Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig igyon cumisüvegből a gyerek? fórum

Meddig igyon cumisüvegből a gyerek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. máj. 26. 08:36
2 évesen mindent meg tud inni egy gyerek pohárból. Semmi értelme a cumisüvegezésnek.
43. ipi (válaszként erre: 41. - B9662b68b3)
2008. dec. 10. 19:41

A fiam csak a tejet issza a cumisból... az összes többit pohárból, illetve ez víz, meg oltári ritkán tea, vag kakaó, de ha csak én is iszom, akkor kér olyat, tehátt neki a tej sokszor fedezi a folyadék igényét. Tudom, hogy nem jó, de ez nyugtatja meg. Nem fogom "felhergelni" ezzel....

Mellesleg próbálkoztam már sokféle dumával. Ilyenkor kisfiú, máskor meg meg már nagyfiú, attól függ miről van szó... Mostanában még az is eszébe jut, hogy cicizni akar... csak mert az unokahugija 4 hónapos és ellátta tőlük :)

Szóval, ha még 5 évesen is bvan aki cumisüvegezik, akkor ez van. Az oltárhoz már csak nem viszi majd... :)

42. isztu
2008. dec. 4. 12:49

Az én nagyobbik fiam még első osztály elején is cumisüvegből volt csak hajlandó meginni a reggeli kakaóját.Tudtunk rá hatni,hogy ő már nagyfiú de ezután nagyon sokáig nem ivott sem tejet sem kakaót.

Szerintem hagyd ha jól esik neki.Majd beérik.

2008. dec. 4. 12:15

Sziasztok!

Minél korábban szokik le , annál jobb,és annál könnyebben megy. Nekem mindkét gyerek még 2 éves korában letette. A nagy azért mert azt mondtam hogy a kisbabák isznak cimisból, és mivel ő már akkor nagylánynak tartotta magát, önérzetből kidobta a kukába. A kicsi meg a bölcsibe pikk-pakk

Szóval a lényeg hogy minél előbb teszitek le annál jobb,mert a gyerek ahogy nő úgy lesz egyre okosabb, és fog ragaszkodni a cumishoz.Tegyetek bele egy pohárba folyadékot, és vagy ez van vagy semmi. Ne félj, ha szomjas lesz megissza...

Én ezt tenném

40. livko
2008. dec. 4. 10:52

Sziasztok!

Azén lányom ötéves és még mindig cumisüveggel alszik és ha kicsit fáratt abba a pillanatban cumisüveget kéri.Megpróbáltuk elvenni tőle de szinte fulladásig sírta magát. Nemtudom mit csináljunk vele?Ha mondjuk neki,hogy adjuk a télapónak erre a válasz nembaj holnap veszünk a tescoban újat.

2008. nov. 30. 22:01
A nagyobbik fiam azt hiszem 2.5évesen tette le a cumisüveget a kisebbik fiam még nem volt 2 éves mikor nappal már elhagyta a cumisüveget most már csak a reggeli és esti kakaóját issza cumisüvegből márciusba lesz 3 éves de nem errőltetem hagy iggya abból mert az egyik ismerősünk errőltette és a gyerek attól kezdve nem nagyon itta meg a kakaóját majd odaérik hogy saját maga hagyja el és a poharat választja.
38. katic (válaszként erre: 35. - Ipi)
2008. nov. 30. 21:55
Teljesen megértelek, egyetértek veled. Mi is hasonló okok miatt kezdtük el a cumisüveget használni. Most 25 hónapos a lányom, és már csak az esti és reggeli kakaót issza belőle, szépen hagyja el magától. :)
2008. nov. 4. 15:41
nekem kisfiam 15. én tölti be a 3 at és kb 2 hónapja nem használunk cumisüveget ! csak akkor szabad elvenni tőle ha ő is engedi ! mert nagy törés az neki!!!nem szabad! nekem is úgy sikerült hogy a doki elmondta neki hoy nem lenne szabad már üvegből innia! és mi pedig 2 napig azt magyaráztuk hogy attól fáj a pocija ( egy betegségből adódóan fájt szegénynek de ő ezt nem tudta )és szépen elfelejtette...
36. ipi (válaszként erre: 15. - Katic)
2008. nov. 1. 23:58
Ha a cumisüvegről vagy a cumiról beszélünk, szerintem mindkettő korai, ha már ezt szokta meg, úgysem tudod leszoktatni addig, amíg ő nem akarja. Persze tudok drasztikus eseteket, de szerintem azt a lelki törést Te sem szeretnéd neki okozni. Kicsi még és ez fontos neki. Nem így fog oltár elé állni, én mindig ezt mondom :-) (Mondjuk én a pelus miatt jobban aggódtam a nyáron, és az is megoldódott.)
35. ipi (válaszként erre: 34. - Amena)
2008. nov. 1. 23:54

Hát ezzel nagyon nem értek egyet, és sajnos meg kell mondjam nekem még bántó is így ebben a tömör formában a kijelentésed.

Ha valaki, akkor szerintem én megküzdöttem a szoptatásért, nagyon belebetegedtem -7 kg 2 hónap alatt, hogy a kisfiam nem akart szopizni, mert annyira elaludt és nem szívott. Mindent próbáltam, kis mérőpohárból adtam neki a tápszert, hogy szopizzon a cicimen jobban, hátha akkor beindul a tejem... 1-2 hónap után feladtam és áttértünk a cumisüvegre, kicsit több is lett a tejem a poharas itatástól,de nem volt elég így sem, és 11 hónapig meg is maradt.

Szóval a cumisüveg máig is megmaradt (már 3 éves) és csak a tejet issza belőle, ez nyugtatja meg. Soha nem fogom erőltetni neki, hogy tegye le - azt ami jól esik neki, ettől erőszakkal szakítsam el??? Ez az egy kisbabás szokása van, se nem cumizott, se nem szopta az ujját, stb.

34. Amena
2008. nov. 1. 23:05
El sem kell kezdeni!!
2008. máj. 25. 15:47
Az enyémek sosem ittak cumisüvegből és nem is cumiztak.
32. mihoca
2008. jan. 30. 11:56

nalam meg mindeg cumibol isszak a tejet pedig lanyom 4 es fel ,fiam 2 es fel

en egyaltalan nem banom!!!

orulok ,hogy kell nekik igy is a tej

mast mindent poharbol isznak

2007. dec. 27. 16:12

gyereke válogatja.

nekem a nagylány több mint 2.5 volt mikor letette. de ugy hogy csak este reggel kellett neki már. azon kivül phárból ivott

a kisfiam meg szeptemberbe a bölcsibe másnap.ő is kb 2.5 volt

de ő egyik percről a másikra

hazajött a bölcsiből és eldobta.nyúlt a pohárért. biztos látta a többieket és piszkálta a dolog.de előtte sose ivott pohárból. pár óra alatt megtanulta.

2007. dec. 25. 15:15
Ha lehet akkor első perctől pohárból vagy kiskanálból ittasuk a babát.Nekem ezt bejött.
2007. dec. 23. 20:15
Az én fiam 17 hónapos, reggel és este issza a tejcit cumisüvegből. Amúgy napközben, csak pohárból iszik. A kislányom elmúlt már három, amikor letette a cumisüveget.
2007. dec. 22. 14:59
mi most hagytuk el,persze csak a kakaónál kellett,mindíg ügyi volt pohárból...pár napja kidobta,először a kutyának,aztán a kukába,azótta büszke magára:))ja,3és fél éves...tesója bölcsiben tette le másfél éves kora után magátol
2007. dec. 22. 12:20
Fiam februárban lesz 2 éves. Az esti kakót szertartásosan még cumisüvegből isszuk, napközben pedig mindent pohárból.
2007. dec. 22. 11:57
Az én fiam 2.5 éves. Bölcsibe jár ahol már a kezdetektöl bögréből isznak, viszont itthon csak cumis üvegből.
2007. dec. 11. 08:08

Ameddig akarja. Egy idő után zavarni fogja a környezete véleménye.

Habár volt olyan ismerősöm, aki 12 éves koráig este abból itta a tejet otthon. Talán addig már nem kéne elmenni.

24. katic
2007. dec. 10. 19:45
Köszi a véleményeket! Időközben mi is "rákaptunk" az üvegpohárra, amiből egyre jobban megy az ivás. :)Már csak a tejet isszuk lassan a cumisüvegből.
2007. dec. 10. 17:41
Semeddig, ha nem muszáj.
22. Mocori
2007. dec. 10. 17:34

Úgy látszik, nem csak nekem van ilyen problémám. Nálunk is a cumisüveg nagyon megnyugtató a kislányomnak, hiába próbálom itatni pohárból. A csőröstől egyenesen kiakad, a pohárral egész jól haladtunk (persze sokkal kevesebbet ivott), aztán egyszer meglökte a poharat és az orrába ment. A barátnőm is azt mondja, hogy ne eröltessem.

Viszont most a cumisüveggel azt csinálja, ha odanyújtom neki, ellöki, nyüsszög, de tudom, hogy szomjas. Le kell elé rakni és úgy iszik, nem engedi, hogy itassam. Hm...

2007. dec. 10. 17:12
Hát igen nem muszály rászoktatni,de az én gyerekeim első perctől pótlást kaptak cumisüvegből mert nemvolt elég tejem,már úgyjötünk haza a korházból.Afia ráadásul sűrű tápszert kapott mert elég nyitott maradt a gyomora és nagyon sokat kibüfizett még másfél évesen is.
2007. nov. 1. 20:16
Már 4 és fél éves és nem akarja elhagyni a cumisüveget. A cumit már elhagyta magától 1 éve. Ismerőseim között van, aki 7 évesen is cumisüvegből issza a kakaót reggel és este, és már iskolás! Én nem fogomelvenni tőle, és nem is zsarolom azzal, hogy kap valamit ha leteszi a cumisüveget! Amíg neki ez megnyugvást jelent nem szabad elvenni tőle!!
19. katic (válaszként erre: 18. - Rozália)
2007. okt. 30. 11:24
A lányom viszont három hónapos korától a tejet is cumisüvegből issza, így nem lehetett elkerülni. :( Ezenkívül hihetetlenül sok teát meg vizet fogyaszt. Elalváskor csak teát (nyáron vizet) iszik. Ilyenkor nem tudom pohárból itatni, mert fekszik... :(
2007. okt. 30. 05:48
A lehető legrövidebb ideig. Rá sem muszály szoktatni. Leszoktatni nehezebb...:)
17. LoLiNa
2007. okt. 30. 04:54
ha nem muszáj, rá se kell szoktatni. én pl nem itatom abból, vagy pohár, vagy kiskanál. de sajnos van, hogy muszáj.. hogy meddig? míg meg nem fogja magának a poharat és nem kezd el inni. amit lát a szülőktől, azt ő is akarja hamar, úgyis :))
16. M_Marcsa (válaszként erre: 12. - A7a90ace89)
2007. okt. 29. 20:51

Én is így csináltam. Cumi, csőrös pohár a szekrény alján, néha ajándékozok belőle.

6 hósan már pohárból itattam.


Csak ez egy más eset.:)

15. katic (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2007. okt. 29. 19:45
Hát igen... a cumi is egy dilemma nálunk. :( Lehet, hogy túl korán akarom leszoktatni olyan dolgokról, amelyekről még nem kellene? ... :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook