Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megbántottam 1 kollégámat. Ha beállítanék hozzá megbeszélni a dolgokat, a még nagyobb haragját vívnám ki, vagy jól is elsülhet szerintetek? fórum

Megbántottam 1 kollégámat. Ha beállítanék hozzá megbeszélni a dolgokat, a még nagyobb haragját vívnám ki, vagy jól is elsülhet szerintetek? (beszélgetős fórum)


2009. szept. 29. 11:42

Sziasztok!

Köszönöm a szépen a hozzászólásokat, az igaz szavakat!Végül valóban elnézést kértem, de nem mentem el hozzá, a munkahelyen tettem. Szerencsére jobb kedve van most már, de a gyökerekben megbúvó rosszkedvére nem ez az igazi orvosság, de indulásnak nem rossz! :)

15. b2076ec79b (válaszként erre: 14. - Erikpipi)
2009. szept. 26. 11:34

Szívemből szóltál :)))


Még annyit hozzátennék, hoyg azért egy igazi barát nem szokott így/annyira megsértődni, ha a barátja kimondja az igazat. Szerintem pont ez a jó a barátokban, hogy hazudoznak, nem azt mondják amit hallani akarsz... Még ha az igazság fáj is :)

2009. szept. 26. 11:30

Vannak olyan embertípusok, akik azt gondolják, jót tesznek ha az igazat kimondják,és sokszor nem gondolják végig, hogy a kimondott szavaknak súlya van. Még akkor is ha úgymond igazuk van. Bár azt gondolom, soha nem tudhatod, hogy a másik viselkedése mögött mi húzódik meg, mitől lett olyan amilyen.

A leghelyesebb, ha elfogadod őt ilyennek, és legyél empatikus vele szemben.

Az a majonézes reklám nem is olyan rossz..:D

Állíts be hozzá egy tál kajával, és béküljetek ki. A barátság nagyon fontos az életünkben. Örülj, hogy van egy barátod.:)

13. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - Jency83)
2009. szept. 26. 11:24

Ha őszintén még most is az a véleményed, amit mondtál, akkor nincs nagy baj, természetesen az ilyesmit finoman kell közölni.. gyanítom, ha kicsit rossz a lelkiismereted, akkor érzed te is, hogy nyilván nem a legjobb stílusban tetted ezt. Várj egy hetet, és a utána úgy látod, hogy romlott a helyzet (amit írtak, hogy vagy elgondolkodik rajta, vagy megsértődik), akkor odamehetsz hozzá, és megmondhatod, hogy szeretnél elnézést kérni, mert tudod, hogy nem a legmegfelelőbb stílusban szóltál neki. De tedd hozzá, hogy a véleményed ugyanaz, de igazából a saját érdeke, hogy kicsit pozitívabban álljon a dolgokhoz, mert jobban fogja érezni magát. Legyél nagyon kedves...

Ha ezek után is morcos és sértődött sokáig, akkor szerintem te mindent megtettél... vannak emberek, akik 1 morzsát se hajlandók változtatni, még a negatív környezeti visszajelzések ellenére sem.

2009. szept. 26. 07:34

Én is egyetértek alva76 álláspontjával. Az Igazság nagyon fáj, főleg ha más Tükröt tart elénk. És mint tudjuk: Legjobb védekezés a támadás.


Ha a kollégád felismeri, hogy csak jót akartál neki, - szimplán Baráti segítségből,- Talán lesz bátorsága, hogy valamilyen módon újra közeledjen feléd.

2009. szept. 26. 06:49

Szerintem is hagyd még. Ismerős a szitu, sajnos rengeteg ember keseredik meg mostanában, fordul befelé. Ráadásul a feléjük nyújtott kézbe marnak bele, iriggyé is válnak, világ fájdalmát cipelve az arcukon.(Megjegyzem, nem mindig fedi ez a valóságot.)Közös hangot csak az együtt kesergőkkel találnak.

Mivel amúgy sem ettől romlott meg a kapcsolat, így javulni sem fog ha magyarázkodsz! Sőt, bár ne legyen igazam, de ez már veszett fejsze nyele, jobb mem lesz, csak rosszabb. A probléma gyökere mélyebben van, de ezt Te is tudod.

2009. szept. 26. 06:11
Szerintem is várni kell, a dolgok sokszor megoldódnak maguktól. Ha pedig igazad volt, akkor miért magyarázkodnál?!
2009. szept. 26. 01:37
Ha tenyleg oszinten mondtad neki amit mondtal O nagyon jol tudja,hogy igazad van!Az ember eloszor megsertodik aztan pedig elgondolkodik!En adnak neki idot!!!Most nem zaklatnam!
2009. szept. 25. 23:52
akkor néhány szóval: egy hosszú folyamat végeredménye...ő nagyon negatív lett az utóbbi időben én viszont próbálok a keserűségeim ellenére is pozitívan hozzáállni az élethez, mindemellett "ami a szívemen a számon" típusú ember vagyok és mint tudjuk az igazság fáj mindenkinek a legjobban...és megsértődött/rosszul esett neki amikor is tudtára adtam a viselkedéséről a véleményem...
7. jency83 (válaszként erre: 6. - 07c4794583)
2009. szept. 25. 23:46
tudom, h igazad van, csak nagyon tanácstalan vagyok és mivel szerintem 1 kivülálló sokkal inkább "rálát ilyen dolgokra", ezért tettem fel a butácska kérdésemet!:)
2009. szept. 25. 23:38
de mivel? tönkretetted a tűzőgépét? elszeretted a pasiját? bemószeroltad a főnökét? most őszintén, te tudnál egy ilyen kétmondatos kérdésre választ adni? ez tipikusan a gyakorikerdesek.hu oldalra való kérdés szerintem ebben a formában...
2009. szept. 25. 23:38
Ha egyutt laktatok akkor kell tud a termeszetet milyen,mi az elvarasai stb.
2009. szept. 25. 23:30
szóval simán kollégák vagyunk csak
2009. szept. 25. 23:29
régebben jóban voltunk, együtt is laktunk, de mára már megromlott a kapcsolat...:(
2009. szept. 25. 23:27

Túl kevés ez az információ.

Milyen kapcsolatban vagytok egymással? Baráti? Vagy csak szimplán munkatársi?

Ha csak "simán" a kollégád, akkor szerintem ne állíts be hozzá.

2009. szept. 25. 23:19
Megbántottam 1 kollégámat.Ha beállítanék hozzá megbeszélni a dolgokat, a még nagyobb haragját vívnám ki, vagy jól is elsülhet szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook