Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MÁV kórház és dr Atalay Katalin.Ki ismeri és mik a tapasztalataitok. fórum

MÁV kórház és dr Atalay Katalin.Ki ismeri és mik a tapasztalataitok. (beszélgetős fórum)


2013. máj. 23. 20:04

Nála született a nagyobbik fiam,még a Szabolcs utcai kórházban.Teljes mértékben megvoltam vele elégedve,csak pozitív élményem volt a szüléssel kapcsolatban.Segítőkészt,feleslegesen nem idegesíti a kismamát,viszont alapos!

Mindenkinek ajánlani tudom!

16. hodierakozmetikus (válaszként erre: 13. - Monjuvi)
2012. okt. 10. 13:08
..számomra egy kincs a Doktornő,mivel egy másik faképnél hagyott,rossz hogy ilyeneket írtok Róla,amiket olvasok azok alaptalan dolgok,elnézést mindenkitől..
15. hodierakozmetikus (válaszként erre: 14. - Jessike)
2012. okt. 10. 13:04
Sajnálom ami Veled történt,de ne haragudj ez amit olvastam nem a doktornő hibája,remélem már újra terhes vagy!
14. jessike (válaszként erre: 13. - Monjuvi)
2012. júl. 11. 22:34

Szia

Én is bíztam benne évek óta hozzá jártam. Nagyon sokáig nem tudtam teherbe esni és végre sikerült annyi idő után ez lett volna az első babánk. 7 hetes terhes voltam szintén mentem vizsgálatokra ahol minden a legnagyobb rendben volt.27-hetes terhesen elkezdtem vérezni felhívtam a doktornőt(fogadott orvos magánrendelőjébe jártam),hogy elkezdtem vérezni és ilyenkor mit tegyek "feküdjek és igyak sok teát meg hogy ne komplikáljam túl a dolgot a babának nem lehet semmi baja (Szombaton) és hétfőn menjek a magánrendelőjébe. Párom éjszakás volt egyedűl maradtunk itthon hajnalba arra ébredtem hogy egy kicsit görcsölök szülési fájdalmamim nem voltak kicsúszott félig a baba(akkor még élt) hívtam a mentőket de már késő volt elakadt a szülőcsatornába szurít infúziót kaptam,nem akart megindulni a szülési fájdalom korházba nem tudtak már bevinni otthon szültem meg a babát de már nem tudtak rajta segíteni. Ez négy hónapja történt. Nagyon nehéz volt megírnom nincs olyan nap amikor ne gondolnék rá de olvastam a hozzászólásod és én is azt üzenem AKI TEHETI NE MENJEN HOZZÁ!

2012. jún. 8. 20:37

Sziasztok!

Nekem idáig nagyon jó véleményem volt a doktornőről,mert "vak" voltam sajnos.Nagyon kedves volt mindig,"normálisan" megvizsgált.Viszont mikor egy év próbálkozás után teherbe estem,szintén hozzá mentem azzal a tudattal,hogy ő nála jó kezekben leszek én is és a babánk is.Hát sajnos nagyot tévedtem.6 hetes terhes voltam mikor azt mondták minden rendben van,megkaptam a papírjaimat elküldtek vérvételre,EKG-ra...különböző vizsgálatokra.Következőleg rá 3hétre kellett visszamennem,egy csütörtöki napon (magán rendelésre jártam hozzá csakis) viszont szerdán este elkezdtem vérezni,fájt az alhasam kicsit görcsöltem szúró fájdalmat éreztem,mintha menstruáció jelentkezne.Felhívtam a doktornőt,hogy mit csináljak (első terhesség) azt mondta,hogy vegyek be Magne b6-ot és nospát és csütörtökön mennyek hozzá,de ne mennyek be az ügyeletre mert ott nem tudnak velem mit kezdeni,csak ugyan ezt mondanák mint ő.Viszont egyre jobban véreztem bementünk párommal az ügyeletre.Ott rögtön megállapították,hogy a magzat már régebben meghalt és nagyobb méretű cisztám illetve miómám található.Ami már akkora méretű,hogy 3 hete is régen észre kellett volna venni.Sajnos bent tartottak a kórházban és meg is műtöttek reggel korán,hogy ne kapjak hulla mérgezést illetve eltávolították a miómát és a cisztát is.Én ezt sosem fogom elfelejteni,mint szerintem egy nő sem tudja ezt a lelki fájdalmat soha elfelejteni.Aki teheti ne menjen szerintem hozzá.Legalább is ezek után meg sem fordul a fejemben hogy vissza mennyek hozzá!

12. fakotiti (válaszként erre: 2. - 0b024dbfb9)
2010. okt. 15. 14:53

szia!

Én nála szültem a kisfiam és mondhatom, hogy az életét mentette meg. Köldökzsinór volt rátekerve, kötözött sonka volt. Azt mondta, hogy ha beindulnak a fájások az megfojtotta volna. Kedves, mosolygós, ügyes, én sem mondanám pénzéhesnek. Jó doki, és fizetünk neki a magánrendelésen. De elvárnánk bárkitől, hogy ingyen dolgozzon??!! Szerintem nem. Nem ezért tanult. Mi sem ezért tanulunk (elsősorban!). Na mindegy, ez más téma. Én tökéletesen megbíztam benne az első perctől kezdve. Egy pillnatra sem éreztem kellemetlenül magam nála vagy hogy egyáltalán nőgyógyásznál vagyok, pedig valljuk be, egyikünkne sem ez az álom elfoglaltsága. A következő babáimat is nála szeretném megszülni. Persze lehetnek kellemetlen élmények vagy tapasztalatok. Ez természetes szerintem. Én csak bátorítani tudok mindenkit. Da akármelyik doki is lesz, jó egészséget és "jó" szülést kívánok.

2010. máj. 31. 14:22
sziasztok,valakimegtudja modnnai ,hogy mikro rendel a dr nő a máv kórházban?
10. krisztina38 (válaszként erre: 8. - Fruzsi83)
2010. ápr. 6. 18:59

Ehez szeretnék én is irni én egyetértek fruzsi83 al én annak idején ott laktam ahol volt a magán rendelöje utána elköltöztem elis feljtkeztem a dr nöröl végül véletlenül honvéd Kh ba meg láttam anevét onnantól kezdve hozzá járok Annak ellenére hogy sajnos iker fiaimat nem nála szültem meg is jegyezte hogy ,,,De soha nem volt durva velem a mai napig is tavaly ö operált nagy mütétem volt kiderült volt még egy terhességem ikrek mellet amit nem vettek észre ,, annyit mondot nekem nem részlezeti de annyira roncsolodot bennem minden hogy csoda hogy élek,,, neki köszönhetek mindent



Én Baross kh ba szültem reggel fél 8 kor mentem be és du 3 kor hozztak ki amint kiderült hibázztak kora szülöttem 3500 kg és 3200 kg 57-59 cm születtek drága fiaim ,,


Mai napig bánom hogy nem a dr nőnél szülhettem amibe sajnos többé nem lehet részem ,,, örülhetek hogy még élek ...... köszön hogy leirhattam saját véleményemet ..

Aki Dr nőt válassza higye el nem fogja meg bánni

2010. febr. 15. 22:04
Még annyit, hogy minden orvosról olvasható jó és rossz is. Nehéz dönteni. Kinek milyenek a tapasztalatai.
8. Fruzsi83 (válaszként erre: 1. - Dyra)
2010. febr. 15. 22:01

Szia!


Én a MÁV kórházban szültem dr. Atalay Katalin volt az orvosom. Nagyon kedves és tény sokat beszél, ezért néha elfelejtettem mit is akartam kérdezni. Egyébként nekem úgy ajánlották és már 4 hónapos terhes voltam mikor felhívtam és zokszó nélkül elvállalt. Így elmentem először a magánrendelőjébe. Én kis naiv nem is gondoltam rá, hogy fizetni kéne, csak mikor beléptem és láttam az árakat. Nyugtalan lettem, mert hónap vége volt és egy vasunk se volt. Látta rajtam a doktornő, hogy valami nyugtalanít és mondtam, hogy sajnos nincs pénzem. Erre azt válaszolta nyugodjak meg és utána megvizsgál. Rá kérdeztem, hogy még is mennyibe kerül nála a szülés.Kkonkrétan nem emlékszem mit mondott, de lényeg az volt, ahogy én gondolom. Mindig elmondta milyen vizsgálat jön a kis könyvbe bele is írta és hová kell mennem, mert hol a honvédbe küldött, hol pedig a MÁV-ba. Havonta egyszer a magánrendelőjébe mentem és végül csak akkor fizettem neki alkalmanként 8000 Ft-ot.Sose követelt pénzt.

Külön szülő szobák vannak. A férjem végig velem volt és segített, ahogy tudott. Mondtam neki nem muszáj ott lennie velem, ha nem akar, de ő úgy döntött, hogy igen, aminek nagyon örültem.

2008.okt.23-án 18:05 szültem meg a kislányomat és a doktornő többször bejött hozzám és a szülésnél is jelen volt. A szülész nő is nagyon kedves volt.

Közvetlen szülés után 2 órát még velem lehetett a lányom és utána vitték el.

Engem a nőgyógyászati osztályon helyeztek el. Másnap du. láthattam a lányomat, mert sok baba született akkor és lassan szabadultak fel a helyek és szülési sorrendbe mehettünk fel. Három ágyas szobák voltak és a babák velünk lehettek végig egy kis fém kocsiba. Minden reggel elvitték őket megfürdetni. a folyosón volt mérleg így nyomon tudtam követni mennyit evett és, hogy gyarapodott. A nővérek többsége is kedves volt és ha kérdeztem valamit segítettek.

Most tervezzük a második babát és most is hozzá fogok menni, mivel nekem rossz tapasztalatom nem volt. Remélem tudtam segíteni.

2010. jan. 16. 23:19
Zsani! Küldtem privit!
6. dyra (válaszként erre: 2. - 0b024dbfb9)
2010. jan. 16. 20:51

Szia!

Nincs vele semmi gond,de valahogy mégsem tökéletes.

Úgy érzem nem foglalkozik velem eléggé.Lehet azért mert nem a magén rendelésére járok.

Nagyon kedves és mindenki a kórházban csak dicséri.

5. 0b024dbfb9 (válaszként erre: 3. - TSydy)
2010. jan. 15. 22:40

Szia!

Szigeti doktornőt hol lehet felkeresni? Van magánrendelője, vagy csak a kórházban...?

Nő nőgyógyászt szeretnék, aki tényleg megbízható, emberi és jó orvos :)

Köszi :)

2010. jan. 15. 22:16
Azt elfelejtettem mondani, hogy van szülésfelkészítő is, érdemes elmenni ott mindent elmondanak, mindent meg lehet kérdezni! és van szülőszoba látogatás is.
2010. jan. 15. 22:14

Szia, én a MÁV-ban szültem 2008. szeptemberben. Igaz, nem ennél a doktornőnél, de nekem sem volt ő szimpatikus. Én a dr. Szigeti Katinál szültem, aki igaz még rezidens, de ha mégegyszer szülnék, akkor csak nála, mert profi és kedves, figyelmes és egyáltalán nem pénzéhes.

Szóval a MÁV szülészete szerintem nagyon jó, egyágyas szülőszobák vannak, van egy társalgó is ha netán korán érkezel, vagy a párod ki akar menni. Tiszta és jól felszerelt. Szülésznőt nem lehet választani, de én akikkel találkoztam mind nagyon kedvesek, rendesek voltak, pedig adtam nekik munkát rendesen (kakis magzatvíz miatt folyamatosan ctg-n voltam, ráadásul nem hatott csak féloldalasan a gerincérzéstelenítő....)Ja, gerincérzéstelenítőt bármikor kérhetsz, mindig van hozzá orvos.

A csecsemősosztály is jó, rendesek a nővérek, bár szólni kell, hogy segítsenek, de segítenek. Az is tiszta, a takarítónő nem tudom mikor ment haza, de reggel már jött vitte a szemetest, mosott fel, de délután 5-kor még mindíg benn volt és takarított folyamatosan.

Most épp ez jutott eszembe, remélem segíthettem. Ha valami érdekel írj nyugodtan.

2010. jan. 15. 21:58

Szia!

Voltam a doktornőnél a MÁV-ban... igaz nem a szülészeten, hanem a nőgyógyászaton műtött egy kisebb cisztával :(

,..illetve voltam a magánrendelőjében is...

Nekem a dr-nő nem igazán nyerte el a tetszésem. Pedig a párom azt erőlteti, hogy majd Nála szüljek ha végre oda kerül a sor...

Te tökéletesen elégedett vagy Vele?

1. dyra
2010. jan. 15. 14:52

Sziasztok!

Én voltam már nála de nem tudok dönteni.

Júliusban fogok szülni de gondoltam szerzek még 1-2 infót.

Érdekelne még hogy milyen a MÁV kórházban a szülészet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook