Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Medrolt szedő kismamák fórum

Medrolt szedő kismamák (beszélgetős fórum)


12. Viktóriababa (válaszként erre: 11. - Jennyracz)
2010. júl. 6. 13:51

Szia

Gratulálok Neked:)))

Én 24éve vagyok tulajdonosa e betegségnek éás 16éve szedem a medrolt folyamatosan és ez mellett a betegség mellett van már 2 felnőtt korú lányom.

Nem tudok Neked elérhetőséget adni a "gyakori kérdéseken"kaptam pár választ,,van benne pozitív és negatív is.

Bemásolom az egyiket:


Én 8 éve szedem a medrolt, illetve más gyógyszert is szedtem mellette. SLE-s vagyok. Tavaly augusztusban szültem. A teherbeesés pillanatában és a terhesség alatt is 8 mg-ot szedtem a másik gyógyszerem elhagyták. A gyermekem teljesen egészségesen született, és nálam sem aktivizálódott a betegség (eddig). Budapesten a SOTE II-n szültem, Prof. Dr. Pajor Attilához jártam kontrollra, őt az immunológusom ajánlotta. Nem pesti vagyok. Ja és a terhességem teljesen problémamentes volt, nem szültem korán, pont az általam számolt időpontban.

A lényeg, hogy sose úgy gondolj magadra mintha beteg lennél. Én csak biztatni tudlak. Még szoptattam is 8 hónapig, akkor is a kisfiam döntött úgy, hogy már nem kell neki.

Szívesen válaszolok bármilyen kérdésedre

2010. júl. 6. 12:17

Kedves Viktóriababa! Én több mint 15 éve rheumatoid arthritisben szenvedek, vagy ahogy mások mondják PCP-ben, és azóta Medrolt is szedek folyamatosan. Jelenleg 3 hónapos terhes vagyok, és még nem hagyhattam abba a Medrolt, amiből 4 mg-ot szedtem kb. a 9. hétig, aztán azóta 3 mg-ot. Fájdalomcsillapítóként kék Panadolt szedhetek.

Írtad hogy más Medrolt szedő kismamákkal is beszéltél már, szeretném ha megadnád az ő elérhetőségüket, mert én is szeretnék tapasztalatokat hallani, nagyon fontos lenne. Én is szívesen válaszolok minden kérdésedre.

2010. júl. 6. 10:39
sziasztok,én is medrolt szedek már több éve 4 mg ot,igen megengedet hogy lehet szedni,söt akinek olyan baja van annak muszály mert különben többel is bekötheti,én lombikal lette4m terhes de sajna 9 hetesen vették észre hogy elhalt,de nem ez a fontos most,gondolom ha ezt a gyogyszert szedi valaki sürübben kell menni dokihoz vérvételre,sok sikert!!
9. Viktóriababa (válaszként erre: 8. - Ájrin)
2010. júl. 4. 11:07

Nincs még baba,,előtte szeretnék hallani olyan kismamákat akik szedik a medrolt.

Viszont erről amit Te írtál még nem hallottam,,

8. ájrin (válaszként erre: 7. - Viktóriababa)
2010. júl. 2. 11:43

Lombikkezelés alatt szokták adni, hogy ne lökje ki az embriót a szervezet. De mire beágyazódik, be is kell fejezni a szedését. Tehát csak ennyit tudok róla.


Mekkora a babád?

7. Viktóriababa (válaszként erre: 6. - Gyöngyszemü)
2010. júl. 2. 11:35
Nálam is gond van a súlyommal,,volt mikor 20kg feleslegem volt amit nagyon nehezen,de leadtam.Most olyan 6kg van amitől nem tudok megszabadulni,,de végül is ez legyen a legkevesebb más mellékhatás nálam nem jelentkezett 16 éve szedek napi 4mg-ot és én már ezt nem tudom elhagyni.
6. gyöngyszemü (válaszként erre: 5. - Viktóriababa)
2010. júl. 1. 17:26
Nekem is gyulladásra adták (vastagbél, bélfekélyre) De leállni hírtelen nem szabad vele, csak fokozatosan felezve.. addigviszont nagyon hízlal és kitudjamég mit csinál, hiszen egy erős szteroid. :-( Kértem az orvost had hagyjam abba a szedését, mert rengeteget híztam töle...
2010. júl. 1. 16:26

Sziasztok!


Nincs más megoldás nagyon régota szedem PCP-re.Nekem ez a gyógysuer állitotta meg a gyulladásos folyamatot."Beszéltem"már olyan kismamákkal akik szedik szedték,,de még több tapasztalatra lennék kiváncsi.

4. eetka (válaszként erre: 3. - Gyöngyszemü)
2010. júl. 1. 09:50
Csatlakoznék a többiekhez,milyen betegségre kell szedned. Kell lennie más megoldásnak. A kezelő orvosod engedi?
2010. jún. 30. 23:08
Még a nem terhes és nem szoptatóknak sem ajánlatos szedni a Medrolt! :-((
2010. jún. 30. 15:19
Miért kell Medrolt szedned?
2010. jún. 30. 12:27
Terhesség és szoptatás alatt medrolt szedő kismamák tapasztalatára lennék kiváncsi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook