Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megbízási szerződés...ezzel kapcsolatos kérdések.... fórum

Megbízási szerződés...ezzel kapcsolatos kérdések.... (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 6. 09:57

Szia!

Én 2001-ben dolgoztam megbízási szerződéssel. Nem járt utazási kedvezmény, étkezési utalvány, túlmunkadíj, nem kapsz rá munkanélküli segélyt és táppénzt. A gyes alanyi jogon jár, gyed-be nem tudom bele számít-e. Ennek utána kellene járni. Hívd fel a helyi OEP kirendeltséget, ott biztos tudnak felvilágosítást adni.

Viszont a megbízási szerződés egy adott munka elvégzésére ad megbízást a munkáltató ellenőrzése nélkül. Ha pl.: kasszában dolgozol, akkor nem lehet megbízási szerződéssel dolgoztatni.

5. c75565e593 (válaszként erre: 2. - 064209f635)
2010. febr. 6. 09:54
Én egy civil szervezetnél dolgozom..és azt mondta a pénzügyi vezető, hogy ez munka viszony...csak más sávban vagyok adóügyileg stb..ezt egy éve csinálom így...a fizetésem nem rossz,de elgondolkodtam, hogy ez a szerződés mire jogosít...stb...még nem várok gyereket...de tervben van...de kérdés mit kapnék...gyesre...stb..stb...Tehát igen nagy kérdőjel van bennem...
2010. febr. 6. 09:52

Nem értem miért nem kapok rendes szerződést....állítólag azért, mert ez így olcsóbb a munkáltatómnak.

De nem tudom nekem mi jár stb...pl ha megszünik a munka viszonyom mehetek-e munka nélkülire?

Vagy gyest kaphatok-e erre a munka viszonyra?

Állítólag kaphatok gyest is, meg bele számít a munka viszonyba...is...valaki adjon tanácsot aki többet tud mint én...

2010. febr. 6. 09:51
ááá te most fogsz szülni nem???
2. 064209f635 (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. febr. 6. 09:50

szia.

táppénz nincs, arra az időre nem kapsz semmit.

munkanélküli segély sem jár utánna


Ha tehetes ne menj bele ilyenbe.

Egyébként ha beírod a gogölba biztos sok infót találsz...

2010. febr. 6. 09:47

Megbízási szerződéssel dolgozom...mit jelent a megbizási szerződés?

Mehetek-e táppénzre?

Mi a különbség a normális szerződés és a megbízási munka szerződés között?

Írjatok mit tudtok erről?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook