Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megégette a kezét egy kis helyen a kisfiam, lehet ettől más baj is nála? fórum

Megégette a kezét egy kis helyen a kisfiam, lehet ettől más baj is nála? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. dec. 14. 13:22
Semmi baja nem lesz,de szerintem szerezz be Phlogosam habot,nekünk nagyon jól bevált!!:):)
2010. dec. 8. 15:59

nyáron feküdtem kórházban, égésisérülés miatt, másod és harmad fokú égésről van szó

a professzor azt mondta égésre nem szabad zsíros kencét kenni

hideg víz alatt kell tartani akár fél órát is és aztán menni vele orvoshoz

nagyon jó rá az aloe vera növény nyálkás nyákja, hűsíti és gyógyítja

vannak a gyógyszertárakban erre való kenőcsöt

de a legjobb az aloe nyákja

ha hólyagos akkor csak meg kéne mutatni orvosnak

nehogy heg maradjon

41. Zsú1965 (válaszként erre: 24. - 40163fd81d)
2010. dec. 8. 12:50
Amikor nyáron megpirulsz a napon, és nem hólyagos csak piros, a tejföl nem azért jó, mert tejföl, hanem azért, mert hideg, és mert puhít. De ez a max., amit várhatsz tőle, én inkább szavazok ilyen esetben is hideg vízre, mirelit borsóra vagy bármi hidegre, és egy nem zsíros testápolóra.
40. 5649befaf3 (válaszként erre: 39. - Revesz.reka)
2010. dec. 8. 12:47
semmit, ez egy keres volt:)
39. revesz.reka (válaszként erre: 38. - 5649befaf3)
2010. dec. 8. 12:39
miért mit csinálsz velem?
38. 5649befaf3 (válaszként erre: 37. - Revesz.reka)
2010. dec. 8. 12:31

Ejha:)) de beporogtel:)


En is orulok, hogy tokeletes vagyok, mar ha ez azt jelenti, hogy tudom mit kell tenni egy 1cmes holyagocskaval:))


En is sajnalom, hogy Te nem vagy tokeletes.


A kerdes nem csak butanak tunt, hanem szamomra az is.


Es meg egy: ne irkaljal privatba:)

2010. dec. 8. 12:25
örülök hogy te ennyire okos vagy és tökéletes, és minden problémádra tudod a tökéletes megoldást. Fogalmam sincs hány éves vagy, van e gyereked, de gondolom milyen intelligens lehet egy olyan ember, aki mindenkit csak kritizálni tud.. tudod tanácsot és biztatást várnak itt az emberek, még ha számodra butának is tűnnek, hogy ilyen kurva egyértelmű dolgokat meg mernek kérdezni. Örülök hogy te tökéletes vagy. és sajnálom hogy én nem. de én merek kérdezni a gyerekem érdekébe, hogy neki a legjobb legyen, és leszarom hogy az olyanok mint TE mit gondolnak.
2010. dec. 8. 12:13
1x1cm es holyag? megis mi baja lenne tole? meg csodalkozom,hogy egy felnott ember nem tudja, hogy mihez kezdjen az enyhebb egesi serulesekkel, holyagokkal, hat komolyan mondom
35. revesz.reka (válaszként erre: 34. - 5649befaf3)
2010. dec. 8. 12:08
??? miért lenne vicc?
2010. dec. 8. 12:06
Ez valami vicc?
2010. dec. 8. 10:08
reggelre elég nagy hólyag lett rajta.. de nem kentem rá semmit se tegnap, se ma.
2010. dec. 8. 09:30
Az én kisfiam egy éve egy bögre forró kakaót rántott magára:O( Lejött a bőr a mellkasáról,mert én barom nem csak locsoltam rá a vizet hanem meg is dörzsölhettem a szivaccsal. Berohantunk a kórházba. Ott egy semmirekellő anyának néztek,és megkérdezték biztosan elmondtam mindent? Már attól kezdtem félni rám hívja a zsarukat és lecsuknak. A piros lötyin kivűl amit merkurokrómnakhívnak aszt hiszem,semmit nem kentek rá. Három napig csak ott voltunk,és kifizettünk 7000ft-ot. Úgyhogy nyugi. Nem lesz semmi baj.
31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2010. dec. 8. 07:42

Szia!


Ezt nálunk mind a kettő menetrendszerűen eljátszotta. Hidegvíz!


A nagyobbiknak elég csúnya volt, az egész tenyerén. Az este rossz volt, de másnap már ment bölcsibe, semmi baja nem volt, persze be volt lazán kötve, és időbe tellett, mire teljesen meggyógyult. De szerintem az a legjobb, ha nem mindig azzal foglalkozik... Később már nemigen fáj.


Minden fórumon hangsúlyozzák az orvosok, hogy égésre semmi mást nem szabad, csak hideg vizet!!


Illetve újra lehet Irixet kapni.... de friss sebre én azt se tenném.

30. Letcho
2010. dec. 8. 07:13

5 percig folyóvíz alatt tartani, és ennyi nem kell rá más!

Amúgy meg Én is úgy tanultam hogy nem szabad rá semmi házi jellegűt kenni, és ha belegondolunk van benne igazság, biztos nem viccből találták ki!

29. 40163fd81d (válaszként erre: 28. - Marjann)
2010. dec. 8. 00:30

A kemikáliáknál a semmi is jobb,ebben egyetértek!


Jó éjt:)

28. Marjann (válaszként erre: 26. - 40163fd81d)
2010. dec. 8. 00:28

Először hűteni kell, aztán sterilen tartani, nehogy fertőződjön.

Na mindegy, ebben az esetben szerintem tök fölösleges bármit rákenni, max valami hámképzőt lehet.

Na jóéjt.

2010. dec. 8. 00:27

Melesleg a múltkor a lányomak volt egy házi feladata magyarból,és hagosan olvasott fel egy szövegrészletet...na ,mindegy.

A lényeg ,hogy ha jól emlékszem a fagyöngy termését,vagyis a bogyóit ,égési sérülések kezelésére használják.

El tudom képzelni,hogy a hatóanyagait is használják,kenőcsök ,krémek,stb készítésére.

Viszont a bogyója mérgező amúgy,szóval egy kisbabának,egy kis égésre nem kockáztatnék meg semmilyen készítményt,pláne nem az ujjain.

26. 40163fd81d (válaszként erre: 25. - Marjann)
2010. dec. 8. 00:23

Én sem akarok veled vitázni ,de azt kellne felfognod végre,hogy nem azt mondtam ,hogy égés után tejfölbe kell mászni hűtés gyanánt,hanem először hűteni vízzel,aztán kenni tejföllel.

A hőt addig tudják tárolni ezek a zsiradékok, amikor még ég a felület,ha már lehűtik,akkor elhiheted ,nem fog hőt gerjeszteni ,hanem a nyugtató hatása érvényesül.


A fórum kiíró azt mondta,csupán odacsapott a lámpához,és nem hólyagosodott fel,és csupán egy kis centis égett bőrfelület van az ujján.

Nem pedig szét égette az ujját,amit viszont jobb ha orvos lát,és kezel.:))

25. Marjann (válaszként erre: 24. - 40163fd81d)
2010. dec. 8. 00:12

Aham, csak tudod az égés az egy hámsérülés, ergo ha rákened, akkor benne van. Mint már mondtam az első fokú égésnek nem árt. De nem is használ.

De tudod mit? Nem fogom tépni neked a szám, felőlem kened, amivel akarod. De ne osztogass másoknak buta tanácsokat, mert nem lenne vicces ha egy kisgyerek keze elfertőződne.

Remélem anyukának van annyi esze, hogy utánanéz az "okos" tanácsoknak, amiket itt olvas...


Ja, ha a szavakon akarsz lovagolni, akkor nézd meg ezt a fogalmazást:

"Nagyon fontos, hogy a köztudatban szereplő zsiradék, tejföl, stb. égett területRE történő kenését mellőzzük: ez tárolja a hőt és komoly fertőzési forrást jelent"

24. 40163fd81d (válaszként erre: 23. - Marjann)
2010. dec. 8. 00:02

"TILOS az égési sérülésbe bármilyen anyagot juttatni."


Oké ,hogy ismered a googlet,és tudsz olvasni is,de nem ártana figyelmesebben tenned ezt:))


"égési sérülésBE" em szabad semmit kenni,nem felületi kezelésről beszélnek.



De tudod ,ha jövő nyáron esetleg megpirulsz a napon,brahiból próbáld ki a tejfölt ,aztán akkor vitázhatunk,ha nem használ,ha nem hűsít,ha másnapra nem nyugszik le a bőröd.


Mindig van pró és kontra.

A népi gyógyászatot a tudomány midig is hajlamos volt kinevetni.

Én tapasztalatból beszéltem,de természetesen szabad a választás:))

23. Marjann (válaszként erre: 22. - 40163fd81d)
2010. dec. 7. 23:51

Mit NE tegyünk az égési sérüléssel?

TILOS az égési sérülésbe bármilyen anyagot juttatni. A népbabonáknak köszönhetően leggyakrabban tejfölt, olajat, tojást öntenek, zsírt kennek a sérülésre, de a hintőporok alkalmazása is helytelen. Az említett anyagok mind fertőzésforrások lehetnek, továbbá jelentősen nehezíthetik az orvosi ellátást, illetve a sebgyógyulást.

Ugyancsak nem az elsősegélynyújtó feladata a másodfokban már kialakuló hólyagok megnyitása, eltávolítása.

Ha az égési sebbe a ruházat beleolvadt, ne próbáljuk meg eltávolítani. A hűtést a ruhán keresztül végezzük!


[link]



Tessék, első találat a googleban, de van még ott pár száz.


Az elméleted csodás, csak azt mondd meg nekem, hogy melyik gyógyszergyár profitál abból ha vizet engedsz az égésre? Vagy te valamelyik tejüzemnek dolgozol?

22. 40163fd81d (válaszként erre: 21. - Marjann)
2010. dec. 7. 23:46

Az égett felületet vízzel kell hűteni ,utána jöhet rá a tejföl,ami remekül kezeli az égett bőrt.



Persze el kell adni a gyógyszertári készítményeket is,én megértem:)))

Használd őket egészséggel.

Biztosan jók is.


De egy kisbabánál ,aki lenyalhatja a krémeket,én inkább a természetes anyagokat alkalmaznám.

21. Marjann (válaszként erre: 20. - 40163fd81d)
2010. dec. 7. 23:40

Leginkább, mert a tejfölben élőflórák vannak, meg efféle bacik.. Aztán mivel zsiradék ezért szigetel, ergo nem hűti az égett felületet, amit ugye szeretnénk.

Nyilván egy efféle bőrpírnál nem árt. De nem is használ, magától is elmúlik. De egy hólyagra rátenni, hááát.

Mondjuk ha nekem nem hiszel, akkor nézd meg az elsősegély könyvet, amit az autóvezető-tanfolyamon használtál. Vagy csak írd be googleba, hogy égés, tejföl, az első találat kidobja...


Egyébként a víz olcsóbb, mint a tejföl és az tényleg mindig kéznél van!

20. 40163fd81d (válaszként erre: 19. - Marjann)
2010. dec. 7. 23:35
Mert természetes anyag,mert midig van a hűtőben,és mert olcsó:))...és nem is értem ezt a fertőzésforrást??:))
19. Marjann (válaszként erre: 18. - 40163fd81d)
2010. dec. 7. 23:32
Már miért próbálnám?
18. 40163fd81d (válaszként erre: 17. - Marjann)
2010. dec. 7. 23:31
Akkor legközelebb próbáld ki:)))
17. Marjann (válaszként erre: 16. - 40163fd81d)
2010. dec. 7. 23:17
Leginkább mert fertőzésforrás. Meg nehezebben is gyógyul tőle a sem.
16. 40163fd81d (válaszként erre: 15. - Marjann)
2010. dec. 7. 23:13
Miért nem?:)
2010. dec. 7. 23:00
Tejföllel nem szabad égést kenni... a sudocrem viszont jó lesz rá!
14. 40163fd81d (válaszként erre: 11. - Revesz.reka)
2010. dec. 7. 22:55
Mivel még kicsi,és godolom folyton a szájában van a keze,a "nyertes krém" a tejföl,szerintem:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook