Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meddig tárolható a tyúktojás hűtőszekrényben, hogyan lehet megállapítani hogy ha már nem jó? fórum

Meddig tárolható a tyúktojás hűtőszekrényben, hogyan lehet megállapítani hogy ha már nem jó? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2006. máj. 16. 06:42
Én is hideg vízbe szoktam tenni felhasználás előtt. Úgy tudom, hamarabb nem is érdemes megmosni, mert így tovább eláll, bár én ismerem az eredetét annak, amit én használok... :-) De ha valami kapcsán mégsem bízom bene, hogy mennyire friss, külön is tálkába vagy phárba ütöm bele felhasználás előtt. Itt is megmutatja magát, ha friss: ha szép gömböjű, dundi a sárgája és nem túl folyós a fehérje, akkor friss.
2006. ápr. 8. 19:01
Szerintem a friss tojást simán 2-3 hétig is tárolható a hütőben. Hogy hogyan veszem észre, hogy már nem jó? A már nem firss tojás feljön a víz tetejére (már hideg vízben, még mielött megfőzöm).
2006. ápr. 8. 07:30
Meddig tárolható a tyúktojás hűtőszekrényben, hogyan lehet megállapítani hogy ha már nem jó?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook