Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » (még tovább)tanulás és munka, segítség!!! fórum

(még tovább)tanulás és munka, segítség!!! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 5. 16:26
Engem is de érzem hogy ők is egyre nehezebben jönnek ki, az se megoldás hogy mindig rájuk támaszkodom.Már én érzem kellemetlennek.
33. Fisica
2011. júl. 5. 16:15
jó hát engem is támogatnának a szüleim is:)
2011. júl. 5. 16:09
Hát én 750.000et nem tudom hogyan spórolnék össze,jó mondjuk száraz kenyéren is elél az ember egy ideig,víz is van...Nem tudom no :)
31. Fisica
2011. júl. 5. 15:54
nekem most 4órában van állásom 50ezerért.. sokmindenre nem elég, de ebből talán lehet sporolni a sulira..
2011. júl. 5. 15:54
"Fiatal vezérigazgató mellé keresünk csinos, fiatal személyi asszisztenst. Olyan független, 24-30 év közötti hölygek jelentkezését várjuk, akik tisztában vannak azzal, hogy miről szól egy ilyen pozíció." HAHA
2011. júl. 5. 15:52
Amúgy az én képzettségemhez van egy lehetőség,egyenesen mester képzés,és egészen jó,csak hát 3 félévet kéne zsebből állnom ez mindösszesen 750.000ft.Annyi hitelt nem kéne erre...egyébként az nem rossz.Egy alapot meg levégeznem hát nem tudom mindenkinek van már egy alapja.Akit tudok még leinformálok, családtagokat,közeli ismerősöket ki hogyan boldogul,mit javasol,na meg ezerrel túrom az álláshirdetéseket.Kicsit rossz hogy elvárás átlag 10 db felsorolás, amit ők nyújtanak "versenyképes fizu" maszlag,meg örülj hogy melód van kb.Turkálhatnak a jelentkezők közt.
2011. júl. 5. 15:51
mérnöknek vagy orvosnak kell menni /de csakis külföldön/
27. csicsy22 (válaszként erre: 26. - 2f64521118)
2011. júl. 5. 15:50
oké:D
2011. júl. 5. 15:49
Senkinek sem egyszerű itt.Modellnek kellene menni,meg celebnek.Még lehet jelentkezni a való világ 5-be? Kéne produkálnom valamit :D Bocs de már kínomban viccelődöm
25. csicsy22 (válaszként erre: 24. - 2f64521118)
2011. júl. 5. 15:46

Én tavaly egész éven ezen őröltem magam, én is nézegettem az álláshirdetéseket /és mivel már van egy diplomám, amit kitehetek a falra:S nem nagyon akartam beleugrani még egy ilyen képzésbe.


Végülis belekezdtem, fizetős /minimálbérből nem egyszerű, de ez az állóvíz és tehetetlenség még őrjítőbb volt nekem/ és levelező, ráadásul kb 100 km az út.


Most úgy gondolom, hogy ha végzek csinálom tovább a mestert is (új képzésben ugye elég sok lehetőség van, nem kell csak a azt a szakot továbbvinni) mert azt még államilag finanszírozottan tudom.


és igen, így lesz Dunát rekeszthető számú diploma, de ha mindez megvan legalább elég sokoldalú lesz az ember ahhoz, hogy találjon egy olyan állást, ahol esetleg nem szúrják ki a szemét 60-70 ezer forinttal:S



Sikersztorikat én is szívesen olvasnék, mert elég elkeserítőnek látom a helyzetet.

2011. júl. 5. 15:17
Lehet hogy akkor érdemes belevágni valami fizetős levelező gazdasági képzésbe egyenesen diplomáért?Hát nem tudom...azokból is Dunát lehet rekeszteni.Igazából mindenből.Kell egy jó ismerős :D De még mindig szívesen fogadok sikerszorikat ami engem cáfol ;)
23. csicsy22 (válaszként erre: 22. - Csicsy22)
2011. júl. 5. 13:32

Megnéztem én is

lényeg:


Jogállás, illetmény és juttatások:


A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a "Köztisztviselők jogállásáról szóló" 1992. évi XXIII. törvény, valamint a "Kormánytisztviselők jogállásáról szóló" 2010. évi LVIII. törvény rendelkezései az irányadók.

22. csicsy22 (válaszként erre: 21. - 2f64521118)
2011. júl. 5. 13:27

Na igen, de itt szerintem ne is számíts valami nagy fizetésre.


Bár gondolom helytől függ, Pesten minden jobban fizetett.

2011. júl. 5. 13:16

Hm,én épp most nézem pl APEH középfokú végzettségű ellenőrt keres:Középiskola/gimnázium, és közgazdasági szakképzettség vagy középiskolai végzettség és az OKJ szerint: valamely középfokú (ügyintéző szintű) pénzügyi-számviteli szakképesítés, általános gazdasági és statisztikai ügyintéző, vállalkozási ügyintéző szakképesítés...


Persze lehet hogy kamuhirdetés,mármint már megvannak az emberek,de egyáltalán legalább látok ilyeneket...Hát nem is tudom...

20. Fisica
2011. júl. 5. 13:12
még a számvitel és pénzügy valamit az informatika amiben gondolkodom, mert ezeket is keresik, csak lehet mire elvégezném, ez se kellene sehol:)
19. csicsy22 (válaszként erre: 18. - Fisica)
2011. júl. 5. 13:08
igen, ez csak mesterképzésben van (pont tegnap néztem)
18. Fisica
2011. júl. 5. 13:06

nekem mind a kettő "felsőfokú", az egyik Élelmiszeripari menedzser-vállalkozói szakirány, a másik Nemzetközi szállítmányozási és logisztikai szakügyintéző.


Amúgy ezt a logisztikát szeretném folytatni főiskolán vagy egyetemen de igazán sehol se találtam ilyet, csak mesterképzésben:S

17. csicsy22 (válaszként erre: 15. - Fisica)
2011. júl. 5. 13:03

Ó, ez így még szebb:(((


Akkor tényleg semmi értelme...

2011. júl. 5. 13:02
milyen papírok ha szabad megkérdeznem :)
15. Fisica (válaszként erre: 8. - Csicsy22)
2011. júl. 5. 13:00
a felsőfokú okj is középfokú végzettség:)
14. Fisica
2011. júl. 5. 12:58
azt tapasztalom OKJ-nak semmi értelme, nekem kettő is van, az állás hirdetésekben pedig az áll: főiskolai vagy egyetemi végzettség...az én szakmámban is keresnek, de az okj nem elég...
13. Derya (válaszként erre: 11. - 2f64521118)
2011. júl. 5. 12:30

nem csak bébiszitterkedni lehet külföldön, hanem rendes állást is lehet vállalni.

nyilván nem kolbászból fonják, tutira kell kimenni, nem csak úgy hogy majd ott keresel állást.

persze ezek csak elméletek a részemről, mert jelenleg nem vagyok olyan helyzetben, hogy ilyesmin gondolkodjak....

2011. júl. 5. 12:20
Majd ha a totális kilátástalanság legszélén állok fogom a cumóm és megyek...de még előtte itthon próbálnék valamit...:( de mit....
2011. júl. 5. 12:19
Ahhoz már idős vagyok hogy kimenjek 1-2évre babysitterkedni majd hazajöve kb ugyan ott tartsak mint most ahol a part szakad,na jó,egy stabil angol nyelvtudás mondjuk sokat ér.De akkoris, párkapcsolat,gyerek majd csak 27 vagyok :S...és még az sem biztos hogy a párommal együtt maradunk, nem vágnék neki egyedül, ő pedig nem jönne, neki jó dolga van itthon. Ráadáasul mindig azt hallom,külföldön sem kolbászból fonják a sövényt kétszer meg kell gondolni, és érdemes egy jó nagy adag spórolt pénzzel nekivágni,na félretenni azt végképp nem tudok,albérletben lakom.
10. Derya (válaszként erre: 1. - 2f64521118)
2011. júl. 5. 12:02
külföld miért van kilőve?
2011. júl. 5. 11:35
Igen igen én is arra gondoltam mindenképp,hogy felsőfokú legyen,akkor ezt összemostam a középfokúval,bocsánat.
2011. júl. 5. 11:33
Olyan tanfolyamot célozz meg szerintem, ami felsőfokú (ennek más a kódja). Az átlagos okj-re mondhatják, hogy "bocs, középfokú végzettség...ezért a szakmunkás minimálbért kapod".
2011. júl. 5. 11:28
Én is elbizonytalanodtam...csak gyorsan dönteni kellene,mert most lehet szakképzőkbe jelentkezni és telnek a helyek...:S Jó lenne ha írna valaki, aki már túl van ezeken.
6. csicsy22 (válaszként erre: 4. - 2f64521118)
2011. júl. 5. 11:26

Mérlegképes könyvelő engem sokáig foglalkoztatott, vagy a logisztikus.


Ezekkel jól lehet keresni, bár én csak "hallottam".


Ez a TB ügyintéző meg titkárságvezető csak papírnak jó.


Bár cáfoljatok meg.

2011. júl. 5. 11:24
Én is a gazdasági vonalra pályázom!Csak mivel félek hogy kibuknék így elsőre, így gondoltam előbb egy okj,és aztán ha felvételizem jópár kredtiet beszámolnak ha akkreditált...Inkább fokozatosan állnék át...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook