Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meddig kell főzni a zsemlegombócokat? fórum

Meddig kell főzni a zsemlegombócokat? (tudásbázis kérdés)


15. diegóóó (válaszként erre: 14. - Szanád)
2009. márc. 3. 18:43
Legközelebb megpróbálom a Te receptedet!:)Remélem az jobban sikerül majd.Köszönöm a segítséget.
14. szanád (válaszként erre: 12. - Szanád)
2009. márc. 3. 18:35

mi így szoktuk csinálni....



hát próbálkozzál...egyszer majdcsak sikerül

2009. márc. 3. 18:31

Hozzávalók:

# 5-6 db szikkadt zsemle

# tej

# só

# őrölt bors

# liszt

# 1-2 tojás

# pici olaj


Elkészítés: A szikkadt zsemléket felkockázom. Egy tepsibe pici olajat öntök, beleteszem a zsemlekockákat, és a sütőben néhány perc alatt megpirítom. A tejet összekeverem a tojásokkal, sózom, borsozom és beleforgatom a már kihűlt zsemlekockákat. Annyi lisztet adok hozzá, hogy kézzel formálható, jól összeálló gombócokat készíthessek belőle, amit forrásban lévő, enyhén sós vízben kifőzök. Ízlés szerint apróra vágott vagy szárított petrezselyemzöldet is adhatunk a masszához.


Én így csináltam.Főztem addig amíg írtátok de belül mégis olyan furcsa kemény az állaga.

2009. márc. 3. 18:29
Az igazi zsemlegombóc a kövertkezőképpen készül : a zsemledarabokat megpirítjuk, készítünk egy nokedlitésztát kicsit keményebbre a szokásosnál belekeverjük a zsemlekockát, lehet gombócozva is főzni ...de lehet hogy pl..pelenkába beletekered vagy zacskóba töltöd...amit megszurkálsz....és így főzöd......
11. szanád (válaszként erre: 5. - 7abb7adbf0)
2009. márc. 3. 18:26

így van az a biztos ha kiveszel egyet és megnézed..

mi kb ennyi ideig szoktuk főzni és jó szokott lenni....

de ez függ hogy milyen keménységüre készíted a masszát...

10. diegóóó (válaszként erre: 9. - 7abb7adbf0)
2009. márc. 3. 18:23
Akkor megnyugodtam.Köszönöm szépen a segítséget.Remélem finom lesz.:)
9. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 8. - Diegóóó)
2009. márc. 3. 18:15
Nem. Legfeljebb több lett/lesz, mint amennyit eredetileg akartál. Esetleg kicsit keményebb a gombóc állaga, nem olyan habkönnyű, de az sem vész. Mi pl kifejezetten szeretjük, ha 'harapni' lehet bele.
2009. márc. 3. 18:13
Tejben áztattam a zsemlét a recept szerint de szerintem kicsit sokat öntöttem rá és így elég sok liszt kellett bele amíg összeállt.Ezzel elronthattam vajon?
7. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 6. - Diegóóó)
2009. márc. 3. 18:07
Azt látod a szinéről, hogy már nem nyers belül. Megkóstolod és érzed, hogy már megfőtt. Finom egyébként.
6. diegóóó (válaszként erre: 5. - 7abb7adbf0)
2009. márc. 3. 18:01
És milyennek kell lennie belül?Sosem ettem még ilyet...
5. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 4. - Szanád)
2009. márc. 3. 18:00

Nekem akkor már szétfő!!!


:-)



De ki lehet próbálni, kiveszel egyet, szétvágod, megnézed és attól függően hagyod még kislángon főni, hogy milyen a belső állaga.

2009. márc. 3. 17:57
kb...10 perc attól számítva ha feljött a víz tetejére
3. diegóóó (válaszként erre: 2. - 7abb7adbf0)
2009. márc. 3. 17:54
Köszönöm a segítségedet.Éppen most csinálom először és nem vagyok magamban biztos.Remélem ehető lesz.:)
2009. márc. 3. 17:50
Ha feljöttek a víz tetejére, utána még egy fél perc kb.
2009. márc. 3. 17:48
Meddig kell főzni a zsemlegombócokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook