Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megbántás feldolgozása fórum

Megbántás feldolgozása (beszélgetős fórum)

2015. nov. 27. 18:40
Akit megbantottam dolgozza fel,aki engem megbantott ,azt meg en dolgozom fel.;)
2015. nov. 24. 10:27
Tegnap óta kicsit kitisztultam, és én tényleg megbocsátottam neki, mert nagyon kedvelem. Ettől függetlenül tegnap mélyen érintett, és remélem, hogy többet ilyen nem lesz.
10. andi6020 (válaszként erre: 5. - Lanadelqueen27)
2015. nov. 24. 09:45
Nem bocsátottál meg neki. Az nem ilyen.
2015. nov. 24. 09:38

Mindig fog valami tortenni az eletedben amiert ragodni lehetne. Nem elemezgetek!

Egy vallranditassal elintezem, mert nem engedem hogy elrontsa a hangulatomat.

Nem vagyok hajlando igy elni.

Egy jo zene es spongyat ra!

8. insecure (válaszként erre: 5. - Lanadelqueen27)
2015. nov. 24. 08:57
Szerintem nem bocsátottál meg, ha azt tervezed,hogy hogyan éreztesd vele, hogy mélyen érintett. Gondolom ezt elmondtad neki. Amúgy is az idő dönti el,hogy ezután hogyan viszonyulsz hozzá.
2015. nov. 24. 06:43
Vegulis az a nem mindegy, hogy komolyan mondta vagy sem, nekem van egy zizi bnom aki multkoriban rosszul kelt fel es osszevissza beszelt hulyesegeket, de mivel tudom, h nem komolyan mondta igy tultettem magam rajta hamar
6. lanadelqueen27 (válaszként erre: 4. - Marcsika77)
2015. nov. 24. 00:40
Ma én is kicsit feszült voltam.
5. lanadelqueen27 (válaszként erre: 3. - 408020f45e)
2015. nov. 24. 00:40
Nagyon köszönöm a hosszú választ! Igen, megbocsátottam neki, de megmondtam neki, hogyha még egyszer megbánt, a barátságunknak vége. Ettől függetlenül tervezem, hogy kicsit éreztessem vele, nagyon mélyen érintett, bár nem tudom pontosan, hogyan kéne kivitelezni anélkül, hogy túl távolságtartó lennék.
2015. nov. 24. 00:36
Telihold van, lesz, mindenki ideges. Ma körülöttem is mindenki zizi volt.
2015. nov. 24. 00:33

A belső nagyon rossz érzésed attól van, hogy igazából nem tudod elfogadni azt, amit a barátod mondot és ahogyan mondta.

Oké, hogy vannak időszakok, amik kiborítóak, fárasztóak és könnyebben dühbe jövünk. De a kimondott szót nem lehet el nem hangzottá tenni mégannyi bocsánat kéréssel sem.

Nem tudommit mondott, azt sem, hogy miért mondta. A lényeg, téged mélyen érintett.

A javaslatom: vizsgáld felül saját érzéseidet és döntsd el, hogy akarod-e folytatni ezt a kapcsolatot, hiszen ez bármikor ugyanígy megismétlődhet, bármilyen ok miatt.

Ha nincs annyi pozitívum benne, amiért akarnád, akkor ezt mond meg a barátodnak és vége.

Ha ezek után is kitartanál mellette,még akkor is kérhetsz gondolkodási időt, hogy fel tudd dolgozni és képes legyél tovább lépni a történteken. Ez a szünet pedig mindkettőtöknek az elgondolkodás időszaka legyen.

Ha most azonnal úgy teszel, hogy oké bocsánatot kért, megbocsátok és minden úgy megy tovább, mint azelőtt, azzal teszed a legrosszabbat. Neki éreznie kell, hogy ilyet többet nem tehet. De ha ezt te nem mutatod ki, hanem csak magadban őrzöd a tövist, az nem vezet jóra. Mindent a helyére kell tenni.

Példa: adva van egy váza és azt valaki összetöri és aztán bocsánatot kér.Meg lehet ragasztani, de az már nem lesz ugyanaz a váza.

Másik példa: Valaki rendesen rátapos a lábadra és aztán bocsánatot kér. Legfeljebb azt mondod rendben. De a lábad attól még ugyanúgy fáj.


Szóval, hogy mekkora súlyú volt a megbántás, miket mondott, hogyan mondta, hosszan mondta, röviden stb neked kell mérlegre tenni.

De ne keress te okokat arra, miért beszélt veled úgy, ahogy. Magyarázza meg ő és tegye helyre ő!

2015. nov. 24. 00:02
Illetve, azt még tudom, hogy sok dolog nem volt igaz, csak a düh szólt belőle (ezt amúgy is éreztem), mégsem tudok változtatni ezen a furcsa belső érzésen.
2015. nov. 23. 23:58
Ma nagyon megbántott egy barátom. Már tudom, mi húzódott a háttérben, és ezerszer bocsánatot kért, megígérte, hogy megváltozik és többé nem sirat meg. Mégis úgy érzem magam belül, mintha... megdörzsöltek volna. Tippek erre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook