Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddőségi genetikai és immunológiai vizsgálat fórum

Meddőségi genetikai és immunológiai vizsgálat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
75. topluv (válaszként erre: 74. - Netty_31)
2015. aug. 31. 20:29
Neked hol csinálták ezt és mikor?
2015. aug. 27. 15:25

Sziasztok,

A lenti leletről tud vki mondani vmit?



T lymphocyta % 69,5 % 62,0 81,0

B lymphocyta % 9,7 % 6,0 23,0

NK lymphocyta % 18,6 % 6,0 23,0

T helper lymphocyta % 43,3 % 28,0 57,0

T supressor lymphocyta % 22,5 % 10,0 39,0

Aktivált T lymphocyta % 5,9 % 1,0 10,0

CD4/CD8 sejtarány 1,9 - 2,0 5,0

NK funkció 25,8 % --- ---

NK funkció (számított) 80 % 80 120

NK lymphocyta szám 0,29 G/l 0,29 0,60

Celluláris immunstátusz:

A B ésT lymphocyta sejtarány normális. Az NK lymphocyta sejtarány emelkedett.

Az aktivált T lymphocyta sejtarány normális.

A helper/szupresszor sejtarány csökkent.

NK funkció:

A flow citometriával végzett (K562-s target sejtek segítségével számolt citotoxicitás index)

NK funkciós vizsgálatnál normális aktivitást mértünk:80% (normálérték:80-120%)

Sikeres reproduktív folyamathoz szükséges, hogy az NK lymphocyta sejtarány értéke <15%

legyen, ideális esetben 12% alatt.

Az emelkedett NK sejtarány és/vagy a fokozott NK funkció sikertelen IVF-t, ismétlődő

vetéléseket és beágyazódási zavarokat okozhat.

73. rinike (válaszként erre: 72. - Figura ede)
2015. aug. 12. 03:17
Mi a baj?
2015. aug. 11. 17:17
Nekem most lett kész az immunom és a genetikám!Baj van!
2015. júl. 19. 10:19

Sziasztok!

A 3. eredménytelen lombik után (ebből 2 biokémiai terhesség) immunológiai konzultációra megyünk.

Akinek van tapasztalata, milyen alap vizsgálatot csináltassak meg addig? Tudom, hogy a doki majd megmondja, de jobb szeretnék konkrét dolgokról is beszélni vele.

Előre is köszönöm a tippeket!

70. topluv
2015. júl. 13. 19:39
Sziasztok! Zalargerszegre kell menni genetikára?
69. mosolydoboz (válaszként erre: 68. - Negrócska)
2015. máj. 4. 18:23
Az immunológia kb. 10.000 ft.
2015. ápr. 23. 08:43
Sziasztok! Magán úton sokba kerül a genetikai s immunológia vizsgálat?
2015. ápr. 22. 08:41
Sziasztok.Férjnél az y mikrodeléció mennyire lehet súlyos?Vannak fokozatai?Volt akinek egézséges gyermeke született?Remélem ír vki,aki hasonló cipőben járhat. :-(
2015. ápr. 20. 08:35
Sziasztok.Két missed ab után szeretnék vizsgálatokra menni,immunológiára és genetikára.Pécsi vagyok.A szülészeti klinikán a recepción nem értették a genetikai vizsgálatot,viszont elküldtek az immunológiára ahol egy hónap múlva kaptam időpontot.Rákérdeztem a genetikára,Mire a válasz az volt,hogy a doktornö majd megmondja.Mikor,egy hónap múlva?Ez tényleg így megy Pécsen?
2015. ápr. 14. 11:58
Szia!Nem teljesen tiszta nekem,hogy mi is a problémád. Ez egy "meddőségi genetikai és immunológiai vizsgálat fórum" és ahogy olvasom,neked már van egy gyereked,valószínű a másodikkal sem lesz baj. Elmész orvoshoz, kivizsgáltatod magad, rendeződnek a problémáid, és teherbe esel.Nem értem miért kell "bömbölni" ez nem a világvége.A hormonhiány vérvételekkel kimutatható,és megoldása is van.
2015. ápr. 13. 21:48

Sziasztok! Nagy pánikban vagyok, múlt hónapban döbbentem rá, hogy sokszor (lehet hogy minden alkalommal) a menstruációm előtt 5 nappal pecsételő vérzésem van, és hogy az nem jó. Van egy 5 éves kisfiam, és megmondom őszintén utána nem figyelgettem a menzeszemet. Most viszont kistesót szeretnénk, jövő hónapban kezdenénk bele, de így most pánikban vagyok, mert mindenhol azt olvasom ez az alacsony progeszteron szint jele, valamint lehet nincs peteérésem sem. Dokihoz megyek majd természetesen,sőt már holnap felhívok valakit hátha fogad soron kívül, mert csütörtökön fog megjönni, és nem bírok egy hetet várni a nőgyógyásszal.

Szinte minden tünetet produkálok pontról pontra. Ma kezdtem pecsételgetni, nem vészes, de tisztasági betéten nem látszik semmi, csak ha megtörlöm magam, de akkor mindig, és erősen. A melleim feszülnek, mint mikor várandós voltam.

Itt bömbölök egy órája, várom haza a férjemet a munkából, de nem bírok megnyugodni annyira bíztam benne hogy gyorsan lesz kistesó :(

2015. ápr. 13. 15:41
Szia!Azt az orvos tudja,hogy mit érdemes, de ez a vizsgálat nagyon széleskörű.Mi maszek mentünk immunológushoz, így gyorsabb, de lehet kérni beutalót a háziorvostól,majd időpontot a kórházban. Debrecenben biztos van ilyen,mert oda küldik az eredményeket kiértékelésre ha jól tudom.
2015. ápr. 12. 22:41
Sziasztok!Szeretnék pár vizsgálatot meg csináltatni.8 próbálkozunk babával sajnos eddig sikeretlenül.Túl vagyok 6 inszemináción,1 lombikos vetélésen.Vizsgálatok hada volt már,de genetikai és immunólogiai vizsgálatok még nem voltak.Arra lennék kíváncsi pontosan miket érdemes ilyenkor nézetni,és Szabolcs megyében hol lehetne ezeket a vizsgálatokat elvégeztetni vagy talán még esetleg Debrecen?És hogyan működik beutalók kellenek és időpontok is vannak?
61. mosolydoboz (válaszként erre: 60. - K_t_anett)
2015. ápr. 12. 20:53
Szia!Tudsz már valamit az eredményedről? Mi holnap megyünk Zalaegerszegen immunológiára és genetikára is mindketten a férjemmel.
2015. márc. 27. 12:09

sziasztok csajok!


Megjött az immunológiai eredményem. Az ANFL értékem lett enyhén pozitív. Valaki tudja hogy ez mit jelent??? nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni. április közepén megyek vissza a dokihoz. addig valaki csak nézia fórumot. köszi csajok.

59. pieta4 (válaszként erre: 58. - K_t_anett)
2015. jan. 7. 21:15

A papír szerint a vizsgálat a kromoszómák számbeli vagy szerkezetbeli eltérését képes kimutatni. A kariotipizálás egy olyan módszer, melynek során a kromoszómákat elrendezzük, és értékeljük számbeli és szerkezetbeli eltérés szempontjából.


Nálunk nem volt eltérés. Mindkettőnk papírján az állt, hogy Nincs számbeli, szerkezetbeli eltérés. Azaz én papíromon Karyotípus 46XX, férjemnél 46 XY.


Immunológiánk is oké volt.

58. k_t_anett (válaszként erre: 57. - Pieta4)
2015. jan. 7. 16:18
Szerencsére megcsinálják itt mindkettőt. a lényeg akkor, hogy júniusig megjönnek. és milyen lett az eredményed??? mikket néztek a genetikán belül a véredből? leírnád, ha nem nagy kérés?
57. pieta4 (válaszként erre: 56. - K_t_anett)
2015. jan. 7. 16:01

Szia!


Nekünk csak a genetika volt Zalaegerszegen. 3 hét múlva jött postán az eredmény. Csak a nap volt fix, azt mondták délig kell odaérni.

Nem tudom, hogy ha van immunológia is, az mennyiben más ott.

Itt Pécsen 2-3 sikertelen lombik után lehetett menni genetikára és immunológiára...

2015. jan. 7. 15:56

Sziasztok!


Én is kértem időpontot, febr. 23-ra kaptam. Azt mondták, hogy reggel 7re érdemes odaérni, mert sorszám alapján szólítják az embereket. ez igaz?? és hogy először a genetikára kell menni. amugy 1 helyen van a kettő?

Mi lombik előtt állunk, és szeretnénk megcsináltatni hogy nehogy utána kelljen, ha esetleg nem sikerülne. Júniusra van lombikra időpontunk a kaposvári kaáliba, így úgy gondolom megjönnek az eredmények zalaegerszegről. amúgy nagykanizsai vagyok. lehet kérni az eredményket, hogy kipostázzák?? és összesen mennyi idő mire az immunológia és a genetika is meglesz???

55. kanyo83 (válaszként erre: 54. - Pieta4)
2015. jan. 6. 20:46
köszönöm :)
54. pieta4 (válaszként erre: 53. - Kanyo83)
2015. jan. 6. 14:58
Először felveszik az adatokat, kérdezgetnek ezt-azt. Aztán a mellette lévő szobában vérvétel és ennyi.
53. kanyo83 (válaszként erre: 50. - Választott)
2015. jan. 6. 12:58

szia. Zalaegerszegen mikor kérdezték ezt tőled? És ki? Mert nem értem ha azt mondták 9 körül menjünk akkor leveszik a vért és még valahova elküldenek?

Mármint a genetikai tanácsadás az hol van?

Köszi

52. Választott (válaszként erre: 51. - Pieta4)
2014. okt. 23. 23:19

Szívesen.

És még kérdezhetsz is ott, ami érdekel.

51. pieta4 (válaszként erre: 50. - Választott)
2014. okt. 23. 22:11
Köszi, legalább tudom mire számíthatunk!
50. Választott (válaszként erre: 49. - Pieta4)
2014. okt. 23. 20:44

Szia Eta!



Felmenők betegségeit is szülőkig, nagyszülőkig kérdezte.


Genetikai tanácsadáson kérdezte tőlem:


Anamnézis:

- Mióta próbálkozunk gyermekvállalással és hogy mi a betegségem, mit szedek rá

-sikertelen IVF száma

-testsúly

-Családban örökletes rendellenesség.

-Családban népbetegség (pl.: pajzsmirigy,infarktus, s.t.b.)

-kávé:, alkohol, dohányzás, kábítószer

-Első menses: hány éves kor?

-Ciklicitás:

-Kismedencei UH

-Fogamzásgátló alkalmazása

-Hormonvizsgálat eredménye

-Laparoscopia: pl. endometriosis (és kezelése)

-HSG: átjárható

-Immunológia: folymatban



Férjemnél:


-Beutalás oka

(feleségnél 3 x sikertelen IVF)

-Családban örökletes rendellenesség.

-Családban népbetegség

-kávé:, alkohol, dohányzás, kábítószer

-Spermavizsgálat eredménye

49. pieta4 (válaszként erre: 48. - Választott)
2014. okt. 23. 19:21
Miket kérdeznek? Felmenők betegségeit is? Szülőkig, nagyszülőkig?
48. Választott (válaszként erre: 47. - Pieta4)
2014. okt. 23. 15:16

Oké. 1 naposra tervezed a Zalaegerszegi utat?

8-12-ig ott vannak a genetikán és alig 1 nagyobb kémcsővel vesznek le.

47. pieta4 (válaszként erre: 46. - Választott)
2014. okt. 23. 12:14
Még nem, mert előtte konzultálni kell rövidet a dokival. Mert ugye a lányok akkor adhatnak beutalót, ha a doki utasítja őket. Jövő héten kell mennem, aztán majd kiderül az időpont.
46. Választott (válaszként erre: 44. - Pieta4)
2014. okt. 23. 12:08

Szia!


Voltál már Zalaegerszegen genetikán?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook