Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Még mindig van tejem.Ez normális? fórum

Még mindig van tejem.Ez normális? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 26. 15:45
a legkisebb gyermekemet 9 hónapig szoptattam, és amikor már hamizta a főtt kaját utána vagy előtte mindig szopott. szerintm normális, de ez egyéni vélemény
23. mgagi (válaszként erre: 20. - Kapinne)
2009. júl. 30. 08:39
Én is híztam 5 kilót. Igaz nem sok, de nem tudtam leadni, és mikor rájöttem mi az léptem. A gyógyszertől azóta lesdtam 2 kilót.
22. tixtina (válaszként erre: 20. - Kapinne)
2009. júl. 30. 00:21

Megnéztem az adatlapodat.

Nem tűnsz túlsúlyosnak.Az a pár kiló,ha van is rajtad,nem számottevő.

Rajtam több,mint 20 kiló van-ettől megbolondulhatnak a hormonok.

21. tixtina (válaszként erre: 20. - Kapinne)
2009. júl. 30. 00:18

Hát ,meglehet.

Nekem pár hete jutott eszembe,esetleg ez is okozhatja.

Viszont én tudnék fogyni szerintem,ha mozognék,és nem zabálnék.Mert ez volt a helyzet.eddig...

Kissé depis voltam az utóbbi hónapokban,és édességgel,valamint falással kompenzáltam.

Már három napja diétázom,elég szigorúan-és jobb a közérzetem-nem ég a gyomrom.

2009. júl. 30. 00:09
Köszönöm szépen a válaszokat.Én eddig nem voltam 1általán megijedve,nem foglalkoztam vele.Most viszont picit elgondolkoztam h akkor lehet h én is még e miatt vagyok kicsit tulsulyos.Én is vékony alakat voltam és 1szerüen most nem tudok fogyni...Szerintetek tényleg lehet ez az oka???
2009. júl. 29. 23:55

Hasonló a történetem.

Nekem 2 és fél éves a lányom-7 hónapig rengeteg tejem volt.

Utána már tápszereznem kellett.

Még a mai napig jön a tejem.Ha nem nyomom meg,akkor is érzem,hogy a tejcsatornák működnek.

Pár hete kaptam egy gyógyszert rá-nem tudom,lesz-e hatása.

Ha nem,akkor hormonvizsgálat.

Mindenesetre le kell fogynom,mert a terhesség alatt feljött 25 kiló még rajtam van-és lehet ettől is-mert alapvetően vékony alkat vagyok.

Vagyis felborult a hormon egyensúlyom.

18. Ekka
2009. júl. 29. 15:49
Pár csepp teljesen normális. Ne aggódjátok túl!
2009. júl. 29. 15:46
Nekem gyakorlatilag nem volt tejem, egy szoptatáskor kb. 30-40g (két mellből). Mégis, miután befejeztem a szoptatást teljesen, még fél évvel később is ki lehetett nyomni egy-két csöppet. Most nem tudom, hogy van-e még, nem nézegetem.
16. ében11 (válaszként erre: 13. - Cb4c323adf)
2009. júl. 29. 14:35
én meg fogytam, most kevesebb vagyok mint amennyi voltam a teherbe eséskor.
2009. júl. 29. 14:30
Én még szoptatok és az első gyerekemet szoptattam még akkor amikor teherbe estem a második babával.Most 8 hónapos a kisebbik gyerkőc és mostanában rengeteg ilyenről olvasok.Hát kíváncsi leszek rá,hogy nálam mi lesz ha a kisfiam megunja a szopit,mert több mint 2 éve vagy szoptatok vagy terhes voltam. :))Az elmúlt 26 hónapban többet szoptattam,mint nem,ezért nagyon kíváncsi leszek mi lesz nálam. :)))
14. mgagi (válaszként erre: 13. - Cb4c323adf)
2009. júl. 29. 14:26
Erre bromocriptint írnak fel.
2009. júl. 29. 14:21

Nekem minden gyerekkel ez volt!!

A nagy fiam 5 hónapig szopott csak, és 2 éves koráig nem apadt el a tejem ,a lányom 10 hónapig és vele is 2.5 évesen apadt el,a kicsim most 2 hónapja lesz hogy nem szopik 10 hónapig szopott de most sem apad el a tej!!

Annyi hátránya van hogy bizony jobban hiztam minden szoptatás után, mivel a szervezet ugy raktároz mintha szoptatnánk!!De ha elmégy nőgyógyászhoz van rá gyógyszer ,igaz én sem mentem el ,de ha 2-3 hónapon belül nem apad el akkor menni fogok!!

12. mgagi (válaszként erre: 8. - Kapinne)
2009. júl. 29. 14:16
Nekem is volt ilyen. Én 1 éves koráig szoptattam, majd 1 év múlva borzasztóan elkezdett fájni mindkét mellem. Úgy nézett ki mint amikor szoptattam, és volt benne tej. akkor megnyomtam, és jött belőle pár csepp. Elmentem dokihoz, elküldtek mammográfiára és azt mondták hormonális. Voltam endokrinológusnál. Ő írt fel bromocriptint. 2 hét alatt megszünt. De fél évig kell szednem a gyógyszert. Nekem ugyan nem volt magas a prolactinom, de attól még nézesd meg magad és majd utána a doki megmondja hogy mit csinálj.
2009. júl. 29. 14:05
Teljesen normális! Nyugodj meg! Én is így voltam, nekem is néha van még. 1 csepp kb. Ne foglalkozz vele.
10. vviki2
2009. júl. 29. 14:03
Szerintem normális, de ne nyomkodd...!!!
2009. júl. 29. 14:00

az enyém 3 éves, csak 7 hóig kapott anyatejet de még mindig van!

azt mondta a doki hogy ez előfordul.nem nyomkodom, de megfigyeltem mensi előtt több van és jobban feszül a mellem.szerintem hormonális, van aki e miatt mondjuk nem esik olyan könnyen teherbe.de ezt egy vérvételből meg tudják nézni.próbálj meg homeopátiás apasztó szert-mondjuk én nem próbáltam mert annyira nem zavar.és olvastam másoknak is évekig így volt.

2009. júl. 29. 14:00

Sziasztok.röviden leírom a történetem.

Kisfiam szeptemberben 2éves lesz.5 hónapos koráig rengeteg tejem volt.Még fejni is tudtam belőle mert olyan sok volt.5hónapos korában egyre kevebb lett.A szoptatásokat a korábban lefejt adagokkal pótoltam.Így 6hónapos koráig volt anyatejjel táplálva.Akkorra a tejem szinte teljesen elapadt.Neki már nem volt elég,lefejni nem volt értelme mert minimális mennyiségű volt.Ezért tápszert kapott.Utána a mellemet nem is piszkáltam.

Azóta eltelt másfél év és ha megnyomom még mindig kibuggyan 3-4csepp.Nem tudok vele semmit kezdeni mert szinte semmi.De mégsem apadt el teljesen.Szerintetek ez normális?Mikor fog végleg elapadni?Mit kezdjek vele,Zuhanyzáskor kinyomkodjam vagy hadjam?És ha ujra terhes lennék ez előnyt vagy hátrányt jelentene nekem?

Aki tapasztalt már ilyet kérem válaszoljon a kérdésemre,de annak is örülök ha csak a véleményedet leírod.

2009. júl. 29. 13:58
ja és max 3 hónapig tudtam szoptatni, mert alig volt így is, mint most.
2009. júl. 29. 13:58
Majdnem 2 éves a pici, ha jól látom...
2009. júl. 29. 13:58
nekem is van de nem sok, nem jönne ki fél deci sem. és másfél éves a kisfiam valahol aztm ondták, hogy ne nyomkodjam, majd felszívódik magától... de mikor.
2009. júl. 29. 13:58
Az attól függ, hogy mikor hagytad abba a szoptatást
2009. júl. 29. 13:55
Szoptatsz még?
2009. júl. 29. 13:54
Miért? Mekkora a gyereked?
2009. júl. 29. 13:53
Még mindig van tejem.Ez normális?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook