Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meddig lehet eltűrni az ex zsarnokoskodását? fórum

Meddig lehet eltűrni az ex zsarnokoskodását? (beszélgetős fórum)


29. syria (válaszként erre: 18. - Jessica32)
2017. aug. 20. 07:42
Kétségtelen, hogy hatásos lehet a letiltás. De pl. vezetékes számról hogyan tiltod le? Vagy ha nyilvános telefonról, más számáról, stb. hív? Ha személyesen megkeres?
28. Szabokisandi (válaszként erre: 19. - Syria)
2017. aug. 18. 22:35

Egy rendőr alezredestől én is így tudom.


Én nem félnék tőle, de nem is kommunikálnék vele. Csak annyit, amit mondtak már előttem is, hogy figyelmeztetném, ha még egyszer bármilyen módon keres, akkor feljelentem.

27. ina87
2017. aug. 18. 22:10
próbálj ne foglalkozni vele,persze nem könnyű de ha észre veszi h semmit nem ér el nálad akk talán fel hagy a dologgal
2017. aug. 18. 20:11
Remélem azért megoldódik az ügy anélkül, hogy bírósághoz kellene fordulni.
2017. aug. 18. 17:23
24. csikil4ny (válaszként erre: 23. - Lonna4)
2017. aug. 18. 15:31
Csak éppen a bíróságon nem lehet felhasználni, mert ha lehetne nagyon sokan meggondolnák, hogy mit mondanak. Meg mennyi hamis vád lenne...
23. Lonna4 (válaszként erre: 19. - Syria)
2017. aug. 18. 12:49
Köszi én is úgy tudom ! Barátnőmet a férje fenyegette telefonban a felvétellel bement a rendőrségre. Nem mondták neki hogy ejnye bejnye miért nem értesítette a fenyegetőző exet hogy figy , szavad ne feledd két kinyíltak közt...felveszem amit mondasz.A másik dolog, ott ahol az áldozat rákényszerul hogy valahogy védje magát neki is vannak személyiségi jogai. Testi epseghez békés élethez való jog.
22. massalhangzo (válaszként erre: 18. - Jessica32)
2017. aug. 18. 11:18

en is ugy gondolom, hogy ez messze nem zaklatasi ugy. ha valaki nem akarja tartani a kapcsolatot, akkor nem tartja


2 hettel egy szakitas utan, mikor a pali mar csajozik, de a serult egoja miatt indulatbol odairkal egy-ket indulatos sort, az nem zaklatas. mindenki mashogy reagal arra, ha ejtik, valaki duhos, valaki magaba fordul, lecseng majd


de ha valaki meg szerelmes, konnyen latja ugy, hogy a masik hogy odavan meg erte es zaklatja. pedig ha nem olvasgatna vagy beszelne vele, nem lenne semmi

2017. aug. 18. 07:48
Semeddig! El kell küldeni a ha..f..ra!
20. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Sanyinak)
2017. aug. 18. 07:34
Ezért kell azzal kezdeni a telefonbeszélgetést, hogy tájékoztatja a kedves exet arról, hogy rögzíti az elhangzottakat azzal a céllal, hogy bemutassa a rendőrségen. Így nemcsak jogilag van levédve, de valószínűleg a férfinak is elmegy a kedve a verbális agressziótól.
19. syria (válaszként erre: 17. - Sanyinak)
2017. aug. 18. 07:20
Száz szónak is egy a vége: megbízható rendőrségi forrásokból tudom, hogy a fórumindítóéhoz hasonló esetben bárki büntetlenül védekezhet olyan felvétellel, amit a zaklató tudta nélkül rögzít. Ennyi.
2017. aug. 17. 20:27
Én nem hagytam az ilyeneknek, hogy írogassanak, mindenhonnan letiltottam őket. Nem nehéz ez annyira.
17. sanyinak (válaszként erre: 16. - Syria)
2017. aug. 17. 14:47

Nem csak a nyilvánosságra hozatal esetén kell engedély a hangfelvétel készítéséhez.

Ahhoz még külön engedély kell, hogy a felvételt valaki nyilvánosságra is hozhassa.


[link]


Azzal, hogy valaki szóban fenyeget valakit, még nem követ el bűncselekményt. Erre utaltam a verbális támadásnál.


A "jogos önvédelem" mint fogalom nem létezik a büntetőjogban, hanem "jogos védelem"-ként nevezik a büntethetőséget kizáró ok. A jogos védelem irányulhat saját, vagy mások hátrányára megvalósítandó bűncselekmények elhárítására, ezért nem nevezik önvédelemnek.

16. syria (válaszként erre: 15. - Sanyinak)
2017. aug. 17. 06:47

Az engedély nélküli hangfelvétel készítés csak akkor sérthet személyiségi jogot, ha azt a felvétel készítője bármilyen médiában, fórumon közzéteszi. (A rendőrség a birtokába jutott ilyen felvételt nyilván nem publikálhatja.)


A jogos védelem a büntetőjogban jogos önvédelemnek minősül, ha a sértett magát védi meg a támadótól, s nem pedig harmadik személy. Egyébként hol írtam, hogy verbális támadásra lehet fizikai erőszakkal válaszolni???

15. sanyinak (válaszként erre: 14. - Syria)
2017. aug. 16. 12:54

Az engedély nélküli hangfelvétel készítés személyiségi jogot sért, az polgárjogi fogalom. A testi sértés viszont büntetőjogi kategória.


Ha a pasas azért hivatkozna a hangfelvétel miatt a személyiségi jogainak megsértésére egy polgári perben, hogy ezzel kibújjon egy büntetőjogi felelősségre vonás alól, akkor elutasítanák a keresetét, mivel a testi épséghez való jog magasabb rendű mint a személyiségi jog.


Jogos önvédelem nincs a büntetőjogban, hanem jogos védelem a pontos kifejezés :) De egyébként verbális támadásra nem lehet fizikai erőszakkal válaszolni.

14. syria (válaszként erre: 13. - 5236d12e25)
2017. aug. 16. 11:12

Felveheti, anélkül, hogy a zaklatót figyelmeztetné erre.

Feljelentést tehet, mellékelve a hangfelvételt. Mivel ilyen esetben jogos önvédelemről van szó, nem fogják megbüntetni. A rendőrség a felvétel elemzése után eldönti, hogy milyen büntetőeljárást, mikor, hogyan indít a zaklató ellen, s ebbe a feljelentőnek is van beleszólása, tehát nem automatikusan indul egy lavina.


Nem kell hozzá feltétlenül app, csak egy diktafon, amire a kihangosított beszélgetés érthetően rögzíthető. Vagy ha pl. nem okos, hanem hülye (pl. Nokia) telefonja van, egy vezetékes telefont kihangosítva a másik fél tudta nélkül rögzül a beszélgetés.

Csak oda kell figyelni, hogy a két készülék hogyan van elhelyezve, különös tekintettel a háttérzajokra és egyéb, a hangfelvétel minőségét rossz irányba befolyásoló körülményekre.

13. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Lonna4)
2017. aug. 16. 07:35
Nem veheti fel a másik beleegyezése nélkül.
12. messzi idegen (válaszként erre: 1. - 136a368470)
2017. aug. 16. 03:55

A fazon nem normális, ez nem kérdés,lehet szociopata.

NEM SZERETETT, ÉS NEM SZERET TÉGED.

Ezt vésd az eszedbe.

Megakar felemliteni, mert egy gyenge senkiházi, ideggyenge gyökér.

Próbálj meg valami bizonyítékot ellene szerezni, ahogy volt is itt róla szó.

Esetleg keresd fel a Nane-t!

[link]


Ok tudni fogják, ilyen esetben mit kell tenni.

Fontos, hogy ne félj tőle!

Szakíts meg vele minden kapcsolatot!

Telefonszam lecserel, másik Facebook... Stb.


Kinél laksz most?

Hol?

11. messzi idegen (válaszként erre: 10. - MZsanett)
2017. aug. 16. 03:47

Ezzel csak egy baj van, amíg semmi bizonyíték, a rendőrség semmit nem fog tenni.

Mondta itt valaki, hogy hívja fel, kell egy app, vegye fel a beszélgetést.

Ez jó ötlet, de felesleges talán felhívni, majd, ha ő telefonál, úgy nem feltűnő.

10. MZsanett (válaszként erre: 7. - Ikebana3)
2017. aug. 15. 21:28
Ne csak mondja, hanem tegye is meg.
9. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 136a368470)
2017. aug. 15. 18:36

Majd megunja... Nekem is volt olyan exem, aki állandóan írogatott, hogy öngyilkos lesz, az én hibám lesz, tönkretesz, kirúgat.


A telót nem vettem fel, facebookról töröltem, tiltottam, viberen irogatott, ott pedig egyszer se válaszoltam. Fél év után elunta, azóta se lett öngyilkos.

8. Lonna4 (válaszként erre: 1. - 136a368470)
2017. aug. 15. 18:24
Hívd fel és kérdezd meg tőle mit akar és miert fenyegetozik. Vedd fel a beszélgetést, tölts le egy, appot ha nincs ilyen funkció a telodon. A felvétellel irány a rendőrség és jelentsd fel.
7. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - 136a368470)
2017. aug. 15. 17:58

Semeddig! Egyetlen percig sem!

Mondd meg neki, hogy a rendőrségen bejelentést teszel, ha nem hagyja abba. A főnöknek pedig szintén hívd fel a figyelmét arra, hogy ez már zaklatás.

6. sanyinak (válaszként erre: 1. - 136a368470)
2017. aug. 15. 17:17

Egy pasi sms-ben üzenget a másiknak? Ez nem túl macsós... Ha tényleg le akarná koptatni, akkor odamenne és megfenyegetné, megverték. Itt valami nem stimmel.


És neked olyan főnököd van, akivel korábban viszonyod volt? Ez sem egészséges...

5. massalhangzo (válaszként erre: 1. - 136a368470)
2017. aug. 15. 17:02

de hogy ellenoriz, ha szakitottatok, elkoltoztel es nem tartod vele a kapcsolatot?


nyilvan azert annyira nem veszes a helyzet, ha o kozben randizgat. az, hogy miket mond, az meg nem jelent semmit


fura, hogy a te fonokod telefonszama megvan neki, de ez ugyben annyit tehetsz, hogy beszelsz a fonokoddel. valoszinuleg o megoldja a dolgokat, es remelhetoen nem rad lesz kiakadva. az is lehet, hogy segit neked

4. agis
2017. aug. 15. 16:43
Vagj el minden szalat ami hozza kot. telefonszamcsere, letiltani social median stb.
3. 8cc24eb355 (válaszként erre: 1. - 136a368470)
2017. aug. 15. 16:42
Leállítani nem tudod?
2017. aug. 15. 16:42

Fenyeget?

Randizik?


Egyetlen percig se!

2017. aug. 15. 16:39
Legelőször is leszögezném, sose voltam még ilyen helyzetben. Mindig békésen sikerült lezárnom egy kapcsolatot, akkor is, ha engem dobtak ki. De most exemmel meggyűlik a bajom. 2 hete sokalltam be, elköltöztem tőle. Viszonylag rövid kapcsolat, fél év együtt járás, mahd fél év együtt élés. Az egész kapcsolatvelég hullámzó volt, de teljesen levett a lábamról. Szerelmes voltam ( vagyok). De olyan szintű féltékenység, és birtoklási vágy van benne, hogy nem birom tovább. Néha szeret, néha a pokolba kíván, ő randizik, engem viszont fenyeget, ha új kapcsolatba kezdek, akkor agyonveri stb. A főnökömet féltékenységéven sms-ekkel bombázza, mert megtudta, hogy sok évvel ezelött egy pár voltunk. Nem tudom, hogy lehet ezt lezárni végleg, belebolondulok a folyamatos ellenörzésekbe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook