Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megengedhető a kezelő orvos viselkedése? fórum

Megengedhető a kezelő orvos viselkedése? (beszélgetős fórum)


29. rózsa45 (válaszként erre: 28. - Gagababi)
2009. nov. 14. 19:04
Szerencsére azóta nem kellett ehez az orvoshoz mennem, és remélem még sokáig nem is találkozom vele. Mostanra már enyhült a felháborodásom.
28. Gagababi (válaszként erre: 25. - Rózsa45)
2009. okt. 27. 11:52

Az orvosoktól elvárjuk, és azt gondolom, hogy el is várható, hogy ha rossz napja van, ne a betegen vezesse le. Mindig legyen türelmes,és tapintatos. Azért lett orvos, hogy gyógyítson, segítsen a betegeken. Némelyik olyan pökhendi, és mindig azzal takaróznak, hogy ők is emberből vannak. Akkor miért hiszik magukat félistennek?

Ha legközelebb ilyen van, szólj neki nyugodtan, hogy így is épp elég tréül vagy, kíméljen meg a gúnyolódástól.

27. agis
2009. okt. 27. 11:23
Ha valami fáj, az akkor fáj.....attól hogy orvos, mit vártál tőle? Buksisimogatást?
26. rózsa45 (válaszként erre: 24. - MelisUK)
2008. dec. 28. 18:00
Bizonyára tényleg rossz napja lehetett.
25. rózsa45 (válaszként erre: 22. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 28. 17:55
Nem, nem akarok vele sehova menni, csak amikor az ember nem érzi jól magát, szerintem akkor sokkal érzékenyebb. Én ezt próbáltam az akkori pillanatnyi helyzetemben megvitatni másokkal.
24. MelisUK (válaszként erre: 1. - Rózsa45)
2008. dec. 13. 15:48

Lehet, hogy csak rossz napja volt, ilyen mindenkivel megesik. Nem tudhatod, hogy mi mindenen ment át aznap, a betegek bizony sokszor nagyon idegesítőek tudnak lenni, főleg azok, akik nem is betegek, csak bejárnak, mert azt hiszik, hogy betegek.

Persze az, hogy rossz napja volt, az nem leheh úgymond kifogás, de ha jobban belegondolunk, nagyon kevés ember "rendes". Miért épp az orvosok lennének rendesek? Lehet, hogy eleve olyan gondoszkodó a természete, de tényleg lehet csak egy nagyon rossz nap vagy időszak következménye ez a "beszólás". Bárkinél be tud telni a pohár, nála lehet, hogy így ütött ki. Láthattad következő alkalommal, hogy kedves volt hozzád.

23. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 13. - 2ab728965c)
2008. dec. 13. 15:22

"jobb itthon maradni és magadat kúrálni bármi is a bajod, mert ha nem tudsz segíteni magadon, akkor max. a Jóistenre számíthatsz ( amennyiben jóban vagy Vele) az orvosok ugyanis ezer esetből minimum 999-ben csak rontanak a testeden-lelkeden"


Te ezt a 999-et komolyan gondolod?. Amiket leírsz annak a valóságtartalma hát mondjam?

22. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 1. - Rózsa45)
2008. dec. 13. 15:18
Hát én itt nem látok valami szörnyű nagy problémát. Túlreagálod. Csak nem akarsz evvel etikai bizottság elé menni?
21. rózsa45 (válaszként erre: 20. - 2ab728965c)
2008. szept. 18. 10:44
Ezzel én is egyet értek!
20. 2ab728965c (válaszként erre: 19. - Katácskák)
2008. szept. 18. 07:31
Jó lenne ha ezt Ők is így gondolnák....
2008. szept. 18. 04:56
Szerintem nem, mert a Hipokratészi eskü kötheti a hitvallását, munkáját.
18. 2ab728965c (válaszként erre: 17. - Rózsa45)
2008. júl. 28. 08:56

Igen, abszolút mértékben egyetértek, másként látja, sajnos sokkal negatívabban. :(

Azért sajnos, mert így a maga ( és családja-rokonai) bajával is csak az utolsó, vagy az utáni pillanatban fanyalodik arra hogy doktorhoz forduljon.

Igen, az empátia és türelem már magában is fél gyógyulás lenne --ahogy írod--kár hogy csak igen kevés gyógyító használja .

17. rózsa45 (válaszként erre: 15. - 2ab728965c)
2008. júl. 27. 08:56
Lehet, hogy én is olyan orvost fogtam ki, aki 6 évet türelmesen halgatta az orvosi előadásokat, és nem tanult phszihológiát. Mert ugyanis szerintem az orvos türelme (a mai világban)is fél gyógyítást jelenthet. Valószinű, meg biztos is az, hogy másként láthatja a dolgokat az a személy aki napmint nap benne van a gyógyítás kűzdemeiben.
2008. júl. 27. 08:20

Azt nem írtam, hogy 25 éve dolgozom kórházban, talán innen fakad az intenzív orvosiszonyom.

Sajnos nem jót tesz folyamatosan benne lenni és hallani a "viselt dolgaikat". :(

15. 2ab728965c (válaszként erre: 14. - Rózsa45)
2008. júl. 27. 08:15

Igen, igazad van, nem mindig hasznos az öngyógyítás, csakhogy sok Dr-nak hiába van a neve előtt ez a két betű, nem jelent semmi egyebet mint azt hogy az illető nagy türelemmel 6 évet végigült az orvosi egyetemen, emellett emberileg és szakmailag is egy grósze zéró.:(

Persze vannak kivételek, tőlük ezúton is elnézést kívánok.

14. rózsa45 (válaszként erre: 13. - 2ab728965c)
2008. júl. 27. 07:06

A te történetedből azt szűrtem le amit igen sokszor elmondok magamban és másoknak is. Segíts magadon, az isten is megsegít!

Az egész történetemek annyi lényege van, hogy miután nem megy az öngyógyítás, akkor fordulok az orvoshoz segítségért. Azt gondolom, nem minden esetben hasznos az öngyógyítás, mert történt olyan eset is velem, amikor többet ártottam magamnak, mint amit használtam. Ha minden esetben tudnánk öngyógyítást végezni, akkor mindenkit dr. xy-nak hívnának. Az eredeti történetnek is az volt a problémája, hogy a gyerekkori törés nem lett orvosolva.

2008. júl. 27. 06:42

Szia, nekem a helyi nőgyógyászokkal voltak folyamatos viselkedési és kommunikációs gondjaim évekig. Addig fajult a dolog, hogy a legutóbbi "összecsattanás" után elmentem a betegjogi biztoshoz és panaszt tettem arra a valakire, aki a legbunkóbban beszélt és viselkedett velem több ízben is.

Volt 3 tárgyalás, végül igazat adtak nekem és írásban elmarasztalták az illető "nagyokost", ettől függetlenül minden maradt a régiben, ergo nem érte meg a hajcihőt az egész.

Magam annyit szűrtem le tanulságnak ebből az egészből, hogy jobb itthon maradni és magadat kúrálni bármi is a bajod, mert ha nem tudsz segíteni magadon, akkor max. a Jóistenre számíthatsz ( amennyiben jóban vagy Vele) az orvosok ugyanis ezer esetből minimum 999-ben csak rontanak a testeden-lelkeden :(

2008. júl. 26. 11:31
Úgy veszem észre sokan egyetértenek az általam leírt orvos viselkedésével, mert nállam a halgatás bele egyezést jelent. Vagy talán nem érint olyan sok valakit az ilyen eset? Én ettől a fórumtól azt vártam, hogy mások is leírják hasonló történeteiket és megírják mit tettek ekkor.
11. rózsa45 (válaszként erre: 2. - Smudlaagi54)
2008. jún. 20. 08:40
Ezek szerint minden orvosnak betegnek kellene lenni ahoz, hogy normálisan bánjon a betegeivel? Ha igen akkor mindenki tapasztalja ki a saját bőrén is , hogy miaz, hogy fájdalom. (Itt csak az arogáns orvosoknak)
10. rózsa45 (válaszként erre: 9. - Mamoca1234)
2008. máj. 22. 14:12

Ez az orvos nem körzeti orvos, hanem szakorvos.

Egyébként ma nagyon rendesen beszélt velem.

2008. máj. 22. 09:04
A MI KÖRZETI ORVOSUNK NAGYON RENDES, ARANYOS, KÖZVETLEN
8. rózsa45 (válaszként erre: 2. - Smudlaagi54)
2008. máj. 21. 11:14
Egyébként gyógyszertárban lehet ilyen gélt kapni?
7. rózsa45 (válaszként erre: 4. - 6a062297d0)
2008. máj. 21. 11:07
Előre is köszönöm!
6. rózsa45 (válaszként erre: 3. - 0c97fbb607)
2008. máj. 21. 11:06
Nem Dr. HAushoz, de hasonlóan kűlföldi az orvos, mert nagyon törte a magyar nyelvet. Azt viszont tisztán lehetett érteni, hogy na és akkor mi van?(gúnyosan értendő ahogyan mondta)
5. rózsa45 (válaszként erre: 2. - Smudlaagi54)
2008. máj. 21. 11:04
Igazából az inekció is használt, csak akkor amikor beadta nagyon fájdalmas volt. Az esetről nekem pedig a volt kolleganőm jutott eszembe, aki szintén nem látta be a dolgozók fájdalmát, mert szegény dolgozó a stranra járt kezelésre a gerincével. Erre ő azt mondta, ne járjon az stranra aki beteg. De a bumeráng visszavágott, mert neki is gerinproblémája lett és hát nagyon szenvedett. Ekkor belátta a dolgozók fájdalmát de már későn.
4. 6a062297d0 (válaszként erre: 1. - Rózsa45)
2008. máj. 20. 08:24
Ki fogjuk vizsgálni az ügyet, erre szavamat adom.:)
3. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - Rózsa45)
2008. máj. 20. 07:54
Kihez mentél,Dr Haushoz?:)))
2008. máj. 20. 07:47
Ez egy bunkó.Próbáld ki az AMINOERG gélt,használni fog.Egy cikk jut az eszembe erröl.Egy dokival készitették,és ő azt mondta,hogy addig amig ő nem lett súlyos beteg,másképp viselkedett a betegeivel.Azóta amióta a saját börén érezte,hogy mi a fájdalom,egésszen másként bánik a betegeivel.
2008. máj. 18. 19:42
Nemrégiben történt egy olyan eset velem, hogy a térdem megfájdúlt. Elmentem hát az orvoshoz, aki elküldött röntgenre. Ekkor kiderült, hogy egy régi törésem volt aminek következményeként fáj a térdem és rólla a lábam. Tudomásom szerint sosem volt törésem, de most úgy látszik mégis. Emlékezetem szerint, gyerek koromban egyszer elestem a térdemre, ami akkor fájt, de nem mertem szüleimnek elmondani az elesést, ezért nem kerültem abban az időben orvoshoz. Most, hogy ez kiderült, a kezelőorvosom olyan dúrván adta be az inekciót a térdembe, és amikor mondtam, hogy nagyon fáj, akkor így szólt hozzám:" Na és akkor mi van!" Ez nekem nagyon zokon esettt. Szeretném tudni, hogy más is járt már hasonlóképpen? Ha igen mit tett utánna?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook