Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Még megváltozhat? fórum

Még megváltozhat? (beszélgetős fórum)

1 2
2015. márc. 31. 09:54
nem fog,
42. ecus (válaszként erre: 40. - D68b49c072)
2015. márc. 19. 15:22
szerintem ez egy lelki terror amit csinál mèg benned akar bűntudatot kelteni.......nyugi nem fog éhenhalni ha nagyon éhes lessz enni fog
2015. márc. 18. 03:49
n feledd senkisem valtozik meg-ez egy tev hit cask!mindenkit olyannak kell elfogadni amilyen!
2015. márc. 17. 11:55

Sziasztok!

Megint tanácsért jöttem. :/

A tesom már megint nem dolgozzik 1/2hónapja.Ez idő alatt talán hívott egy munkát..

Múltkor már kiakadtam nagyon és jól hallhatóan beszéltem a dolgokról ami idegesít(hogy,hogy lehet ilyen felelőtlen,miért kell otthagyni mindig..stb)már ordibáltam..erre elkezdi hétfőn megy dolgozni.majd vasárnap egész nap kisem bújt az ágyból.eljött a hétfő akkor is du5 fele kelt ki az ágyból és nem eszik..kérdeztem,hogy nem mész dolgozni?azt mondta átteték Szerdára..Most meg alig eszik..kérdeztem hogy nem eszel? AZt mondja nem.Alig beszél meg ilyenek..nem sok kedvem van beszélni vele,mert ez már nekem sok amik történtek,de nem értem,hogy ezt miért csinálja..(bár vannak sejtéseim)

Ti mit gondoltok mit kénne most tennem?

2015. márc. 1. 00:49
egyes emberek sosem valtoznak meg.
2015. febr. 28. 22:23
Megint otthagyta...már 1hete és még egy munkahelyet sem hívott fel azóta....
37. fincsi5 (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2015. febr. 6. 21:46
Jó, nagyon jó !
36. andi6020 (válaszként erre: 3. - *trillian*)
2015. febr. 6. 19:37
Hol játékgépezne?
2015. febr. 6. 16:16

A passziv ellenallas meghozza a gyumolcset.

Persze ehhez mindenki megfelelo hozzaallasa szuksuges, hogy megtanuljanak nemet, nincset mondani. 1-2-3 honap es egeszen maskepp fog allni a fiatalember szaja.

Csukott szemmel jarni, mert a csetres nem mossa el magat, a piszkos ruha nem setal be a mosogepbe, a kaja sem a hutobe meg a tanyerba...stb.

Ti is vezessetek be a "rezsicsokkentest"...

Csak annyit tegyetek, ami feltetlenul fontos, csak annyi kaja, amit egy evesre megesztek.

Egy kis tej, 1-2 szelet kenyer...

2015. febr. 6. 16:12
Na, igen. Nem könnyű okosan, következetesen nevelni és szeretni. De azért azt gondolom, hogy kell valami igény arra, hogy a gyerek önállósodni akarjon, függetlenségre törekedjen. Szándékozzon leszakadni a szülői háztól és élje a saját maga életét.
33. artmami (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2015. febr. 6. 16:04

Ebben teljesen egyetértek, de egy szülőnek kő kemény feladat azt végignézni, hogy bár megtanította a gyereket halászni… az nem csinálja.. aztán megvette neki a legjobb halász felszerelést.. hátha.. akkor sem csinálja… mert ilyenkor mi marad? Gyere fiam felezzük el az én halamat…

Kevesen tudják meglépni, hogy bezárják az ajtót a gyerek orra előtt, hogy itt aztán nem eszel… pedig sokszor az kellene.

32. 31bc25d879 (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2015. febr. 6. 16:03

És valahogy mindig lesz halász aki kifogja a halakat nekik.

Az ilyen fajta életre is születni kell. Akkor van csak baj ha már az utolsó halász is feldobta a talpát. Na akkor kihez, mihez fordulnak?

31. trapiti (válaszként erre: 29. - Artmami)
2015. febr. 6. 15:59
Nem halat kell adni, hanem megtanítani halszáni... persze mindig lesznek olyanok akik inkább a más halán élnek, mint hogy maguk halásszanak...
30. trapiti (válaszként erre: 26. - 86347c4fbe)
2015. febr. 6. 15:58
Szerintem a túlzott gondoskodás, semmi elvárással, kötelezettséggel párosítva mindenképpen hasonlót eredményez. Persze nyilván vannak akiknek a személyisége is olyan ami hajlamossá teszi erre, és ha rossz neveléssel párosul akkor baj van.
29. artmami (válaszként erre: 26. - 86347c4fbe)
2015. febr. 6. 15:57

Szerintem a szülő is benne van meg maga a személy is…


Nálunk ugyan azt a törődést és támogatást kaptuk… de az öcsém mégis a herék életét élte… ha kellett valami addig csipogott anyukámnak míg megkapta.. én inkább dolgoztam, kitrükköztem, de cikinek éreztem volna anyámat pumpolni… valakinek ez belefér.. az meg is csinálja.. engem sem rakak 20 évesen az utcára, hogy gyerünk lányom boldogulj, de bennem megvolt az igény, hogy lépjek és lelépjek… neki kényelmesebb volt otthon henyélni…

De nehéz meghúzni a vonalat, hogy meddig segítesz és mikortól ártasz… ez persze az élősködő nagybácsikra nem vonatkozik..

2015. febr. 6. 15:57

Szerintem nem lehet általánosítani. Nem mindenkiből lesz semmirekellő akit útnak indítanak a szülők és kap valami alapot. Tapasztalatból mondom.

Inkább jellem függő és alkat, hajlam, genetika, környezeti tényezők, rossz példa. Bármi.

Nehéz kérdés. Mindenesetre, ahogy látom: majd' minden családban van egy ilyen fekete bárány.

27. d1e807c461 (válaszként erre: 26. - 86347c4fbe)
2015. febr. 6. 15:55
nem tévedsz.
2015. febr. 6. 15:48

Egyébként szerintetek mi vezet egy ilyen viselkedéshez?

Nekem a nagybátyám volt egy ilyen igazán semmirekellő, más nyakán élősködő, de nagymami halála után nem láttuk (mi nem óhajtottuk támogatni és nem hatott meg , hogy a vonat alá fekvéssel fenyegetőzik - persze nem tette)


Szóval azon gondolkodom, hogy egy ilyen jellemet a szülő túlzott gondosodás nevel ki, ha mindent a segge alá tesznek. Tévednék?

2015. febr. 6. 15:45
nem "kelljen" hanem keljen
2015. febr. 6. 15:44

Nehéz egy ilyen szitu… nálunk anyukám az öcsémmel küzdött évekig, hogy kelljen fel délben és keressen munkát… (öcsi 33 volt akkor) persze azért ágyba kapta a kakaót…

Addig ment így amíg anyukám tudta segíteni… de persze nekünk panaszkodott… aztán elfogyott a pénz, tönkrement anya cége… már nem volt reggel habos kakaó… érdekes azóta 6-kor kel és melózik estig Öcsike.. de ehhez az kellett, hogy ne legyen annyi pénze sem, hogy tankolni tudjon… most már kocsija sincs, de ha ügyesen takarékoskodik pár év és vehet valamit… nem vagyok gonosz és szorítok neki, de ő is jobban járt volna ha korábban megszűnik az anyai védelmezés és túlzott támogatás… na itt a vége a tanmesének :)

2015. febr. 6. 15:36

Van még tescos szatyor?:)


Egyébként hjah...kicsit meg kellene fingatni és felnyitni a szemét. Ha nem történik valami drasztikus összefogás a család részéről rajtatok fog élősködni.

2015. febr. 6. 15:13
Na szóval, a cuccát és egy váltást betenni egy tescos szatyorba, a kezébe nyomni, a lakáskulcsot elvenni, és elzavarni isten hírével.
21. barai
2015. febr. 6. 15:12
Kétlem :(
20. d68b49c072 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2015. febr. 6. 15:11
Ezeken szoktam gondolkodni én is.
19. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - D68b49c072)
2015. febr. 6. 14:26
Így is megszívtad:S
18. trapiti (válaszként erre: 17. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 6. 14:19
Az az igazság, hogy ez az egyetlen megoldás, ha eddig ilyen lusta dögöt sikerült nevelni belőle. De kétesélyes ez is. Vagy észhez tér és összeszedi magát (erre azért nagy összegben nem fogadnék) vagy méginkább lecsúszik és egész életében ilyen semmirekellő marad.
2015. febr. 6. 14:11
egy kicsit magara kellene hagyni: se kaja, se tiszta ruha, se vetett agy, se melegviz, stb.
16. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - D68b49c072)
2015. febr. 6. 14:08
nem
15. *trillian* (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2015. febr. 6. 14:03
sajnos ez a valóság...
2015. febr. 6. 14:02
Fog változni. Egyre rosszabb lesz. Különösen amíg van aki eteti.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook