Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig szoptattad a gyermeked, és hogyan tudtad elválasztani? fórum

Meddig szoptattad a gyermeked, és hogyan tudtad elválasztani? (beszélgetős fórum)


1 2 3
28. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 18. - Feriberni)
2009. márc. 24. 08:10

Szia! en itt olvastam a hoxan a citromleves modszert

hat be is jott ket napig, mindig bekentem, mondtam neki hogy elromlott, leellenorizte mindig, es mondta hogy ejomjott :-) de ket nap utan Apa meggyogyitotta, mert nem birta mar senki , de az a ket nap jo volt, hogy regeneralodjon a cicibimbom :-) es kibirjon meg par honapot...

2009. márc. 24. 08:07
Ja es nem cumizik, nem is ismeri a cumis uveget sem (6hoig csak szopi volt, aztan poharbol kapott inni)
26. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 8. - Cbc7d5fe99)
2009. márc. 24. 08:07
Az en fiam 20 honapos elmult. Jelen pillanatban ezzel en is igy vagyok, O mar csak alvashoz cicizik, delbe kb 3 perc, de este fel ora, viszont ejszaka..... kb 5szor megyek at hozza (kulon szobaba alszik) es csak cicivel hajlando elaludni! Pedig ha azt vesszuk allitolag erett gyerek , mert mar szobatiszta!!! nem tudom, hogy fogom leszoktatni, mert mar kivagyok nagyon es igazsag szerint mar nincs is benne szinte semmi! valamelyik hetvegen az Apjanak sikerult haromnegyed oaras hiszti utan elaltatni nelkulem!!!!, de ha en probalom meg rogton jon, hogy cici, cicis! nem tudom mit csinaljak, mert ha rajta mulik szerintem sose fogja abbahagyni!!
25. feriberni (válaszként erre: 20. - Imo)
2009. márc. 21. 20:44
Az enyémek sem cumiztak soha, nem is tudták hogyan kell cumisüvegből inni! Én is mosom nekik a kis fogukat amióta kibújtak, (a lányok már maguknak), nem tudom miért van az a lerakódás a fiam fogán? 3 évesen már érdemes elvinni fogorvoshoz????
2009. márc. 21. 08:24
én imádom!! de a fogromlás azért aki cumival alszik csak jobban romlik mint a cicin ..
2009. márc. 20. 22:12
nekem most 10 hónapos a lányom és még mindíg szopizik. nagyon aranyos.
22. Mókica (válaszként erre: 18. - Feriberni)
2009. márc. 20. 22:10

Biztos nagyon aranyos lehet ő is amikor úgy odabújik :D


Ez nekem eszembe se tutott volna, hogy a foga romolhat, bár Paraszti ésszel csak bele kell gondolni! Amúgy Maya nem alszik el cicin, talán nálunk ez nem fog problémát jelenteni:)


Köszike hogy irtatok!!!

21. Mókica (válaszként erre: 16. - Cbc7d5fe99)
2009. márc. 20. 22:07
Jaj de édes lehet:)))
20. Imo
2009. márc. 20. 21:36
én 15 hónapos koráig szoptattam a kisfiam, magától hagyta abba, bár én is úgy gondoltam már felesleges erőltetni mivel ilyenkor az anyatejnek már nincs semmi jelentősége. Nem cumizik és amióta foga van mosom neki, így nem volt sohasem fogköve pedig 5ésfél hónaposan bújt ki az első:)
19. feriberni (válaszként erre: 15. - Tiduj30)
2009. márc. 20. 21:21
Ez tényleg így van, hogy a cicizéstől is romolhat a foga??? Nem is tudtam, de az az igazság, hogy a kisfiamnak is van a fogai tövén valami "lerakódás" féle! Olyan , mint a fogkő, de az még neki nem lehet. Vagy mégis?
18. feriberni (válaszként erre: 14. - Mókica)
2009. márc. 20. 21:17

Nekünk megy a cicizés még simán! Általában mellém fekszik az ágyban, de van hogy ülve bemászik az ölembe, és húzza fel a pólómat! Olyan édes tud lenni, ezért is nehéz leszoktatnom róla!

De ez a bimbó ragasztós módszer nem is rossz ötlet!!! Gondoltam már arra is, hogy bekenem valamivel, aminek rossz íze van, de mi az ami közben nem is ártalmas???

17. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 13. - Dobai.anita)
2009. márc. 20. 06:56
én nemis ezért írtam ki hogy elválasszam mivel már írtam a lányaim is 3 évesen szopiztak és én kényelmesnek tartom sőt imádom szoptatni,nem cumizik nem cumisüvegezik,,nem teázik,,igen énis úgy gondolom magától leszokik csak a csontjaim bírják ki,,,,
16. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 14. - Mókica)
2009. márc. 20. 06:53
hát mi kényelmesen szopizunk ahogy neki jólesik...sőt ahol épp eszébe jut mivel beszél folyamatosan kéri hogy ((addál szopni vagy cicit kéjek)))
2009. márc. 20. 06:29
2 kislányom kb. 8 hónaposan hagyta abba a szopizást. Nekik nem kellett, igazából már a végén én erőltettem, hiszen olyan picik voltak még. Kisfiam viszont másfél évesen is, egész nap rajtam lógott. Nagyon kellemetlen volt, én is sokat gondolkodtam rajta, hogy meddig hagyjam még neki, hogy nem lesz-e rossz, ha egyszercsak azt mondom, hogy NINCS. Végül, úgy szokott le, hogy leragasztottam a bimbómat, és azt mondtam neki, hogy a cici elment...kb. 2 napig próbálkozott még, de sírni egyszer sem sírt. Ez úgy 3 hete volt, és azóta sem keresi. Bár sajnos a tejet nem issza meg, de mindent megeszik, amit elötte nem csinált. Alig evett meg valamit, és mivel cicin aludt el elkezdtek romlani a fogai, ami remélem most lelassul...
2009. márc. 20. 02:40

Maya lányom most múlt 6 hónapos, természetesen szopizunk még..igazából az érdekelne, hogy egy 2-3 éves "nagylány-fiú" hogy fekszik oda a cicihez szopizni..én nem tudom még meddig fogjuk csinálni, de valahogy nem tudom egyenlőre elképzelni ,hogy olyan nagy gyerek még a ciciből egyen! Persze lehet ha oda jutunk nem is lesz kérdés,megy majd nálunk is magától..:)

Bocsika ha hülye a kérdés, de tényleg nem tudom elképzelni:)

2009. márc. 19. 22:52
Az első gyerekem majdnem 4 éves koráig szopott,hála Istennek volt is mit!Most a picurkáimnak alig tudok mit adni!:-(Szerintem nem kellene elválasztani őket.Majd megcsinálja magától!Addig örülj míg tudsz neki adni!Én sajnos csak napi 1x ritkán 2x tudom szoptatni őket!Bár több tejem lenne!
2009. márc. 19. 22:35
Nekem 3 csemetém van, két lány,8 és 5 és félévesek, és a legkisebb fiú. Ő most 3 éves múlt, és még szopizik! Esze ágában sincs abba hagyni! A lányaim is elmúltak 2 évesek mikor abba hagyták a cicizést, igaz náluk muszáj volt , mert már állapotos voltam a soron következő gyerkőccel! Érdekes, mert őket könnyebb volt leszoktatni róla, csak annyit mondtam, a pocimban van a kistestvér, és már neki kell a cici. Meg is értették. A fiam nak már nem mondhatom ezt, de más kifogást sem fogad el, nem tudom vajon, hogy szoktassam le?!
11. Vikó 26 (válaszként erre: 10. - Bobcsi2)
2009. márc. 19. 22:35
Irigyellek nagyon!
2009. márc. 19. 22:34
Az én lányom januárba múlt 3 éves.2 hete nem szopizik ,de nagyon hiányzik neki még mindig emlegeti.
2009. márc. 19. 22:29

Dorka 6 hónapos koráig szopizott,de már 4 hónaposan el kellett kezdenünk a hozzá táplálást,met nem volt elég a tejem!

Ezzel egyenes arányban kezdett apadozni az a kevéske tejem is ami volt,végül már nem akart meg dolgozni azért a kis mennyiségért ami így jutott neki!

Az utolsó alkalmkkor már össze szorította a száját és el fordítota a fejét!

Ez nagyon fááááájt nekem,a szoptatásnál bensőbbségesebb dolgot el képzelni sem tudok!

Nagyon sajnálom,mert az első 3 hónapban rengeteg sok tejem volt,de aztán nem tudom mi történhetett!

2009. márc. 19. 22:23
hát nem tudom,,többet szopik mint mikor csecsemő volt:)
2009. márc. 19. 22:22

A nagyfiam 13 hós koráig szopott, az utolsó 1-2 hónapban már csak éjjel. Mikor 1 éves volt új lakásba költöztünk, kapott külön szobát, onnantól kezdve átaludta az éjszakát. Reggel pedig már fontosabb dolga volt, mint a cicizés.


A kicsi 17 hónapos koráig cicizett, szintén magától mondott le róla. Egyre kevesebbszer kérte, mikor már azt éreztem, hogy nincs benne tejcsi, csak cumizik, akkor mondtam neki, hogy üres a cici. Párszor még kérte, de megértette és hamar elfelejtette. Nem volt se hiszti, se s1rás.

2009. márc. 19. 22:21

Sziasztok,

ez a téma engem is érdekel. Pedig az én lányom még csak 16 hónapos. :o)))

2009. márc. 19. 22:19
A lányom 11 és fél hónapos koráig szopizott, magától mondott le róla, amikor el kezdett menni.
2009. márc. 19. 22:19
Amikor 4 hónapos volt, kórházba kerültem, és egyik napról a másikra nem szoptathattam tovább a gyógyszerek miatt. Szerencse volt a szerencsétlenségben, hogy előtte is kapott tápszert. De ezzel neked nem sokat segítettem.
2009. márc. 19. 22:14
6 és fél hónapig. Ő nem fogadta már el a cicit és a lefejt tej sem kellett neki.
2009. márc. 19. 22:14
Meddig szoptattad a gyermeked, , és hogyan tudtad elválasztani?
2009. márc. 19. 22:13
az én fiam elmúlt 2 éves na de a cici az a mindene,,,igaz a lányaim is 3 évesen még szopiztak ,,de már teljesen elfáradok tőle!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook