Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Matrac hason fekvőknek fórum

Matrac hason fekvőknek (beszélgetős fórum)


2013. nov. 23. 16:51
Most vettem észre, hogy írtál. Köszönöm szépen. Ha valami nem tiszta, privátban keresni foglak. :)
2013. nov. 23. 12:05

Na, mertem:


Kiteritve teljesen L alaku a parna, az L sarkanal 36cm szeles a huzat de a szaraknal 27cm szeles. Azert a huzatot mertem le, mert igy konnyebb rogton elkepzelni. A vegek lekerekitve. Nem kell nagyon kitomni, ahogy kiteritem a parnat es elegyengetem az egeszet, 8cm magas mindenhol kb.


Ha a vegen (ahol 27cm-es), pont kozeptol huzok egy egyenes vonalat az L (kulso) sarkaig, vagyis pont kozepen (de a kulso szelen) ahol a legszelesebb (36cm), akkor ez a vonal 98cm. De ha meroszalaggal lemerem az egyik vegetol a masikig, akkor 163cm.


Szoval ne egy tok szabalyos hurkat kepzelj el, mert kozepen vastagabb.


Remelem ertheto volt, aztan csinald, ahogy neked kijon a lepes:)

2013. nov. 23. 09:54

:D :D :D


Clarins arcmasszázs??? Az meg mi? Soha sem hallottam róla...

Én Tanaka arcmasszázst csináltam régebben...


Nekem sem a szemem, sem az arcom nem duzzadt, csak néha ott van a párna gyűrődése. És ez elég zavaró. Pár éve még kirúgta magát pikk-pakk. Most már kell hozzá idő. :( De ez a párna -az általam említett változtatásokkal- tényleg jó lesz.

24. gribedli*** (válaszként erre: 22. - 93d2586711)
2013. nov. 23. 09:37
Nem lattam a parnat, de majd megnezem. Nem hasznalok ilyet, nekem barmilyen duzzadt reggeli arcra bevalt a jeges zacsko. Nem szep elmeny, de soha sincs duzzadt szemem, es duzzadt, szetaludt arcom sem, a hansaplast zseles zacskojat hasznalom, minden reggel. A kremet is csak ezutan teszem fel, Clarins arcmasszazzsal (nem is masszazs, nyomkodas). Koran kelek es nekem fontos, hogy ne a foskepem nezzen vissza a tukorbol, addig oda sem nezek, mig le nem "jegeltem" magam:D
23. 93d2586711 (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2013. nov. 23. 09:15

Ja, és mielőtt elfelejteném! :D

Nagyon szépen köszönöm, hogy leméred a párnát! :)

22. 93d2586711 (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2013. nov. 23. 09:13

A ránctalanító párnát -töredelmesen bevallom- nem tudtam megvarrni. Erre a hétvégére terveztem, de megelőztek. Anyukámnak mondtam, hogy szeretnék egy ilyent varrni és mutattam Neki. Már napok óta ezt beszéltük, hogy mivel kellene bevonni, milyen töltetett kellene bele rakni, stb... És azt hiszem 3 napja talán (amikor a másik fórumra írtam, azelőtt 5 perccel) jött fel és hozta a párnát. Megrendelte. :( És még csak az árát sem engedte kifizetni. :(


A funkcióját tekintve igen, úgy látom bevállna. De van vele néhány probléma. Láttad, hogy nézz ki? Mindegy, belinkelem ide: [link]

Vegyük úgy, hogy a két vége két db "c" betű. A c betűk végei laposabbak, mint maga a párna, a közepe, ezért könnyen "legurul" róla az ember arca. :D És egy kicsit tovább kellene vinni a "c" betűk szárait, mert ennyi szerintem nem elég.

Ezen kívűl azt hiszem, nem jó az, ha egyforma a párna mérete, mert én pl. pici vagyok, pici arccal, de azért már bizonyára Te is láttál nagy lófejű embert... Na, mindegy, még próbálgatom, de egy biztos, használ/na a párna, nem hülyeség.


Viszont arra is rájöttem idő közben, hogy ezt nem Ők találták ki. Sőt! Több fajtája is van. Van pl. olyan, aminek a formája egy úszógumiéhoz hasonlít és középen össze van húzva. Talán az jobb megoldás.

21. gribedli*** (válaszként erre: 20. - 93d2586711)
2013. nov. 23. 08:57

Szivesen! Keznel van, csak most takaroba gongyolve tv-t nezek, amig fel nem ebred a pereputty, es nem szivesen mozdulok fel 2 emeletet a padlasterbe, mert epp annyi valaszt el tole:DDD


Saccperkabe 60cm egyik oldalt es masik oldalt, patko forma, vagy inkabb L. Es a hurka olyan 20cm magas kb.


De kesobb pontosan lemerem neked (meg ma, igerem):)


Varrogatsz amugy? Jo otlet a ranctalanito parna is:D

20. 93d2586711 (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2013. nov. 23. 08:46

Én amúgy is úgy alszok, hogy a nagypárna a combjaim között van. :) Két kispárna a fejem alatt. Bár most 3 napja van egy másik párnám... Lehet, hogy az az egy magában kevés, azért érzem jobban a fájást? De nem tudom másra, másik kispárnára rátenni, mert hosszabb.


Egyébként, ha volna kis időd -nem azt mondom, hogy most, jó lesz a jövő hétenis valamikor- lemérnéd nekem azt a kismamás párnát?

19. gribedli*** (válaszként erre: 17. - 93d2586711)
2013. nov. 23. 08:29

Aludtam kismamaparnaval is, 3 gyerekem van, mar az elsonel is volt ilyen parnam. Megmondom, mire jo igazan: amikor a szemeremcsontunk icipicit eltavolodik egymastol a terhesseg alatt, ez csak 1-1,5cm de az oldalfekves nagyon kenyelmetlen lehet, mert a labak egymas mellett ugye, egymason, megis, erzel valamit az idegekben, a bikinivonalnal es hatul is a farkcsontnal nem tudom megmagyarazni, idegesito. Ha a kismamaparnat a labad koze teszed es igy alszol oldaltfekve, kitamasztod rendesen a combodat vele es nagyon jo mindenfele isiaszra meg mas fajdalmakra.


Mivel a szemeremcsont egy kis idot vesz igenybe, hogy ujra osszezaruljon, olyan 3-5 ev, de mondjuk minimum 1 ev, nagyon sokan hasznaljak babazas utan is alvasra. Mivel sportolok, sportoltam terhesseg alatt is, nem "engedhettem" meg magamnak, hogy itt fajjon meg ott fajjon, es oszinten, noietlennek tartom a kacsa jarast, amire sokan csak emiatt a fajdalom miatt kenytelenek atterni, ez a parna ezt is megelozi:)))


Most mar nem hasznalom, mert enelkul is jol alszom, de terhessegeknel mindenkinek ajanlom!

18. 93d2586711 (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2013. nov. 23. 08:17
Én dettó! :)
17. 93d2586711 (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2013. nov. 23. 08:17

"Sot, engem kimondottan az zavar a haton fekvesben pont, hogy nem a pucsitos fenekueknek talaltak ki, laposabb lesz a feneked, a derekad ive is, es ez nem szexi." :D :D :D


Nem tesz jót a gerincnek a hasonalvás, sajnos nem. :( Ezt több helyen is leírják orvosok, tehát biztos így is van. Nem tudom, hogy a pozíciónak, amit felveszek vagy a hasonalvásnak köszönhető, de elég sokszor fáj a derekam és hátam reggel. Mondjuk ez egy pár perc múlva elmúlik.


Van egy kismama párna, ilyen hosszú. Lehet, azt kellene kipróbálni alváshoz. :D

16. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Nbandus)
2013. nov. 22. 17:39
En terhesseg alatt is hason fekudtem. Mikor nagyobb lett a poci, akkor szoktam at oldaltfekvesre. Amugy most is ez van, vagy hason, vagy oldalt fekszem:)
15. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 93d2586711)
2013. nov. 22. 17:37

Szerintem nincs abban semmi rossz, ha a hatad jol hajlik hatrafele. Sot, engem kimondottan az zavar a haton fekvesben pont, hogy nem a pucsitos fenekueknek talaltak ki, laposabb lesz a feneked, a derekad ive is, es ez nem szexi.


A semleges tartas azt jelenti, hogy a derekad es a matrac koze beferjen 3 ujjad. Ha ez az iv ellaposodik, akkor eleg rossz, esztetikailag is, es a gerincednek is. Namost ezt el nem tudom kepzelni, hogy hatonfekve ne fajjon, vagy ki kell tomni valamivel azt a rest, fogalmam sincs...


Oldalt fekves az egeszseges, megpedig a jobb oldaladon, ez segiti ejjel az emesztest es a belmunkat:)

14. 93d2586711 (válaszként erre: 12. - Bnoi7525)
2013. nov. 22. 17:15
Nem merek. :D Na, de valóban. Majd a doki megmondja a frankót. :)
13. 93d2586711 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2013. nov. 22. 17:13
Szerintem Cucicsillag is ilyenről beszélt. :)
12. bnoi7525 (válaszként erre: 5. - 93d2586711)
2013. nov. 22. 10:01

Dehogynem, nyugodtan aludj haton... :-)))

Elofordult velem egyszer-ketszer, hogy olyan volt mintha almodnek, de kozben nagyon valosagos volt a szoba, es ugy ereztem nem tudok megmozdulni. Ijeszto erzes volt, es mindig amikor haton aludtam el. Ekkor olvastam utana, hogy mitol lehet ez. De gondolom ez valami ritka dolog amugy.

Tenyleg menj orvoshoz, ha fulladsz, deritsek ki mitol lehet.

2013. nov. 22. 09:59
egyik régi ismerősöm mesélte, hogy ők úgy választottak matracot, hogy előtte kikérdezték az alvási szokásaikat, melyikük hogyan alszik, hason, oldalt, háton... így lett csináltatva olyan franciaágyas matrac, aminek a két oldala más-más típusú
10. 93d2586711 (válaszként erre: 8. - Nbandus)
2013. nov. 22. 09:56
Köszönöm szépen a segítségedet. Kicsit félek tőle, nehogy beleválasszak, mert azért egy jobb minőségű matrac nem olcsó...
9. 93d2586711 (válaszként erre: 6. - Cucicsillag)
2013. nov. 22. 09:55
Arra gondolsz, amelyiknek kétféle keménységűek az oldalai?
2013. nov. 22. 09:32
Én nagyon kényelmesen alszom ezen a matracon, és alapjáraton a kemény matracokon tudok jól aludni, mert a puhába belesüppedek, és akkor nekem is fáj a derekam... És a másik, nagyon lapos párnát használok. Egyébként vannak olyan helyek, ahol megveszed a matracot, és használhatod pár hétig, ha nem tetszik, kicserélheted másik típusra. lehet érdemes kísérletezned.
7. 93d2586711 (válaszként erre: 3. - Bnoi7525)
2013. nov. 22. 09:19
Atya ég! Most olvasom, mi az alvási paralízis! Gondolom, hogy nagyon megijedhettél! Én biztos pánikba estem volna. :(
6. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 93d2586711)
2013. nov. 22. 09:16

Mi ossze-vissza alszunk :) Keress ra az imemory matracra, ott van kerdoiv is, ahol betod Xelni, milyen pozicioban alszol...

Tobb fele alatamasztas van anatomiailag, szval valoban nem mindegy. "Szep almokat!! :)"

5. 93d2586711 (válaszként erre: 3. - Bnoi7525)
2013. nov. 22. 09:16

Alvási paralízis? Nem is hallottam róla! Utána olvasok, mi az.

Akkor ne is akarjak háton aludni?


Velem már kétszer történt meg a közelmúltban, hogy azt mondtam magamnak: Kriszta, háton alszol el, ha tetszik, ha nem. És egyszer azt vettem észre, hogy nem kapok levegőt... Nemsokára esedékes lesz a háziorvosomhoz elmenni (3-4 évente járok hozzá), és erre is rá szeretnék kérdezni, mert egy kicsit megijedtem.

4. 93d2586711 (válaszként erre: 2. - Nbandus)
2013. nov. 22. 09:12
De azt olvasom, hogy ennek a keménységi foka: kemény. Mindenhol azt javasolják az orvosok, hogy hason alvás esetében puha matracot kell venni. És ennek ellenére Neked kényelmes? :O
2013. nov. 22. 08:51
Szia, matracugyben nem tudok segiteni, gondolom valami kemeny matrac a jo, ami nem engedi a tested/gerinced hajlani. En is mindig hason alvos voltam, raadasul en is tudok hulye pozokat, pl az egyik labam felhuzom a nyakamig majdnem :-). Mostansag az oldaltfekvesre probalom raszoktatni magam. Parnat csak egy kicsit hasznalok. Haton en nem tudok aludni. Egyszer-ketszer elofordult velem alvasi paralizis (utolag olvastam utana, hogy az lehetett), ami foleg haton alvasnal johet elo. Azota nem is merek haton elaludni. Tudom hulyeseg, mert amugy meg az a legegeszsegesebb poz.
2013. nov. 22. 08:51

Szia,


Én is hason fekszem, máshogy nem tudok elaludni. Terhesség alatt pár hónapig nem tudtam ezt megtenni, de szülés után alig vártam, hogy megint hason alhassak.:) Nekünk Ikeás habszivacs matracnk van, és nagyon kényelmesnek találom.


[link]


Ő lenne az.

2013. nov. 22. 08:44

Sziasztok!


Bizonyára nem vagyok egyedül azzal a rossz szokással, hogy hason fekve alszom. Rossz szokásnak nevezném, mert a hason alvás a gerincet meghajlítja hátrafelé. Ezért érzem néha úgy keléskor, hogy leszakad a derekam. Mindehhez még az is hozzájárul, hogy egy elrettentő pózt veszek fel, amivel az egész testem úgymond kicsavarodik. :D Ez elalváskor marha kényelmes, ám keléskor...


Két kérdésem is volna.


1. Most szeretnék új matracot vásárolni. Tekintve a fekvési módomat van valamilyen ötletetek, hogy melyik matrac lenne a legideálisabb?


2. Van-e olyan ember, aki régebben hason fekve aludt, majd átszokott háton alvásra? Ha igen, kérem, elmondaná hogy sikerült, milyen módszert alkalmazott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook