Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megengedhető, hogy egy 15 hónapos baba hosszabb ideig nézze a Minimaxot? fórum

Megengedhető, hogy egy 15 hónapos baba hosszabb ideig nézze a Minimaxot? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
119. borbelya (válaszként erre: 112. - Drnéni)
2009. márc. 3. 20:25

Hááát mesekönyvekben nincs hiány. Hála égnek anyukám eltette az én régi mesekönyveimet, szinte az összeset, úgyhogy lassacskám mentem hozzánk a könyvespolcra: grimm mesék, Benedek elek meséi és még sorolhatnám!

Kisfiam 14 hónapos:)))

2009. márc. 3. 15:51

hát lehet én is rosszul csinálom, nálunk is szinte állandóan megy a tévé, inkább miattam mert én alapzaj nélkül sajnos begolyózok, de nem minimax és hasonlók, hanem ahogy a férjemmel hívjuk : agytágítók. spektrum, animal planat, nat.geo stb. a gyerek effektíven nem nézi hisz még nem érti, passzívan hallgatja, én néha megmutatom neki hogy nézd, ez az elefánt, maki, kutyus stb,odapillant, szinte rá se hederít, de megfigyeltem hogy ha pl napközben sokat hallotta az "elefánt" szót, és este előfordul a mesében elefánt, felfigyel rá, mutogatja, gügyög mellé stb, mintha igenis emlékezne arra hogy mit mutattam neki. (pedig az eredeti elefánt-kép némiképp eltér a mesebelitől)...

Sztem hasznosabb mint a minimax. gyerekmesét elég amit a mesekönyvből hall, majd ha nagyobb lesz néha nyilván belefér valami tv-s is.

szerintem sem azon műlik a 2jó anyaság" hogy egyfolytában korlátozzuk a gyereket , főleg mert ez oviban már úgyis elkerülhetetlen, sajnos a mai világban szinte kinézik azt a gyereket aki nincs tisztában az aktuális mesesorozatokkal...

117. SF (válaszként erre: 116. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 3. 15:32

Akkor kapaszkodj meg, nekem még most is csak 1 tévém van, és kát felnőtt meg egy kamasz gyerekem. És nem érdekli őket!

Lehet, hogy a mostani gyerekek is majd unásig fogják nézni, és amikor rájönnek, hogy nem nyújt nekik újat, kikapcsolják? Nagyon reménykedem benne!

116. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 115. - SF)
2009. márc. 3. 15:15

14éves koroigig csak tv 1 ünk volt:))lehet azért vagyok ilyen okos?:DDDDD

Tv2-t az első pasim csinált neoncsőböl nekünk:))ez off bocsi,csak nosztalgiáztam:))

115. SF (válaszként erre: 111. - Drnéni)
2009. márc. 3. 15:12

Elhiszem. De azt ne felejtsd el, hogy az én picijeim 20 éve voltak ilyen kicsik. Akkor még nem volt ezer tévécsatorna, reggel legfeljebb az egyes ment, tele nagyfejűvel.

...habár visszagondolva az esti mesével is hadilábon álltak. Lehet, hogy szerencsém volt?


(azt azért meg kell jegyeznem, hogy 4 éves koruk után nem lehetett elvonszolni őket a képernyő elől)

114. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 100. - Dorka29)
2009. márc. 3. 14:06
Ha benézel ide hamarabb mint a gekkósba benéznél oda is?:)kérdeztem egyet csak nem tudom jársz e még arra...
113. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 110. - Borbelya)
2009. márc. 3. 13:44
Nálunk egy darabig a mesekönyvet csak lapozgatni lehetett,nem várták ki a leirt mesét hanem kérdezgettek,megbeszéltük a képeket....mesét fejböl lehetett csak mondanom:)Aztán egy idő után már türelmesen végigvárták a mesekönyves mesét is.
112. drnéni (válaszként erre: 110. - Borbelya)
2009. márc. 3. 13:36

Most néztem, hogy 14 hós a kislányod. Abban az életkorban a mese még túl hosszú neki, de az enyém egy évesen a verseket már nagyon szerette, 2 évesen már megszámlálhatatlan sok verset tud kívülről, csak úgy ragad rá.

Nagyon jó verseskönyveket veszünk neki, csak olyat, amit felnőtt fejjel is élvezetesenek, mesterinek tartunk. Ha ajánlhatok:

Weöres Sándor (Bóbita, stb.)

Friss tinta! (mai gyerekversek)

Kukorelly Endre

Kovács András Ferenc: Hajnali csillag peremén

Tóth Krisztina: A londoni mackók


Ezek a kedvencei.

111. drnéni (válaszként erre: 104. - SF)
2009. márc. 3. 13:30
Perdig a legtöbb gyereket a tévé odaragasztja a kanapéhoz (az enyémet is). Egyébként nem létezne a probléma.
110. borbelya (válaszként erre: 102. - Szilva07)
2009. márc. 3. 13:29
Mikor kezdted el a meseolvasását? Nálunk még csak a lapozgatós könyvek mennek, de azokat imádja, nagyon sok kedvence van már, de egy mese a mesekönyvből még nem köti le egyáltalán!
109. drnéni (válaszként erre: 102. - Szilva07)
2009. márc. 3. 13:29
Nagyon édesek, amikor ilyeneket mondanak. Az én lányom mindenkinek úgy köszön mostanában, hogy "Isten hozott!". Az unokatesóm meg azt mondta 2 évesen, amikor az apja figyelmeztette, hogy viselkedjen normálisan: "Jó leszel. Ilyen reményt táplálsz". Majd szétszakadtunk a röhögéstől.
108. borbelya (válaszként erre: 100. - Dorka29)
2009. márc. 3. 13:24
Lentebb ajánlottm egy könyvet, ha érdekel a téma, mindenképpen olvasd el ! (Ranschburg Jenő: Áldás vagy átok)
107. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 104. - SF)
2009. márc. 3. 11:13
Abban a korban a távirányitó szétszerelése vagy a konyhaszekrény kipakolása nálunk is nagyobb kihívás volt mint a tvnézés...viszont mivel a tesó 3 évvel idősebb és őt már érdekelte volt hogy a kicsi is látta....
106. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 103. - SF)
2009. márc. 3. 11:12
:))
105. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 102. - Szilva07)
2009. márc. 3. 11:12
ha pár mesét megnéz attol még nem marad buta ha amúgy van vele foglalkozva
104. SF
2009. márc. 3. 10:04
Visszatérve az eredeti témára, nehezen tudom elképzelni, hogy egy 15 hónapos gyereket lekössön a tévé. Az enyémek 2 évesen is inkább az én dolgomba ütötték az orrukat, mint megálltak volna a tévé előtt. Vagy ha mégis, a gombok sokkal jobban érdekelték őket, mint a képernyőn futkosó alakok.
103. SF (válaszként erre: 98. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 3. 10:02
Dehogy engedem, zavarom őket. De az istenért se mennek! Azt mondják, munka, meg érettségi felkészítő után szívesebben üldögélnének inkább a fűtött szobában. Á, ezek semmit se tudnak értékelni:-)))
2009. márc. 3. 09:04
Egy 15 hónapos gyereknek nincs szüksége tévére!!! Inkább sok mesét kell neki olvasni. Én ezt tettem, amikor a fiam pici volt. Amikor megszólalt, nagyon választékosan kezdett rögtön beszélni. Pl.:2 évesen nem azt mondta, hogy megyek aludni, hanem "nyugovóra térek". A legegyszerűbb beültetni a gyereket a tv elé. De nem ettől válunk szülővé, ugye? Felelősséggel tartozunk érte. A fizika, szellemi fejlődéséért. A Minimax-tól nem fog fejlődni!!!!!!!!
101. gabima
2009. márc. 3. 09:01

A meseolvasásról és tévézésről jutott eszembe :

Negyedikes volt a kisfiam, amikor nyílt nap volt az iskolában, a szülők beülhettek az órákra. Angolórán a tanárnő kérte, hogy rajzolják le a kedvenc képregényhősüket, és írjanak róla néhány tulajdonságot. Kisfiam jelentkezett, hogy neki nincs, mert nem olvas képregényt. Még három gyerek mondta ugyanezt. Erre a tanárnő: ez elég szégyen, hogy ekkora gyerekek, és nem olvasnak képregényt. Akkor írjanak a kedvenc filmes mesehősükről. Erre jelentkezett egy kislány (a legjobb tanuló az osztályban), hogy nekik tévéjük sincs. A tanárnő már teljesen kész volt, hogy milyen gyerekek ezek. Kisfiam megkérdezte, hogy a Piroska jó lesz-e. Tanárnő: "hát, ha ezen a szinten vagytok, akkor rajzoljátok le a Piroskát."

100. Dorka29 (válaszként erre: 89. - Borbelya)
2009. márc. 2. 20:30
Mert tetszett, és szívesen olvasnék még a témáról.
99. borbelya (válaszként erre: 94. - SF)
2009. márc. 2. 20:11
Szerintem ez csak egy nevetséges kifogás...de elkeserítő, az tény!
98. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 96. - SF)
2009. márc. 2. 12:24
ha ilyen megátalkodott vagy még azt is el tudom képzelni rólad hogy a gyereket is kiengednéd az udvarra levegőzni:))
97. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 96. - SF)
2009. márc. 2. 12:23
beállitanád őket az ablakba és zézegessenek kifelé...közben persze menjen a minimax csak hogy ne offoljak nagyon:))
96. SF (válaszként erre: 95. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 2. 12:11
Ugye? Nem bírok ellenállni nekik, amikor odaállnak az jó elé, és azt mondják: miaúúú!:-)))
95. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 94. - SF)
2009. márc. 2. 11:13
Borzasztó vagy hogy kiengeded a macskát:)))Nálunk meg gumicsizmábn disznóólat takarit nyáron a két kisgyerek de még semmi fertőzést nem kaptak el:)))Viszont önmagában a normál tvzés szerintem nem gond.
94. SF (válaszként erre: 93. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 2. 10:44

Durva, pedig egyáltalán nem egyedi. Sajnos. Sőt, egyre inkább ez a trendi, nem az ugrálás, szabad lebegőn való szaladgálás.

A barátnőm pl. azért nem hozza ki hozzám a gyerekeit, mert "csak nem fog 1 kilométert (pontosan ennyire lakom a fővárostól) kiutani Pestről?", meg "nálatok kijár a macska az udvarra...". Az utóbbival nem értettem, mi baja van, elvégre annak a jószágnak is ki kell mennie néha...

2009. márc. 2. 10:11
Mivel nem minden szülő és gyerek átlagos és egyforma egyénfüggő...azt semmikép ha anyuka beülteti elé mert addig csendben van:((Láttam egy ilyen 6évest a nyáron,erősen túlsúlyos, mama aggódott,mondom az úszáson kivül ahová a nagyi iratta el lehet menni biciklizni vagy sétálni és nem a cukros teát vinni utána a medence szélére....azt omndja anyuka igy szereti nem viszi biciklizni sem a gyereket mert olyan jó hogy tud a gyerektöl haladni otthon mert ovi után szépen beül a tv elé és csendben van,oda kapja a kaját is...na ez egy szélsőség,nem effélére gondoltam:)
92. borbelya (válaszként erre: 91. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 2. 10:06
Mit nevezel mértéknek? Mert ez azért nagyon relatív!
2009. márc. 2. 09:58
konkrétan nekem volt amiben segitett a tv,mármint a kisfiammal kapcsolatban van pozitív élményem bár ő már rég nem 15 hónapos,de szerintem már legtöbben nem az adott korosztályrol beszélnek/beszélünk csak általában a gyerek+tv kapcsolatrol....mértékkel nem árt.
2009. márc. 2. 09:48

Azért másoltam be ezt a cikket, mert hiszem azt, hogy egy szakember (gyerekpszichológus) bizonyosan hitelesebb számomra, mint a kismamáknak szóló lapban az xy nevű szakértő, akinek a nevét sem hallottam még.

A tvnézés helyett javaslom a meseolvasást, és a hangoskönyv hallgatást, hiszen mindkettőnek sokkal nagyopbb az előnye, hszen a gyerek közben fantáziál, míg a képernyő előtt egy kész élményt kap, amit csak néznie kell, és kész!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook