Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megbántam, hogy beoltattam magam... fórum

Megbántam, hogy beoltattam magam... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
50. tien (válaszként erre: 43. - Nancy Ann)
2022. aug. 25. 11:53

Ne idegelj 😫

Az egész család (férj és én oltatlanok vagyunk)oltott,van aki háromszor is.

Én féltem őket ,ők féltenek minket.

2022. aug. 25. 11:33
Nem vakcináztattam magam, de nem is fogom. Vagy ha igen akkor csakis sputnik. A bill gates szponzorált nem kell.
48. Nancy Ann (válaszként erre: 44. - Amaunet)
2022. aug. 25. 10:54

Megbetegedés után kaptam,mert akkor még ellenanyag szintre adták,nem csak oltási igazolvány létezett.3 hónapra adták meg,így az elsô után 3 hónappal mentem újra,azrán megint újra,mert még mindig volt.Aztán eltörölték a védettségi igazolványt,és bevezették az oltásit,így többé nem mentem.

Kétszer voktam Covidos,mindkétszer “megfázás” jellegű tünetekkel.1,5 év különbséggel,tehát a természetes védettség 1,5 évig tartott ki.

2022. aug. 25. 10:49

Hogy megbántam e? Nem tudom. Akkor mikor beadattam az volt a logikus több okból is. Ha lenne időgépem, akkor nem biztos, hogy beadatom, de sok minden másban az élet egyéb területein máshogy döntöttem volna;) Miután az oltás előtt kaptam el a covidot kb. 2 tüsszentéssel, tudom mit okozott utána a betegség (magasabb pulzus, menstruációs zavarok, fura mellkasi nyomás, nem tudtam 4-5 km-nél többet gyalogolni, úgy, hogy előtte 10 km feletti távokat futottam). Idővel elmúltak, hogy ehhez kellett az oltás is vagy anélkül is ment volna (pulzusom 2. oltás kezdett rendeződni)… Passz. Amit nem tudok hova tenni, a szemem. 20 évig nem romlott, jó volt ugyanaz a dioptria, nem emlékszem mikor éreztem, hogy nem látok rendesen a szemüveggel, de talán már oltás előtt sem láttam rendesen. Más eü. probléma nem ugrik be, ami a hirtelen a semmiből jött. Sportteljesítményem javult, koleszterinem romlott, de az 2010 óta minden laboron magasabb, más eltérésem nincs.

Azóta eséllyel 2-szer voltam covidos, az egyik okozott kisebb pulzus zűrt, a másiknál szinte semmi szövődmény nem volt. Talán 1 hétig kicsit magasabb volt a terhelt pulzus.

46. dad1f54482 (válaszként erre: 43. - Nancy Ann)
2022. aug. 25. 09:38

Oltás nélkül átvészelted? Piros pont! :)

Nálam ki tudták kényszeríteni. Az ember ugye szeretne szórakozni, sportolni és nyaralni. :(

45. ,zumba (válaszként erre: 41. - Fincsi5)
2022. aug. 25. 09:34
S ezt az elkövetkező években is így gondolják? Istenem...
44. Amaunet (válaszként erre: 43. - Nancy Ann)
2022. aug. 25. 02:46
Megbetegedés és oltás nélkül kaptál védettségit?
2022. aug. 25. 02:05

Pont tegnap mondta egy barátunk,hogy megbánta.Neki és a családtagjainak is lett egy halom egészségügyi problémája az oltás óta.Pl erős látásromlás (nem kellett szemüveg eddig,aztán rövid idő alatt 2 dioptriás kell),szembevérzés,semmiből előtörő,hányásig fokozódó köhögőrohamok…

Munkahelyen,kolléganők barátai-ismerősei közül ötvenes,egészségesen élő,sportos,soha korábban szívproblémával nem küzdő férfiak estek össze egyik pillanatról a másikea.Ketten meghaltak,a harmadik egyelőre túlélte,kórházban van.

Évek óta ismert,kezelt pajzsmirigyproblémával küzdő kolléganőmnek most lett pajzsmirigy rákja.

Hatvanas férfi kollégám egyfolytában köhécsel,nagyon sokszor enervált,rossz a közérzete,éjjelente vacakul alszik.

Bár,ezekre az emberekre mind mondhatjuk,hogy biztos amúgy is gondjuk lett volna.

Kevés “oltatlannal” tudom összehasonlítani a gondjaikat,mert az én környezetemben szinte UFO-nak számítok oltatlanul.

(Nem felejtem el,mikor a harmadik védettségi igazolványhoz mentem egy magánlaborba vérvételre,az asszisztens kérdezte,hogy ugye azért csináltatom,hogy a harmadik oltás előtt lássam a védettségi szintet?Mondom,nekem egy db oltásom sincs.Kérdeztem,hogy ugye nemnagyon fordul elő itt ilyen ember?Mondja,hogy hát nagyon,nagyon ritka…)

2022. aug. 24. 20:40
Nem bántam meg.
41. fincsi5 (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2022. aug. 23. 17:30
A mi barátaink kocsijába senki nem ülhet be azóta. De komolyan senki, még az oltott gyereke sem.
40. dfc04c70e4 (válaszként erre: 39. - 55Judit)
2022. aug. 22. 18:19

Igaz. Nem ismerjük sem a vírust, sem a vakcinákat. Nálunk sokkal nagyobb koponyák sem tudnak mindent. De mindenki döntött valahogy. Így vagy úgy, de döntött. Oltatott vagy nem oltatott.


Amikor a döntést említettem, pont arra szerettem volna kitérni, hogy igenis: higgyen mindenki a saját döntésében.

Azt írod, hogy hinni előre semmiben nem tudsz. De miért? Egész életünk során döntéseket kell hoznunk. Amikor meghozok egy döntést, nyilván hiszek abban, hogy jól csináltam. Ha hit nincs, akkor a fene megette. Aztán az idő előbb-utóbb majd megmutatja, hogy tényleg jól döntöttem-e. De ha már elhatároztam magam, akkor nem görcsölök azon, hogy jaj! vajon most jól csináltam?

Szóval, csak arra biztatlak téged is, hogy ne szorongj, hogy jól döntöttél-e.

Azt is írod, hogy csak abban hiszel, amiről megtapasztalod, hogy jó. Hát láthatóan minden jó. Jól vagy, tele vagy energiával. A hozzászólásaid ezt tükrözik. Kell ennél több? Ugye hogy nem? 🙂

39. 55Judit (válaszként erre: 38. - Dfc04c70e4)
2022. aug. 22. 16:48
Nem olyan könnyű hinni olyan helyzetben, hogy nem ismerjük se a vírust, se a vakcinákat. Én döntöttem ahogy, de 100%-osan nem vagyok meggyőződve arról hogy jól döntöttem, és ha másként döntök annó, akkor is ugyanezt érezném most. Nincs elég ismeretem. Vakon döntünk. Én hinni előre semmibe nem tudok. Csak abban hiszek amiről megtapasztalom hogy jó. Most a fene se tudja mi van. Olyan érzésem van hogy sodródunk, aztán lesz velünk ami lesz.
38. dfc04c70e4 (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2022. aug. 22. 15:38

Bárcsak a te hozzászólásod lenne a követendő példa mindenkinek! Oltottaknak és oltatlanoknak egyaránt.

Tényleg lehetne ez a jelszó: „Ez az én döntésem, az életem az én felelősségem.”


Bárki bárhogy is döntött, az a saját döntése volt.

Senki ne hagyja magát elbizonytalanítani, higgyen benne, hogy az ő döntése volt a jó!

Elég sokat olvastam annak idején, hogy a mások által kreált vagy akár valós történetek sokakat bizonytalanná tettek, hogy jó döntést hoztak-e.

Kinek hiányzik még mindig a felesleges stressz? Mindenki higgyen abban, hogy jól döntött!


Bizonyára lesznek még kommentek, de Michelle.r idézett mondata legyen segítség mindenkinek.

37. michelle.r (válaszként erre: 36. - Greeneyed)
2022. aug. 22. 14:41
Ahogy azt sem, hogy az alkalmazott vakcinára hogy reagál. Ez az én döntésem, az életem az én felelősségem.
36. Greeneyed (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2022. aug. 20. 23:35

"Ahogy itt is néhányan - de személyesen kis leidiótáztak, mert azt mondtam, bízom az immunrendszeremben, nincs rá szükségem."

Én is bízom az enyémben, lehet, hogy voltam covidos, mert két hétig nem éreztem szagokat, miután találkoztam pár covidossal (akkor még nem tudták, hogy azok, csak pár nap múlva).

De: egy ismerősömet elvitte a 30. születésnapja előtt néhány nappal.

Ez még az oltások előtt volt.

Senki nem tudhatja, hogy hogyan reagál a szervezete, látszólag teljesen randomnak tűnik (nyilván nem az, de erős, egészséges fiatalok is belehaltak vagy súlyos állapotba kerültek, és idősek is vészelték át könnyen).

2022. aug. 20. 20:34
Kissé erős túlzás oltásnak nevezni, maradjunk simán vakcináztatásnál. Sokan átvészelték megfelelő vitamin szedéssel és sokan a 2.5 év alatt egyszer nem találkoztak ezzel a vírussal.
34. tien (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2022. aug. 20. 19:34

Engem és a férjem a családom ignorált 😁


Soha nem voltam influenzás, tényleg nem.

Amikor kötelező volt tesztet csináltatni , negatív volt mindig.

Fogalmam sincs, hogy miért nem kaptuk el ?


Cickányos sztorit én is olvastam.

33. 55Judit (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2022. aug. 20. 19:25
Én megfázni se szoktam, és influenzás se voltam még soha, pedig 67 éves vagyok már. Viszont rákos voltam már 2x is. Az immunrendszerünk működése a mi ismereteink szerint annyira bonyolult, hogy nem tudhatjuk mi kezdi ki és mi nem. Én ezzel nem is foglalkozok, mert nem értek hozzá. Engem megnyugatott hogy beoltattam magam, csak most a 4.-et nem tudom eldönteni kérjem-e majd vagy ne. A 3 Pfizertől nekem nem volt semmi bajom, ha ebből lenne az új variánsokra is akkor bevállalnám, de mivel más gyártmány lesz, nem tudom mit gondoljak. Ha később is az lesz hogy nem okoz a kovid súlyos megbetegedést, lehet kihagyom.
32. michelle.r (válaszként erre: 28. - 55Judit)
2022. aug. 20. 18:34
Ha jön, itt lesz. Az immunrendszeremben jobban bízom, mint a vakcinákban. Influenzás sem voltam évek óta. Már azelőtt sem, mielőtt a Covid szabadságra küldte az infuenzát.
31. michelle.r (válaszként erre: 27. - Tien)
2022. aug. 20. 18:32

Hogy mi ment.....? Háromszorosan oltott barátnőm felvette a maszkját, amikor beszálltam a kocsijába. Nehezen bírtam ki röhögés nélkül. Majd este, az étteremben, ahol kb. harmincan ültünk az asztalnál már nem volt rajta, pedig lövése nem volt, hogy ki van oltva, és ki nem. Örülök, hogy jelenleg szünetel ez az őrület.


De ma már láttam egy cikket futólag, hogy kínában egy cickányban megint találtak egy halálos vírust.

30. tien (válaszként erre: 29. - Globus)
2022. aug. 20. 09:04

Köztük én is😉 mikor már kiverték a biztosítékot.

Na jó,nem feszegetem.

Mindenki azt tette ,amit helyesnek vélt.

29. globus (válaszként erre: 27. - Tien)
2022. aug. 20. 08:22
Ha megnézed a neveket, ugyanazok fújják ugyanazt.
28. 55Judit (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2022. aug. 20. 08:19

A barátnőm is oltatlan, a férje is. Még ők se voltak kovidosak. 67 és 75 évesek. Ők a C és a D3 vitaminban bíznak, én meg elfogadom.

Én úgy gondolom, amilyen tempóban tered, mindenkire sor kerül majd, kérdés milyen mértékben taglózza le.

27. tien (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2022. aug. 19. 22:58

Hogy mi ment itt hónapokig 😯Te jó ég!


Oltatlan,és szintén nem kaptam el.(vagy nem tudok róla.)

26. 55Judit (válaszként erre: 24. - Júlia91)
2022. aug. 19. 13:58
Én sem ismerek olyat akinek bármi gondja is lett volna az oltás miatt. Szerencsére csak kis %-nak lesznek problémái. Viszont akinek van, az a poklot is megjárja. Nagyon félek a 4. oltástól mert azt akarom beadatni ami az újabb variánsokra jó, és semmi tapasztalat nincs vele mert még nem is adják. 67 évesen tüdő fibrózissal nem tudom merjem-e kihagyni.
25. timycat (válaszként erre: 24. - Júlia91)
2022. aug. 19. 13:30
Van
24. Júlia91 (válaszként erre: 17. - Timycat)
2022. aug. 19. 13:12

Van róla papírod, hogy az oltástól lettél beteg?


Én nem bántam meg, 4 oltás is benne, az egész családban min. 3 pedig van köztük idős, fiatal, pici és mindenki szuperül van. Nyilván voltak oltási reakciók 1-2 nap de az normális.

23. ,zumba (válaszként erre: 9. - L.luiselotte)
2022. aug. 19. 13:00
S ha újra előveszik ezt szigorítást, újra oltatsz? Sokan az utazás miatt oltattak, sokan a munkáltatói nyomás hatására.
2022. aug. 19. 12:54
Èn nem bántam meg, 4-et kaptam ès semmi bajom nem lett tőle. Sajnálom akinek lett.
21. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2022. aug. 19. 12:49

Elfutottam volna! 😜

Én voltam, de közel sem voltam annyira szarul, mint 2002-ben amikor influenzás voltam. Akkor majdnem megvakultam! 😳😳

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook