Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddőségi Ambulancia Miskolc Semmelweis Kórházban fórum

Meddőségi Ambulancia Miskolc Semmelweis Kórházban (beszélgetős fórum)


2017. dec. 21. 10:01
Szia. Kései a válasz, de a MISEK-ben a meddőségi ambulancia ingyenes. VISZONT! Én senkinek sem ajánlanám jó szívvel, saját tapasztalat alapján. Nem tudom rendel-e ott most már más orvos is, de Dr. Fenesit kerülje el, aki tudja. 9 hónap alatt, amit le(NEM)művelt meddőségi kivizsgálás címén, az teljesen elfogadhatatlan.
21. Maya82
2017. febr. 21. 21:29
Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem,hogy ha a MISEK-be megyek a meddőségi ambullanciára akkor ott mi mennyibe kerűl?
20. Rita333 (válaszként erre: 19. - Dóra1982)
2014. máj. 4. 13:39
Szia!Sikónál volt 2 inszem-em!aztán a Kaáliban 1 ,most lesz a második!tűz-és víz a kettő!nagyon nem ajánlom Sikót!
2014. márc. 11. 18:55
Inszeminációra készülünk. Sikó László fogja csinálni. Ha tudtok, segítsetek! Mi a menete, mennyibe kerül, hányszor kell menni és milyen vizsgálatokra?
18. Nyinya80 (válaszként erre: 16. - Rita333)
2013. jún. 6. 09:48

Szia!

Úgy látom itt nem nagyon van senki...Nem tudom merre laksz, de én Debrecent tudnám neked ajánlani. Nálunk is felmerült Miskolc, lényegesen közelebb is lenne, de nem bántam meg, hogy Debrecenbe járunk! :)

17. Rita333 (válaszként erre: 11. - Szili84)
2013. jún. 6. 09:37
Inszem.ra készülsz?
16. Rita333 (válaszként erre: 15. - Timcsi#)
2013. jún. 6. 09:36
Sikón, és Fenesin kivül ki csinál Miskolcon inszeminációt?most készülök erre, engem a Kaáli -intézetbe irányítottak, de az nagyon költséges
15. Timcsi# (válaszként erre: 14. - Drozd)
2011. ápr. 15. 21:10

Helló! Végre valaki.Úgy látom itt nem nagyon tobzódnak az emberek,talán az információ csere az oka és már mindenki babás vagy csak belefáradtak!!??

Remélem,hogy nem! Én sajna pajzsmirigyes vagyok az összes velejárójával,így egy kicsit nehezebb,de nem csak velem van gond.Laparoszkópos műtétem volt március elején, Horti Lehel csinálta nagyon kedves és segítőkész volt,Sikó-rol ezt már nem mondanám hozzá jártam meddőségire de csak dobálgatott ide-oda.Nemsokára megyek kontrollra utána kiderül hogyan tovább. Neked mi a véleményed a Semmelweis dokikról és te hol tartasz?

14. Drozd (válaszként erre: 13. - Timcsi#)
2011. ápr. 5. 19:00
Miről szeretnél csevegni?
2011. márc. 31. 18:18
Sajnos későn találtam erre a fórumra,de remélem valaki benéz ide nem túl sokára,hogy tapasztalatokat cserélhessünk!
12. Drozd
2010. febr. 4. 19:50

Sziasztok!


Eléggé kihalt ez a fórum. De hátha válaszol valaki. A páromnak andrológai vizsgálatra kell menni, aki tudja megírná hogyan működik? Lehet priviben is Köci!

2009. nov. 1. 06:32
Sziasztok. Bocsi, hogy csak most írok. Na szóval eljutottam kedden a meddőségire, Kedden Fenesi, CSütörtökön Sikó rendel. Fenesi drága a rendelés vége előtt 5 percel megérkezett a kis köpenyét a hátán lógatva. Bementem, megnézte a papírokat, azt mondta hogy ír beutalót hormon-laborra és cukros vérvételre is, és persze a jó öreg "Fogyni kéne" duma. Mondtam hogy igyekszem és majd a laborok után jelenkezek, hát ennyi.
10. Drozd (válaszként erre: 4. - Szili84)
2009. okt. 29. 18:04

sziasztok!


Mi a tapasztalatod Szilvi, ki volt a rendelésen? Mennyire vagy elégedett, és mit tanácsoltak?

9. fd8e423e9e (válaszként erre: 8. - Drozd)
2009. okt. 28. 19:30

Szia!


Nekem nem nézett hormont, nem tudott, mert folyamatosan véreztem (nem lehetett megmondani, hogy a ciklus hanyadik napján tartok).


Azért mentem el hozzá, mert már harmadik hónapja véreztem, és teljesen kész volt (fizikailag és idegileg is). Mielőtt megvizsgált mondta, hogy tuti szervi bajom van (gondolom itt miómára, polipra, cisztára, méhszájsebre-rákra, stb-re gondolt), tudtam, hogy nincs, mert a nőgyógyászom is csinált uh-ot, de mindegy ráhagytam. Kérdeztem, hogy nem lehet attól, hogy sokat híztam, mert folyamatosan stresszeltem, nem aludtam, egyszer (este) ettem egy nap, vagyis túlhajtottam magam? Közölte, hogy nem, nem lehet, ez szervi dolog lehet.


Leöltöztem, átnézett azért: szőrösödés, striák, barna foltok a hajlatokban, tejcsorgás (PCOS, prolaktin probléma, stb jelei lehetnek különböző ilyen testi jelek). Itt láttam rajta, hogy nem látott semmit.


Megnézett hüvelyi uh-val, mivel ugye akkor mág elég kövér voltam, nagyon erősen csinálta, hogy lásson valamit (a gáz az volt, hogy ettől még jobban elindult a vérzésem, azt hittem beszarok a fájdalomtól). Jó sokáig nézegetett, aztán közölte, hogy nem lát semmit: ciszta nincs, méhnyálkahártya homogán szerkezetű, méhben gyulladást nem lát, méh normáltól nagyobb, méhszáj-méhnyak rendben, stb.


Végül megállapította (valóban alapos doki!!!), hogy a kövérség okozta ösztrogén túlsúlyom van, progeszteront elnyomja, és ez okozza a folyamatos vérzést. Felírt két ciklusnyi proverat (nagyon erős hormongyógyszer, progeszteron tartalmú, vagyis hízol tőle, szőrösödsz, stb). Ettől be fog állni a ciklusom, két hónap múlva menjek vissza hozzá. Kérdeztem tőle, hogy nem fogok tőle hízni, mondta, hogy igen, fogok. Kérdeztem, nem az a gond, hogy inkább fogyni kellene? Mondta, hogy de, kellene, de úgysem fogok felborult hormonháztartással. Mondtam, hogy már a hatodik kilónál tartok másfél hónap alatt, nem hitte el... láttam az arcán.


Nem szedtem be a gyógyszert, tovább fogyóztam, és egy hónap múlva elmúlt a vérzésem, rá két hétre megjött egy olyan mensi, amit soha életemben nem éltem át - ömlött belőlem három napig a vér, nagyon görcsöltem, de kitisztultam, és azóta közel normális ciklusaim vannak, sőt, hónapról-hónapra jobbak.


Ettől függetlenül a nőgyógyászom ugyanezt állapította meg, a vérképem alapján azt mondta, hogy nem nála kellene lennem, hanem a belgyógyászaton, ugyanis az anyagcserémmel vannak gondok: rossz májfunkció, koleszterin, terheléses cukor is egy kicsit magasabb volt. Diétát tartok, közelítem a cukorbetegeknek előírt étkezést, és rengeteget mozgok, augusztus végére a vérképemen az értékek a normál tartományba kerültek.


A múlt hónapban pedig elkezdtük a babaprojektet.


Igen, az ismerősömnek, akik ajánlotta Sikót, inzulin rezisztenciát állapított meg (de nem PCOS-es!!!), írt fel neki met-et, de a csaj nem diétázik mellette, ugyanúgy eszik mindent (így ennek semmi értelme, még kövérebb mint volt júniusban...).


Egy szó mint száz, ez az én történetem egy része. Sikó valóban alapos, de én nőből vagyok, és mindent a gyógyszerekkel és a tényekkel nem lehet elintézni. Nekem ne mondja senki, hogy nem azért alakult ki nálam ez az egész mert túlhajtottam magam! A nőgyógyászom mielőtt megvizsgált volna azt kérdezte tőlem, hogy mi történt velem, milyen dolgok történtek az életemben, hogy ilyen állapotba kerültem!

Sikó férfi, a nőgyógyászom pedig nő.


Elnézést mindenkitől, hogy ilyen hosszúra sikerült.

8. Drozd (válaszként erre: 6. - Fd8e423e9e)
2009. okt. 28. 19:08

Szia!


Sikó mit tanácsolt, attól függetelenül hogy írtad nem követted azt?

A PCO-nál minden doki szemében az az elsődleges hogy lefogyj, mivel szerintük az tuti segít. Én nem mondom hogy nem segít, de önnmagában kevés.

Az IR-nél inzulinrezisztenciára gondoltál? Talán arra szokták adni a metformin, de lehet rosszul todom.

2009. okt. 27. 07:15

Sziasztok!

Nekem is Pcos .em van,én látom nem mindenkinek szimpi Sikó doki,nekem ő állapitotta meg hogy ez a bajom,Megjegyzem előtte 8 évig jártam endokrinológián,sima nőgyógyásznál,és nem bírták eldönteni mi bajom.Végső elkeseredésemben,választottam Sikó dokit,és nem bántam meg,nagyon lelkiismeretes szerintem,irt fel gyógyszert és már 3kg lement 2 hó alatt,jó tudom nem sok de ahhoz képest hogy nem diétáztam,szerintem nem rossz.Meg hát nem is a fogyás a célom hanem a babásodás:)

6. fd8e423e9e (válaszként erre: 5. - Drozd)
2009. okt. 26. 19:13

Az én véleményemre azért ne adj!:))) én csak egy vagyok a sok nő közül, aki Sikónál már megfordult.


De! nekem egy nő ajánlotta, aki kövér (mint amilyen én is voltam), neki írt fel gyógyszert (IR-re), az beállította a ciklusát, de fogyni nem fogyott tőle semmit. Júniusban ajánlotta ő nekem, akkor mindketten 90 kg felett voltunk, én most 76 kg vagyok (ahogy írtam nem követtem Sikó utasításait) és helyreállt magától a ciklusom, a nő még mindig ugyanolyan kövér...

A sima nőgyógyászomat azért nem ajánlom, bár nagyon jó!!! mert már csak magánban rendel, és nyugdíjas. Bár azt mondta nekem, ha összejön a baba, akkor a legjobbhoz fog továbbküldeni (akit ő a legjobbnak gondol!). Ő egyébként nagyon lelkiismeretes. Azért nekem ő mondta meg a tutit, hogy mit tegyek, hogy rendbejöjjek anélkül, hogy hormonokkal teletömnének.

2009. okt. 26. 19:05

Sziasztok! Én is ép dokit keresek, mivel babát szeretnénk. Nálam a pco-t kb már 12 éve megállapították, arra kezeltek, de akkor még szinte gyerek voltam (14 éves), ezért a GYEK-be jártam, egy nagyon jó dokihoz 10 évig. A ciklusom helyreállt, de az nem jelenti ugyebár azt hogy van peteérés is.:((

Én is gondoltam Sikóra, de nem túl jók a tapasztlatok, a fórumok alapján. Ugyebár az endok azt mondják fogyjál, a mezei nőgyogyi meg probálkoz ne add fel, oszt ennyivel letudnak. Ha tudtok megbízható sima nőgyógyászt az is érdekelne. Aki nemcsak akkor foglalkozik veled, ha már babás vagy, hanem abban segítene hogy legyen.

2009. okt. 25. 16:56
Köszi a hozzászólásokat. Jelenleg PCO-s mindkét petefészkem, amire már 3 éve műtőttek egyszer, azóta van egy kisfiam, de most sajna ugyanugy előjöttek a cisztáim, és ezért küldtek most a meddőségire, ezért kértem a tapasztalatokat. Hát eddig változó a vélemény mind Sikóról, mind Fenesiről. Majd kedden megyek, nem tudom melyik lesz ott, de remélem a legjobbakat.
2009. okt. 23. 19:27

A másik általad indított fórumra is írtam :)


Én Sikónál voltam magánban, de nem vagyok tőle egyáltalán elájulva, elég kapkodós, szenvtelen-ridegnek tapasztaltam... és semmivel sem állapított meg többet (ő mint, szülész-nőgyógyász-endokrinológus), mint a mezei nőgyógyászom. Sőt! Igazából lórúgás hormongyógyszert írt fel (amit nem szedtem be), annak ellenére, hogy rákérdeztem: nem fogok hízni tőle, válasza: de, igen fog. Kérdeztem tőle: az előbb nem azt mondta, hogy a súlyom miatt vannak a problémák, nem jobb lenne még várni, hogy fogyjak? válasza: úgysem fog tudni fogyni annyit megborult hormonrendszerrel. Feleltem: már fogytam közel 8 kilót. - Láttam, hogy nem hitte el...


Jelentem még fogyóztam egy hónapig, akkorra már összesen 12 kg ment le rólam, és magától beállt újra a ciklusom!


Szóval engem nem győzött meg, de nem akarlak róla lebeszélni.

2009. okt. 23. 18:51

Szia.

Úgy látom nem sokan írnak neked. Én Hardonyi főorvoshoz járok, sokan nem szeretik, de a legjobb szakember sztem. Nekem ez számít, azt pedig ki fogom bírni, ha megmondja az igazat. Az ambulancián két orvos nevét láttam kiírva, Fenesei és Sikó doki. Ezek jó dokik, bármelyiket megkeresheted.

2009. okt. 21. 20:14
Sziasztok. Tapasztalatokat szeretnék kérni a Miskolci Semmelweis Kórház Meddőségi Ambulánciájával és az ott rendelő orvosokkal kapcsolatban. Hozzászólásaitokat előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook