Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Matyi Manó születése fórum

Matyi Manó születése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Matyi Manó születése

14. riavaléria (válaszként erre: 1. - 7c27d66f45)
2011. aug. 7. 09:25
Gyönyörű a kisbabád sok boldogságot kívánok.Nekem 3unokám van és a lányomnak 3 különböző terhessége volt.A harmadikat senkinek nem kívánom,borzasztó volt látni a lányom mennyit szenved,ez az igazság de hozzá teszem megérte,gyönyörűségesen szép kislány a kis Vivus és a másik kettő Kevin és Dzsennyfer.
2011. aug. 4. 16:13
Köszönöm a hozzászólásokat, sok boldogságot minden ksimaminak :))
2011. aug. 4. 16:12

Csatlakoznék az előttem szólóhoz :)) Köszönöm! ;)

Ráadásul az én családomban nem volt jellemző a könnyű szülés, anyukám velem is, és az öcsémmel is megszenvedett. Persze ezerféleképpen alakulhat egy szülés, és számít az, hogy mit örököltünk, de hiszem, hogy ez kijátszható.

Amitől félünk, az bizony kibabrál velünk. Az egyik legfontosabb, amit megtanultam és alkalmaztam is, hogy ne húzzam görcsbe magam egy-egy fájásnál, mert azzal csak erősítek rajta. Működött.

11. Titánia83 (válaszként erre: 8. - Bettike2007)
2011. aug. 4. 16:05

Bettike, a Babát a dokik is "indíthatják" rosszul, ráadásul manapság már van lehetőség a baba külső megfordítására. Továbbá ha relaxált és nyugodt vagy, nincsenek úgy görcsben a méhizmok. Ennek tudományos alapja van.

A jóga pedig egy kötött ízületekkel rendelkező nőt is képes rugalmasabbá tenni.

Agykontrollal meg az ember csodákra képes.

Ha a csípője kicsi, akkor is vannak bába technikák, amik segíthetik a gyermek világrajöttét, mégha meg is akad a baba.


Szóval ezek mind létező dolgok!


Renaaa Gratulálok! :)

2011. aug. 4. 14:40

Sziasztok!

Gratulálok a babádhoz, nagyon édes:) Jó egészséget és sok boldogságot kívánok.

Szeretek ilyen történeteket olvasni, hasonló az enyémhez:)


Nekem az segített végig, hogy a babára gondoltam. Neki sem lehet túl kellemes ez az élmény. Ha még az én fájdalmam is aggasztja, kibe kapaszkodhat? Ezért igyekeztem jól viselni a fájdalmat, ez az én részem. Őt bátorítottam, simogattam, ezzel is elterelődött a figyelmem a saját fájdalmamról. A kitolásnál már nem könnyű koncentrálni, de ott már úgyis csak az a lényeg, hogy figyeld a test jelzéseit és jusson el az agyadig, hogy mit mond a szülésznő meg a doktor:)

9. hentzne.eva (válaszként erre: 1. - 7c27d66f45)
2011. aug. 4. 13:58

Gratulálok a babádhoz!

Nekem is van egy Matyi manóm, aki éppen ma két éves és aki ugyanilyen gyorsan jött a világra két éve.

Sok boldogságot és jó egészséget kívánok!

Éva

2011. aug. 4. 13:50

Gratulálok a szép babádhoz!

Egyébként lehet köze a könnyű szülésnek a relaxációhoz,egyebekhez,de ebben nem nagyon hiszek.Nagyon nagy jelentősége van a genetikának,testi adottságoknak.Relaxálhat bárki ha a baba rosszul "indul"el,vagy nagy,vagy a kismama csípője kicsi.Én nem csináltam semmit,és ugyanúgy gyors szülésem volt,széles csípőm van,és a babám is jól helyezkedett.De lehet ezt bármire fogni a lényeg mindenki élje át egyszer a szülés gyönyörű élményét.

2011. aug. 4. 13:40
Én is gratulálok! Nagyon szép babád van! :)
2011. aug. 4. 13:39

Köszönöm a gratulációkat :))


MsFlower! Ha érdekel, szívesen megírom Neked a "módszereimet" :)

2011. aug. 4. 13:28

Gratulálok neked és mondhatom, szívből irigyellek is téged.

Az én szülésem nem volt 1 leányálom azt mondhatom. Több mint 11 órán keresztül voltak 3 perces, k...a erős fájásaim, fájd,csillapítás semmi a mi kórházunkban, elég volt.

Remélem a 2. szülésem nekem is ilyen könnyű lesz, mármint ha lesz. Mert még most is nagyon úgy vagyok vele, hogy ezt nem akarom még egyszer átélni.

2011. aug. 4. 12:49
Gratulálok a kisbabóhoz, nagyon szép kisfiú! Sok örömöt és egészséget kívánok nektek!
2011. aug. 4. 11:47
Gratulálok :) nagyon tetszett a történeted, édes nagyon a kis bébi :) sok sok boldogságot kívánok Hozzá :) és várom a szülés utáni történetet is
2011. aug. 4. 10:12
Gyönyörű a babócád:))Gratulálok vigyázzatok magatokra:))))
2011. aug. 4. 10:08
Mielőtt belekezdenék a nagy "sztoriba", engedjétek meg, hogy minden kismamának hasonló szülést kívánjak, mint amilyen az enyém volt.
Ne keressetek iróniát a mondat mögött, mert nincs, inkább olvassátok el a cikket, hátha eloszlatom néhányotok félelmét.

Ugrás a teljes írásra: Matyi Manó születése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook