Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalás után, ki hogyan tudta feldolgozni a dolgot? fórum

Megcsalás után, ki hogyan tudta feldolgozni a dolgot? (beszélgetős fórum)


34. Spiritus (válaszként erre: 30. - Júliusi)
2011. okt. 1. 22:25

Jó de ne keverd a 2 dolgot.


Más az ha valaki úgy féltékeny, hogy a kapcsolatban fel sem merült hasonló, és más az is, ha már egyszer kaptál egy rohadt nagy pofont és rettegsz a következőtől.


Nekem a párom nagyon félétkeny volt, én sosem. Most én is az vagyok. Nem is féltlkeny. Mániákus ellenőrző!

33. júliusi (válaszként erre: 31. - Spiritus)
2011. okt. 1. 22:24

Most ezt nem értem,mi 4év után??

Már lehet,hogy fáradt vagyok:))...

32. júliusi (válaszként erre: 29. - Féknyom)
2011. okt. 1. 22:23

Gondolom:)

A feleséged is tudja,milyen önzetlen ember vagy???:))

31. Spiritus (válaszként erre: 28. - Júliusi)
2011. okt. 1. 22:23
pontosan tudom...bár nekem csak 4 év után
30. júliusi (válaszként erre: 26. - Ében11)
2011. okt. 1. 22:22

Én is félek.

Illetve féltékeny lettem.Nem szeretem ,ha más nővel beszél,udvariaskodik stb... Gyanakszom, időnként megnézem a telóját. AZELŐTT sose tettem ilyet!!!

Szóval nem igaz az sem(pedig azt mondják),hogy azt csalják meg általában,aki féltékenykedik.

Soha nem voltam az,és nem is hitem volna soha, hogy meg meri ezt tenni...

29. féknyom (válaszként erre: 25. - Júliusi)
2011. okt. 1. 22:21
Igen, és természetesen csakis az önzetlen segítés motivál.:)
28. júliusi (válaszként erre: 20. - Spiritus)
2011. okt. 1. 22:17

Azelőtt! sose zavart ha egy filmben olyan cselekmény volt, hogy megcsaltak benne valakit.

Most ,hogy velem megtörtént, szinte elmenekülnék, csak ne kelljen néznem,olyan érzékenyen érint a téma, nagyon beleélem magam a férfi,vagy nő helyébe...

Vagy pl. az Irigy hónaljmirigy showw ban rendszeresen ilyen poénok mennek, szinte már megutáltam őket,olyan könnyen veszik.AZELŐTT nem zavart...

27. mkriszti81 (válaszként erre: 24. - Júliusi)
2011. okt. 1. 22:17

na az nagyon jó, ha meg tudtátok beszélni és azt is, min kell változtatni :)


akkor csupán annyi, hogy ez akkora törés volt, hogy nem lehet egyszerűen elfelejteni, és amíg együtt is vagy azzal, aki okozta, sajnos eszedbe is fog jutni nap mint nap :(

szerintem csak enyhíteni lehet rajta, ha bizonygatja folyamatosan, hogy ezentúl másképp lesz, és nem kell már félned (persze ha a bizalom megingott, akkor ezt is nehéz elhinni...)


na lefekszem, nem olvasom már, csak azért nem írok többet :)


minden jót nektek, kívánom, hogy a ti kapcsolatotok legyen A kivétel! :)

26. ében11 (válaszként erre: 24. - Júliusi)
2011. okt. 1. 22:16
Bennem a félelem miatt...hogy újra megtörténik...és azért, mert nem érzem, hogy csak az én hibám, hogy megcsaltak, illetve újra és újra fejben lejátszva,hogy mit mulasztottam el mondani, tenni-hogy ne csaljanak meg.
25. júliusi (válaszként erre: 23. - Féknyom)
2011. okt. 1. 22:14

Ó,egy férfiú:)))

Milyen nemes gesztus!!!:)))

24. júliusi (válaszként erre: 13. - Mkriszti81)
2011. okt. 1. 22:13

Nagyon sokat beszéltünk róla, nem lehet ezen a téren panasz rá,türelmesen meghallgatta a monológaimat.Elmondta, mi vezetett ide,és hogy min kellene változtatni.

Meg is történt.

Az a kérdés, hogy miért tör fel belőlem újra és újra???

2011. okt. 1. 22:12
Aki bosszulni akar, leszek a bűntársa.:)
22. féknyom (válaszként erre: 19. - Spiritus)
2011. okt. 1. 22:11
"általában"
21. júliusi (válaszként erre: 17. - Spiritus)
2011. okt. 1. 22:10
:), :((
2011. okt. 1. 22:09
Vagy én szoktam arra gondolni, hogy milyen katasztrófák történhettek volna (betegség, halál, vagy nagyobb környezeti katasztrófák) és csak ennyi történt, milyen jó, mennyivel könnyebb megoldani, mennyivel jobb mintha valamelyikünk beteg lenne!
19. Spiritus (válaszként erre: 15. - 469a0bf940)
2011. okt. 1. 22:08
szerintem azért nem minden férfi ilyen!
2011. okt. 1. 22:07
Én egy rövid választ adok erre,szerintem soha nem lehet feldolgozni ha az a kapcsolat igazi volt.Örökre bennünk marad.
2011. okt. 1. 22:06

Elképzelésem sincs, de ha rájössz várom a megoldást, velem is egy éve történt!


Párterápia?

16. ében11 (válaszként erre: 11. - Júliusi)
2011. okt. 1. 22:05
Valahogy ki kell bírni...mert a végén ez öli meg a dolgokat...sokkal lassabban alattomosan.Nem tudok rá mit mondani-én is inkább a szívemre hallgatok-sajnos a megbocsájtás-és utána a harag is ebből fakad.Nálam is kérdéses volt megbocsájtani jó, vagy rögtön szakítani és váltani-egyszerűen nem láttam, hogy jobbat találnék-körülöttem lévő párok életében ez mindig megtörtént(megcsalás).Úgy voltam vele-így remélhetőleg egyszer élem meg, ha váltogatok próbálgatok akkor meg többször.
2011. okt. 1. 22:05

Szerintem a visszacsalás semmit sem segít, legalábbis nálam egyáltalán nem enyhítette a fájdalmat és ami még fontosabb a bizalmamat sem állította helyre.

Megbocsájtani sem lehet egykönnyen és általában aki egyszer megcsalt az meg fogja tenni máskor is, mivel ha látja hogy semmi következménye nem volt akkor úgy lesz vele, hogy bármikor megteheti úgyis vele maradsz. Tisztelet a kivételnek.

14. mkriszti81 (válaszként erre: 13. - Mkriszti81)
2011. okt. 1. 22:04
jav: nem a szakítás telt egy évbe, hanem annak feldolgozása
13. mkriszti81 (válaszként erre: 8. - Júliusi)
2011. okt. 1. 22:02

Hát ha helyrejöttek a dolgaitok, akkor meg miért kérdés? Megbocsátottál, nem bántad meg, jobb is lett a házasság... amúgy nekem maga a végleges szakítás telt bő egy évbe, pedig 2 hónap után már meg is ismertem a jelenlegit (férjemet), rengeteget beszéltem róla, mégis sok idő kellett. Magát a megcsalást pedig a mai napig nem felejtettem el, nem is fogom, örökre belém égett az a fájdalom.


Te egyértelműen nem dolgoztad még fel a történteket, csak elnyomtad magadban :(

Egyetlen megoldás a "tüneteidre", hogy beszélni, beszélni róla, a férjednek minden ilyen alkalommal meg kell erősítenie benned azt, hogy soha többé nem fordul elő, és téged szeret.


Sok szerencsét hozzá!

12. júliusi (válaszként erre: 7. - Mkriszti81)
2011. okt. 1. 22:02

Én bízom abban,hogy vannak kivételek...

A szinte biztos, az nem száz százalék,és csak a halál a biztos.

ha szeret az illető,és rájött, mit tett,és nem akarja kockáztatni többet a kapcsolatot,nem teszi meg ismét.

Egy esélyt, de csak egyet mindenki megérdemel szerintem.

Hülye azért én sem vagyok.

Még egyszer nem bocsátanám meg.

11. júliusi (válaszként erre: 6. - Ében11)
2011. okt. 1. 21:59

Nálunk is ez van.

Ha sérelem ér,nagyon nehéz nem felhánytorgatni...

Pedig az eszemmel tudom, nem kéne....

10. júliusi (válaszként erre: 5. - 5181a192ee)
2011. okt. 1. 21:57

Én nem tudnám megtenni.

Ilyen hülye vagyok.

Nem tudnám csak azért kihasználni a férfit,hogy bosszút álljak a férjemen..és könnyebb legyen a lelkem.

9. ében11 (válaszként erre: 5. - 5181a192ee)
2011. okt. 1. 21:56
Igen segít...csak ne derüljön ki, akkor igazán bonyolódhatnak a dolgok. :)
8. júliusi (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2011. okt. 1. 21:55

Igen ,én is láttam,hogy vannak hasonló fórumok.

Viszont,érdekelne a dolog,hogy ennyi idő után,már "illene" túl lenni rajta,vagy még belefér?

Tudom azt is,hogy minden ember más és más.

Azt is tudom, hogy a legtöbben nem bocsátanák meg,azok kérem NE ÍRJANAK!

Mert én megbocsátottam, eddig nem is bántam meg,sőt ez adott új impulzust a házasságunknak.

Sose hittem volna,hogy visszatér a szenvedély is..:)

2011. okt. 1. 21:55

nekem az első (és nagy) szerelmem volt, 1 év után csalt meg, akkor megbocsátottam, mert:

- látszólag nagyon megbánta

- én még nagyon szerettem

- nem sokkal azelőtt költöztünk össze, még fősulis voltam, el se tudtam képzelni, hova megyek, mihez kezdek egyedül, nélküle, stb...

Utána nem sokkal meg is kérte a kezemet.

Évekig voltunk jegyben, 2 év múlva kiderült, azóta újra csal... szétmentünk ideiglenesen, azalatt is csalt újabb másik személlyel, én mégis tovább küzdöttem azért a kapcsolatért, végül belefáradtam és léptem VÉGRE.

Már az első után kellett volna, aki egyszer megteszi, szinte biztos, hogy máskor is megteszi, főleg, ha az első meg lett bocsátva. :( Sajnos tapasztaltam.

2011. okt. 1. 21:54
Ez velünk is megtörtént-és még évekkel utána is ugyanolyan hullámzások vannak.Eltemetni nem lehet-nagyon nehéz megállni, hogy ne jöjjön fel témának, vagy ha haragot érez az ember, ne essen neki a másiknak(egyéb kitalált ürüggyel).Nehéz dolog ám!
5. 5181a192ee (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2011. okt. 1. 21:53
Enis voltam ebbe e hejzetbe es a viszacsalas segit leginkabb hidd el tapasztalat,2evig marcangoltam magam de miutan megtortent jobb volt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook