Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meg vagy elégedve gyermeked óvónőjével/gondozónőjével? fórum

Meg vagy elégedve gyermeked óvónőjével/gondozónőjével? (beszélgetős fórum)


17. Kata75
2009. szept. 29. 20:00

Teljes mértékben!

Nagyon kedvesek, odafigyelnek, mindent meg lehet velük beszélni és mindig csinálnak valami szépet, hasznosat a gyerekekkel. De ami a legfontosabb, hogy a gyerekek is imádják Őket, meg persze a dadusnénit is:)

2009. szept. 21. 18:48
Az oktatási módszerével teljesen elégedett vagyok.Foglalkozik a gyerekekkel maximálisan.Egyedüli hibája hogy nem képes odafigyelni az öltözködésükre,kiengedi őket az udvarra kabát nélkül hidegben is.
2009. szept. 21. 14:39

Én teljesen meg vagyok elégedve a lányaim óvónőivel! :-)

Egyenesen, normális hangnemben tudunk mindent megbeszélni, figyelnek a gyerekre, nagyon türelmesek és a gyerekektől is csak jókat hallok.


Ami engem egyedül zavar, hogy szerintem nem elég szigorúak. De ez csak az én meglátásom, lehet, hogy jobb is a gyerekeimnek egy kis lazaság mellettem... ;-)

2009. szept. 21. 14:14

Nem törik össze magukat a gyerek fejlődésének gondozásába, de azért nem cseszhetem le őket, hogy tanítsák többet a gyereket, meg több őnállóságra neveljék...

Igyekszünk inkább otthon bepótolni, mert váltani "nincs kedvünk" :)

2009. szept. 21. 13:24

A fiam óvónénie régen nekem is ő volt, de akkor nem itt laktunk. A dadanéni meg még a párom és az én dadanénim is volt.

meglehet velük beszélni mindent. Az új óvónéni meg nálam fiatalabb 2 évvel. Ugyhogy jó itt a fiamnak.

2009. szept. 21. 13:14

Attól függ honnan nézzük a probléma nagyságát...Szerintem nagy probléma, főleg az, ahogy az óvónéni viselkedik...


Nyugodtan mond meg neki, hogy a kislányod szereti a másik kislányt, barátok, és ne tíltsa őket!

2009. szept. 21. 13:10

Nem túl nagy probléma, mégis zavar.


Van a csoportban egy hátrányos helyzetű kislány, aki szegénykém nagyon szerencsétlen. Ismerem, mert tőlünk nem messze laknak, így a lányom és ez a kislány délutánonként még ovin kívül is, a játszin is találkoznak. Barátok.

Az óvónéni meg tiltja tőle a lányomat, mondván h rossz hatással van rá, nem engedi h együtt játsszanak, h séta közben vele menjen, mellette ebédeljen...stb.

A kislány tiszta, szellemileg sem visszamaradott, csak borzasztó szegények.

A lányomat meg mindig az elkényeztetett, hisztis kislányok társaságába küldi, h velük barátkozzon.

De ha ő a Bettikét szereti? Sztem semmi kivetnivaló nincs abban h játszanak, nem tapasztaltam h rossz hatással lenne rá a kislány.

Ezt szeretném elmondani az óvónőnek...Dióhéjban...

10. mimmo33 (válaszként erre: 8. - Adfa0d8bdb)
2009. szept. 21. 13:00
Van valamilyen konkrét gondod?Nem tudunk segíteni?
2009. szept. 21. 12:58
Mi szerencsések vagyunk, nagyon elégedett vagyok az óvónénijeinkkel és az óvóda vezetővel is. Ha valami gondom van, akkor azt megbeszéljük. Mindent megtesznek a gyerekekért. Jobbat nem is kívánhatnék, azt hiszem.
2009. szept. 21. 12:57

Igazatok van! :)


Egyetértek h jobb szólni/felvetni, csak megerősítést vártam. Nyilván, nem mindegy h hogyan, milyen hangnemben mondom... Majd megpróbálom "segítséget/tanácsot" kérve, így mégsem érzi úgy h én osztom az észt... :)

2009. szept. 21. 12:55
3 éves koráig a fiamnak soha nem adtunk cukorkát.Mikor mentünk az oviba ezt mondtam is.Jött egy névnapos gyerek bummm egy nagy cukor megakadt a torkán.Fejre kellett állítani úgy jött ki.Na akkor el beszélgettünk.De azóta nincs baj!
2009. szept. 21. 12:49

Én elégedett vagyok az óvónénikkel,nem könnyű azért nekik sem egyszerre több gyerekre odafigyelni,és ezt megértem.

Szerintem,ha gond van,fel lehetne vetni,és megbeszélni.

2009. szept. 21. 12:46

Én maximálisan megvagyok elégedve mindegyik óvónénivel;)

Nem vagyok egy bólógatós, úgyhogy ha valami gondom van , vagy nem tetszik valami akkor szóvá teszem, de soha nem éreztem, hogy a gyereknek hátránya lenne belőle

4. 0b551b9866 (válaszként erre: 1. - Adfa0d8bdb)
2009. szept. 21. 12:46

Ha gondod van beszéld meg velük, mert egyszer csak robban a "bomba".

Próbálj diplomatikus lenni és kicsit furfangos. A problémáról kérdezd meg a véleményüket. Kérj segítséget tőlük. (Ha a probléma ezt megengedi)

(Óvó néni)

3. e988488e87 (válaszként erre: 1. - Adfa0d8bdb)
2009. szept. 21. 12:45
Szia ha probléma van jobb szólni .Még mi eddig mindent meg tudtunk oldani Ő van értünk alapon.
2009. szept. 21. 12:45

A jelenlegivel többnyire meg vagyok elégedve,de ha bármi nem tetszik normális hangnemben meg szoktam mondani.


A nagyfiam első óvónénijével voltak gondok nem csak szerintem hanem a munkatársai illetve más szülők szerint is mégis évekbe telt mire lépések történtek...talán az elsőt én tettem meg ezügyben és ha őszinte akarok lenni akkor a gyereknek rosszabb lett tőle átmenetileg.....csoportot váltottunk és nem volt több gond óvónénit nemsokára fegyelmivel elbocsájtották,jártam tanuskodni tárgyalásokra....


Mindenkép azt mondom jobb szolni.

2009. szept. 21. 12:41

Sziasztok!


Csak kíváncsi lennék mások véleményére ezzel a témával kapcsolatban...

Ill. ha vmi nem tetszene a hozzáállásával/v te másképp látnál dolgokat/ megmondanád neki? Vagy a gyerkőcre nézve jobb a "béke" és jobb csendben maradni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook