Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megbocsájtható a hűtlenség? fórum

Megbocsájtható a hűtlenség? (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. ina87
2017. dec. 1. 13:18
itt nem is azon van a hangsúly h megcsalás,hanem ami utána jön,már most nem hiszed el h nem beszélnek akk nincs is miről tanácsot kérni előbb magadat tedd rendbe,az egy dolog h megcsalás van de utána jön az az időszak amit nehéz legyűrni és sok kapcsolat akk megy tönkre.
2017. dec. 1. 07:39
nem,sosem!
61. 31bc25d879 (válaszként erre: 60. - Chrystal71)
2017. nov. 27. 09:46
Egyetértek, de van olyan, hogy valós, igazi érzelmek és mindent elsöprő szerelem. Lehet, hogy kevés, de van.
60. Chrystal71 (válaszként erre: 27. - Globus)
2017. nov. 27. 09:25

Lehet, hogy érdekesen hangzik, de én azt mondom, hogy egy 30 éves házasságot felrúgni ha egyébként működik, van szeretet, vannak célok, vannak gyerekek, esetleg már unokák is, megalapozták az életüket, akkor teljességgel balgaság.

Igen, jöhet kísértés, főleg ennyi idő alatt, után, miért ne? Lehet, hogy akár "szerelemként" is megéli a benne lévő fél. Bár mit mondunk szerelemnek. Érzelmek? Valamilyen szinten lehetnek. De a másság, amibe beleszeretünk. Más, mint a társunk, amit megszoktunk, megszeretettünk. Mindennap ott van. Többnyire mindennap ugyanolyan. Lehet azt mondani, hogy tegyük izgalmassá, ideig-óráig megy is. De ott van, hogy mindenkinek kell megerősítés. Talán mástól is, mint a párja. Ez nem férfi vagy nő specifikus. Bárkivel megtörténhet. Csak az mondja, hogy vele nem, akivel nem történt még meg.


Lehet, hogy ez a férfi tisztességes volt, de butaságot csinált. Hagynia kellett volna, hogy a dolgok leülepedjenek. Lehetett volna egy megerősítése a meglévő kapcsolatának, anélkül, hogy felrúgott volna mindenk mindent. Hány élet változott meg egyetlen döntés következtében? A másik nő, a feleség, a gyerekek, és a sajátja, a másik nő férje.. pedig ezek az érzelmek többnyire nem valósak, és nem állják meg a helyüket a mindennapi életben.

2017. nov. 25. 19:46

Mit tett a barátnőd?

Mi van velük?

Vagy ezt nem fogjuk megtudni?

58. 61e75fb84c (válaszként erre: 24. - Anyagi)
2017. nov. 25. 19:44
nem minden ffi ilyen halistennek :) Van akinek njncs szuksege arra h kinnt is keresgeljen.
2017. nov. 3. 11:03
Nem... Főleg, ha szerelmes lett a másik nőbe.
56. Dórika 88 (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2017. nov. 3. 10:28
Nem olvastam a többi hozzászólást . De a megcsalas megbocsájthatatlan . Engedd el . Én is megtettem 🙁
55. zefex (válaszként erre: 43. - Csipkerózsika)
2017. nov. 3. 08:17
Nagyon jól összefoglaltad! <3
2017. nov. 2. 22:30

Minden helyzet és szituáció más. Nem tudnám megmondani, hogy mit tennék.. sok mindentől függne.

Volt exem, aki megcsalt és kidobtam.

Volt olyan, akit a 2 hetes mosolyszünetünkben lesz@pott egy csaj.. és folytattuk..

2017. nov. 2. 14:21
Én nem tudnám megbocsájtani.
52. f.frezia (válaszként erre: 51. - Pantera05)
2017. nov. 2. 13:43
Szerintem egy őszínte és harmónikus kapcsolatban, ahol a megbecsülés fontos szerepet kap, mindkét fél elvárja a kizárólagosságot.
2017. nov. 2. 13:35
Hát igen. Azt hiszem nálunk én vagyok a birtokló személyiség :D De mégis melyik nő ne várna kizárólagosságot??
50. f.frezia (válaszként erre: 49. - Pantera05)
2017. nov. 2. 12:58

10 éve, mikor ismerkedtünk a párommal és felmerült a megcsalás téma: azt mondta, h.szerinte a csók nem megcsalás.

Mondtam neki, hogy jó hogy ezt tisztáztuk, mert csajos buliba megyek hétvégén.. akkor nem fogom magam vissza egy csók erejéig, ha úgy adódik.


Á, nehogy, mégis megcsalás.

Hát, minden attól függ, milyen szemszögből nézed..

49. Pantera05 (válaszként erre: 48. - F.frezia)
2017. nov. 2. 10:29
A fantázia azért csodálatos dolog, mert ha nem akarjuk,nem tud róla más. De ha elmondja, akkor igen. A testiséget azért sorolom végső helyzetnek,mert ha már addig fajul,akkor nagyon elment vmi. A megcsalás az első hazugságnál/titoknál kezdődik. Persze mindenki másképp látja a dolgot...de meg is lehet oldani. Ha ő más nőkkel fecseg, akkor én nyugodtan nyithatok más férfi felé. Kérdés h ki jut előbb más ágyába? (Nyilván én...:D)
48. f.frezia (válaszként erre: 46. - Pantera05)
2017. nov. 2. 06:08

Azt nem is megcsalásnak mondanám, ha másnak szebbet ír, mint nekem valaha is mondott. Az mélységesen szomorú dolog..


És ha nem ír, csak egyszerűen fantáziál másról, az is megcsalás nálad?

2017. nov. 2. 04:25
nem soha!
2017. okt. 31. 14:33
Mit tekintünk hűtlenségnek? Az én szememben a szex az már a vége...hol kezdődött? Én azt is nehezen bocsátom meg, ha hölgyeknek irogat olyan szépeket,amiket nekem sosem mondott. Mert állítom, h érzelmileg is megcsalható vagyok és nem, sajnálom, nem megbocsátható...
45. Édes kis butus (válaszként erre: 43. - Csipkerózsika)
2017. okt. 31. 14:22
Tökéletes meglátás!
44. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2017. okt. 31. 14:07
természetesen meg kell bocsátani, hiszen a harag rossz tanácsadó és a gyereket még fel kell nevelni. viszont vele maradni nem tudnék. menjen szépen a szerelméhez, válás, és egy normális emberi viselkedés a gyerek miatt.
2017. okt. 31. 13:52

Az indító kérdésre felmerül bennem egy újabb kérdés: az hogy Kinek?! Aztán meg hogy minek?!


Sok oldalon keresztül lehetne pocskondiázni a férjet, hogy milyen gusztustalan, kétszínű, mocsadék, stb. De lehetne ugyanúgy mentegetni is, hogy ez 'csak' a vadászösztön, majd kiszeret belőle és kész, így-úgy lehet folytatni... DE MIT?!


Azt, hogy "kimosom az inged és főzök neked - te meg kicseréled a villanykörtét és hazaadod a fizetésed" - és szépen eléldegélünk egymás mellett?!


Az, hogy be tudott jönni ebbe a kapcsolatba egy harmadik, azt mutatja, hogy valami nagyon nem működik ebben a házasságban. Méghozzá sokkal régebb óta, mint ahogy megjelent ez a nő.


Igazából nem is a nő-nemnő, menjen-maradjon, illetve a megbocsájtás a valódi kérdés. Hanem, hogy miről szólt, szól ez a házasság? Hol és mi romlott el? Ki és miben felelős ezért? Helyre lehet-e még hozni, illetve akarják-e? Mi kellene ahhoz, hogy újra boldog legyenek együtt? Lehetséges-e ez és akarják-e?

Már persze mindez csak abban az esetben, ha a feleség a sértettségen túl tudna lépni és folyamatában látni a kapcsolatukat.


Itt nem a félredugásról van szó, inkább olyan ez, mint mikor egy régóta pusztuló, roskadozó lakatlan háznak bedobják az ablakát, mire az egész összedől. A tégla a hibás? Vagy az ablak? Vagy aki rosszul építkezett? Vagy aki elhanyagolta a házát? Ki volt az és miért?


Egyébként én személy szerint sajnálok minden résztvevőt ebben a történetben. Nem ítélkezni kell meg sarat dobálni, hanem megérteni, hogy mi miért történt, történik. A három szereplő közül egy senkinek sem fáklyásmenet.

Az, hogy végül őszinte volt a férj és az, hogy nem akarja elhagyni a feleségét számomra azt mutatja, hogy ő még szerette volna, illetve szeretné megmenteni ezt a házasságot és megoldani a problémákat, amik elvezettek idáig.

42. Bichter1 (válaszként erre: 25. - Anyagi)
2017. okt. 25. 22:27

..ez így balgaság. Ha egyszer megtette, beleszeret másodjára is ..bárkibe.


Ha csak az anyagiak tartanak össze egy házasságot és semmi más.. hát köszi.


A légkör már nem most ment gallyra, hanem jóval korábban...ez az új kapcsolat csak olaj a tűzre. De akinek az anyagiak többet érnek a nyugodt légkörnél, az maradjon vele....

41. a.manus (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2017. okt. 25. 09:18
Meg kell neki bocsátani(miután a vadász végzett) :), szóval már nem lesz olyan úgysem a kapcsolat, mint előtte a legszebb időkben, inkább hagyni kell, hogy pakoljon össze és menjen. Ez a "bocs, de szerelmes lettem" kijelentés nagyon meredek, mert ha csak a szexuális kielégülés vezette volna, akkor még akármi is lehetne a jövőben. Innen nézve ennek a kapcsolatnak annyi...
40. linzerkarika888 (válaszként erre: 39. - Massalhangzo)
2017. okt. 24. 20:03

Szerintem sehogy.

Nem kell a mártírt játszani ilyenkor, szimplán azt kell mondani, hogy akkor ebből ennyi elég volt.

39. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2017. okt. 24. 13:55

szerintem nagyon gaz a pasi. azert, mert szerelmes valakibe, de megsem akar vele lenni, pedig megtehetne


azt a felesegnek kell eldontenie, hogy mit csinaljon. valoszinuleg mar o sem szereti a ferjet regota, es nem jo a hazassag, csak 25 ev utan ijeszto a tudat, egyedul lenni, valni


nem hiszem, hogy itt az a kerdes, megbocsathato-e a hutlenseg, hanem az, miert kellene egyutt maradni, ha az egyik fel mar mast szeret. en nem ertem, hogyan lehetne folytatni egy hazassagot ugy, ha tudod, hogy a ferjed masba szerelmes

2017. okt. 24. 11:19
NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017. okt. 24. 11:10
NEM!!
36. linzerkarika888 (válaszként erre: 35. - 8a65af67ce)
2017. okt. 24. 01:08
Egyetértek!
2017. okt. 22. 17:44
Persze, de időközben csomagolhat.
2017. okt. 22. 17:17
Talán.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook