Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megcsíphetett a kullancs úgy, hogy nem vettem észre? fórum

Megcsíphetett a kullancs úgy, hogy nem vettem észre? (tudásbázis kérdés)


11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - 8a670b58cc)
2010. okt. 9. 22:33
Tévedés, nem minden esetben jelenik meg folt. A kivétel erősíti a szabályt. Gyakorlatból tudom.
10. 8a670b58cc (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2010. okt. 9. 16:59
A lyme-kórnál meg észrevenni a csípés helyét, hiszen jeleznék a foltok.
2010. okt. 9. 15:37

Igen, megcsíphet. 2 nap után vettem észre.

Mivel lyme-kór gyanús voltam, injekcióra kellett járnom addig, amíg nem volt eredmény.

A főnököm meg is kapta a kórt, de maripennel kikezelték.

Ha sokat jársz erdőben, szerintem oltasd be magad agyhártyagyulladás ellen. Igaz, nem olcsó az injekció, tavaly 5.500 Ft volt, és 3 kell belőle, de

inkább az, mint a betegség.

2010. okt. 8. 22:45
Igen.Bennem volt többször is. Csak fürdés közben éreztem. A hajas fejbőrben pedig 1 hétig élt egy dög. Hatalmasra szívta magát. A lyme-kór gyógyítható, az agyhártya gyulladástól meg már gondolom ennyi idő eltelteltével nem kell tartanod.
2010. okt. 8. 22:36

Engem is csípett meg kullancs úgy, hogy nem éreztem... sőt!

ha nem látható helyen lett volna.. akkor talán azt se tudtam volna, hogy bennem van! :SSS

Gonosz kis lények!! S igen.. először érzéstelenít.. azután csíp!

2010. okt. 8. 22:32
Sajnos megcsíphetett észrevétlen. Igazából még a helyét se kellett feltétlen látnod... A vérből a kullancsok által terjesztett egyes kórokozók (illetve az ezek miatt a testedben termelődött ellenanyagok) kimutathatók. Jó hír, hogy a legtöbb ilyen kórokozó betegsége gyógyítható.
2010. okt. 8. 22:31

Úgy tudom, hogy a kullancs először kibocsájt a bőrre egy érzéstelenítő anyagot, utána csíp, ezért nem lehet érezni.

Nyáron a páromat is megcsípte egy. Először lett a lábán egy nagy lila folt, aztán meg az egész teste tele lett piros pöttyökkel. Szerencsére nem volt fertőzött, így egy gyógyszer rendbe hozta a dolgot.

2010. okt. 8. 22:26
Merev és fájó ujjak, zsibbadás, folyamatos fáradtság és apátia. Voltam orvosnál, még kb 9 napig kell várnom az eredményekre. Kullancs által terjesztett betegségre gyanakszanak. De én nem találtam soha kullancsot maagamon...
2010. okt. 8. 22:26
Érezni nem érzed, de látni elvileg lehetne, hacsak nem pl a hajas fejbőrön csípett meg.
2010. okt. 8. 22:26
Igen.
2010. okt. 8. 22:24
Megcsíphetett a kullancs úgy, hogy nem vettem észre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook