Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mazda 323 1.3i sedan... valakinek akinek volt tapasztalatokat várnék ! fórum

Mazda 323 1.3i sedan... valakinek akinek volt tapasztalatokat várnék ! (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. júl. 30. 17:34
Bár, ma takarítottam az autót, szóltam apósnak vegye ki a riasztó távirányítóból az elemet... Erre véletlenül megnyomta és megszólalt - beriasztott. Úgyhogy úgy néz ki, mivel fényjelzést nem ad, az indexekre kötött kis piros vezeték volt a ludas. Mondjuk attól még kókler volt az a gyerek :)))
52. J.B.
2010. júl. 30. 12:02
:-))
2010. júl. 28. 20:55
Kész az autó, a riasztó beszerelőjének anyukája a hibás... kókler volt a gyereke :))))
2010. júl. 25. 20:49
írj url-t
49. J.B.
2010. júl. 25. 17:00
Nem enged a hoxa képet linkelni.... :-((
48. J.B.
2010. júl. 25. 16:59

Nem is vettem leszólásnak. :-)

De ha már alak-formálunk, mindörök kedvencem a "bakancs", vagyis a Renault 4

2010. júl. 25. 13:05
:) nem leszóltam ám :) pl. a volvóból én is a régi kockát szerettem :))) csak nekem a golfokhoz képest kocka :)
46. J.B.
2010. júl. 16. 23:20
Kocka, ja. Én ezeket szeretem. A régi kockákat, amiknek még autóformájuk volt. A mostanság divatos "krumplibogár-egyenfazon" autóktól nem vagyok elájulva. Ami most van (opel astra F), az sem olyan, hogy "ez volt az álmom", de erre volt pénz. A melóhoz meg kell az autó.
45. Csill Bill (válaszként erre: 44. - J.B.)
2010. júl. 15. 22:07

húúúúúúúúú szép, bár kicsit kocka a popója :D

enyimnek perpill van blogja :))))

[link] csill75

44. J.B.
2010. júl. 15. 19:27

Találtam pár képet róla. Ha érdekel, itt megnézhető:


www.tar.hu/jbnj


A "golf"-os szövegre katt..

2010. júl. 14. 09:06

uh szegényke :(

32 a legszebb kor :)))

42. J.B.
2010. júl. 14. 08:26

Csak 16 éves? Az semmi.. :-)

Előző autóm (amit ősszel totálkárosra törtek) most lenne 32 éves. És ha nem törik össze, még mindig menne..

2010. júl. 14. 08:01

:) 16 éves autóka, tudom van mit csinálni rajta :)

Persze megnézetem szakértővel!

40. J.B.
2010. júl. 13. 20:54

Nyugi, azért vagyunk, hogy segítsünk egymásnak.

Ha nem laknék olyan messze, mondanám hogy átugrok megnézni, de sajna jelen helyzetben ez nem megy.. :-)

2010. júl. 13. 20:12

Na bocsesz, a lengéscsillapítón van akkor az "csak" porvédő, de az elszakadt... nem veszett el, "csak" szakadt...

A vezérműszíj helyett meg az ékszíjat néztem :D de nem aggályos tényleg... olyan jó meg rossz is olvasni, hogy aggódsz.


A próbát megcsinálom tutira, észben tarom... és megnézi szakértő is, mert asszem jobb ha nem írok, mert mindent rosszul írok :(

38. J.B.
2010. júl. 13. 19:46

Gumiharang a féltengelynél van, lengéscsillapítónál nincs. Ha megsérült, vagy "elveszett", sürgősen pótolni kell. Hiányában az útról a por, kosz bejut a féltengelycsuklóba, hamarabb tönkremegy, mint védelemmel. (féltengelycsukló törés: nem tudsz kormányozni, nem megy se előre, se hátra, csak recseg).

Vezérműszíj: nézesd meg sürgősen! Olyan nincs, hogy "lehetne" cserélni. Ha az elszakad, elmegy a motorvezérlés, elgörbülnek a szelepek, ezért megszorulnak, belevernek a dugattyúba, elmegy a hengerfej síkja. És mindez kb. fél másodperc alatt. Nem kétforintos téma a teljes motorfelújítás. Mindenképpen nézze meg egy hozzáértő, nehogy gond legyen.

A féltengely állapotára a legkönnyebb teszt: Keresel egy üres területet, jó nagyot. Szép lassan elindulsz (max. 15-20-al), és kanyarodsz, teljesen kitekert kormánnyal. Ezt mindkét irányban két-háromszor. Lényeg, hogy kanyarodás közben tartani a gázt, se lassítani, se gyorsítani nem szabad. Ha bármelyik oldalról kanyarodás közben kopogás, kattogás hallatszik, akkor az a féltengelycsukló már nem sokáig bírja.

2010. júl. 13. 08:34
Amúgy ebben 78000 km. van, ne idegelj hogy a fél autót cseréljem ki :( Szupijó állapotban van, vigyáztak rá tényleg...
2010. júl. 13. 08:32

szia!


A vezérműszíjat nézegettem, nem vészes, de lehetne cserélni talán... Van valami gumiharang a lengéscsillapítónál, azt tuti kéne, de a hang az középről jön :(

35. 6c5f346e46 (válaszként erre: 31. - J.B.)
2010. júl. 13. 08:08
én igy jártam,nem tudtuk mikor volt cserélve a vezérműszíj,úgyhogy a fél autót szét bontották,de kiderült,hogy vadi új volt,csak a gumi harangot cserélték nálam is a fél tengelynél..új fékek,új kuplung,olaj csere..nálam minden meg volt...
2010. júl. 13. 07:09

Nem biztos, csak valaki felajánlotta, ha az, az autójáról eladná két éves kipufogóját... De arról az autóról csak az tudom, 1999-es 323F. Motorszám nincs.

Még semmi sem bizti, de rajta vagyunk az ügyön. Apa szerint a katalizátoron van valami lyukacsos takarás vagy mimanó, lehet abban csörög valami... passz, még nem tudjuk. Olyan fémesen csilingelős a hang, mintha mondjuk egy bilincs nem lenne meghúzva és az csörögne a csövön, mert csak alacsony fordulaton csinálja, időnként, főleg induláskor inkább... A héten jön egy autóvillamosságis rokonunk, sztem ő tuti rájön mibaja. Sajna a héten még eredetiség vizsg. meg átírás van, szombaton indulnánk nyaralni. Perpill gumiharangot is kell keresnem a lengéscsillapítókra, mert azok elég gányák már rajtuk.

33. J.B.
2010. júl. 12. 21:32

Autószerelő ismerős/műhely, autósbolt: az alkatrésznyilvántartó programok megmondják, de legyen nálad a forgalmi, mert néha kell a motorszám is a pontos beazonosításhoz.

Biztos, hogy a kipufogó a hunyó?

2010. júl. 12. 13:18

Szia,

Szerinted egy 1999-es 323F első kipufogó része kompatibilis lenne az enyimmel? Hogy derítsen ezt ki?

31. J.B.
2010. júl. 12. 08:42

Köszi :-)

Kipufogódob katalizátor inkább alattad-mögötted lesz. Autó leállít, géptető felnyit, minden megrángat :-)

Na jó, szóval: megnézni az ékszij feszességét, ha hozzáfértek a vezérműszíjét is, alulról meg lehet "lökdösni" a kipufogót, nem lóg-e valahol. Szó szerint "megrángatni" az autót, fel-le, illetve oldalirányban, közben hallgatózni, csörög-e valami.

A szíjak környékén ha gond van, akkor autószervíz!

Ja, jó lenne tudni mikor volt utoljára cserélve: vezérműszíj, ékszíj, olaj, olajszűrő, levegőszűrő.

Megmondom őszintén, ha autót veszek, nekem ezek az első dolgok - hacsak nem tudom biztosra, hogy tényleg nem sokkal azelőtt volt cserélve.

2010. júl. 12. 08:26
Küldtem neked egy kitüntetést, online szerelő munkádért :)))
2010. júl. 12. 08:25

szia,

ha alacsony fordulatszámra váltok, akár állok, akár menet közben, inkább csilingelős, elöl a két kerék között kb. Olvasgattam énis, azt mondják, a kipufogó dob ha rohad belül, vagy a katalizátor??? Amúgy ezen merre van a katalizátor??? :)))) elöl?

28. J.B. (válaszként erre: 27. - Csill Bill)
2010. júl. 11. 23:11

Csak menetközben, vagy álló helyben is, járó motornál?

Melyik oldalról (esetleg középről) hallatszik?

Mihez tudnád hasonlítani ezt a csörömpölést?

Lassan távszervizt nyitok... :-)

2010. júl. 11. 18:58

Szia, köcce, megvettük 3 napja és nem csalódtunk ;)

Elöl valami kicsit csörömpöl, nem jöttünk még rá micsoda...

26. doxikri (válaszként erre: 17. - Csill Bill)
2010. júl. 10. 22:38

Nekem 3 323-as Mazdám is volt. Most Toyotám van. A Mazda az nagyon megbízható, jó autó! Nekem még sosem volt vele bajom. Kényelmes, keveset eszik, motorikusan is szuper.

A toyo, ugyanígy!

Nyugodtan vegyétek meg, nem fogsz benne csalódni!!!!

2010. júl. 10. 21:47
Köszönjük!
24. J.B.
2010. júl. 9. 19:27
Gratulálok, sok balesetmentes kilómétert hozzá...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook