Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddőségi ügyben jártasak, tudtok segíteni? fórum

Meddőségi ügyben jártasak, tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 28. 13:39

folyt. egyrészt azért mert ugy szedette velem a cuccokat hogy azt sem tudta mi van odabent, ha szóltam neki, hogy jó lenne közbe megnézni meg utána is akkor csak a vállát huzogatta, másrészt meg mert az 5 tb támogatott inszemből elfecsérelt nekünk3at.


Az uj orvosom azt mondta, hogy inszem után is fog nézni uh-al, mert lehet hogy adott cikluson belül mégegyszer kell inszeminálni.

17. 5ed73a72bc (válaszként erre: 13. - Hannicsku)
2012. nov. 28. 13:36

Szia.

Nem sikerült a 3. sem.

Most stimuzunk a 4. inszemre.Orvost váltottam, mert mint irtam is a dokim nagyon nem kezelte hozzáértéssel ezt a meddőségi ügyet, ahogy kihuzta a csövet már vette is a kabátját és ment is el, se papir se kontroll se semmi csak a köv. havi gyógyszer recept. Inszem után a köv uh a köv hónap 12 napján volt, hogy addig mi történt odabent egy hónapig senki nem tudja.

Most az osztályvezető főorvoshoz járok, épp aznap jött meg mikor mentem hozzá először konzira.

Elmondtam mik voltak eddig, ő elmondta hogyan kellett volna történjen, és azt mondta hogy akkor kezdjük is el egy korrekt inszeminációt.

Felirta a szurikat, minden szuri előtt megnéz 2 naponta kell adjam, beadás előtt uh kontrollt csinál nehogy baj legyen a korábbiakból következtetve(tavasszal a régi doki ugyan igy kontorl és uh nélkül szuratta a szurijat és majdnem szétrobbant a petefészkem mert nem nézett meg a szurik eőtt és előző hónapról maradt tüsző és az olyan ütemben nődögélt, hogy 10 centis volt mikor meg kellett műtsenek sos.) Na szóval 3 szor voltam eddgi uh-on, teljesen más adagban kapom a szurikat mint eddig, holnap megyek legközelebb akkor leszek a 8.cn, holnap kiderül, hogy kell e még szurni vagy elég volt ez a 3, utána meg látjuk mikor lesz az inszem. December 11én megyünk a kaáliba első konzira, ez az uj dokim mindenképpen azt mondta, hogy ne adjuk fel és várjuk tétlenül a kaális időpont eljövetelét, hanem csináljunk egykorrekt inszemináőciót, mert lehet el se kell menjünk a kaáliba:)

Remélem igy lesz.

A másik orvost meg naggyon türtőztetni kell magam, hogy ne orditsam le.

16. geridina (válaszként erre: 15. - Timeja75)
2012. nov. 28. 13:07
Úgy ahogy mondod. Én is azt mondtam. Csak én úgy írtam, hoyg BMC, de az ugyanaz:)
2012. nov. 28. 13:05

Szia!

Mi a Jánosba jártunk :-)

Végül spontán baba mindkettő 6 év különbséggel,de én ajánlom a jánost és ott is egy orvost:-)

és csak a patikában fizettem,semmi költség,miért kellett az inszemre 45-öt fizetni?

azt is ingyen csinálják ott tb-s. nekem a második gyereknél 3 insz-et irányzott elő az első nem de a második megfogant,de sajna elvetéltem és utána még két sp. terhesség amik 6-8 hetesen megszakadtak majd más kezelési irány és itt van a világ legrosszabb lánya a szomszéd szobában

Az elsővel 6 inszem után fél év kihagyást követően sp terhesség:-)))).

Szóval jános kh.

Az egyik knőm otthagyta a kálit,és itt már bőven tologatja a kisfiát

2012. nov. 28. 12:43
Igen igazából orvos függő,nekem pco és Ir van több vetélés és inszemezünk,a barátnőmnél rögtön lombikot csináltak mert a fiúnak kevés volt a barátnőmnek meg szük a petevezeték,most 6 hónapos a babája és spontán összejött nekik.én is a Jánosba járok és ott csak tényleg az injekció és gyógyszert kell fizeni,cserében ott ülsz egy napot,de legalább nem kell a vérvétel és vizsgálatokra költeni,
13. Hannicsku (válaszként erre: 11. - 5ed73a72bc)
2012. nov. 28. 12:38

Szia!


Rég hallottam rólad.

Azt hittem, hogy a 3. inszemed sikeres lett, mert micimackós_anyuka azt sugallta, hogy sikerült, sőt valószínűleg ikreid lesznek.

Ha mégsem, akkor nagyon sajnálom. )o:

Már túl vagytok a 4. inszemen is??

Mikor lesz eredménye??

Szorítok neked!! (o:

12. jpatti (válaszként erre: 11. - 5ed73a72bc)
2012. nov. 28. 12:24
Nagyon doki függő. Van aki azt mondja, hogy ha nem sikerült eddig az inszem, ne folytassa az ember, van olyan, aki azt mondja, hogy az inszem jobb, kisebb a hormon, menjen abból 6-7 is akár.
11. 5ed73a72bc (válaszként erre: 7. - Jpatti)
2012. nov. 28. 12:20

ha jó a hormonkép és minden labor , és nincs magyarázat a meddőség okára akkor nem tudod véletlenül mit szoktak csinálni?


Csináltatnak még inszemet avgy egyből lombik???

4 inszem volt meg 1 még hátra van és jövőhéten megyünk a kaáliba első konzira.


Szerinted meg fogják még várni ogy az 5. lombik sikerül e vagy 4 után már csinálnak lombikot?

10. 5ed73a72bc (válaszként erre: 8. - Doboska.p)
2012. nov. 28. 12:18

káliban 45 egy inszemináció, nekem ez a magánorvosom csinálta.


Lombiknál meg a káliban is csak a gyogyit kell fizetni

9. 5ed73a72bc (válaszként erre: 6. - Geridina)
2012. nov. 28. 12:17
káliban is csak a gyógyszereket kell fizetni
2012. nov. 28. 12:17
Én is a BMC-be jártam 8 évvel ezelőtt. A Kaáliból én is az árak miatt jöttem el...! Nekem 3 inszeminációm volt, az orvosom így döntött. És itt tényleg csak az injekciókat kellett kifizetni!!!
2012. nov. 28. 12:05
Mi is a Kaáliba jártunk, igaz Tapolcára, de semmiért nem kellett fizetni csak a gyógyszerekért. Ha már ott vagy nem tesznek különbséget, de mindenkinek személyre szabott a kezelése. Inszemináció nem kötelező, dönthet úgy az orvos, hogy rögtön lombik. (de csak az orvos döntheti ezt el, ti nem)
6. geridina (válaszként erre: 4. - 5ed73a72bc)
2012. nov. 28. 11:54
Ne haragudj, de a Kaáli a legdrágább intézmény. Rengeteg emberrel beszéltem és nagyon drága. Ott mindenért fizetni kell, ami a BMC-ben alapban jár neked. Ahol én voltam, ott CSAK az injekciót kellett fizetni, és így is ezelőtt 8 évvel 500 ezerbe volt a gyerekünk
5. 5ed73a72bc (válaszként erre: 3. - Geridina)
2012. nov. 28. 11:52
magánre nem megyünk, barátnőm magánba ment mert nemmagyar állampolgár és még smemi nem történt de már 300ezerbe van.
4. 5ed73a72bc (válaszként erre: 3. - Geridina)
2012. nov. 28. 11:51
káliba fogunk menni
2012. nov. 28. 11:50

szia

He mgállapítják hogy lombira van szükséged, nem tesznek különbséget. Legalábbis az én időmben így volt. Persze ez attól is függ, hogy magánklinikára mész, ahol még azért is fizetned kell, hogy letolod a bugyidat, vagy pedig a BMC-be

2012. nov. 28. 11:43

Az lenne a kérdésem, hogy ha valaki eljut odáig, hogy lombik bébi programban részt vegyek akkor különbséget tesznek e aközött akinek azért van rendbe a hormonja mert pcos miatt drillingelték és rendbejött a hormonja, és aközött akinek nincs nem is volt pcos-ja rendben van ahnormonja csak épp nem sikerült.


Valaki segitene????


Ja és még egy kérédées:hány inszemináció kell lombik előtt hogy meglegyen??5 vagy 6?

2012. nov. 28. 11:40
Meddőségi ügyben jártasak, segítség kellene!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook