Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Medveszőlőtea vagy csalántea? Hogy kell inni őket? fórum

Medveszőlőtea vagy csalántea? Hogy kell inni őket? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 23. 23:06

csalánteát szoktam inni, de málna leélteát is ittam már, az összes gyógynövényes teát úgy kell,hogy leforrázod -forró vízzel és állni hagyod benne kb.10percig...a kamilla és a málnalevél is 1-2órán belül fogyasztandó...fél nap alatt bezöldül és akkor kesernyés az íze,akkor már nem jó!

A medveszőlőnek neten is utána lehet nézni.

4. 4b6a2525df (válaszként erre: 3. - Lilluska25)
2009. okt. 23. 21:48

Hogyan használjuk?


Tea: A medveszőlő teáját hideg vízzel kell elkészíteni, így mind a fertőtlenítő hatású anyagok, mind pedig a cserzőanyagok hatásai megmaradnak. Az elkészítés módja: 1 teáskanálnyi levelet negyed liter hideg vízzel leöntünk, és 4-6 órán át áztatjuk, olykor megkeverve. Ezt követi a szűrés. A húgyúti fertőzések kezelésekor javallott fogyasztása. A kezelés alatt bő folyadékbevitel szükséges.


A medveszőlő teáját egy hétnél tovább ne fogyasszuk! Évente legfeljebb 5 kúra ajánlott!

3. lilluska25 (válaszként erre: 2. - Macifül)
2009. okt. 23. 21:37
sajno visszatérö hugyuti bajokra
2009. okt. 23. 21:33

Szia!

A párom itta a medvszőlőlevél teát. Úgy készítettem el neki, ahogy a csomagoláson is van. Kézmeleg vízben állni hagytam 5 órát és aztán leszűrtem.

Addig itta amíg meg nem lett egy negatív lelete.


De ha jól emlékszem függ, hogy mire szeretnéd használni, 3 féle mód volt az elkészítéséhez.

2009. okt. 23. 21:30
meddig szabad használni? stb,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook