Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megengedhető, hogy egy 15 hónapos baba hosszabb ideig nézze a Minimaxot? fórum

Megengedhető, hogy egy 15 hónapos baba hosszabb ideig nézze a Minimaxot? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2009. febr. 25. 14:44
Még egy dolog: egyedül semmiképp ne nézzen tévét a kisgyerek! Ha ott vagy mellette, megbeszélhetitwk, amit nem értett, vagy elkapcsolhatod, ha olyasmi van, ami nem neki való. Én is tudom, hogy nem könnyű (főleg, ha egy gyerek van), de ne legyen az, hogy beültetem a gyereket a tévé elé, hogy ki tudjak takarítani, ect. Akkor már inkább dvd.
58. drnéni (válaszként erre: 51. - Ritkó)
2009. febr. 25. 14:41
Nincs itt hely bővebben elmagyarázni, lejjebb röviden összefoglaltam, hogy miért nem jó. Ha tényleg jót akarsz, olvass utána!
57. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 56. - Borbelya)
2009. febr. 25. 09:53
Megnéztem az ismertetőjét nem tünik rossznak...Főleg ha valaki nem biztos abban tudja e jol kezelni stb....és az ára sem egetrengető tényleg,bár simán van párszáz ft különbség az árfekvések között akit érdekel érdemes több helyen megnéznie:)
56. borbelya (válaszként erre: 55. - 03755e6896)
2009. febr. 25. 09:50
Az 53. hozzászólásban ajánlott könyvben sok kérdésre választ kaphattok ebben a témában!
2009. febr. 25. 09:11

Sziasztok!

Mi pszhiológushoz járunk viselkedés problémával. A pszy azt mondta,hogy nem a minimaxos mesékkel van gond,hanem a közben lévő reklámokkal...

Lehet benne valami.

2009. febr. 25. 08:49
Ajánlom figyelmetekbe Ranschburg Jenő: Áldás vagy átok c. könyvét!. Nem túl drága, és nagyon tanulságos!
53. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 52. - Gummy)
2009. febr. 24. 20:12

:D

Magyar Népmesék vannak a minimaxon is és szeretik a fiúk....

Igen ott van a Jancsi és Juliska a kemencésnyanyával,meg a Hófehérke a mérgezett almával....stb....

52. Gummy
2009. febr. 24. 20:00

Szerintem a mostani mesék sokkal jobbak, mint a régebbiek. (legalábbis a Minimaxosak)


Régen hogy utáltam a : Leo és az oroszlán, meg a Varjúdombi meséket, a Mekkeleket, Pampalinit, Nils Holgersont.... Szerintem ezek a borzalmas mesék.


Amúgy ha már a brutál meséknél tartunk, akkor nézzétek meg a MAGYAR NÉPMESÉKET! Múltkor megszereztem az összes részét, és azt nézték a gyereket, hááát....

Pl.: Két nővér a húgukat feldarabolták és belerakták a hegedűbe, vagy a férj örült amikor a felesége beleesett a gödörbe, és ottmaradt, vagy a királykisasszony szétterpeszette a lábát, és a pasi meg bekiáltott a nuncijához, hogy bújj ki ördög, mert én akarok bebújni.... stb ...


Szóval régebben is voltak brutál mesék, csak nem rajzolták le annyira, mint most.

51. Ritkó
2009. febr. 24. 18:35

Miért sérülne attól a gyerek, hogy tévézik? Semmi baja se lesz tőle. Nem órákig ül a tévé előtt.

A kisfiam is nagyon szereti a Thomast nézni, mesekönyve és kismozdonya is van Thomasos.

A Kisvakond mese is aranyos, azt is szereti nézni.

22 hónapos a kisfiam, és már régóta mondogat szavakat. Attól, hogy tévézik, ugyanúgy megtanul beszélni, sőt, figyeli, hogy a tévében mit mondanak a mesékben, és utánozza.

50. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 49. - Pmjudit)
2009. febr. 24. 18:15
végülis a minimaxrol volt szó benne:)
49. pmjudit (válaszként erre: 48. - Pmjudit)
2009. febr. 24. 17:33
De ez már tényleg OFF. Bocsánat!!!
48. pmjudit (válaszként erre: 47. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 24. 17:33

Persze. Sok minimaxos mese nagyon tanulságos.

A lányom kedvence a Miss Spider volt sokáig, de szereti az Erdei tanodát, most az Arthur a kedvence.

2009. febr. 24. 17:03
Egy mesét egyébként ugyanúgy meg lehet esetleg utánna beszélni mint egy meséskönyvet...tanulhat sok gagyinak tünő dologbol,pl a Pat ben is nagyon sok van a segitőkészségröl stb.....csak meg kell találni ezeket és olyan szemmel (is) nézni.
2009. febr. 24. 16:59

Már be is fejezte a tévézést, elviszik apával a kocsit a garázsba.

Szerintem ennyit igazán lehet tévézni.

45. nagyreni (válaszként erre: 44. - Pmjudit)
2009. febr. 24. 16:54
Na, azt például én is nagyon szeretem:-) Klasszak a zenék.
2009. febr. 24. 16:47
Az én 2 évesm most nagyon nézi, a Sympholis van.
43. nagyreni (válaszként erre: 41. - Borbelya)
2009. febr. 24. 16:42

Szerencsére nálunk sem, és vannak mesék, filmek, amiket én is kifejezetten szeretek:-)

Csak nem értem, minek kellene egy 15 hónapos babát határozottan eltiltani (ahogy itt sokan mondják) a tévétől, mikor igazából nem is érdekli még.

42. pmjudit (válaszként erre: 39. - M_Marcsa)
2009. febr. 24. 16:42

15 hósan nem is kell értenie a mesét.


Én sem nézek tévét, amikor a kicsivel ketten vagyunk otthon, de ha hazajön a 6 éves nővére és megnéz egy mesét a kicsi is nézi vele, azt hiszem ezzel nem tesz rosszat.

Szerintem a minimaxon vannak jó mesék. Nyilván van ott is gagyi, de az életkorral is változik, hogy melyik köti le. A 6 éves lányomnak gagyi a Postás Pet, de a 2 évesnek tetszik.

41. borbelya (válaszként erre: 40. - Nagyreni)
2009. febr. 24. 16:35

Nem tudom mit szabadkozol állandóan, mert nem erről szól ez a fórum. Vannak fejlesztő játékok, amik hasznosak, de nem ez a jellemző, hogy a gyerekek ezzel játszanak!

Egyetértek veled, bár a mi családunk nem tvnézős, nem ezt látja a gyerek. Nem azt mondom hogy nem nézünk tvt, de nem orrba szájba, és nem háttérzajként szól.

40. nagyreni (válaszként erre: 30. - Pmjudit)
2009. febr. 24. 16:23
OFF tudom, de csak hogy sokkoljam a közvéleményt a hozzászólásodra reagálva, nálunk már a 3 éves kicsi is számítógépezik. Ugyan elég ritkán, de ha a nagy ritkán odaül, odaül ő is mellé és esetleg nézi. De van, hogy ő is eljátszik a Thomasos színezőkkel, kirakókkal, memóriajátékokkal, meglepően és hihetetlenül ügyesen. Nem öldököl, lövöldözik, hanem fejlesztő játékokkal játszik, ebben én sem látok semmi rosszat.
39. M_Marcsa (válaszként erre: 38. - Pmjudit)
2009. febr. 24. 16:17
Pl. nem is tudom, mit ért a minimaxos mesékből. Elég gagyik is vannak. Pl, ez az új vonatos is.
38. pmjudit (válaszként erre: 36. - Borbelya)
2009. febr. 24. 16:13

Nem azt írtam egyik hozzászólásomban sem , hogy órákig nézze, vagy unalomból.


A 15 hós nem is képes hosszú ideig nézni.

37. M_Marcsa (válaszként erre: 35. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 24. 16:13
Én pl. nem nézek tévét akkor mikor a kicsi ébren van, nincs időm, így ő sem nézi napközben. DE, reggel fél óra mese alatt még egy kicsi jól esik szundítani.
36. borbelya (válaszként erre: 21. - Pmjudit)
2009. febr. 24. 15:56

Ha elolvasod a fórumtémát (hosszabb ideig nézze a Minimaxot?) mindenki erre reagált! És nem arra hogy nézze, vagy ne nézze.


Sokan unalomból odaültetik a gyereket a vt elé, hadd nézze, aztán néz ami benne van, szerintem ez helytelen, meg az is hogy órákat nézi egy gyerek!

35. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 32. - Pmjudit)
2009. febr. 24. 14:45
:)nem hiszem hogy aki nemet ir az soha nem néz tvt azért hogy a gyerek se láthassa....vagy bezárja külön ő meg más helyiségben nézi?Ha van másik gyerek aki nagyobb akkor hogy oldja meg?STB...
2009. febr. 24. 14:44
Egyfolytában biztos nem jó,normálisan,átlagosan,neki való műsort nézve viszont nem hiszem hogy sérülne.A legtöbb pszichológusnak van otthon tvje...sőt lehet bekapcsolt tv+gyerekpárositása is:)
2009. febr. 24. 14:41
Hát a pszichológusok szerint egsyértelműen nagyon káros a tévénézés, mert leállítja a belső képalkotást, ami a beáramló információk fő feldolgozási csatornája a kisgyerekben, és nélkülözhetetlen a személyiségfejlődésben. Én rossznak tartom, ha egyfolytában megy a mese. Persze az én lányom is néz mesét (főleg DVD-n, így jobban lehet ellenőritni, hogy mit lát), de nem minden nap, és igyekszünk a dolgot a minimálisra csökkenteni. Én legszívesebben megszabadulnék a tévétől, hogy ne "csábítsa" mindig, csak akkor nem tudnánk min nézni a kedvenc filmjeinket.
32. pmjudit (válaszként erre: 31. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 24. 14:40
Na várom mit fogunk kapni ezekért a gondolatokért! :))))
2009. febr. 24. 14:37
Nálunk nagycsoportban már van szakkörszinten,általánosban sajna nincs csak talán 3.osztálytol.Van nagyon sok ügyességi és memóriafejlesztő játék többek között....engem nem kötnek le ezek de a fiúk szeretik:)Az enyém még kisközépsős,szóval két évet marad még oviban,de ügyesen kezeli
30. pmjudit (válaszként erre: 29. - 9ea67a7a1c)
2009. febr. 24. 14:33

Szerintem lesz akitől kapni fogunk, de lányom is gépezik iőnként.

Most nagycsoportos, szereti az öltöztetős, puzzles, ügyességi játékokat általában aminimax.hu-n játszik.


Megkérdezem az kollégámat - a mi iskolánkban már első osztály 2. félévétől van informatika - éppen az egérhasználatot tanulják először. Konkrétan azt, hogy pontosan oda tudja vinni az egeret, ahova akarja, Az öltöztetős tökéletes erre.


Erről is az a vélemyénem, hogy az életünk része, nap mint nap látja a szüleit, ismerősöket, az élet minden területén : orvosnál, bankban, hivatalban, hogy használják a számítógépet, nyilván ő is szeretné azt csinálni, mint a felnőttek.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook