Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Még mindig etetnek-tudatos vásárlás fórum

Még mindig etetnek-tudatos vásárlás (beszélgetős fórum)


17. Tütter (válaszként erre: 16. - Gavrilo1)
2011. máj. 6. 08:46

Jaj, nem- nem! ez Vegabondos, natur Vega- mix. Nemrég fogyott el, de többet nem veszek belőle.

A vegeta naturt kipróbálom majd, köszi az ötletet!

És ebből a mentaszörpből mennyi lesz? Én rendszeresen főzök mentateát, mindenki szereti nálunk :)

16. Gavrilo1 (válaszként erre: 15. - Tütter)
2011. máj. 6. 06:48

Biztos, hogy Vegeta Naturt vettél? Ez az eredeti Podravka gyártmány, halványzöld csomagolásban- én már vagy 2 éve ezt használom. Szuper az összetétele, és ebben van só is.Nem a legolcsóbb, de legalább nincs benne semmi vacak.

Mentaszörp: 2 liter vízbe beledobok 2 feldarabolt citromot, és 2-3 nagy marék mentalevelet. 1-2 napot letakarva pihentetem, majd az egészet mindenestől egy lábosba felteszem főzni és beleöntök 2 kg cukrot. Pár percig forralom, maj beleteszek kb. 1 teáskanál citromsavat (nekem granulátum van- de én inkább még egy nagyobb citrom levét tettem bele, mert nem volt épp citromsavam). Üvegekbe leszűröd és dunsztba hagyod kihülni.

15. Tütter (válaszként erre: 14. - Gavrilo1)
2011. máj. 5. 21:33

Köszi az ötletet. Vettem én is méregdrágán az egyik hipermarketben, de nem sok ize van... Amugy sómentes ez.

A mentaszörpöt hogy csinálod? Érdekelne a recept :)

14. Gavrilo1 (válaszként erre: 13. - Tütter)
2011. máj. 5. 09:03

Én a múlt héten már megcsináltam az első adag menta szörpömet- isteni lett. Most készül a második adag. Mindig lehet valamiből szörpöt ccsinálni. Most jön majd a bodza, eper és a többi gyümölcs.Ebben tényleg nincs csak amit én tettem bele.

Fűszerkeveréket lehet nagyon sok fajtát kapni, amiben nincs semmiféle adalékanyag sem. Próbáld ki a Vegeta Naturt- nincs benne adalék, suinezőanyag csak a fűszerek, zöldségek és só.

2011. máj. 5. 08:51

Én nem eszek műanyag kaját :) Nasinak inkább sütök valamit. De az tényleg borzasztó, hogy emmnyivel drágább az az étel, ami kicsit normálisabbnak tűnik.

A fűszerkeverékekre is rá merik irni, hogy természetes, meg bio, és közben tele vannak mindenféle aromával, izfokozóval. Már jó ideje letettem ezekről a termékekről, hát nincs is meg a tipikus íze a levesemnek, de majdcsak megszokjuk ezt is. Nem azt mondom, hogy rossz a leves, csak kevésbé intenziv az ize.

Szörpöt csinálhatunk otthon is. Nayósom rendszeresen gyárt bodzaszörpöt. egyszerűen imádom- én magam még sosem próbáltam- de az is tele van cukorral. Viszont nincs benne tartósítószer és szinezék...

Már a sóba is tesznek csomósodást gátló anyagot. Láttátok?

12. Marjann (válaszként erre: 11. - 4e51fafc75)
2011. máj. 4. 19:21

Nem tudom az OÉTI hogy működik, én csak a reggeli ital vs tej dologra emlékszem. Én személy szerint ebben még nem találtam kifogásolnivalót, mindenre rá van írva, hogy mi van benne. Apróbetűvel. Választás van, az, hogy a jó minőségű kaját a lakosság nagy részének megfizethetetlenek nem az OÉTI hibája, de sajnos tény. :(


Na jó, megyek és megeszem az egészségtelen nasimat, felvállalom, hogy én műanyag kaját eszek:D

11. 4e51fafc75 (válaszként erre: 10. - Marjann)
2011. máj. 4. 08:14
Igazad van. Jöhettem volna azzal is, hogy pl. a felvágottak 40%-a sertésbőrke, csagy csirkebőrke, ami, ugye rengeteg zsírt tartalmaz. Vagy a pácsók, és a Na-glutamát tartalmuk miatt rengeteg rejtett sót fogyasztunk, aztán csodálkozunk, hogy magas a vérnyomásunk. Vagy hogy el lehet adni valamit, amit nem mernek sajtnak nevezni, csak pizzafeltétnek, és az emberek megveszik, mert nem telik jobbra. Csak hát van nekünk egy OÉTI-nk, akinek elvileg az élelmiszerek összetételét kellen vizsgálni. S ha nem fér bele az adott termék az Élelmiszerkönyvi megnevezés kritériumaiba (pl. az említett "nemsajt"), akkor rá lehet írni valami mást, és el lehet adni. Ennyi a gondom, de felháborodva nem vagyok, én már semmin sem csodálkozom. :-)
10. Marjann (válaszként erre: 9. - 4e51fafc75)
2011. máj. 4. 08:07

Nem támadlak, meg valahol meg is értelek, csak rossz példát hoztál föl, vagy rosszul fogalmaztad meg. Én csak azt mondom, hogy ha komolyan ki akarsz kerülni minden ilyet, akkor a boltban kell elolvasnod mindent. És kikerülni akkor sem fogod tudni 100%ban. Valahol igen, a gyártók hibája, de valahol nem, hiszen megveszik az emberek.

Persze mondanám, hogy ne itasd szörppel a gyerekeket, mert hűűűdeegészségtelen (na ez támadás lenne), de nem mondom, mert nem tudom mennyi szörpöt isztok. Néha jó az, bár bevallom én agybajt kaptam, amikor exem folyton szörpikével itatta a gyerekét. Tipikus műdolog, az esetek 95%ában.


Na, megyek dolgozni, szóval nem támadásból nem reagálok :)

9. 4e51fafc75 (válaszként erre: 7. - Marjann)
2011. máj. 4. 07:57
Nem háborgok, csak feldobtam 1 témát, ami úgy gondoltam, esetleg többeknek érdekes lehet. Sajnálom, hogy egyből támadsz.
2011. máj. 4. 07:55

hát...

akkor épp ideje egészségesre váltanod....


utánna nézel és találsz olyat ami fonom, egészséges és még olcsóbb is mint amivel "etetni" akarnak....

7. Marjann (válaszként erre: 6. - Tütter)
2011. máj. 4. 07:55

Persze, hogy nehéz. Csak nem értem a kiíró felháborodását. Ha zavarja, akkor olvassa el a boltban, hogy mi van ráírva és ha zavarja akkor hagyja ott.

Ha már háborogni akarnék, akkor nem ezen a szörpön tenném, hanem azon, hogy az egészségesebb ételek annyival drágábbak. És abban sem vagyok biztos, hogy ami bio az tényleg bio.

Mondjuk szerintem a mi gyerekkorunkban is volt ennyi műanyag (hm, nagymamám jaffa szörpje:)), aztán akkoriban senkit sem érdekelt.

6. Tütter (válaszként erre: 4. - Marjann)
2011. máj. 4. 07:49
szinte mindenben van szinezőanyag. Nehéz kikerülni.
2011. máj. 4. 07:47
Én is mindig a boltban olvasom a dolgokat. Aztán vagy hazajön, vagy marad. Sajnos nagyon sok vacakot árulnak, és nagyon nagyon oda kell figyelni mindenre. Már csak azt nem tudom, hogy jól tesszük-e, hogy megővjuk a gyerekeinket a sok vacaktól, miközben az óvodában-iskolában meg tömik őket mindennel... Lesz megfelelő immunitásuk? Vagy mindent csak mértékkel szabad? Nagy dilemma..
2011. máj. 4. 07:46
Minden szörpben van színezék.
3. 4e51fafc75 (válaszként erre: 2. - Marjann)
2011. máj. 4. 07:45
A felirat a színezékre vonatkozott.
2011. máj. 4. 07:42
Ha tudatos akarsz lenni, akkor a boltban olvasd, ne otthon. Nem mondhatsz rájuk semmit, ők ráírták, mossák kezeiket. Amúgy igen, így hat minden a gyerekekre, amiben cukor van.
2011. máj. 4. 07:40
Időnként megdöbbent, mennyi haszontalan, vagy épp nem hasznos dolgot fogyasztunk. Pl. gyermekemnek vásároltam "narancs gyümölcs szörp" megnevezésű itókát. Itthon olvasom az összetevőket: 33% narancslé (sűrítményből). Eddig OK. Utána egy kis ezazamaz, majd színezék: Sunset yellow FCF- alatta a felirat:" A gyermekek tevékenységére és figyelmére káros hatást gyakorolhat." És így már eladható, mert Ők megmondták...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook