Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meddig érdemes segíteni a családon, családtagokon? fórum

Meddig érdemes segíteni a családon, családtagokon? (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. spinneli (válaszként erre: 44. - Bibity)
2014. ápr. 6. 09:58
Mihez?
46. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Bibity)
2014. ápr. 6. 09:50

Mitől nehéz 27 évesen? Nem gyerek már!

Komolyan mondom ez a gyerekezés kezd túlzásokba menni.

Ennyi idős koromban már közel 10 éve dolgoztam, volt egy 5 éves gyerekem, 1 év múlva teljesen árva voltam, stb.

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 43. - Forrest2010)
2014. ápr. 6. 09:48
Igen, utána olvastam.
44. bibity
2014. ápr. 6. 09:37
Ne bántsátok a fórumindítót, 27 évesen nehéz egy ilyen dologgal szembesülni! De igaz, ami igaz, sajnos fel kell nőne a feladathoz! Mihamarabb!
43. forrest2010 (válaszként erre: 40. - A0c1361e44)
2014. ápr. 6. 09:09
Cessi 27 Anyukája 48 , írta az egyik hozzászólásában .
42. spinneli (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2014. ápr. 6. 09:07
Így van, a törődés legjobb formája pedig ebben az esetben az, ha motiváljuk, és kirángatjuk onnan ahol van, ha kell szakember segítségével.
41. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Spinneli)
2014. ápr. 6. 09:03
Nem babusgatásról szól az egész, hanem törődésről...
40. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Cessi)
2014. ápr. 6. 08:57

Azért kíváncsi lennék arra, hogy anyukád vajon hányszor gondolkodott el azon, hogy eltartson e téged a jövőben?

Ilyenkor csak bízom benne, hogy ő is sokszor ezen gondolkodott, mert ez esetben simán megérdemli, hogy te is ilyeneken gondolkozz.


Azt sem tudod miből él...ez sem zavar? Tényleg azt hiszed, hogy ki akar használni téged és azért nem dolgozik, hogy te tartsd el? Tényleg azt hiszed, hogy neki ez olyan klassz helyzet?


Majd ha kipróbálod, hogy milyen az, amikor nem tudsz elhelyezkedni, nem vagy jogosult semmi támogatásra, stb., akkor meg fogod tudni, hogy miért nem érdekli már semmi.


Hány éves az anyukád? És te?

39. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. ápr. 5. 22:38

Ez nem az az eset, amikor a sorsáért édesanyád a felelős! Önhibáján kívül egy olyan helyzetbe került, amit nem tud megoldani. A sok eredménytelen próbálkozás miatt jutott ide. És igen, egy bizonyos kor felett ma nagyon nehéz munkát találni.

Több olyan ismerősöm is van, aki hasonlóképpen járt. Nem mindig elég erősek az emberek ahhoz, hogy ezeket feldolgozzák. Eddig édesanyád erős volt,most Neked kell segítened, hogy újra talpraálljon! DE nem is értem, hogy ez számodra miért is kérdés!

38. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Cessi)
2014. ápr. 5. 22:31

Vidd el pszichológushoz v. pszichiáterhez! Ezt másképp szerintem nem fogod tudni megoldani!

Először a lelkét kell rendbe hozni, hogy elég erős legyen ahhoz, hogy újra állást tudjon keresni.

37. 3da8f53e4a (válaszként erre: 34. - Pgiz)
2014. ápr. 5. 20:42
...nem egészen...
36. ina87
2014. ápr. 5. 20:13
Hát ha ugy veszük h az a nyomtatvány a ti érdeketek hát nyilván kikelene tölteni,amugy gondolj bele anyud felnevelt és eljön az az idő mikor neked kell majd segitened!
35. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 32. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 5. 20:07

Az előző végét elkapkodtam, de gondolom, érted. Anyukád nem is biztos, hogy beteg, és ne tedd azzá azzal, hogy most mindent ugyanúgy vársz el tőle, mont régebben.

Különben úgy írsz, mintha már nem tudom mióta segítenéd, tartanád el. Segíts neki munkát találni, és visszanyeri önbizalmát! :))

34. pgiz
2014. ápr. 5. 19:53
Nem kérdés, egy depressziósnak csak meg kell mondani, hogy hé, ne légy depressziós! Oszt hipp-hopp, már nem is az.
2014. ápr. 5. 18:43

...anyud mellett ki van még? Apukád, testvér? Mert ha nincs más csak te....

Én 45 vagyok egy 16 éves kamasszal, munkával,ezernyi gonddal és bizony ettől függetlenül is magam alá csúszok.

De ha arra kérném a gyerekemet töltsön ki egy nyomtatványt helyettem, vagy fizesse ki helyettem a csekket a postán és nem"-mel reagálna. Nos, nagyon carul esne.


Elmondták, leírták és neked is látnod kell, hogy anyud komolyan maga alatt van. Ha anyagilag nem tudod segíteni akkor segíts neki másképp. Ne érezze még tőled is azt, hogy tehert jelent számodra.


...a címből azt gondoltam anyagi értelemben indítottad a fórumot... mert talán arra a kérdésre lenne egy limit, de nem egy ilyen helyzetre. Elég fiatal még az anyukád, ÉS MOST KELL, HOGY SEGÍTS NEKI! - véleményem szerint.

32. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 6. - Cessi)
2014. ápr. 5. 18:26

Pont ezekért kellene segítened, nem is értem, ez miért kérdés?!

Vagy nem itthon élsz, és nem tudod, mi itt a helyzet, körülötted senki ( anyukádon kívül) nem érzékeli a lelki terrort? Persze, hogy belerokkan anyád, ha most várod el tőle, hogy olyan talpraesett volt, mint amíg munkája volt .

31. spinneli (válaszként erre: 28. - Kisj)
2014. ápr. 5. 17:32

Ha nem érted, akkor mindegy.


A megfelelő többféle lehet, a nem megfelelő viszont egyértelmű.

30. kiskornis (válaszként erre: 25. - Bibity)
2014. ápr. 5. 17:16
Ó ezt jó ötletnek tartom, fontos,hogy érezze azt, hogy feladata van, ez hihetetlen erőt tud adni az embernek.
2014. ápr. 5. 17:13
Teljesen megértem, hogy ez a kicsit felcserélődött anya-lánya szerep "megzavar".Bár nem saját bőrömön tapasztaltam,de végignéztem,ahogy az anyukám a demenciával egyre rohamosabban leépülő édesanyjával cserélt,amikor ápolni kezdte. Iszonyatosan megszenvedték mind a ketten, én pedig tehetetlennek éreztem magam, a legtöbb amit tehettem,hogy meghallgattam az anyukámat, sokat beszélgettünk és ez segített neki elfogadni. Szerencsére azért nálatok nem ennyire végleges a helyzet, de ne érezd magad rosszul, ha nem vagy erre még kész. Nem gondolom, hogy kötelesség lenne a szüleinket támogatni,mert mennyi mindent megtettek értünk,stb...egész egyszerűen azt kell tenni amit a szívünk diktál,és az amit a családból hoztunk és nem azt amit a közerkölcs,közvélemény, vagy bármi más.Segíts neki,ameddig erőt érzel hozzá magadban,adj neki,mert jól esik adni,de ne bántsd magad ha nem így van,mert ezzel kettőtök dolgát is nehezíted.Azt el kell fogadni,hogy az anyukád már nem úgy érez,nem úgy gondolkodik és nem úgy küzd mint korábban.Az biztos,hogy sok-sok együttlét vagy beszélgetés segít.Megismerni az embert az "anyukádon" túl.Hallgass a szívedre,nézz anyukádra és érezni fogod mire van szüksége.
28. kisj (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2014. ápr. 5. 17:05

Nem tudom, hogy ezt miért nekem írod.

Meg azt sem tudom, hogy mi a lényege az itt megfogalmazott mondanivalódnak.


Honnét tudhatod, hogy kinek mi a megfelelő segítség?

27. spinneli (válaszként erre: 24. - Kisj)
2014. ápr. 5. 17:01
Nem nevelni kell, hanem megfelelően segíteni, én nem látok itt nevelő szándékot a fórumindító részéről.
26. erikpipi (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. ápr. 5. 17:00

Anyukád depressziós lett, a munkanélküliségtől. A kudarcok, a visszautasítások, ezt teszik az emberrel. Belül akarja, de mindig visszatartja a kudarc érzése. Sajnos ismerem ezt az érzést, magam is 2 évig itthon voltam, mire sikerült egy megfelelő munkahelyet találnom a család mellett. Örültem ha reggel a gyerekek elmentek suliba, és magamra zárhattam az ajtót, a végén már a háztartást is hanyagoltam.

Segíts neki, hogy kilábaljon ebből az állapotból.

József Attila sorai épp erről szólnak:



Mondd, mit érlel annak a sorsa,

akinek nem jut kapanyél;

kinek bajszán nem billeg morzsa,

ki setét gondok közt henyél;

ültetne krumplit harmadába

s nincs szabad föld egy kapa se,

s csomókban hull a hajaszála

s nem veszi észre maga se?

25. bibity (válaszként erre: 16. - Cessi)
2014. ápr. 5. 17:00
Valahogyan sikerélményekhez kellene juttatni. Nagyon nehéz, de úgy kéne segíteni, hogy végül úgy érezze, ő ért el valamit, tett valami hasznosat! Hülyén hangzik, de pl. Azzal is sehíthetnél, ha Te kérnél segítséget... Pl. Mondd, hogy el tudná-e készíteni gyerekkorod kedvenc sütijét, mert olyan finomat rég nem ettél. Ha elkészíti, és jól sikerül, akkor dícsérd agyon! Vagy pl. Ha van valamelyikőtöknek kertje, akkor kérd meg, segítsen kertészkedni. De bármi lehet, amiről tudod, hogy jól tudja csinálni, és mondd, hogy Te nem tudod úgy, vagy a suli/munka mellett nincs időd. Ha legalább így hasznosnak érezné magát, lehet, hogy visszatérne az önbizalma... Azért figyeld egészségileg is, nem ingadozik pl. Vérnyomása, cukra, ilyesmi? Ha ilyenre gyanakszol, cipeld el a dokihoz.
24. kisj (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2014. ápr. 5. 17:00

A saját szülődet teljesen felesleges megpróbálni nevelni.

A történet nem arról szól, hogy dresszírozni próbáljuk a kedves mamát.

2014. ápr. 5. 16:56

Hű, nem lennék sokatok rokona, ha nálatok az a segítség, hogy hagyni kell a vesztébe rohanó embert, és mindent alápakolni, mert ő az anyuka/testvér/gyerek.

Ezek tipikusan azok a dolgok, mikor az ilyen típusú segítséggel többet árt valaki, mint használ.


Az anyuka elveszett, belesüppedt a több éve tartó kilátástalanságba, erre nem az a válasz, hogy jó akkor szegényke, babusgatjuk tovább, és megerősítjük ebben az állapotban, hiszen ez neki sem jó.

2014. ápr. 5. 16:53
Azt hiszem tudom, hogy miről beszélsz. Nagyon talpraesett édesanyám volt. Éveken kersztül egyedül nevelt és mindent megtett értem/értünk. Majd összekerült egy pasival akivel hiába csinált közös vállalkozást a pasi semmit nem engedett neki intézni, "csak" a vevőkkel foglalkozhatott. Ez olyan szintre fajult, hogy miután a pasi meghalt, édesanyám kis túlzással azt se tudta, hogy merre induljon ügyet intézni. Próbáltam segíteni amiben csak tudtam, vissza hoztuk közös munkával a vállalkozást a sírból. De az édesanyám a mai napig nem intéz egyedül semmilyen hivatalos ügyet, mert retteg, hogy valamit elront. Néha nekem is teher, hogy még a könyvelőt sem képes felhívni, hogy jött egy levél. Hanem felhív engem bediktálja, hogy mi van benne és én hívom a könyvelőt, hogy ez van, majd visszahívom az édesanyámat, hogy mi a teendő. Mindezt mondjuk a saját munkaidőmben, még mázli, hogy megértő főnököm van. Szóval csak a támogatás marad, még ha néha nehéz is. Nagyon szeretm az édesanyámat és nagyon jó fej a férjem is, így kicsit könnyebb. Próbáld megtudni, hogy mi az ok, nekem sokat segített amikor bevallotta anyu, hogy szabályosan retteg, hogy valamit elszúr, azért nem mer dolgoknak neki állni. Sok sikert nektek!
21. spinneli (válaszként erre: 2. - Kisj)
2014. ápr. 5. 16:50
Abszolút nem értek egyet, teljesen jogos a feltevése, pont azzal nem segítünk valakit, ha mindent készen adunk neki.
20. 4b6a2525df (válaszként erre: 6. - Cessi)
2014. ápr. 5. 16:43

Tudod kicsi lány, amikor Te voltál "bajban" Ő állt melletted, most neked kell viszonoznod.

Töltsd ki a nyomtatványt, add fel, majd vidd el anyukád orvoshoz. Nem tudom mennyi idősek vagytok, de legyen akármennyi is, most neked kell anyukád mellé állni, ha másért nem, azért, hogy visszavezesd az életbe, és igy kevesebb gondod lesz a későbbiekben.


Igazából nem is értem a kérdést. Bennem fel sem merülne ilyen.

Igaz én lassan 60 éves leszek és az én anyukám 38 évvel ezelőtt meghalt, még a lányomat sem ismerhette meg.

A lányom 35 éves és 2 évvel ezelőtt munkanélküli lett, majdnem 10 hónapig. Eszembe nem jutott volna, hogy ne segítsem anyagilag, lemondtunk még a kocsinkról is, mert Ő olyan helyen lakik, ahol alig van tömegközlekedés. Vittem orvoshoz, amikor már összeomlott, de fizettem a pszichológust is (kemény 40 ezer havonta)mert csak az járt az eszembe, hogy épp ésszel ussza meg a dolgot. Szerencsére tavaj március óta ismét van munkája (meg az előző 10 évben is folyamatosan volt).


Ja és ehhez hozzá szeretném tenni, hogy mindketten nyugdijasok vagyunk és a megtakarított pénzünk ment erre a 10 hónapra rá. Na és akkor mi van? Mióta dolgozik újra takarékoskodunk és kész.

19. kisj (válaszként erre: 16. - Cessi)
2014. ápr. 5. 16:37

Ha úgy érzed, hogy nem tudsz érte tenni már semmit,akkor adj neki magadból minél többet.

Legyél vele együtt, csak úgy, cél nélkül, és mindenféle okosság (hogy mit kellene csinálnia) emlegetése nélkül.

18. c114183a1c (válaszként erre: 11. - Cessi)
2014. ápr. 5. 16:35

Gondolj arra, amikor Téged ért annak idején olyan hatás, ami miatt magad alá kerültél. Ő biztosan fogta a kezed és a segítségére is sokszor szükség lehetett, hogy felállj és ismét önmagad lehess.

Ezt próbáld meg visszaadni. Elnézést, ha nem így volt, én csak a saját Anyukámról beszélhetek, természetesen nem tudhatom, milyen volt anno a kapcsolatotok.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook