Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig nem baj, ha dundi egy gyerek? fórum

Meddig nem baj, ha dundi egy gyerek? (tudásbázis kérdés)


13. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 3. 10:45

Az, hogy hurkás az nem lenne baj, de a 19 kiló az konkrétan az iskolaérettségi szint felett van, mert az ha jól tudom 18 kiló...

De mivel írod is, hogy állandóan enne, az semmilyen szinten nem normális, ami ellen neked kéne lépned, és ha nem akarod, hogy később ebből nagyobb gond legyen, akkor minél előbb...

12. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 17:43

Te főzöl neki vagy kész bébiételt adsz?

Nem adsz neki pl. Nestlé, Milupa, meg hasonló márkákból tejpépet? Ezek az instant cuccok nem túl jók, hízlalnak nagyon. Még a védőnő is mondta nekünk, hogy vigyázzunk vele.

2021. okt. 31. 17:35

Az én fiam is volt dagi, és egyértelmű volt, hogy sokat eszik.

Szépen fokozatosan lecsökkentettem az ételek és étkezések mennyiségét és le is ment minden, de ha a kislányod úgy dagi, hogy nem eszik sokat, akkor mindenképp doki!


Előtte viszont figyeld meg, hogy mennyit eszik.

10. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 15:27

Kisfiam 105 cm és 17,5 kg. Januárban lesz 4 éves. Nem sovány. Ő dagi baba volt a tápszertől, de a hozzátáplálással szépen lassan leadta a fölösleget. Sok zöldséget eszik, húst is szereti, gyümölcs is megy. A kenyér csak nehezen, de a tésztát szereti. Kerüljük a nasit és a cukros vacakokat. Néha persze kap, de minimálisan.


Szerintem kellene egy kivizsgálás a kislányodnál. Miket eszik? Pl. egy nap során.

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 15:19
Ez már baj.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Levarosbukta)
2021. okt. 31. 13:34
Egyetértek, de a gyümölcsök között is célszerű odafigyelni, hogy a kevésbé édes és hízlalóakat add neki. Jobb az alma, körte, narancs, hasonló, mint pl. a banán, szőlő. Persze ezekből is, de ezekből kevesebbet. És persze a zöldségfélék, amik eléggé rostosak, telítik a gyomrot, és segítik az emésztést.
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Levarosbukta)
2021. okt. 31. 12:42
Pontosan így!
2021. okt. 31. 12:24
Kinőheti, de érdemes odafigyelni hogy mennyit egyen. Fokozatosan adj neki mindig kevesebb adagot, épp hogy csak annyival hogy ne tűnjön fel neki. Nasi, édesség csak a minimális legyen. Sok gyümölcsöt kapjon és sokat legyen szabad levegőn ahol tud sokat jönni-menni, mozogni. Fogyókúra ebben a korban még nagyon nem ajánlatos. Aztán lehet hogy az óvoda majd megoldja a dolgot :)
2021. okt. 31. 12:24

Nyilván számít, mekkora "darab emberek" a szülők vagy akár a tágabb család.

Én biztosan beszélnék gyerekorvoassal és gyermek-dietetikussal kkor is, ha a papa egy hegyomlás pasas, én meg kalapácsvető voltam. Sajnos lehet egészségi zavar is, ami a mostani kisgyerek későbbi életére is kihat.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 12:24
Mit eszik egy nap, kiszámoltad a napi kalóriát, amit megeszik?
3. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 12:23

Mozog eleget? Mit eszik? Mennyi edesseget, cukrosat?


Gyerekorvos mit mond?


Kisse soknak tunik tenyleg a 19 kg. Nekem a 4 eves fiam 17 kg es 106 cm. Es nem a vekony gyerekek koze tartozik igy sem.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 31. 12:22

Az orvossal beszéld meg. Lehet kellene egy vizsgálat a kicsinek.


Az én fiám 3360 g-al született.Egy évesen 8 kg volt. Hat évesen 18 kg-al ment elsőbe.

2021. okt. 31. 12:16

Meddig számít egészségesnek egy megtermett baba, kisgyerek? 2 évesnél létezhet, hogy fogyókúra kéne?

Kislányom 2 éves és 19kg, 96cm

Óriási bébi volt, 4430 grammal született. Mindig husikás volt, jól evett. Most már kezdem sokallani ezt. Állandóan enne. Kicsi kezén, combikáján is zsírpárnák vannak. Ezt még kinőheti?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook