Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megbízási szerződéssel való foglalkoztatás esetén, előre láthatólag 2 hónapról lenne szó, milyen levonások történnének a tiszteletdíjból? fórum

Megbízási szerződéssel való foglalkoztatás esetén, előre láthatólag 2 hónapról lenne szó, milyen levonások történnének a tiszteletdíjból? (tudásbázis kérdés)

2009. márc. 25. 14:32
közben most olvasom amit írtál! ha adsz egy kis időd akkor pontosan megnézem neked, hogy mit vonnak le, okés?
2009. márc. 25. 14:31

szia!


Attól függ biztosított leszel vagy sem! ha biztosított leszel és nincs más 36 órás munkaviszonyod, akkor levonják a tb. 25%, tb, 4,5%, tb. 0,5%

egy egyéni járulékoknál a nyugdíjjárulékot attól függően hogy magánnyugdíjpénztár tag vagy-e vagy sem, ha igen, akkor 8% mnyp tagdíj, 1,5% nyugdíjjárulék, aztán kell még egészségbiztosítási járulékot fizetned 6%(2% pénzbeni, 4% természetbeni) plusz kell még adóelőleget fizetned!


ha biztosított vagy, de van más 36 órás munkaviszonyod, akkor mindezeket, kivéve az egészségbiztosítási pénzbeni járulékot 2%


ha nem vagy biztosított, akkor valszeg csak adót vonnak az szja tv. szerint


remélem jól írtam le és segítettem is!


J

2009. márc. 25. 14:13
miért nem az apeh-ot kérdezed? biztos segítenek, ráadásul pontosan megmondják , hogy mennyi az annyi.
2009. márc. 25. 13:50

Illetve mi az 50%os arány tekintés vagy 90%os? Pontosan hogyan is működik, ha jelenleg bejelentetlen munkanélküli vagyok, semmit nem kaptam az szja-nak az évet előre nézve nem kell meghaladnia a 18%-ot. Jelenleg tehát semmi bevételem, sehonnan származó jogviszonyom jövedelmem nincs ez lenne most. Két hónap napi rendszerességgel havi díjazásban.

Hogyan tudom a nettót kiszámolni?

Köszi a segítséget!

2009. márc. 25. 13:48
Megbízási szerződéssel való foglalkoztatás esetén előre láthatólag 2 hónapról lenne szó, milyen levonások történnének a tiszteltdíjból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook