Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mediterrán növények a ház köré! Ötleteket várok! fórum

Mediterrán növények a ház köré! Ötleteket várok! (beszélgetős fórum)


2012. júl. 18. 09:52

Szervusztok!


Nekem is van leanderem, de télire nem hagyható kint, mert megfagy. A fűszernövények, valóban szépek, és díszítőek, és kellemes illatokkal rendelkeznek, de azoknak is legtöbbje fagyérzékeny, vagy egynyári. Tehát a magjait összeszoktam gyüjteni, mivel, a téli fagyok miatt, a lehulló mag is megfagyhat.

Az én véleményem szerint, az éghajlatunk, még nem alkalmas

mediterrán növények tartására, csak üvegházi körülmények között. Mivel az éghajlatunk, most van változóban, nem tudni, melyek azok a fák, cserjék, félcserjék, és dísznövények, amelyek a szeszélyes éghajlatunknak meg fognak felelni.


üdvözlettel betty.

2012. júl. 5. 09:25

Sziasztok,

Én leginkább a fűszernövényeket javaslom, mediterrán kertek kialakításához. Levendula, zsálya, rozmaring, majoranna, bazsalikom. Hagymások is jól mutatnak, és ők kedvelik a hamar átmelegedő talajt. Télen is megmaradnak kint, valamint "mobil"díszítő növénynek meg tökéletes a leander.

Szép napot!

2012. jún. 30. 15:52

üdvözlök mindenkit!


Rajongom, én is az egzotikus növények iránt. Próbáltam is

beszerezni egy pár darabot, de a nagy része a tél folyamán

kifagyott, s kissé alább hagyott a kedvem.

Valóban igaz, hogy tavasszal szoktam átültetni, amelyiket

lehet, mert a nyár folyamán megerősödik, kiheveri a téli,

elhalt részeket, és július végétől-augusztus végéig, amelyiket

kell, visszaültetem a cserépbe, hogy még a megbolygatás

után megerősödjön, a tél beállta előtt. Újra csak kora tavasszal

kell újra hozzányúlni. Nagyon macerás, türelemigényes, és

kissé, most már, fárasztó.

Fügém van , rengeteg vizet igényel, hogy szép legyen, de nagyon

megnyúlt, és felkopaszodott, ősszel metszettem jól meg, most

alacsonyabb lett, és szép sűrű lett a koronája.

Ginko pálmafám van , ami lassan nő, már 3 éves, de olyan mint

egy csemete fa. A mamut fenyő viszont gyorsan nő, számára

az a baj , hogy nem éri körbe a nap, így egy kicsit el van ferdülve.

Féloldalas. különben szép. Egy év alatt félmétert is nő.

A többi növényeim, csak cserepesek, fagy érzékenyek.

Aloe Vera, ami most ronda, de kezdi magát összeszedni.,

Eokaliptusz, Camellia, ami elvirágzott, de csak a szára maradt,

nem tudom ki fog e hajtani, vagy mi lesz vele.

Komló, ami ugyan nem egzotikus, de gyógynövényekkel is

foglalkozom. Valódi tulipán fa, amit most ültettem át, mert

felénk homokos a talaj, s nem győzöm vízzel ellátni a növényeket.


Ha valóban egzotikus növényeket akarsz, udvarodra telepíteni,

jól gondold meg, mert ha rosszul fejlődik, el ronthatja az udvari kép harmóniáját.

A mi éghajlatunk még nem alkalmas rá. A víz ellátásuk is nagyon fontos, élőhelyükön azért telepedtek, meg. azért olyan csodálatosak. Ezzel a nagy hóingadozással is gondod lehet a

számukra. Bár azt mondták, ha egy növény egy telet kihúzott,

az megmarad. Nálam, még az arány csak egy volt, de az is kipusztult.


Itthon is vannak szép fáink, bokrok, cserjék, amik színesíteni tudnák a házatok környékét, szerintem próbálkozz azzal.


üdvözlettel betty

2011. szept. 7. 14:38

A mediterrán növények amúgy is magasabb árfekvésűek, érdemes meggondolni, hogy kockáztatsz-e. lehet, h szerencséd lesz, mert enyhe tél lesz, de az is lehet, hogy nem.

Örökzöld mediterrán növényeket ne ültess déli oldalra, ahol teliben éri a téli nap, mert tuti tönkremegy. Ezeket a nagyobb felületű örökzöld leveleket éri az erős téli nap.. felmelegíti, elindul benne a keringés, éjszaka megkapja rá a kemény fagyot és kampó is. Amúgy én nem vennék olyan növényeket, amit bevinni nem lehet, mert azért hogy néz ki , hogy tele van az udvarod zsákos növényekkel és kukoricacsumás indiánsátorral.))Nagyon széles a paletta az itthoni klímára való növényekből is, kiegészítőként lehet ehhez társítani pár strapabíróbb mediterrán növényt, de szerintem csak abban ne gondolkodj...:))Persze ez csak az én véleményem:))

13. Maffincs (válaszként erre: 12. - 4e26ebc823)
2011. szept. 7. 09:55
erre nem gondoltam, köszi:)
2011. szept. 7. 09:54
Mediterrán növények telepítésére legideálisabb a kora tavasz. Így már több hónapos begyökeresedési folyamatot követően, erősebb, edzettebb állapotban éri a tél és a fagy, nagyobb eséllyel vészeli át.
11. abri
2011. szept. 7. 09:35

Selyemakác. Szerintem gyönyörű.

Június óta folyamatosan virágzik.

10. Maffincs (válaszként erre: 9. - Ef3ace0e2f)
2011. szept. 6. 21:00

szép a kenderpálma, tetszik nagyon...

kiválasztom a héten a növényeket, de meg kell néznem, hogy mi az , amit ősszel kell telepiteni...

9. ef3ace0e2f (válaszként erre: 8. - Maffincs)
2011. szept. 6. 20:54

Nem baj ha nem érik be a kiwi(nálunk ritkán érik be tövén), éretlenül szokták leszedni, keményen és majd utóérik a kamrában, tavaszig eláll.


Nekem van már egy pálmám a kertben, szerencsére túlélte a kemény telet.

Most rendeltem még kínai kenderpálma magokat. Saját magam nevelem a pálmákat.

8. Maffincs (válaszként erre: 6. - Ef3ace0e2f)
2011. szept. 6. 20:51

uhh, szép nagyon...párom minden vágya...

a házunk még elég picike, bent nem férne el nagy növény, majd a hozzáépités után.

nagynénémnek kivifája van és vagy 30 termése volt az idén, bár beérni nem nagyon akar, kő kemény, de mutatós..:)

2011. szept. 6. 20:49
Köszönöm, közben én is nézegetek....sajnos nem vagyok túl kreativ, igy lopkodnom kell az ötleteket..:)
6. ef3ace0e2f (válaszként erre: 5. - Ef3ace0e2f)
2011. szept. 6. 20:38

[link]


és nem is túl drága..

2011. szept. 6. 20:35
Télálló pálma
2011. szept. 6. 20:34

Van a közelemben egy kert: évek óta minden télen azt hiszem, hogy most ki fog fagyni a banánfa - igaz, mindig betakarják hullámpapírral, kukoricaszárral. Minden tavasszal, ha kicsit késve is, de kihajt és gyönyörű nyárra...

Megtervezném, hogy milyet szeretnék, aztán évről-évre folyamatosan bővíteném. De vannak kertépítők is... Ha a lakásban ki tudtok telelni egy-két pálmát (datolya vagy legyező), még szebb. Pergolával, szalonnasütővel, hintával, stb...

2011. szept. 6. 20:23
mediterrán: babérmeggy, levendula, füge, gránátalma, selyemakác, örökzöld ezüstfa, babérhanga, babérsom, cédrusok, ciprusok, örökzöld magnólia..stb. Vedd figyelembe, hogy nagyobb a rizikó a fagyérzékenységük miatt, végül is mediterrán terület az ideális számukra.
2011. szept. 6. 20:17
Füge, leánder, különböző méretű-színű tuják, sziklakert, rododenronok, borbolya, tűztövis, buxus, jázmin, stb.
2011. szept. 6. 20:12

Hatalmas területünk van a ház mögött és szeretném, ha kicsit dzsungelesebb lenne. Jelenleg 3 gyümölcsfa van rajta, de betegek, tehát kivágjuk őket még az ősszel...

Előkertem is van, bár az nem túl nagy..

Segitsetek légyszi!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook