Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Még csak 17 éves leszek. de úgy érzem, hogy nagyon durva a kezemen a bőr. Mit lehet ellene tenni? fórum

Még csak 17 éves leszek. de úgy érzem, hogy nagyon durva a kezemen a bőr. Mit lehet ellene tenni? (beszélgetős fórum)


8. loch ness (válaszként erre: 3. - 81e5170311)
2011. márc. 2. 11:00
Az olívaolaj nem szárít? Vagy én tudom rosszul?
2010. júl. 5. 09:30

Én egy kicsit drágább módszert írok, viszont tuti hogy hatásos mivel puhává varázsolja a bőrt.

Otthon el lehet készíteni:

4 tk. sheavaj, 2 tk. mandulaolaj, 2 tk. avokádóolaj, 2 tk. kakaóvaj. Az egészet össze kell melegíteni majd tégelybe önteni. Meg kell várni míg kihűl és lehet is használni.

Nagyon szuper. Nem lesz száraz, durva sem a kezed sem más, mivel testápolónak is használható.

A forgalomban lévő testápolók, kézkrémek összetevője nagyrészt a glicerin, ami elvonja a bőrből a vizet. Emiatt szárít nagyon. Kismértékben jó a glicerin mert nedvességtartó, vízmegkötő, de ha a termék első 3 összetevője között szerepel az már nem jó mert bőrkárosító, vízelvonó.

És még rengeteg káros összetevő van a legtöbb kozmetikumban.

2010. júl. 4. 23:24
Vannak itt elég érdekes módszerek is, de hiszek nektek, és kipróbálom őket ^^ Köszi szépen. Aki tud még valami hatásos módszert, szívesen veszem :)
2010. júl. 4. 23:19
Probáld ki a Neutrogenat , nekem az az egy vált be.
4. dee
2010. júl. 4. 23:15

Próbáld ki,hogy bekened disznózsírral jó vastagon és húzol rá egy cérnakesztyűt éjszakára!


Ha vízhiányos akkor vizes krémmel kend és marad a kesztyű!

2010. júl. 4. 23:09
Ha a krémek nem segitenek,akkor olivaolajat is kipróbàlhatsz, nem fogod megbànni!
2010. júl. 4. 23:08
patikai hidratáló:)
2010. júl. 4. 23:07
Különböző krémeket kipróbáltam már, de nem nagyon használnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook