Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Még szoptatok. Időnként szonyatosan fáj a fejem, a mellem tele lesz piros pontokkal, és 38-39 fokos lázam lesz. Néhány napig tart. Mi ez? fórum

Még szoptatok. Időnként szonyatosan fáj a fejem, a mellem tele lesz piros pontokkal, és 38-39 fokos lázam lesz. Néhány napig tart. Mi ez? (tudásbázis kérdés)


20. kandi
2008. nov. 11. 13:09

Nekem annak idején mikor mellgyulladásom volt - nagyon fájdalmas dolog - meleg borogatást ajánlott a védőnő. Igaz én lázas nem voltam. De tényleg a meleg zuhany hatására magától megindult a tej, még fejnem sem kellett, csak folyt belőlem. Nagy megkönnyebbülés volt.

Látom, hogy a téma már nem aktuális, de hátha segíthetek valakinek aki a későbbiek során téved ide tanácsért. :)

2008. júl. 8. 14:05
Amennyire lehet ki kell üríteni mindig a melleket. Algopyrin nyugodtan mehet. A dokihoz viszont mindenképpen menj el!
2008. márc. 6. 13:39
Olvasd el a súlyos mellgyulladás részt! [link]
2008. márc. 6. 13:02
Ez valóban emlőgyulladás (mastitis) lesz. Nem igényel mindig antibiotikus kezelést. Fontos: ha valakinek 39 fokos láza van, az biztos, hogy beteg, és orvoshoz kell menni!
2008. márc. 6. 11:47
Szerintem a tejmirigyed nyomódott meg! Én is jártam igy.
15. mtt80 (válaszként erre: 11. - 762fb1185b)
2008. márc. 6. 11:45

Ok! Szerintem biztosat csak ő fog tudni mondani! Annak idején nekem is voltak ilyen problémáim, elmentem hozzá, és írt fel antibiotikumot, oxitocint és mondta, hogy szedjem nyugodtan az algopyrint láz esetén. Ja, és minél gyakoribb szoptatás.

Remélem hamar meggyógyulsz és semmi komoly baj nincs! Majd írd meg, hogy mit mondott a doki, ha elmész!

14. kostyi79 (válaszként erre: 12. - 762fb1185b)
2008. márc. 6. 11:44

Hát, ezt nem tudom. Az enyém elég kemény volt, de ez még az első hónapokban volt, amikor egyébként is keményebb.

Szerintem inkább egy szoptatási tanácsadót kérdezz meg, az biztos tud segíteni.

13. Roni24
2008. márc. 6. 11:44

Szia!


Nekem egyszer volt ilyen, kb. 2-3 hónapos volt a kisfiam, bekeményedett a mellem, 39,8 fokos lázam volt és mikor a kicsi szopizott, mintha hosszú tűt szúrtak volna a mellbimbómba! Sírni tudtam volna a fájdalomtól! Állandóan verejtékeztem, gyenge voltam!

Érdekes azért, hogy a védőnőd azt mondja nem tejláz, viszont, ha a baba előtt ilyen soha nem fordult elő... szerintem lehet az. Bár, nem okoskodom a védőnőkkel szemben! :)


Engem körzeti orvos látott akkor, fel is írt valamit, de már nem emlékszem mi volt az, szerintem mindenképp menj orvoshoz, körzetihez, és én a helyedben a nőgyógyásszal is beszélnék, ha másképp nem legalább telefonon!

12. 762fb1185b (válaszként erre: 10. - Kostyi79)
2008. márc. 6. 11:36
Köszönöm a segítséged!De ha tejtúltermelődéstől van akkor nem kellene a cicimnek "keménynek"lennie?
11. 762fb1185b (válaszként erre: 9. - Mtt80)
2008. márc. 6. 11:34
Felkeresem a nőgyógyászt.Az az érdekes,hogy az első két babámnál nem volt ilyen gondom,pedig őket is sokáig szoptattam!
2008. márc. 6. 11:33

Szia!

Mastitis jellegzetes tüneteit írtad le, és igen, a tejtúltermelődéstől van. Amit tehetsz: minél többször mellre tenni a babát, hogy alaposan kiürítse a gyulladt mellet. Nekem a Nurofent ajánlották, láz- és fájdalomcsillapító, de ugyanakkor gyulladáscsökkentő is. Szoptatás alatt nyugodtan lehet szedni. Ha pár nap alatt nem javul, mindenképpen keress fel egy orvost, aki antibiotikumot fog adni. Ne aggódj, gyakran előfordul az ilyesmi. Tudom tapasztalatból, hogy nagyon kellemetlen, de szerintem még így is megéri. Remélem, hamarosan jobban leszel!

2008. márc. 6. 11:31

Szia!

Menj el a nőgyógyászodhoz (pl. akinél szültél) ő valószínű tud segíteni.

Talán tejcsatorna elzáródás? (A piros folt erre jellemző.) Nincs begyulladva esetleg? Nem tudom, pedig annak idején nekem is volt vagy 3-szor.

2008. márc. 6. 11:27
Hú, ez nehéz kérdés. Én a 2 év szoptatás alatt egyszer sem találkoztam ilyennel. Sajnos nem tudok segíteni, bocs!
2008. márc. 6. 11:23
Várom a hozzászólásokat!
2008. márc. 6. 11:19
Sziasztok!8-hónapos a kisfiam és még szopizik.Már másodszor fordul elő velem,hogy hirtelen egyik napról a másikra iszonyatosan elkezd fájni a mellem (nincs megkeményedve,és csak a jobb),tele lesz piros foltokkal(körvonalakkal)és 38-39-fokos lázam lesz!A láz tart 1-2-napig,a cicifájás meg 4-5-napig és ahogy jött úgy el is tünik!Volt már valakinek hasonló gondja?Milyen orvoshoz kell menni?A védőnőm azt mondta,hogy biztos nem a tejtől van,mert akkor kemény,csomós lenne a mellem!Előre is köszönöm!
2008. márc. 6. 11:17
Én szoptatok, mi a gond?
2008. márc. 6. 11:16

Szia Kata!

Mi a baj?Én már nem szoptatok,de hátha...

2008. márc. 6. 11:16
Én már nem szoptatok, de a lányomat 2 éves koráig szoptattam. Mi a probléma?
2008. márc. 6. 11:15
Bár nem vagyok sem szoptatós, sem anyuka, de hátha tudok segíteni. Mi a probléma?
2008. márc. 6. 11:13
Szoptatós anyukák segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook