Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Még egy kis aszpartam, illetve mit fogyasszunk helyette? fórum

Még egy kis aszpartam, illetve mit fogyasszunk helyette? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
16. emagdi (válaszként erre: 15. - Andyka)
2005. nov. 14. 17:09

szia!

nem, nekem 8,5AUD lett volna 1 és 2 flakon stevia is.

ki sem próbáltam nagyobb mennyiségnél hogyan alakul, pedig ezek szerint érdemes lett volna:))

15. Andyka (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2005. nov. 14. 16:46

Ugy esett az eset, hogy gondoltam en, ide Japanba csak olcsobb, hisz azert Mo.-hoz kepest joval kozelebb van, de negy igy tortent. Termeszetesen a postakoltseg sokkal tobbe kerul a cuccnal ide is. Vegul, csak teszt keppen beirtam 10 kilot a Xylitol-bol, hatha csak az egyszeri csom. kuldes ilyen sok es utana sulyra megy. Erre irta, hogy post.kolts. 0 yen. Ezen felbuzdulva probaltam ki, hogy mivan a 2 kiloval? es arra is 0 yen-t irt. Majd bejelentkeztem magyar cimmel is es arra is ezt dobta ki.

Neked kettere mennyivel novekedett a postakoltseged? Megduplazodott?

Arra gondoltam, hogy itt bevasarolok es max. haza kuldom innen hajoval, de ha otthonrol is igy mukodik akkor raerek otthon. Csak megne gondolja magat idokozben.

14. emagdi
2005. nov. 14. 16:40

még egy ötlet beszerzési forrásra aki szeretne steviát vagy xylitolt venni:

ebay-en természetesen van mindenféle állagban, formában, mennyiségben, magyarországra is szállítanak.

13. emagdi (válaszként erre: 10. - Kisgé)
2005. nov. 14. 14:20
hát, azért édesnek édes a stevia, de az igaz, hogy nem csak 1 csepp kell belőle.. s így már elég sokba kerül
12. emagdi (válaszként erre: 11. - Andyka)
2005. nov. 14. 14:18

szia!

én csak 2 üveg steviát rendeltem, nekem volt postaköltség.

de ha neked elengedte a postaköltséget, akkor biztos nem is kell kifizetned! (annyit fizetsz amennyit a végén az összesen sorban látsz)

11. Andyka (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2005. nov. 14. 14:07

Szia emagdi!


Most jovok az oldalrol. Csinaltam egy proba rendelest amit azonnal toroltem is, es nekem tobb tetel rendelese eseten ingyenes hazhozszallitast irt. Igaz lehet ez??? Vagy en rontottam el vmit?

10. kisgé (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2005. nov. 14. 13:18

Ez a stevia az, amit Praet is vett, ha jól emlékszem és arra azt mondta, hogy nincs édes íze, sokat kell a kávéba tennie, hogy valamilyen ízt elérjen.

A xytiolt kipróbálnám,meg a just like sugar-t is, csak irtó drága ahhoz, hogy gyakorlatozzam....

9. emagdi (válaszként erre: 7. - Bige)
2005. nov. 14. 13:04

a rendeléshez először regisztrálni kell, aztán belerakni a "kosaradba" a termékeket, kiválasztani hogy mivel szeretnél fizetni (banki átutalás v. bankártyával), és vásárolni.

ha nem tudsz angolul, mindez elég nehézkes lehet elsőre, ha van lehetőséged egy angolul tudót ültess le magad mellé az első rendelésnél, utána már önállóan is fog menni, mert elég áttekinthető az oldal.

8. emagdi (válaszként erre: 7. - Bige)
2005. nov. 14. 13:01

szia!

azon az oldalon lehet megrendelni, van folyékony, tablettás stb változatban is stevia.

a folyékony 30ml-es flakon 7,3 AUD, a postaköltség 8,5AUD.

ausztráliából szállítják postán, Brizzy ajánlotta a linket a "Stevia" topikban.

xylitol-t is árulnak, 1kg-os újratöltő most akciós, 20AUD.

7. bige (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2005. nov. 13. 20:28

én nem tudok angolul. németes vagyok:-( .

elmondanád mi az, és hol, hogyan lehet megrendelni, mennyibe kerül?

6. emagdi (válaszként erre: 3. - Rosewood)
2005. nov. 13. 20:05

[link]


kb 1 hét alatt itt is van a csomag!

5. bige (válaszként erre: 3. - Rosewood)
2005. nov. 13. 18:25
miután feltettem a cikket gondoltam rá, hogy oda kellett volna írnom azt is, hogy fogalmam sincs hol lehet ezeket beszerezni:-(
4. emagdi (válaszként erre: 3. - Rosewood)
2005. nov. 13. 15:35

szia!

info a stevia topikban:))

2005. nov. 13. 14:52

Ja, és elfelejtettem, hol vegyek sztíviát és xilitet????? És mennyiért...?

ha valaki tudja, ne tartsa titokban! :-)

2005. nov. 13. 14:51

Sziasztok!

Végkövetkeztetés: ahhoz, hogy vigyázhassunk magunkra és családunkra, teljes életmódváltás kell, amihez személeltváltás és p é n z is kell.

Jelenleg édesítőszertz használok teába, paradicsomlevesbe, stb. ahol cukrot használ az átlagember, mert spórolok a kalóriákkal, de nem karok lemondani az édes ízről, és nem is tudok...Szívesen megvenném a just like sugart, ha lenne rá pénzem, sőt...csak azt használnék. Viszont van egy ajánlott édesítőszer-mennyiség, amit nem jó túllépni, és kicsi gyerekünk van, belé nem tömhetem az éedsítőt... Most próbálkozom a sütésnél a fruktózzal (mai sütimben is ez volt, és nem vették észre). Negyedannyi kell belőle, mint a cukorból (mióta nem is használom már...), viszont négyszerannyiba kerül, vagyis elvileg pénzemnél vagyok. Pénteken ettem édesítős táblacsokit, és olyan hasmenésem lett, ne részletezzük... Ti hogy vélekedtek, és mit tesztek, esztek az egészségetek érdekében? Rosewood

1. bige
2005. nov. 13. 14:03
Csokoládé helyett fogyasszon carob porból készített édesítetlen "csoki"-t, ami szinte ugyanolyan ízű, színű és nem káros.
Ha mindenáron édesítõszert kíván használni, akkor használjon természetes úton elõállított stevia-t (magyarul sztívia). Ez a növény Paraguayból és Brazíliából származik, leveleibõl készült csipetnyi örlemény egy teáskanálnyi cukrot képes helyettesíteni. Cukorbetegek is fogyaszthatják, sõt a dán Aarhus Egyetem több tanulmánya szerint a 2-es típusú cukorbaj ellen is hatásos.

Vagy használjon Xylitol-t (magyarosítva Xilit), ami szintén egy természetes és teljesen biztonságos édesítõszer, nyírfakéregbõl készül, de számos gyümölcsben is megtalálható. Ugyanolyan édes mint a cukor és nincs semmilyen mellékíze. Kauko K. Mäkinen finn professzor szerint nem tekinthetõ szószerint cukorszármazéknak, mert 5 szénatomból és 5 hidroxil-csoportból áll. A xylitol nemcsak hatásosan helyettesíti az édesítõszereket, de jótékony hatást fejt ki a fogakra és a fogínyre. Lassabban szívódik fel, alig befojásolja az inzulin-szintet és ezért cukorbetegek is fogyaszthatják. 40%-al kevesebb kalória is van benne mint a cukorban. Stabilizálja a hormon-szinteket és alapvetõen jótékony hatással bír az egészségre

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook