Hasonlókat gondolok a számitógépröl is,mértékkel és felügyelettel hasznos...az ellenzőknek biztos bután hangzik,de pl az egérhasználattal rengeteget ügyesedett a keze...persze nem napi szinten és nem sokáig vannak gép előtt ez egyértelmü,és mellette máshogy is ügyesitjük őket,de én láttam hogy a fiamnak pl ez nagy rásegités volt és kedvet adott máshoz hogy abban ügyes lett....
28. pmjudit (válaszként erre: 24. - Nagyreni)
2009. febr. 24. 14:28
Igen, láttam, hogy 15 hósra vonatkozott a kérdés. A kisfiam kb. annyi idősen kezdett odafigyelni a tévére, mikor a lányom nézte. A Thomas lett a kedvence, de annyira, hogy mindenhova a szó legszorosabb értelmében, mindenhova visszük, azzal is alszik, megeteti, tologatja a babakocsiban.:)))
27. pmjudit (válaszként erre: 26. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 24. 14:25

Így van.

Olyan aranyos a zenéjük. A mesék szépek , színesek, kedvesek.

Persze a mértéket meg kell tartani.

26. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 23. - Pmjudit)
2009. febr. 24. 14:20

Sokan mondják hogy a beszéd rovására is mehet de nem hiszem hogy ettöl függ...persze most nem gondolok a szélsőségekre,mert ismerek olyan szülőt aki soha nem mesél és nem sétálnak stb,nagyon örül hogy a gyerek szépen csendben elvan a tv előtt:(


De ezek a kis talán együgyü dallamok nagyon fülbemászóak és én örülök ha próbálja énekelgetni:)

25. nagyreni (válaszként erre: 23. - Pmjudit)
2009. febr. 24. 14:19
Egyébként az én kisfiam is előbb kezdte el dúdolni a Thomas zenéjét és énekelni a Noddy-ét, mint mondjuk a Megy a gőzös, megy a gőzöst. Egyszerűen nem tudtam rávenni arra, hogy a térdemre üljön és játszunk, verseljünk, simán otthagyott, inkább autózott vagy vonatozott. De a mesezenéket hamar megtanulta, és mikor ezeket énekli, akkor mondom neki, hogy jaj de szép volt, akkor most énekeljük el a ...-t is, és rázendítek valami gyereknótára. Nem mindig jön be, mert azok még csak most kezdik érdekelni (pedig már 3 éves), de nekem már ez is haladás. Ha a tévének köszönhetem, akkor annak köszönöm.
2009. febr. 24. 14:17
Igen, a kérdés kisebb babáról szól, épp azért írtam, hogy nem kell eltiltani a gyereket tőle, mert a 15 hónapost még nem érdekli, csak nézi pár percig, ahogy idősebb lesz, egyre jobban megérti, ezért leköti és butaságnak tartom eltiltani őket. Még a 15 hónapost is.
23. pmjudit (válaszként erre: 22. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 24. 14:12
Az enyém most kezd beszélni, énekli a "Postás Pat"-et és a "No-no- no -Noddy"-t babanyelven, de felismerhető! :)))
22. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 21. - Pmjudit)
2009. febr. 24. 14:06
nekem gond van a beszéddel és ha mondjuk a postás Pat hatására kezd el énekelni ha fonetikusan is akkor fene bánja hogy más szerint jó e vagy sem a tv....Sok minden "okos" dolog van ami megmarad mindkét gyerekemben és azért elég jól tudják hol a határ a valóság és a mese között....bár a kérdésfeltevés picibbre vonatkozik,időnként nem hiszem hogy árthat....
21. pmjudit (válaszként erre: 12. - Nagyreni)
2009. febr. 24. 14:02

Én is egyetértek. Nálunk is így van- a nagy nézi, mert 6 évesen talán nézhet minimaxot, a kicsi pedig látja a nagytól és ő is nézi egy ideig.

2 éves és igenis szereti a Thomast, a Nodddyt - van neki mindegyik játék formában is és amikor az adott mese megy, büszkén mutogatja.

Nálam is felmegy a pumpa ettől a szövegtől, hogy egyáltalán ne nézzen tévét. Ahogy írtad mi is néztünk , ez ma már az élet része. Információ, szórakozás - megfelelően adagolva.

20. 0461ed8f75 (válaszként erre: 12. - Nagyreni)
2009. febr. 24. 13:40
Teljesen egyetértek veled. Nekem is mindkét gyermekem nézi a tv-t, de ők is tudják, hogy hol a határ. Sőt igazából mikor otthon vagyunk egész nap megy a tv, de csak inkább hallgatjuk, ha olyan van leülünk megnézzük. Szerintem ebben nincs semmi rossz. Attól még foglalkozom a lányokkal, tisztességesen nevelem őket. Sőt a meseolvasás sincs elhanyagolva :D
2009. febr. 24. 13:35
nem
2009. febr. 24. 13:32
nem
17. supin (válaszként erre: 16. - Nagyreni)
2009. febr. 24. 13:18
Köszönöm!
16. nagyreni (válaszként erre: 15. - Supin)
2009. febr. 24. 12:55
Erre büszkének kell lenni (én is az voltam a nagynál), de ez kivételes eset, nem ez a tankönyv szerinti. Egy, másfél éves babákkal még mondókázni, verselgetni, énekelni kell játékos formában, őket még nagyjából "csak" ez köti le tartósan, csak nagyon ritkán a mese, rajzolás, építőkockázás.
15. supin (válaszként erre: 13. - Borbelya)
2009. febr. 24. 12:44
Egy éves unokám igenis már firkálgat. Élvezi,mutogatja,hogy az ő műve.
14. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 12. - Nagyreni)
2009. febr. 24. 12:19
nincs mit irnom,maximálisan egyetértek veled.....
13. borbelya (válaszként erre: 5. - Kriszti40)
2009. febr. 24. 12:14
15 hónaposan rajzolgasson????
2009. febr. 24. 10:09

Nálunk is elég korán kezdte a kicsi nézni a tévét, mert hogy a nagy nézte. Nem hiszem, hogy meg kellene ijedni, hogy egy 15 hónapos baba rajt felejti a szemét tévén, egyrészt mert sokáig úgysem fogja nézni, egyszerűen nem köti le, amit lát, a reklámok is csak azért, mert rövidek, változatosak, amint vége van, el fog fordulni. Nekem mindkét gyerekem nézi a tévét, nem korlátozom őket (hiszen én is szeretek tévézni), de tudják hol a határ. Az évek során kialakultak a szokásaink, akár tévézési, akár játék, akár más szokásokról legyen szó.

Most sokan megköveznek majd (legalábbis, ahogy az előző hozzászólásokat olvastam), de szerintem ez is csak egy divatos új irányzat, mondhatni hóbort, hogy a gyerek egyáltalán ne nézzen tévét. Szerintem nézzen, igénye is van rá (kevés kivétellel), újabb ingereket jelentenek, nagyon sok tanulságos mese van, helyzeteket ismerhet meg, amiket én nem tudok mesterségesen előállítani neki. Ha a szülő okosan megválogatja, hogy a gyerek mit nézhet meg és mit nem, semmiféle káros hatása nem lesz a tévének. Egy valami múlik a szülőn, és az nem az, hogy hány éves kortól és mennyit engedi a gyereket tévézni, hanem hogy mennyit és hogyan foglalkozik vele. Mellesleg, én is, mi is mindannyian tévéztünk gyerekkorunkban, mégis tisztességes emberek, szerető szülők lettünk. Ha a mi gyerekeink is olyan műsorokat néznek, amiket mi annak idején, és emellett olyan szeretettel neveljük őket, ahogy minket a szüleink, nem hiszem, hogy rosszabbak lesznek nálunk.

11. Gummy
2009. febr. 24. 10:01

A reklámok szerintem még rosszabbak, mint a mesék.


Na után jön aztán a követelőzés....

2009. febr. 24. 09:54

Ó te jó ég! Megyek is innen, ahogy bejöttem, csak itthagyom ezt az írást....:

NEM, EZ NEM NORMÁLIS!

Ismernie sem kéne a tévét...max. a reklámok...

2009. febr. 24. 09:53

A minimaxot nálunk főleg én szoktam nézni. :)


A gyerekek néha otthagyna a tv előtt, és mennek játszani. Nekem tetszenek azok a mesék, bár 1-2 nagyon gagyi.

2009. febr. 24. 09:51
egyaltalan nem!Az a jo,ha nem megy egesz nap a tv,mert akkor sokszor eltereli a figyelmet a jatekrol is.Az en lanyom 3,5 eves,este szokta nezni a minimaxot egy vagy ket meset,de ennyi a tevezes.A minimaxon vannak jo kis mesek,a tobbi valoban nem gyerekeknek valo,a tevezes kifejezetten art a gyereknek.Kiveve azt a max fel oras musort amibol esetleg tanulhat valamit.
2009. febr. 24. 09:47

Szerintem nem.

Nálunk napi 15 perc tv-zés engedélyezett, akkor is szigorúan BEBE tv. Ezt pszichológusok és szociólogusok fejlesztették ki, nagyon lassan váltogatják a képeket, nincsenek benne hirtelen mozdulatok és hát erőszak mentes. :-)

De max. napi 15!!! perc.

2009. febr. 24. 09:46
Nekem is 15hós a fiam,csak a reklámok érdeklik :-)
2009. febr. 24. 09:44

Nem !


Egy ekkora gyerek építőkockázzaon, rajzolgasson, mesekönyvet nézegessen.Kislányom 2,5 évesm és nem szeretem, ha TV-t néz, bár elkerülhetetlen.

2009. febr. 24. 09:42

Mivel a 3 éves szokta nézni,néha a 13 hós is ottfelejti a szemét...de ez főleg a rövid reklámokra vonatkozik, max 1-2percre...

Más meseadót be se kapcsolok, mert ami a cartoonon és a jetixen van, az nem gyereknek való!!!

Minimaxon vannak nagyon jó és aranyos mesék is.

2009. febr. 24. 09:40
Nálunk nincs tvzés, főleg ebben a korban! Majd ráér még, és akkor is szerintem majd megválgatom hogy mit nézzen!
2009. febr. 24. 09:40
Nem! Semeddig ne nézzen tvt.
2009. febr. 24. 09:39
Megengedhető, hogy egy 15 hónapos baba hosszabb ideig nézze a Minimaxot?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook