Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalt a férjem, én megbocsátottam, nem válunk, de lehetünk ezután boldogok? fórum

Megcsalt a férjem, én megbocsátottam, nem válunk, de lehetünk ezután boldogok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
934. Doro77 (válaszként erre: 933. - Farkas T)
2010. jan. 26. 10:33

..szerintem a fórumkírásra válaszolt: megcsalt a férjem,én megbocsájtottam,nem válunk,lehetünk e boldogok?

erre jött a nem..

ugyi?

933. Farkas T (válaszként erre: 932. - Survivor3)
2010. jan. 26. 10:29
Bocs ha nekem írtad a nemet én magamra gondoltam.
2010. jan. 26. 10:21
nem
931. Farkas T (válaszként erre: 930. - Realbrigitte)
2010. jan. 26. 10:02
Szia,nem csak neked a párodnak is kéne tanulni ezekből egy ember hiába szeretné kettő kell.
930. realbrigitte (válaszként erre: 926. - 8915ea1f00)
2010. jan. 26. 09:52
nagyon megható és tanulságos volt a történetetek. Nálunk most kezdődtek a gubancok, amióta megszületett a 4-dik gyermekünk. de remélem én tanulok az itt leírt esetekből.
929. 160116ccac (válaszként erre: 926. - 8915ea1f00)
2010. jan. 26. 09:09

Klassz Pasi vagy, nagyszerűen átlátod a körülöttetek történteket!

Sok boldogságot az újrakezdéshez!

2010. jan. 26. 09:06

Szia!


Én is úgy érzem, hogy nagyon tiszteletre méltó, hogy belátod és le is írod a történteket és az elkövetett hibákat. Minden probléma megoldásának az az első lépcsőfoka, hogy reálisan szembenézzünk a dolgokkal. Te is, a párod is. Utána pedig, ha mindketten akarjátok, a megbocsátás jöhet, majd az újrakezdés, tiszta lappal!

Már írtam egyszer, de megint szükségét érzem, hogy megosszam mindenkivel Müller Péter idevágó gondolatát, mert véleményem szerint ebben van a kulcsa annak, hogy ha szeretjük a másikat, akkor túléljünk egy ilyen esetet is, együtt.


"Egy párkapcsolat sokféle háborúságot, válságot, gyötrelmet rejthet magában. Hűtlenséget is. Hirtelen felszikrázó vad indulatokat. Mégis azt mondom, mindaddig érdemes csinálni, amíg a "szív szeme" átlát a viharok felhőin. "

927. Doro77 (válaszként erre: 926. - 8915ea1f00)
2010. jan. 26. 08:57

Szia!igazán bátor dolog volt ideírnod,és őszintén tiszteletreméltónak tartom,hogy egy férfi kiadja az érzéseit.Bár mint tudjuk,utólag mindig okosabb az ember,így mondhatnám azt,hogy bár amikor kellett volna akkor beszéltétek volna meg a gondjaitokat közösen.Sok házasságnál ez okozza azt,hogy valamelyik fél félrelép,és az a legszörnyűbb,mikor csinálja,akkor is tudja,hogy egyáltalán nem jobb a 3. a párjuknál,mégis valamit bizonyítani akar,magának,vagy a társának,vagy csak dühös a világra,nem tudni,de mindenesetre szerintem ez egy kudarc,ami a megcsalónak kudarc,és gondolom neki sem könnyű.Kudarc,mert nem úgy oldotta meg ahogy akarta,és nem tartotta be a "jóban-rosszban,örömben és bánatban együtt" ígéreteket,hanem a könnyebb utat választotta.Ami mint tudjuk,utólag,sokkal nehezebb és rosszabb volt.Örülök,hogy beláttad miben hibáztál,és nyilván a párod is.Csak az a legborzalmasabb,hogy ezek után nagyon nehéz hogy helyreálljon a rend,és mindent megbocsásson és elfelejtsen az ember,mind a csaló,mind a megcsalt.

Az én életemben 1 éve folyik az hogy túltegyem magam a dolgokon,de sajnos mindig elbukok,és mindig eszembe jut mi történt,és miért,és mi lett volna ha...stb. ebbe bele lehet örülni!

az nagy segítség egy megcsaltnak,ha a párja elfogadja és elviseli azt,hogy bizony eszébe jut az embernek az hogy hazudott az,akiért a tűzbe tette volna a kezét,és mikor kiborul és a béka segge alatt van,akkor ne egy nem tudommal,vagy hagyjál már ezzel, már elmúlt,megtörtént,mit csináljakkal intézze el,hanem kedvesen,együttérzően,és bizalomgerjesztően óvja és nyugtassa meg a másikat.Bár nálunk van megnyugtatás,de van mikor az sem jó,mert akkor rögtön jön az,ahha ezt mondtad akkor is,soha többet,mégis meg tudtad tenni még1x,mégha olyan is volt amilyen,és mégha nem éreztél semmit,akkor is...és akkor bármit mondhat az az amber,mindig a hibákat fogom meglátni.Mikor még a házasság előt voltam,sosem gondoltam volna velem ez megtörténhet,mikor a barátainkkal történt meg,akkor együtt a párommal voltunk kiakadva milyen hülyék,és úgy hittük és beszéltük velünk ez nem eshet meg...aztán eltelt x idő,és azon kaptam magam én sírok a barátmnek mi történt,és én sem tudom mi tévő legyek.Az a legrosszabb,mikor magad sem tudod mit tegyél.Vannak érvek mind a 2 döntés mellett.Ha belegondolok mire3 volt képes,és főleg arra,hogy hazdudott,akkor legszívesebben elmenekülnék,hogy soha többet ne kelljen látnom,és nemakarok róla tudni semmit.De mikor magamba szállok,és tudom miben hibáztam,és belegondolok,lehet én is ezt tettem volna abban a hangulatban,és helyzetben,és az előző x időre gondolok,és arra mennyire szeret (?)akkor akarok változtatni,és akarom,hogy jó legyen,és mienk a jövő.De ez a kettőség nem jó.Igazából valjában fopgalmam sincs hogy mit érzek,és mit akarok.Lehet ilyenkor tényleg az lenne a megoldás,hogy külön megy 2 ember pár hétre,hogy átlássák mit is éreznek a másik iránt?Nem tudom.


de nagyon nehéz.

Nektek örülök,hogy elindult a változás,és kívánok nektek sok boldogságot!!!!

2010. jan. 26. 06:24

Üdvözlök mindenkit ezen a forumon most irok elöször, de ugy érzem, hogy mielött elitélünk valakit érdemes öt is meg hallgatni.

Mikulásvirág 40 párja vagyok és szeretném elmondani szerintem mért alakultak a dolgaink ugy ahogy ö leirta.

Ezelött 20-éve ismerkedtünk meg az elsö pillanatban éreztem, hogy nekem ö kell páromnak, társamnak, gyermekeim anyának. A szerelem egyre csak erősödött köztünk és 3-év után össze házasodtunk, majd megszületett elsö gyönyörü gyermekünk, két évvel késöbb a második aki sajnos születési rendeleneségek miat két hónap mulva elhunyt, a mai napig könnyes lesz a szemem mikor rá gondolok ez idő alatt anyagi és egéségi állapotunk is a béka segge alá került ( 25kg-t fogytam nem aludtam és mellette ellátam a munkámat és gyermekemet, mivel feleségem a beteg gyermekünk közelében ismerősnél lekott ) szinte két naponta jártam fel hozzájuk. Amint az orvos engedélyezte ujabb terheséget azon voltunk hogy megszülethessen 3. fiunk, de ezt az örömöt is beárnyékolta apám halála mivel a kettő egy napon történt. Átvészeltük ezt is. Azért a történtek után amanyire csak tudtunk boldogan éltünk. hat évvel késöbb válaltuk be ismét egy gyermek nemzését melyet feleségem, nagyon akart, én nem igazán mertem vállalni féltem attol, hogy nem tudjuk felnevelni kár volt ettöl tartanom. most hét éves mind három okos, ügyes, tehetséges ( táncos lábú ). Imádom öket!!!!! A harmadig gyermekünkel volt terhes párom ekkor kezdödtek a problémák. Mivel én nem voltam biztos a dolgomban a fent leirtak miatt ez idö alatt szinte teljesen mellöztem feleségemmel a szexuális kapcsolatott.

Szerintem igy akartam büntetni azért mert én bizonytalan voltam a jövövel kapcsolatban.

A gyermek születése után amit csak lehetett,( hogy anyagi helyzetünk jobb legyen és megtudjak adni nekik mindent ) beválaltam a muka helyemen és itthon is. ( tulorázta a rendörségen, bővitettem ithon az állattartást tojó gyúkokat vettem nagy menyiségben sertést hizlaltam fenyvest ültettem és egy gyümölcsöst is kialakitottam ). Azt hiszem ezzel rontottam el mindent szinte állandoan dolgoztam valahol a fenmaradt szabadidőmben csak a gyerekekkel foglalkozta páromra nem jutott idő közben házunk is az akkori időjárási viszonyok miatt kezdett lakhatatlan lenni. Ezért ugy döntöttünk, hogy épitünk egy ujjat amibe bele is vágtunk. nagy hitelt vettünk fel és szinte teljessen saját kezünkkel felépítettük közben egy 20 nm kis jukban laktunk öten. A szex ebben a helyzetben részemről megoldhatatlannak tünt és nem is probálkoztam. Ez volt a legnagyobb hibám!!!!!!!! Sokat veszekedtünk, piszkáltuk egymást, bántotuk a másikat.

A munkahelyemen ( a rendörség ) ragadtak rám a fiatal holgyek valószinü az egyenruha végett ( alitolag nagyon jol néztem ki benne ) a lényeg az egy nálam 8 évvel fiatalabb lány megbolondított, és titokban belemente vele egy kapcsolatba, A mai eszemmel már látom és tudom is hogy csak azért kelletem neki mert az ágyban ugy teljesitettem, a filmet teljesen befüzte nem látam mi zajlik körülöttem. Ithon természetesen le buktam. ( 50.000 Ft telefon számla mégtöbb kimaradás ) A veszekedések kezdtek elfajulni, és kezdtem besokalni emiatt annál a bizonyosnál találtam nyugalomra legalábbis ezt hittem. De annál a lánynál sem volt minden fenékig tejfel és rájöttem a hibámra és kiszáltam abbol a kapcsolatból. Ithon azzal, hogy mindent amit csak tudtam átválaltam a feleségemtöl probáltam helyrehozni a hibámat nem ezt kelett volna tennem inkább csak sgíteni kellet volna. A viták és a veszekedések nem multak el. Páromnak felmondtak a munkahelyén ezért három műszakos robot munkát válalt, én azt híttem ha mindent megcsinálok helyette azzal megoldodnak aproblémák, ahelyet hogy megbeszéltük volna inkább. A veszekedések maradtak a gondok nem oldodtak meg. Ennek az lett a következménye, hogy magamba zárkoztam és menekültem a beszélgetések elöll, mert ebben a helyzetben minden beszélgetésnek a veszekedés lett a vége. Az ágyban is mindig ez történ és nem volt igy kedvem ahoz hogy együt legyek vele ugy mint régen. Páromnál is hasonló helyzet alakult ki. Feleségem végsö elkeseredése miatt, valamint a vágyai miatt nem zárkozott el más férfiak ajánlatától, de ezekbe elmondása szerint nem ment bele. Ez év elején egy közös ismerösünk nyitotta fel aszememet. ( Párom munkahelyén volt egy összerázó vacsora az összel, amiről az ismerős azt mondta " a feleséged nagyon jol érezte magát azon a vacsorán és jol össze rázta magát egy 20-év körili sráccal, el is tüntek egy kis idöre valaoszinü, hogy nagyon jol érezték egymást, mert a srác dicsekedett vele.) A történtek után elmentem érte a munkahelyére a müszak végére és az uton hazafelé megkérdeztem a fentiekről öt is azt mondta valoban eltünt egy sráccal de csak azért mert előtte a fiu egy másik lányt vitt el azért a dologért. erről fegatta ki. Én hiszek neki és megbizok benne. Visszatérve a haza utra kiborultam és sikerült azt a falat ledöntenem amit magamköré huztam és minden érzésemet gondolatomat elmondta neki azota kezdenek a dolgok helyre jönni köztünk, és én még szerelmesebb vagyok mint mielött a bajok kezdödtek. Örülten féltékeny vagyok, és nagyon bizok abba, hogy ismét boldogok lehetünk. És leszünk is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Köszönöm hogy meg hallgattatok.

925. liliom10 (válaszként erre: 924. - Farkas T)
2010. jan. 21. 21:33
Még élünk,remélünk! Engem mindenki további sorsa érdekel.Már írtam, én küzdő típus vagyok,aki azt mondja: SOHA NE ADD FEL !,legalábbis addig, még pici remény is van a kapcsolat helyrehozatalára.Ha már biztos lenne, hogy vége, akkor is csak a házasságnak, NEM az életünknek ! Hiszek abban, hogy az élet olyan, mint a hullámvasút, ha az alján vagy, örülhetsz, hogy nemsokára felfelé visz az út, jóra fordulnak a dolgok ! Ha van kedved, privátban is írhatsz,ahogy gondolod.Drukkolok a holnapi naphoz !
2010. jan. 21. 20:47
Sziasztok,köszi a biztatást megyünk a dokihoz holnap nem tudom mi lesz félek is meg várom is.Ha valakit majd érdekel priviben válaszolok de ritkán lépek majd be.Még egyszer kösz a támogatást szeretlek benneteket.
923. liliom10 (válaszként erre: 920. - Farkas T)
2010. jan. 21. 10:12
Nem értem, miért Neked kellene elköltöznöd ? Megmagyarázod ? Azt írtad, ő kezeli a pénzt. Hát, mi lenne, ha mostantól nem adnál egy fillért sem ? Mindent megpróbálnátok felezni: a csekkeket, a fontos vásárolnivalókat,stb. Először gondolkozz, aztán cselekedj ! Azt írtad, el tudod magad látni, sőt, már a családról is gondoskodtál egy ideig egyedül.Mitől félsz ? Én biztos nem hagynám el az otthonomat, a gyerekeket, mert a nejemnek egy férfi elvette az eszét,és már nem is próbálja a jövő mindennapjait végig gondolni. NE KÖLTÖZZ EL !!!
922. liliom10 (válaszként erre: 921. - Doro77)
2010. jan. 21. 10:03
Egyetértek. Én is úgy érzem, hogy Farkas T felesége nem akarja helyrehozni a házasságát.Persze, mindent meg kellene tenniük ezért, de a viták hevében nem nagyon lehet.Ha valamennyire szeretik egymást,mégiscsak el kellene menniük párterapeutához, hiszen nem mindegy a 4 gyerek jövője sem.
921. Doro77
2010. jan. 21. 09:05

..megértelek,nagyon nehéz lehet neked.De állj a sarkadra,még nem vagy olyan öreg,hogy ne élhess boldogan.Az amit tett,és ahogyan reagált utána egyáltalán nem arra utal,hogy szeretne,és helyre akarná hozni,amit elrontott.Ha a gyerekek is melletted állnak,akkor ne félj attól nem láthatod őket,vagy elveszíted őket,mert nem fogod.Ők szeretnek,és megértenek.Ha az asszony nem engedi látni őket,akkor is látni fogod,mert nincs az a bíróság aki nem ítélni meg hogy láthasd őket.Meg az is előfordulhat,hogy veled akarnak élni,és nem az anyjukkal!

Dönts,és állj a sarkadra,bizonyítsd be nem te vagy akivel ezt megcsinálhatja,akkor majd teperni fog ezerrel.Valószinűleg azt látja,és érzi veled mindent megtehet,úgysem csinálsz semmit mert túl gyenge vagy!Hát mutasd meg nem vagy az!!!!!!!!!

2010. jan. 20. 22:58
szia most már a gyerekek is nekiálltak annyira kiborult hogy orvoshoz kellett vinni,és elkell költöznöm már nem akar velem megoldani semmit nem akar velem élni.
2010. jan. 20. 22:55
jó válasz
918. Aysel (válaszként erre: 917. - Farkas T)
2010. jan. 20. 22:51
Nem
2010. jan. 20. 22:39
ez a büdös kurva bocsánat azt akarja hogy kérjek bocsánatot amiért féltékeny voltam.érti ezt valaki?
2010. jan. 20. 16:40
Hiszti,durca,fenyegetés,mindenki engem bánt egy nap alatt kiakadtam és nézi mire reagálok.
2010. jan. 20. 07:23
engem legalább be engednek.
2010. jan. 20. 07:19
Most már én sem mehetek pszichológushoz inkább menjek a templomba imádkozni,?????????????
2010. jan. 20. 07:07

Sziasztok,szeretném liliom10-et idézni ez egy őszinte megbánás nagyon szép "Az én férjem is azt mondta, rajtam múlik, mi lesz, ő a múlton nem tud változtatni. De az én lelki gyógyulásomat gyorsíthatja, ha kedves, gyengéd, jó férj, stb."

Ha a nejem is így tett volna el indultunk volna egy szebb jövő felé.

2010. jan. 18. 10:30
nem is kény szerel kell valakit szeretni
2010. jan. 18. 08:28
azt mondja kény szerel nem tud szeretni mert nem hagyom.
2010. jan. 18. 08:24
ja és én nem innék neki!!!
909. 78826dc958 (válaszként erre: 908. - Farkas T)
2010. jan. 18. 08:23
Ott a pont!!Nem hiszek férfi-női barátságban ugy hogy az egyik ne akarna mást!Nekem is van olyan aki haver,de amint ugy érzem,hogy közeledne vagy ilyesmi megszakitom vele a kapcsolatot!Mert a párom és nyugalom többet ér!!!
2010. jan. 18. 06:45
Azt mondja hogy maradi vagyok mert a mai világba van férfi nő barátság szerintem van de az egyik mindég többet érez a másiknál,és ha a szerelmem nem szereti hogy vele beszélgetek akkor én nem beszélgetnék vele mert nekem a szerelmem fontosabb mint az a másik.ezt rosszul látom?
2010. jan. 18. 06:35
Akkor mikor bevallta talán láttam a megbánást de utána a halvány szikráját sem lehetett látni amikor csendbe voltam neki nagyon jókedve volt boldog volt amikor meg mondtam a kérdéseimet meg csak veszekedett letagadott mindent ő nem emlékszik rá meg ilyenek,könyörögtem neki hogy mondja el az igazat a teljes igazat elkezdet mesélni és megint más a sztori én bízva na akkor ez az igaz később a munkatársa is mondott dolgokat én is elmondtam hogy mit mondott és megint hazudott, akkor most hogyan higgyek neki?
2010. jan. 18. 06:24
Sziasztok,2 hőnappal ezelőtt az volt a kérdésem a történtek után hogy hihetnék hogy vége nem lesz több megcsalás,a 53 éves hapi állítólagos csak beszélgettünk akiért mindég is harcolt azt mondja higgyem el neki de nem tudom elhinni,később kiderült hogy megint hazudott mert írtak egymásnak.Az elköltözésem után vissza kényszerített akkor meg azt mondja hogy nem mondhatom meg neki hogy kivel beszélhessen ez igaz,csak ő volt az egyetlen akit tiltottam mert vele a kapcsolatát soha nem értettem talán még a saját élete árán is meg védené,és az biztos hogy újra fogják kezdeni az állítólagos beszélgetéseket.És akkor hogy higgyek.
905. Farkas T (válaszként erre: 904. - Aysel)
2010. jan. 17. 17:17
köszönöm viszont,örök hálám
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook