Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddőség rejtett okai fórum

Meddőség rejtett okai (beszélgetős fórum)


9. delbuk (válaszként erre: 7. - Roxa)
2020. jan. 27. 12:48
Mivel nekem a kettő együtt volt, azt nem tudom, hogy magában a méhtükrözés mennyi idő. Én 3 napot voltam bent, és még utána kb. másfél-2 hét itthon (nem siettem vissza, tudtam itthonról is dolgozgatni). Inkább kellemetlen volt, mint fájdalmas, de az is a lapar része miatt, mert ott felfújják a hasüreget, és amíg a gáz bent van, nyom mindenfelé. A hiszteroszkópiát elvileg alulról csinálják, és úgy tudom, ahhoz nem feltétlen kell altatás, vágás sincs, tehát könnyebb a regeneráció utána.
8. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Roxa)
2020. jan. 27. 05:59
Sajnos sok olyan ok lehet ami mellett a lombik sem sikerül. Viszont mindent kivaizsgaltstni kb milliós tétel lenne. Sok fizetős vizsgálat van. Nem éri meg ezek miatt nem esélyt adni. Viszont van oar tényleg angyon gyakori ok amit érdemes megnézetni mert tényleg fenyeget van. Veralvadasi gond ( Mthfr, leiden mutáció) kb 20 ezer maganban. Meg érdemes esetleg immun panelt ez kb 60ezer körül van. A méhtükrözés is hasznos legalább a szervi ok kizárható azzal és van tb alapon. Endikrinoligushoz is érdemes menni de csak aki tényleg jó. Aki ért inzulinrezisztenciához és pajzsmirigyhez. Sajnos sok nincs képben 😞
7. Roxa (válaszként erre: 6. - Delbuk)
2020. jan. 26. 23:35
A mèhtükrözèst hiszteroszkopiaval vegeznek. Tudja valaki hogyan zajlik, fajdalmas e? Mennyi idobe telik? Bent kell maradni a korhazba?
6. delbuk (válaszként erre: 5. - Roxa)
2020. jan. 26. 20:06
Azt mindenkepp csinaltasd meg, nekem a meh-, es hastukrozes egyben volt az atjarhatosagival, ott derult ki az endometriozis. Egy honapra ra a masidik laparral rendbehoztak, utana ketszer meg megjott, harmadjara mar nem. 😉
5. Roxa (válaszként erre: 4. - Panna07)
2020. jan. 26. 12:34
Csak sima sperma vizsgalat volt. A tobbirol szo sem volt. Nálunk nem kotelezo az inszeminacio; nem Magyarorszagon êlunk. Hàt elèg elszomorito a helyzet most már tényleg nem tudom mihez kezdjek tovàbb. Talàn még a méhtükrözèst kellene megcsinàlni az mèg nem volt
4. Panna07 (válaszként erre: 1. - Roxa)
2020. jan. 26. 09:36
Szia! Biztos hogy vannak többen, akiknél nem találtak gondot, és nem sikerült az inszemináció, de a lombik igen, de olyanok is vannak többen, akiknek meghozta a sikert az inszem. Sajnos előre nem lehet tudni, hogy kinek fog segíteni és kinek nem, pedig milyen jó lenne, mert nem kellene az értékes időt vesztegetni és feleslegesen terhelni a szervezetet hormonnal. Viszont az a helyzet h az inszemináció kötelező, ha nincs ismert ok, kivéve ha mondjuk 42 éves a pár női tagja, akkor egyből lombikot szoktak javasolni az orvosok. Párodnál volt specifikus vizsgálat a sima spermavizsgálaton túl? HBA, Dns fragmentáció, ROS, ezekre gondolok.
3. Roxa (válaszként erre: 2. - JenBP)
2020. jan. 26. 09:15
Èn is ettől fèlek.Most nem nagyon tudom hogyan tovabb, próbáljuk az inszemet vagy ne? Gratulàlok a babàhoz😙
2. jenBP (válaszként erre: 1. - Roxa)
2020. jan. 26. 00:31
Szia, én így utólag csak és kizárólag a mi tapasztalatunk alapján azt mondom, hogy felesleges kör volt. 4 inszeminációnk volt, el sem indult semmi. A meddőség oka soha nem derült ki. Utána lombikra váltottunk, a második sikerült, nemsokára szülök.
1. Roxa
2020. jan. 25. 20:28
Sziasztok. Olyan tapasztalatokat szeretnek akik vègig jartak a meddosegi kivizsgalast es mindent rendben találtak azoknàl segitett e az inszeminacio vagy az is csak egy felesleges kör?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook