Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megelőlegező szocpolt vennénk fel 2 gyerekre. Mennyi kell, hogy legyen az önerő? fórum

Megelőlegező szocpolt vennénk fel 2 gyerekre. Mennyi kell, hogy legyen az önerő? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 30. 22:36
Van két gyermekem,tavaly elváltam a nagyobbik lányunkra lett íratva a lakás én vagyok a haszonélvező.Az új párommal szeretnénk még egy gyermeket és építkezni.Kérdésem az lenne kaphatunk e így szocpolt,hogy az egyik kiskorú gyermekemnek már van saját tulajdonú lakása.Válaszokat előre is köszönöm.
15. anbene
2008. nov. 11. 14:30
Köszi mindenkinek! Jó, hogy van a Hoxa. :))) Ez itt a reklám helye. :)))
14. csera
2008. nov. 11. 14:20

Nem, telekvásárlásra nem, ha magadnak akarod építeni!

Ha vállalkozóval építetted, vagy társa- sorházba szállsz be, akkor mindent megoldanak!


[link]


Ezt olvasgasd, ez hivatalos és van egy szám, 189 ahol telefonon, konkrét kérdésre válaszolnak.


Sok sikert!

2008. nov. 11. 14:03

Kérdés:


felvehetõ-e a szocpol. telekvásárlás céljából?


Válasz:

Tisztelt Levélíró!

Minisztériumunkba elektronikus úton érkezett megkeresésére az alábbiakban válaszolok.


A lakáscélú állami támogatásokról szóló kormányrendelet tételesen felsorolja azt, hogy a gyermekek után járó lakásépítési kedvezmény („szocpol”) milyen célokra igényelhető, illetve vehető igénybe.

Ez alapján a teljes összegű lakásépítési kedvezmény csak új lakás felépítésére, illetve értékesítés céljára újonnan felépített és felépítetett lakás megvásárlására használható fel, vagyis ez az állami támogatás telekvásárlásra nem használható fel.


Tájékoztatni szeretném azonban arról, hogy a lakóhelye szerint illetékes önkormányzat – lehetőségei függvényében – segítséget nyújthat az illetékességi területén lévő telek megvásárlásához kamatmentes kölcsön, vagy vissza nem térítendő támogatás keretében. Ennek feltétételeiről bővebb információt a helyi polgármesteri hivatal dolgozóitól kaphat, ezért javaslom kérésével forduljon hozzájuk bizalommal.

2008. nov. 11. 13:59

Kedves Bankweb,


párom gyermekét közösen neveljük, júniusban összeházasodunk, és két gyermeket szeretnénk még. Két kérdésem lenne. Kaphatunk-e szocpolt két tervezett gyermekre, ha már van egy neki, illetve a szocpolt költhetjük-e építési telek vásárlására?



Kedves mrkyelo!


Szocpolt telekre nem ad a bank, csak az építkezésre és ha látja, hogy befejezhető lesz a ház. A meglévő mellé csak egyet tudnak vállni, ha házasok és 40 év alattiak.

2008. nov. 11. 13:50

ezt találtam:


Telek vásárlásra (mint új ház építése) is adnak szocpolt?



Nem, a ház 40 vagy 60 %-nak meg kell lenni, hogy hitelt és szocpolt adjanak. Amúgy még a hasadban van addig megelőlegező szocpolt lehet akár 2 gyerekre is fel venni, ha meg megszületik akkor csak egyre vehetsz fel majd ha lesz másik és felújítasz akkor lehet a másikra.

10. madul
2008. nov. 11. 13:35

Ezt találtam:


Mire fordítható a szocpol?

A szocpol igénybe vehető:


- új lakás felépítésére - a családi vagy ikerház emeletráépítésnek nem minősülő tetőtér-beépítésének a kivételével -, valamint


- az értékesítés céljára újonnan felépített és felépíttetett lakás megvásárlására vehető igénybe.


A megelőlegező kölcsönt is csak ezekre a célokra lehet felhasználni.


Fontos tudni, hogy a meglévő épület, épületrész vagy építmény átalakítására nem fordíthatjuk a szocpol összegét. Ki kell emelnünk, hogy a nem értékesítés céljára épült és befejezett épület (lakás) tulajdonjogának átruházása esetén az új tulajdonost szocpol nem illeti meg. Ekkor ugyanis már használt lakásról beszélhetünk.

9. anbene (válaszként erre: 7. - Pircsi24)
2008. nov. 11. 13:31
Azért köszönöm szépen! :))
8. anbene (válaszként erre: 4. - Madul)
2008. nov. 11. 13:30
Nem szeretnénk felvenni hitelt, ha nem muszáj, a pénzünk befektetésben van, ezért kellene a telekvásárláshoz a szocpol, aztán elkezdenénk az építkezéssel szépen sorban. És nagyon sok munkát mi magunk végeznénk.
2008. nov. 11. 13:30
én sajnos ebben nem tudok segíteni csak ennyivel hogy hol keressed :(
6. anbene (válaszként erre: 5. - Pircsi24)
2008. nov. 11. 13:29
Elkezdtem olvasgatni, nagyon sok anyag van fent, de eddig még nem találtam telekre vonatkozóan választ.
2008. nov. 11. 13:15
Jobbra fenn a kereséshez írd be hogy szocpol, egy csomó találatot fog kiadni, szerintem megtalálod köztük a választ.
2008. nov. 11. 13:14

Kíváncsian várom én is a válaszokat!

Anbene, úgy tudom hogy a szocpol is beleszámít az önerőbe. Legalábbis 2 éve az otp-nél még így volt. De hogy telekre megadják-e? És utána az építkezésre is hitelt vesztek fel?

2008. nov. 11. 13:08
2 gyereknél 2,4 millió a szocpol. És az önerő összege meg van szabva?
2008. nov. 11. 13:07

Egyáltalán telek vásárlására is fel lehet venni? Utána kezdenénk el építkezni. Vagy a telekvásárlásra nem lehet felvenni?


Köszi a válaszokat!

2008. nov. 11. 13:06
Megelőlegező szocpolt vennénk fel 2 gyerekre - mennyi kell, hogy legyen az önerő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook