Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig szoptattad a gyermeked, és hogyan tudtad elválasztani? fórum

Meddig szoptattad a gyermeked, és hogyan tudtad elválasztani? (beszélgetős fórum)


1 2 3
58. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 48. - Mókicaaaa)
2009. márc. 29. 21:38
Szivesen, remelem segitettem kicsit.
57. c42aaaac41 (válaszként erre: 56. - Mariann7533)
2009. márc. 29. 19:22

Én is akartam a bárányhimlőt,mikor járvány volt a bölcsiben,de nem jött...Majd jön,mikor nem akarom!

Mondjuk éjszaka szoktunk veszekedni a cici miatt,mikor már cici után is cici jönne!:))

56. Mariann7533 (válaszként erre: 53. - C42aaaac41)
2009. márc. 29. 19:08
Köszi szépen.Az biztos,hogy szerintem ezek a gyerekek kiegyensúlyozottabbak,és jó a csontozatuk,és sokkal hamarabb felépülnek egy betegségből.Tapasztalatból mondom.Nálunk az oviban tarolt a bárányhimlő,az én gyerekeim másfél hét alatt túl voltak rajta,láz nélkül,közepesen sok pöttyel.És meglepően jól viselték.Még a picikém is.De ha nyugtalanabb volt,akkor neki ott volt a cici.De ez igaz minden betegségre.Sokkal jobb az immunrendszer.De ez csak az én véleményem,na meg egy csomó védőnőé.
2009. márc. 29. 18:40
mindkettőt 11-12 hónapos korukig és én fokozatosan választottam el őket.
2009. márc. 29. 18:33
1,5 évig és egyik napról a másikra,gond nélkül
53. c42aaaac41 (válaszként erre: 52. - Mariann7533)
2009. márc. 29. 18:21
Igazad van!!!!!te vagy a mi emberünk!:DD
2009. márc. 29. 17:53
Sziasztok.Nekem három gyermekem van.A nagylányom Dia 6,5 éves.Két és fél éves koráig szopizott.A fiam Kristóf 3,5 éves.Szintén 2,5 évig szopizott.A legkisebb lányom Kamilla 7 hónapos.És nagyon remélem,hogy ő is ilyen sokáig fog szopizni.Szerintem egy gyermek érzi,hogy neki mire van szüksége.És örüljön az az édesanya,aki meg tudja tenni,hogy ilyen sokáig szoptat.Bizony a szülészeten láttam olyat,aki mindent megadott volna azért,hogy csak egy kicsit tudjon szoptatni.
51. c42aaaac41 (válaszként erre: 50. - Poldy)
2009. márc. 29. 17:14
Nem így nyugtatom meg!Ha valami baja van nem kapom elő a cicit és nyomom a szájába!De vannak bizonyos gyerekek,akiket egy kis szopi lazít el.Próbálom feldolgozni,hogy az én gyerekem ilyen és kész!Van olyan ismerősöm,akinek a fia 6 hónapos korától kezdve nem is hajlandó az anyja cicijével foglalkozni! majd,ha eljutok arra a pontra,hogy most már aztán elég volt,akkor valószínűleg én is le fogom állítani a gyerekemet,hiszen a nappaliról is le tudtam szoktatni,mert muszáj volt!Csak még nem ért meg bennem a gondolat teljesen,hogy kell!:DD
50. poldy
2009. márc. 29. 17:01
Nem azt írtam, hogy nincs megnyugtatásból szopi, hanem azt, hogy szerintem egy 2-3 éves gyereket már nem így kéne megnyugatni.
2009. márc. 29. 16:27
Azért nem szeretném 3 éves koráig szoptatni!Nem alussza végig az éjszakát,mert ciciriadó van!:DD
48. Mókicaaaa (válaszként erre: 47. - Ármin Márk Anyu)
2009. márc. 28. 22:32
Köszi a privit!!!
47. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 45. - C42aaaac41)
2009. márc. 28. 20:59
Nalunk is igy van, bar O meg szokta simizni neha :-) de utana ugyanugy bekapja :-D volt egy 2 nap szunet mikor elromlott, az nagyon jot tett nekem,mert kicsit regeneralodtam :-) de annal tovabb nem birta egyikunk se, hogy ne kapjon. Ne tudd meg... majd csak egyszer elhagyja :-)
46. Mókicaaaa (válaszként erre: 42. - M_Marcsa)
2009. márc. 28. 20:31
Hát azaz hogy nem áll be a cici a kevesebbre, 9 hónapos... mostmár jó lenne napi 3-ra csökkenteni...
45. c42aaaac41 (válaszként erre: 44. - Ármin Márk Anyu)
2009. márc. 28. 17:23

Aha ,most olvastam!Akkor most mi legyen?Ássam el magam,mert nincs szívem a gyerekemnek azt mondani,hogy nincs cici,amikor meg ott van?

De azért már tényleg fáj néha a szoptatás.És mondom is,hogy fáj, és a Patrik is mondja,hogy fáj és mosolyog...Hát ennyit erről!

44. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 43. - C42aaaac41)
2009. márc. 28. 17:11
Olvasd vissza, nincs olyan hogy megnyugtato vagy megszokasbol szopi!! :-DD nem tudtad ? :-)
2009. márc. 28. 16:54
Az én fiam most lesz 2 éves és még este ,éjszaka cicizik.Kinyitja a száját és mutogat bele, és mondja,hogy cici...Tök cuki,de már tiszta seb a cicim!De sztem ő már csak a megnyugtatás miatt cicizik és nem a tej miatt.Fárasztó!Dehát imádom és nincs elég erőm azt mondani,hogy nem.Pedig a napközbeni szopiról így lett leszoktatva!
42. M_Marcsa (válaszként erre: 32. - Mókicaaaa)
2009. márc. 28. 16:47

ha elhagytál egy szopit, aztán átáll a cicid a kereslethez.

mekkora a babád? Hogy 2-3- szopi járna neki?

41. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 40. - Mókicaaaa)
2009. márc. 27. 22:33
Szia! Nem tudom hasznalsz-e homeopatiat.. nekem anno segitett a tejtermeleseben az urtica urens 5, ha jok az ertesuleseim akkor ennek a legnagyobb faktoruja azt hiszem 30 as az pedig csokkenti, de kerdezz meg egy gogyszereszt vagy keress ra a neten. Egyebkent szopi elhagyasaval is csokkennie kell.
40. Mókicaaaa (válaszként erre: 32. - Mókicaaaa)
2009. márc. 27. 19:34
nekem nem válaszol senki??? :-(((
39. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 35. - Feriberni)
2009. márc. 27. 19:16
Ezt mar en is hallottam, megis sokaktol azt kapom miert szoptatok meg 20 honapos nagy gyereket??? ..... nem vagyunk egyformak...
38. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 36. - Feriberni)
2009. márc. 27. 19:15
Sok sikert :-)
37. 6c5f346e46 (válaszként erre: 2. - Cbc7d5fe99)
2009. márc. 27. 18:17
18 hónapig,de akkor már csak játéknak kellett,nem volt már annyi amennyi elég lett volna neki,ugyhogy azt mondtam nincs több,és ő soha többé nem is kérte...kapott boci tejcit cumis üvegből és slussz...tényleg nem kérte soha többé a cicit,már sokszor annyira szivta és harapta,hogy már nagyon fájt,de már csak a vérem folyt volna,tej nem ...ugyhogy abbahagytuk és ő tudomásúl vette okossan....most a másodikkal 23 hetes kismama vagyok,de remélem őt is sikerűl ennyi ideig szoptatni majd,tejem már most van...remélem kitart addig,mig az elsőnél....
36. feriberni (válaszként erre: 28. - Ármin Márk Anyu)
2009. márc. 27. 17:56
Szia! Köszi! Ez nem is rossz ötlet, lehet hogy kipróbálom!!! Végül is nincs veszteni valóm!!!
35. feriberni (válaszként erre: 34. - Poldy)
2009. márc. 27. 17:53
Nekem egy védőnő, aki egyben szoptatási tanácsadó is, azt mondta, hogy ők 4,5 éves korig ajánlják a szopiztatást! Nyilván ritka az, hogy ilyen hosszú ideig cicizzen egy gyerkőc, de ha mégis, az sem káros, és nem furcsa!!!!
34. poldy (válaszként erre: 33. - Ármin Márk Anyu)
2009. márc. 27. 09:17
Nem megszokásból kell szopnia egy gyereknek, nyilván minden gyerek ahhoz van hozzászokva, amihez a szülei szoktatják. Ha egy 3 évest még szoptatnak, az szopni is fog. Persze ilyenkor könnyű azt mondani, hogy biztos azért, mert szüksége van rá. Le is lehet ám szoktatni róla. Hozzám is szeret odabújni attól még, hogy nem szoptatom. Elég érdekes lenne, ha a 2,5 éves nagyfiam nekiállna szopni.
33. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 31. - Poldy)
2009. márc. 27. 07:28
Mar ne haragudj, de az en velemenyem eltero. Armin is azt eszi amit mi, nem fo taplaleka a tej, hiszen 20 honapos es amugy is alig van mar! Nala ez mar a megszokas, es persze az hogy szeret hozzam bujni! Azt hiszem nem utolsosorban talan ezert is nem volt meg beteg sem!!! Meg akkor sem amikor az Apja, vagy en fekudtunk lazasan mellette. Sajnalom, hogy Te errol igy velekedsz, de ha a manod magatol hagyta abba, nincs ra szuksege tovabb, nalunk ez meg varat magara!
2009. márc. 26. 21:35

Sziasztok!

Nekem valaki arra mondjon ötletet hogy hogyan lehetne csökkenteni a tejtermelést? 1 szopit hagytunk csak el, de úgy fájnak a melleim, iszonyat, lassan kellene már napi 2-3 szopira térni, de így nem tudom hogy, akkor mégjobban feszítene...

31. poldy
2009. márc. 26. 21:13
7 hónapig, magától hagyta abba, 2 éves múlt, azt eszi amit mi és kész. Arra mindig odafigyelek, hogy egészséges ételeket kapjon. Szerintem teljességgel túlzás, ha valaki 2-3 éves korában még szopik, egy ekkora gyereknek már megerősödött az immunrendszere és bélrendszere annyira, amennyire kell, a tej sem olyan minőségű már, az meg elég baj, ha egy ekkora gyereket így kell megnyugtatni. Szerintem! De persze mindenki azt csinál,amit akar.Én senkit nem láttam a környezetemben, aki ilyen sokáig szoptatna, fokozatosan le lehet szoktatni róla.
2009. márc. 26. 16:32
én most úgy vagyok vele had szopizzon mert addig még baba olyan hamar felnőnek,,,,,
2009. márc. 24. 11:24
Sziasztok!Nekem a fiam 23,5hós koráig szopizott,most 25hós mult de hiányzik neki,minden nap kapok puszit rá és ellenőrzi hogy nincs e tej és mikor rájön akkor méltatlankodik:)Én is úgy voltam majd magátol leszokik és végülis ugy is lett igaz egy kis rafinériával ugyanis sokáig cicin aludt el és ez már kellemetlen volt 14hós korától nincs éjszaka cici és át alussza az éjjeleket,volt olyan h 2-3napig nem is kérte akkor azt hittem kész ennyi volt számára de újra rákapott,ez ment decemberig akkor már csak reggel volt,aztán mikor 5napig nem kérte,igaz ekkor intéztük a kölcsönt és rohangálni kellett de utána nem kapott,hiányolta az 5.nap után de akkor már nem akartam visszaadni.Sírás sose volt,a fogár is azóta mosom hogy kibújt.Ja és az utolsó időkben tényleg csak akkor adtam cicit ha ő kérte.Nem gondoltam hogy ilyen sokáig tudom szoptatni mert a szülés után voltak gondok és korházba voltam 4napig addig meg tápszert kapott de olyan volt mintha semmi baj nem lett volna.Remélem majd ha lesz kistesó ő is sokáig szopizhat majd.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook