Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig normális ha nem hízik és nő a gyerek? fórum

Meddig normális ha nem hízik és nő a gyerek? (beszélgetős fórum)


21. marycyca (válaszként erre: 1. - Violamama)
2011. jún. 1. 13:50

Szia!

Hasonló gondokkal küszködünk.

Kislányunk 15 hónapos,82cm ,9,1kg.Nagyon jó alvó,rendkívül mozgékony,életvidám gyerek.Étvágya is jó,délután csappan meg az étvágya,délelőtt elég sokat eszik és nem kekszből meg kukiból,hanem rendes kajából.

A védőnőnek az a baja,hogy hosszra nő inkább ,súlyra meg alig.

A gyerekorvos kevésbé elégedetlen,most mennünk kell laborba,meg küldeni kell székletet tenyészetre.Igazán nem gyanít különösebb bajt.

Ha a védőnőhöz kell menni nekem előre gyomoridegem van,hogy mibe fog belekötni.A tápszerünkön is mindig változtatni akar.Ezt mindig megbeszélem a dokibácsival,aki azt mondja,hogy nem kell változtatni,korához megfelelő tápszert kap.

A baj az,hogy a védőnő addig rágja a fülem,amíg azt nem mondom,amit hallani szeretne.Én teljes mértékben megbízom a gyerekorvosunkban,nem fogom felülbírálni az ő döntését.Félig Dr.House,mert mindennek a végére jár,soha nem felületesen kezeli a gyerekeket.

A védőnő meg van győződve róla,hogy beteáztatom és azért nem hízik mert a teára nincs étvágya.

Bocs,ha hosszúra nyúlt,de totál ki vagyok bukva.

2010. márc. 25. 09:05
Nincs vmi tippetek v kedvenc ennivaló amit szívesebben megesznek?
19. violamama (válaszként erre: 17. - Ice kuszi)
2010. márc. 25. 09:05

Más orvosok nekünk is ezt mondták. 9 hónapos koráig 2 hetente kellett vinnem azóta havonta, ha betölti a kettőt tuti csak 3 éves státusz mérésre fogom vinni. cm-ekben se nő nagyon de ha kiállítom az esőre akkor se tudok vele mit csinálni:-)

Egyébként biztos azért mert ő ilyen vékonyabb típus, nekem nem is szipmi ha duci egy baba. van egy ismerősünk neki 7 hónapos a babája és a súlya miatt még forogni is alig tud.

Olvastam azt is hogy ha kicsinek pufi a gyerek felnőtt korára nagyobb valószínűséggel lesz túlsúlyos felnőtt. Na ezt nem szeretném. Ilyenekkel is nyugtatom magam:-)

18. violamama (válaszként erre: 15. - 7ab90917cd)
2010. márc. 25. 08:57
Köszönöm a nyugtatást, mert mi 3 hónapos kor óta hallgatjuk, akkor küldtek minket először vérvételre, azóta állandóan. gasztron is voltunk ott meg ittatuk vele azt a vacak löttyöt és bementünk a dokihoz ő meg megkérdezte minek jöttük hisz teljesen rendben van. most ez a második hónap hogy azt mondják van ilyen, de már annyit hallgattam hogy most engem zavar, de akkor próbálok túl lendülni rajta. Amúgy egésznap rohan egy héten egyszer úszni járunk vele, állandón dumál nevet, ölelget mindenkit, tehát nagyon barátságos jó kedvű. én is úgy gondolom hogy amíg ilyen jó kedvű addig nincs baj, de nehéz néha nem stresszelni magunkat.
2010. márc. 25. 07:41
Mondjuk ennyi idős gyereket nem is kellene már havonta mérni! Mi egyéves korában voltunk utóljára tanácsadáson, ott akkor mérték utóljára. Azóta a kutyát nem érdekli mennyi a súlya! Előtte elvittem kb. másfél-kéthavonta, de mindig le voltam szúrva, hogy mit várok ennyi idő alatt??? Úgyhogy én nem is értem ezt a havonta méricskélést! Itthon persze szoktuk mérni, feltéve, ha a kisasszony hajlandó ráállni a mérlegre. Ő sem hízott már legalább két hónapja!
2010. márc. 25. 07:37
Az én lányom 22 hónapos, kerek 10 kg körül van! Már két hós kora óta gondok vannak az étvágyával! Mi is rengeteg vizsgálaton voltunk, de azon kívül hogy tejallergiás, nem derült ki semmi! A mi gyerekorvosunk egyáltalán nem foglalkozik a dologgal, nekem kellett könyörögnöm minden egyes vizsgálatért! Másfél évig stresszben éltem emiatt, próbáltam etetni különféle trükkökkel, de már én sem foglalkozom vele! Akkor kap kaját, ha kér! Ha jókedvű, és értelmileg, mozgásilag fejlődik, akkor nincs semmi gond!
2010. márc. 24. 21:00

Nem kicsi a gyereked!!Kár ezen stresszelni ,ismerek olyan anyucit akinek a 6 hónapos gyereke 10,5 kg!!

Az jobb egy gyereknek??

Ne aggódj mig nincs vele semmi,nem számit mennyi kg!

Az én fiam 20 hónapos 10800 dkg

a lányom 6,5 éves 17,8 kg

a nagy fiam 10,5 éves 27 kg!!

na ők vékonyak ketten még sincs velük semmi!!

2010. márc. 24. 20:53

Ma megint voltunk védőnőnél, most őket nem zavarja hogy nem hízik de addig mondogatták eddig hogy mostmár engem zavar. tavaaly decemberben volt 10520gr, aztán januárban10470, aztán februárban 10590 és most megint 10520. Azaz ugyan ott vagyunk mint 4 hónapja.

Esetleg vitamint(marslakócskák) v hallottam egy fantomalt nevű porról, adjak neki? V tényleg hagyjam majd hízik?

2010. márc. 24. 20:09
Fog nőni!! Olyan "hirtelen", hogy alig veszed észre - csak azt, hogy kell neki egy másik ruhatár!! Van neki legalább 10-12 éve. Minden gyermek egyéniség! Egyik előbb, a másik később!
12. 66cec28b76 (válaszként erre: 1. - Violamama)
2010. márc. 17. 18:48
Szia! Az én kislányom,most 6éves és 15kg. Mi is megjártuk Debrecent. Még ma is járunk. Gasztron kezdtük onnan küldtek tovább az endrokrinológiára. Mindenhol rendbe minden. Kicsi is és a súja is akkora mint a 3 éves öcsié. Szerintem ne aggódj. Majd megnőnek. Nálunk növekedési hormont is néztek az is jó. Esetleg menjetek az endokrinológiára is itt a hormonokat, pajzsmirigyet nézik. Mert ugye ezek befolyásolhatják a növést.Szia.
2010. márc. 17. 17:14

Olyan jó hogy mások is vannak hasonló "gondokkal" mint én. Már kb 3 hónapos kora óta mindig küldözgetnek minket mindenféle vizsgálatra, lehet ők mostanra fogadták el hogy ilyen típus. csak jöv héten megint mennünk kell így már előre stresszelem magam most mit találnak ki:-)

És vitaminokat adtatok a gyerkeiteknek?

A lányom is állandóan jön megy egyh éten egyszer úszni járunk úgyhogy mozogni tényleg mozog, mostmár megint kezdek megnyugodni hogy tényleg nincs vmi rejtett baja:-) Enni mennyit kellene enniük, mert szerintem eleget eszik, de nem tudom más gyereke mennyit eszik. Tejet mikor kezdetetek el nekik adni?

10. b2076ec79b (válaszként erre: 4. - Violamama)
2010. márc. 17. 15:45

Szia!

Az én kisebbik lányom 24, majdnem 25 hónapos, cm-re 83-85 kb, a súlya 11 kg.

Szerintem ne aggódj :) A görbéje mindig a hozzá tartozó átlag alatt van, mégsem vittem sehova... A nagyobbik lányom 8 éves és 21 kg, ő is vékony :)

9. babszibobó (válaszként erre: 1. - Violamama)
2010. márc. 17. 15:38

Szia! Tényleg ne aggódj a fiam egy év alatt 1 kg hízott, most 4 éves és 15 kg, 1 évesen 9,5 kg volt!

Nincs vele semmi baj, rendesen eszik, de annyit mozog, hogy csak a lényeg marad meg rajta!

2010. márc. 17. 13:30
az én lányom májusban lesz 4 éves, és kb fél éve 16 kg. egy dekát sem hízik. pedig nem sovány egyáltalán, a magasság növekedése is lelassult.
7. violamama (válaszként erre: 6. - Verka)
2010. márc. 17. 11:00
Köszönöm most egy kicsit megnyugodtam, hátha van remény. Bár az egyik barátnőmnek mindkét gyereke nagyon nagyon vékony őket mégse nyaggatták, elfogadták hogy ők ilyenek, bezzeg nekünk... Igen a széklet vizelet vizsgálatról már el is feledkeztem:-)Itt a védőnőnél mindegyik gyerek pufi és hozzájuk képest ő pici, gondolom ezért is zavarja őket, de ha meg elmentünk bármiféle vizsgálatra mindig kérdezték minek jöttünk ide, teljesen jól néz ki a gyerek. és nem is találtak semmi kórosat.
2010. márc. 17. 10:56

Szia, szerintem se aggódj, persze ezt könnyű mondani mikor én is sokat aggódtam. Pont ugyanebben a cipőben jártunk, fél éves korától kezdődően emelkedett ugyan a fejlődési görbéje, de nagyon keveset. A gyerekorvos minden létező kivizsgálásra elküldött, vérvétel rendszeresen - kapott vasat, uh, székletvizsgálat, verejtékvizsgálat, mindent rendben találtak szerencsére, és emellett nagyon jó evő is volt.

Végül másfél évesen kezdett emelkedni a súlya, 2 évesen elérte a korosztálya átlagos súlyát.

Most 32 hónaposan, 13 kg körül van.

5. violamama (válaszként erre: 3. - Eperke9)
2010. márc. 17. 10:54
Nálunk pont fordítva volt míg őket zavarta, engem nem, na most megfordult:-) De talán amíg nem rosszkedvű addig nem kell aggódnom. Most gondolom a fogzás hatással lehet erre? mert nagyon későn fogzunk most jön a hetedik foga, az is nagyon lassanés hátha emiatt nem hízik.
4. violamama (válaszként erre: 2. - Eperke9)
2010. márc. 17. 10:51

83 cm körül van és 10.6 kg körül. De abszolút nem vékony van pocija így jó kedvű csak mindig mikor menni kell a védőnőhöz már előre stresszelem magam:-( Hogy most mit fognak kitalálni hová kell vinni.

És neked el kezdett hízni vmikor v majd ha már mondjuk iskolás lesz:-)Azzal nyugtatom magam hogy legalább nem lesz elhízott. de néha nagyon el tudok keseredni, ettől:-(

2010. márc. 17. 10:44
Sokáig engem is zavart (mondjuk nálunk a doki mindig azt mondta, hogy nem kell miatta aggódni, Ő ilyen típus). Vérvételen mi is voltunk, még enyhe vashiánya sincs:-) Amúgy én is ilyen voltam gyerekkoromban, anyukám orvostól orvosig vitt, de nekem sem volt semmi bajom:-)
2010. márc. 17. 10:41
Szerintem ne aggódj rajta. Az én kislányom is ilyen, alig hízik valamit. Hány kg most?
2010. márc. 17. 10:37
Kislányom 20 hónapos. Sose volt az a nagyon hízós fajta, de most el vagyok keseredve. Eddig a védőnőt és az orvost zavarta hogy nem hízik rendesen,most szerintük jól néz ki ennek ellenére, most enmgem zavar.Voltunk már vérvételen gasztroenterológián uh-on, de sehol nem találnak semmi bajt(szerencsére)de akkor mégis miért nem hízik és nő? Amúgy nagyon mozgékony, jó kedvű, nem utal smmi arra hogy baj lenne, étvágy is van. ípont ezért nem értem. Valaki ugyanebben a helyzetben? V ötletek mitől lehet és mikor kezdjek aggódni? Segítségeteket köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook