Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsalás, avagy ha visszatekerhetném az időt fórum

Megcsalás, avagy ha visszatekerhetném az időt (beszélgetős fórum)


1 2
2022. márc. 16. 21:59
Hat apafej ezt jól megoldottad! Kezdjük az elején tehát van egy 18 éves rosszul működő kapcsolatod. Tehát nem tudsz rendesen együtt élni egy emberrel vagy fordítva. Elég bukóváré így az egész szituáció. Itt a gyerekeken van a hangsúly nem rajtad. Mert ezt te okoztad minden formátumban. Innen hogyan tovább neked kell tudnod mivel a te életed. Csak azt vedd számításba hány embernek keserítitek meg az életét. Tehát részedről 3 ember van a másik részről és kb. ugyan ez az arány. Tehát neked van egy családod, először azzal kellene foglalkoznod. Főleg úgy hogy lassan lesz ismét egy gyermeked. Azt a nőt meg engedd el, mivel neki is van családja. Esetleg ha elválnak akkor talán össze tudtok rendesen jönni, de amúgy csak magadat szívatod ha folytatod ezt a kapcsolatot így. Ő ezzel tartja magát tűzben, az unalmas élete mellé keres valami madarat.
43. liliom10 (válaszként erre: 40. - Scherlock)
2022. márc. 16. 20:56

Van még egy mondás.

A férfinek annyi vére van, amennyi a hétköznapi élethez szükséges. A gond : ha a f..z feláll, az ész megáll, az agyból a vér leszáll !

42. Scherlock (válaszként erre: 41. - Liliom10)
2022. márc. 16. 20:49

Ó igen!


Egy előadáson kaptam ezt a gondolatot: ha egy hétig ugyanazt akarod reggel ébredés után, és este alvás előtt, akkor valóban akarod. Ha meginogsz, akkor nem akarod, az nem jó döntés.

41. liliom10 (válaszként erre: 35. - Scherlock)
2022. márc. 16. 20:47

Egész életemben igyekeztem így tenni ! :

"Előtte gondold meg jól, s utána ne bánj meg semmit."


A gyerekeket is erre tanítottam : mindig gondold meg, amit tennél, annak mik lehetnek a következményei, és azokat akarod-e majd vállalni? Vagy inkább ne tedd, amin gondolkodsz !

Fontos döntések előtt mindig aludj rá egyet ( vagy többet) !

40. Scherlock (válaszként erre: 39. - Liliom10)
2022. márc. 16. 20:43

Máshogy látom ezt, és csak fi előadását ismerjük".



"A kisegér át akar menni a síneken, de figyelmetlen, és a villamos levágja a farkát. Utánanéz, és a villamos a fejét is levágja. Tanulság : Aki a farka után megy, az elveszti a fejét."


Ez nagyon tetszik! :)

39. liliom10 (válaszként erre: 33. - Scherlock)
2022. márc. 16. 20:41

Talán. De egyre inkább úgy érzem, hogy először kifogott egy kényelmes, számító, lusta nőt, majd egy szexmániás, mindenkihez hűtlen, szívtelen szeretőt.

Lehet, hogy " Brownie80" egy balek, de most ráébred, hogy igaz a tanmese :

A kisegér át akar menni a síneken, de figyelmetlen, és a villamos levágja a farkát. Utánanéz, és a villamos a fejét is levágja. Tanulság : Aki a farka után megy, az elveszti a fejét.


Ideje felnőni !!!

38. michelle.r (válaszként erre: 10. - Brownie80)
2022. márc. 16. 20:22

Amikor bejelentetted, hogy szerelmes vagy, és elköltözöl, semmi cirkusz, semmi féltékenység, könyörgés, vádaskodás, csak egy kérés, hogy beszéljétek meg? Aztán amikor félrészegen hazamész, magára ránt és csodák csodájára terhes is lesz. Szépen csőbe húzott.


Nyilvánvalóan azért volt kedves veled, mert megtervezte a gyerekcsinálást. Akkor szólt, amikor már szóba sem jöhetett az abortusz.


Törődj a gyerekekkel, de ezt úgy is megteheted, hogy elválsz. Ritkán mondok ilyet, de undorodom az ilyen számító némberektől. Szépen tönkre tette a gyerekeid és a te életedet is. 🤮

37. birebora (válaszként erre: 35. - Scherlock)
2022. márc. 16. 18:54
Minden mondatod igaz:)
36. Scherlock (válaszként erre: 35. - Scherlock)
2022. márc. 16. 18:52
Jav.: Előtte gondold meg jól...
35. Scherlock (válaszként erre: 34. - Birebora)
2022. márc. 16. 18:51

Van az a bizonyos hatodik érzék...


Egy öreg Barátom tanácsát nagyon régóta alkalmazom:


Előtte gondold meg jó,, s utána ne bánj meg semmit.


Fantasztikus gondolat, nagyon régóta alkalmazom. Nekem bevált.


Hülyeség bánkódni, hiszen akkor, abban a pillanatban az tűnt a legjobbnak.

És ugye mindennek van következménye.


Alapban az, hogy fi félrekefélt, már elég gerinctelen, de mindenkinél máshol van a mérce.


Esterházy Péter gondolata is mindig előttem van:

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk bizonyos szint alá.



Hm?

34. birebora (válaszként erre: 33. - Scherlock)
2022. márc. 16. 18:42
Sokszor bennem sem merül fel, mert általában elhiszem amit leirnak. Persze van az a képtelen történet amit már én sem hiszek el. Ez nekem hihető. Az emberek nagy része egyszerű és hajszolja az élvezeteket, kényelemből, lustaságból nem változtat a megszokotton. Elég egy rossz döntés és könnyen kicsúszik az ember lába alól a talaj.
33. Scherlock (válaszként erre: 30. - Liliom10)
2022. márc. 16. 18:38

Az fel sem merül benned sem, hogy fi talán torzítja a történetet?


Mi van, ha sztori 70%-a nem is igaz?

2022. márc. 16. 18:26
Mennyi bonyodalom a családokban. Akinek nincs baja az is csinál magának.
2022. márc. 16. 12:39

A kérdésre valaszolva:nem tudom, hogy volt-e valaki ilyen helyzetben. Én nem, és nem is hiányzik.

Véleményem? Van. Azokat a gyerekeket sajnálom, akik ilyen párkapcsolatok termékei, mert elég torz családmodellt látnak, és ezt fogják normálisnak gondolni.

Mit csinálj?

Semmit. Menni fog, hiszen eddig sem csinaltál semmit, csak hagytad, hogy a dolgok megtörténjenek veled.

30. liliom10 (válaszként erre: 1. - Brownie80)
2022. márc. 16. 10:57

" kicsit ittasan mentem haza egy szülinapból, ami után otthon a párom nagyon kedves volt velem. És láss csodát, kb. 3 hónap múlva bejelentette, hogy terhes."

A párod se tisztességes ! Direkt várta meg a 3 hónapot, mert meg akarta tartani a terhességét !!!

Szerintem a spicces állapotod alkalmával is azért csábított el, hátha terhes lesz. Hacsak nem volt már az valaki mástól... Én biztos, hogy csináltatnék majd apasági vizsgálatot ! ( Ha mégis szakítanánk később, nehogy már én fizessem más gyereke után a gyerektartást 18 éves korig. És a távoli jövő : ha nem lesz több gyereked, akkor vagy a most 10 éves gyerek fog Tőled örökölni, vagy osztozik fele-fele arányban a két gyerek az örökségeden.Ezt most azért írom, mert a párod kész tények elé állított Téged ! )


Amikor megtudtam, hogy várandós vagyok, azonnal elmondtam a férjemnek. Ezt tartom helyesnek, hiszen kettőnknek lesz gyerekünk !

29. liliom10 (válaszként erre: 11. - Brownie80)
2022. márc. 16. 10:29

Ezt írtad : " elkövettem azt a hibát, hogy nem elköltöztem otthonról, hanem megcsaltam a páromat."

Itt pedig már ezt : " mielőtt a megcsalásra adtam a fejem (utólag belátva nem kellett volna) el is költöztem otthonról". Vajon melyik az igaz ? Nekem mindegy, de olyan szempontból nem, hogy mennyire vagy őszinte !

A szeretőd nem lett beléd szerelmes, ez biztos. Jól esett neki, hogy Te viszont igen őbelé.

Nem hiszem el, hogy 3 felnőtt gyereke mellé most akar 4.-et szülni. Gondolom, 40 év fölött van, és ugyanaz a férje, aki a gyerekei apja. Ez a nő csak szereti a szexet, és cserélgeti bizonyos időnként a férfiakat. Vagy csak erkölcstelen, vagy talán a férjével sincs rendben a házaséletük, pl. a férjének sokkal ritkábban van rá szüksége, mint neki.

Te tudtad, kivel kezdesz, milyen ez a nő.

Gondolom, nem első látásra lettél nagyon szerelmes, tehát ez nem mentség. Találtál egy szeretőt, akibe később belezúgtál. Erre bizony számítani kell ! Sokszor előfordult már a történelemben, pláne, ha valaki szeretethiányban szenved.

Le kellett volna ülnöd a pároddal megbeszélni a problémáidat, és mindkettőtöknek elmondani, mi bántja, min kell változtatni, hogy rendbe tegyétek a kapcsolatotokat ! Ez a gondok " szőnyeg alá söprése" nagy hiba, sosem vezet jóra !!! Mindent meg kell beszélni !

Talán nem kéne innod, ha ilyen a helyzet, mert az alkohol irányított, nem az eszed !!! A párod ki is használta. Az is lehet, hogy jó neki ez a kapcsolat, hiszen nem dolgozik," nem csinál semmit", Te pedig hajtasz. Megvan a kényelmes élete melletted.

Ha nem sikerül mindent megbeszélnetek őszintén, még szakíthatsz is vele, akkor is, ha két gyereked lesz. Nem kell boldogtalanul leélned az életedet, ha nem szereted a párodat.

28. liliom10 (válaszként erre: 26. - Birebora)
2022. márc. 16. 10:05

Van egy 10 éves gyerekük, most terhes a párja a 2. gyerekkel. Szinte biztos, hogy a 10 éves a saját gyereke, de a mostaniban nem vagyok/lennék biztos.

Van olyan nő, aki ilyen helyzetben bosszúból szintén szeretőt keres magának, aztán attól lesz terhes. Miért akarna egy ilyen bizonytalan jövőjű kapcsolatban - van is párja, meg nincs is - gyereket ? Talán csak véletlen volt, nem védekeztek... De lehet más is az apa(jelölt).

27. Greeneyed (válaszként erre: 3. - Fox Mulder)
2022. márc. 15. 17:40

"Tudhatod jól, hogy egyenjogúsági fotelbloggerek ide vagy oda, a férfiak utód feletti önrendelkezési joga a nullával egyenlő."

Nem az utód felett kell rendelkezni, hanem a védekezés eszköze felett. Ahogy írtad.

Különben egyetértek.

26. birebora (válaszként erre: 3. - Fox Mulder)
2022. márc. 15. 16:29
Nekem is van egy olyan sejtésem, hogy nem FI a gyerek apja. Ne legyen igazam.
2022. márc. 15. 16:27
Nem voltam ilyen helyzetben.
24. Scherlock (válaszként erre: 22. - Olajbogyo)
2022. márc. 15. 16:20
Kicsit!??? :)
23. andi6020 (válaszként erre: 1. - Brownie80)
2022. márc. 15. 16:19
Lehet, hogy volt.
2022. márc. 15. 16:02

Kicsit kitalált történetnek tűnik ez az egész.


A szerető nőnek van már három gyereke, 18 19 21 évesek, ezután még most tervez a férjével újabb gyereket?

Nem tudom hány éves lehet ez a nő, gondolom negyvenes az első három gyerek életkorából saccolom. Még ilyenkor belevágna egy újabb gyermekvállalásba az évek óta csalt férjével? :o

21. jaya (válaszként erre: 7. - C9155193c4)
2022. márc. 15. 15:10
Mi a baj a novellákkal?
20. jaya (válaszként erre: 1. - Brownie80)
2022. márc. 15. 15:09

Sajnálom, hogy így alakult. :(

A legjobb az lenne, ha végleg elfelejtenéd a szeretődet, és a családodra koncentrálnál. Ha nagyon nem megy, akkor még mindig nevelhetitek külön a gyerekeket, és lehet esélyed egy újabb szerelemre - normális kapcsolat formájában.

Persze ezt leírni kívülállóként nagyon könnyű, benne lenni már sokkal nehezebb. Nem irigyellek. :(

19. Brownie80 (válaszként erre: 18. - Scherlock)
2022. márc. 15. 14:45
Ez így van.
18. Scherlock (válaszként erre: 17. - Brownie80)
2022. márc. 15. 14:42

A te oldalad igazsága.


Az igazságnak ezer oldala van.

17. Brownie80 (válaszként erre: 16. - Scherlock)
2022. márc. 15. 14:41
Szíved joga. De ez az igazság.
16. Scherlock (válaszként erre: 11. - Brownie80)
2022. márc. 15. 14:37
Nem hiszek neked.
15. Bless the child (válaszként erre: 8. - 37e1ff8723)
2022. márc. 15. 14:15
Éljen a boldog nagy család!
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook