Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig élvez most védettséget egy anyuka a munkahelyén? fórum

Meddig élvez most védettséget egy anyuka a munkahelyén? (beszélgetős fórum)


13. reinicz (válaszként erre: 12. - Armika)
2010. jún. 21. 17:18
Köszönöm szépen! :)
12. Armika
2010. jún. 15. 21:17

Ősszel letelik a gyesem, és volt főnököm kijelentette, nem vesz vissza, mit tehetek, ha el akar küldeni?


Ez a címe! Az eleje a lényeg, mert a későbbiekben egy csúnya megnyilvánulás miatt más irányba irányul a beszélgetés. A tárgya minden más, tehát nem a babás fórumokban találod.

2010. jún. 15. 18:15
Megtaláltam!!! Köszönöm, tényleg jó sok infót gyűjtöttem be, 10 év munkaviszony után legalább képben lettem, hogy mennyi minden jár nekem. :)
10. reinicz (válaszként erre: 9. - Armika)
2010. jún. 15. 17:07
Nem találom ezt a fórumot! :( Segítenél, hogy mi a pontos címe? Köszi előre is!
9. Armika (válaszként erre: 8. - Reinicz)
2010. jún. 8. 16:48
Ilyen nincs!!! Most indult egy téma: ôsszel lejŕr a gyesem, nem akarnak visszavenni, vagy valami ilyesmi! Keresd meg a mai fňrumok között! Ott nagyon sok hasznos segítséget talŕlsz!!!
2010. jún. 8. 16:05
Én pl. 2 éves kora óta érdeklődök, hogy mikor mehetek vissza (irodai munka), de azt mondták a válságra való tekintettel minél tovább maradjak otthon, hátha később jobb lesz a helyzet! Most kiderült, hogy visszavettek a helyemre egy kismamát, akinek 2 éves a gyereke! Érdeklődésemre azt mondták, hogy minden kismama ki van rúgva, mert akinek 2 éves a gyereke, azokat egy év múlva küldik el, de engem már vissza sem vesznek. :(
7. Armika (válaszként erre: 6. - Jk)
2010. jún. 7. 20:30

És nem perelte be a céget?


Én úgy tudom, ha védett, akkor nem tehenek ilyet, foglalkoztatni kell.


A sógornőm még a régi rendszer szerint védett, és kereskedelemben dolgozik. Amikor visszaakart menni, az az üzlet nem tudta visszavenni, mert nem volt pozíció, de keresni kellett neki másik üzletet. Dolgozik.

6. Jk
2010. jún. 7. 17:40
elméletileg védett vagy, de kiskapuk azok vannak, hogy könnyedén ki lehessen rúgni. ismerős visszament dolgozni egy éves gyerek mellett. két hónap után kirugták. megszüntették a pozicióját. átszervezéssel.
2010. jún. 7. 14:35
én is úgy tudom, hogy a gyrek 3 éves koráig védett vagy.
2010. jún. 7. 14:04

Köszönöm!


Mert elgondolkodtam ezen, és azért 1 év bedolgozási idő kell, hogy a munkáltató ne küldjön el a későbbiekben, de azért 1 évesen nem tudnám bölcsibe adni a kisbabámat.


Persze még ráérek ezzel foglalkozni, csak szeretek tisztában lenni a dolgokkal.

2010. jún. 7. 13:55

Sajnos nem tudom már, hol olvastam, de ott azt írták, hogy a védettség ugyanúgy 3 évig jár.

Megpróbálom újra megkeresni.

2010. jún. 7. 13:51
Én úgy tudom, két évig maradhatsz otthon, de a védettség 3 évig tart.
2010. jún. 7. 13:44

A régi rendszer szerint, ugye 3 évig maradhatott otthon az anya, a csöppségével, és ez azt is jelentette, hogy a gyermek 3 éves koráig, a munkáltatónak foglalkoztatnia kellett az anyát, ha az anya a gyermek 3 éves kora előtt visszament dolgozni. Ez jó volt, mivel ha az anyuka a gyermek 2 éves korában ment vissza dolgozni, akkor még volt 1 év, amikor védettséget élvezett, és amunkáltató nem küldhette el. Ez az 1 év általában elég volt ahhoz, hogy az anyuka újra bedolgozza magát.


Azonban ezt az időt 2 évre csökkentették most. Ez mit jelent? Hogy a védettség is 2 évre csökkent? Szóval ha otthon maradok 2 évig a gyermekemmel, akkor utána a munkáltató már nem köteles a gyermekl 3 éves koráig foglalkoztatni, és kirúghat? Vagy legkésőbb a gyermek 2 éves korában vissza kell mennem dolgozni, de a védettsége ugyan úgy a gyermek 3 éves koráig tart?


Aki tudja, hol lehet ennek utána nézni, vagy pontosan hogy van ez, az írja meg!


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook