Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mással is volt olyan, hogy nem hívta a háziorvos a második vakcina miatt? fórum

Mással is volt olyan, hogy nem hívta a háziorvos a második vakcina miatt? (beszélgetős fórum)

1 2
44. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 26. 17:15
Mi újság? Végül sikerült elintézni?
43. zsofi_876 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 11. 19:14

Dehogy vagy őrült.

Vagy akkor én is.

Természetes, hogy az ember szorong, néha jobban, néha kevésbé.

Sajnálom, ha azt sugalltam, egyszerűen csak egy baráti vállrázás volt.

Nem tudom, hova utazol, de útlevél nem is kell mindenhová, a közelbe jó a személyi is, úgyhogy amiatt se aggódj!

42. globus (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 11. 18:25

Központilag fogják (ha egyáltalán?) azokat érvényteleníteni, az eeszt-ben. Csak egy egyszerű alkalmazást írnak, kinek nincs 2 covid oltási lapja. Nyilván lesz x idő ráhagyás az elsőre, váratlan eshetőségekre, pl. betegség miatti csúszás.

Lefogadom előre, igazolással lesz kibúvó. Ügyesek vagyunk a spekulálásban 🙂

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Globus)
2021. jún. 11. 18:07
Ez jo ötlet volt, megnéztem, érvényes. Kiváncsi lennék, hogy hogyan fogjak ellenőrizni, hogy ki az, aki nem kérte a második oltást. Ma olvastam egy cikket, hogy aki nem veszi fel, annak ervenytelenitik a kártyáját. Sajnos a szorongás miatt, én az ilyen hivatalos ügyeket sosem értettem, mivel mindig túlgondoltam mindent. Az útlevelem miatt is mindig aggódom, hogy egyszer nem fogadják el, persze indokom nincs rá.
40. globus (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 11. 17:41
A kártyádat te is megnézheted QR olvasóval. Telefonokon általában van.
39. Guruljka (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 11. 17:41

De akkor se rettegd össze magad, ezek a dolgok nem napokon múlnak.

Ha teszem azt valaki eltöri a lábát, akkor sem tud elmenni a második oltásra.

A kellő létszámú ember azért fontos,hogy ne kelljen kidobni az előkészített oltóanyagot.

Tényleg jó lenne megnézni azt a kártyát, de én sem tudom, hol lehet. Én még a rajta levő QR-kódot sem tudom leolvasni, gombos mobilom van.

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Zsofi_876)
2021. jún. 11. 17:15
2x lett elhalasztva egy olyan út, amit nagyon régóta szerettem volna. Munka miatt.egy eve itthon ülök. Már ebbe is belebetegedtem. A modernánál sokkal rugalmasabb az oltási idő. Kínainál le volt írva, hogy 28 nap. Félek, hogy a 28. napon már látták is, hogy nem mentem el és már érvénytelen is a kártyám... és így feleslegesen kaptam meg a másodikat. Tudom, hogy őrülten hangzik, az is vagyok, ne szidjatok, mert csak rosszabb lesz.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2021. jún. 11. 17:10
De a pfizer másképp működik, mint a sinopharm. Kanadában 3 hónap telik el a 2 oltás között. Pont most olvastam, hogy érvénytelenitik a kártyáját annak, aki nem veszi fel a második oltást. Azt hol lehet vajon megnézni?
36. Guruljka (válaszként erre: 34. - Zsofi_876)
2021. jún. 11. 00:42

Egyetértek.

Sok mindennek örülhetsz szerencsére, és nem kell két napokon rágódnod.

35. Guruljka (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 11. 00:41

Nem így van.

Én a másodikra nem tudtam elmenni, de nemrég szóltak és mentem is a második oltásra.

Semmi probléma nem volt. Az eredeti oltás ápr. 30-án lett volna, ehelyett június 7-én kaptam meg. (Az első március 26. volt, így is sok időt hagytak rá a 3 hét helyett.)

Semmit nem érvénytelenítettek. (Pfizer.)

34. zsofi_876 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 23:50

Sajnálom hogy ilyen állapotban vagy, de azért ilyeneket mondani...

Örülj, hogy élsz!

Akinek meghalt egy közeli családtagja?

Vagy azóta is küzd az életéért?

Nem hinném, hogy neked kavart be legjobban a vírus.

Meg hogy inkább lennél annak a helyében, akit elvitt...

Akkor tényleg nem tudnál már utazni.

Hogy lenne már baj abból, ha 2 nappal később oltanak?

Össze-vissza oltanak mindenkit, nincs szilárd protokoll.

Én meg nem tudtam elmenni a 2. Modernára, így 28 nap helyett 49. napon kapom majd a másodikat.

Kicsit kapd már össze magad basszus.

Nem lesz semmi baj, el fogsz tudni utazni. Inkább azt tervezgessed és nyugodj meg.

Meg próbáld értékelni az életet.

Kellemes utazást majd!

33. aileron44 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 17:23

Semmit nem csesztél el, beadták a másodikat is és minden rendben van!


Ha esetleg valami betegség miatt nem kaphattad volna meg a 28. napon akkor sem lenne semmi baj.


Nyugi oké minden :D

2021. jún. 10. 17:07
Tudom, hogy hülyének néznek, de kórosan szorongó es paranoid vagyok, a virus is úgy bekavart nekem, mint senki másnak, inkább lennék annak a helyében, akit elvitt... es meg ezt is elcseszem.
31. aileron44 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 16:55

Szerintem akkor érvénytelenítik, ha nem mész el a másodikra!


Mi Astrát kaptunk a második 06. 24 lett volna, ezt is írták a lapra. A múlt héten hívtak, hogy menjünk inkább ma.


Biztos nem lesz belőle nyugodj meg !

30. 8d00a82c06 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 13:59

Nem fognak ezen hisztizni.

Be vagy oltva.

Hogy mivel, mikor kutyát se...

Nyugodj meg!

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Loch ness)
2021. jún. 10. 13:57
Mar megkaptam. Ma délelőtt. De akkor is idegesít, hogy 30 napra kaptam, mikor a neten az van, hogy 21-28 napra kell... felek, hogy bele fognak kötni. Vagy, hogy érvénytelenítik a kártyám... nem úgy van, hogyha nem kapod meg időben a másodikat, akkor azonnal ervenytelenitik? en voltam a hülye, amiért nem számoltam utána 2 nappal ezelőtt. Ezt is elcsesztem, mint mindent. Biztos, hogy baj lesz belőle... es most a pszicholgusom is szülési szabadságon van.
2021. jún. 10. 10:17
Egyébként nem tudsz odamenni a rendelőbe és megkérdezni? Ha más nem működik, ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak.
27. loch ness (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 10. 10:17
Tudom, hogy ugyanott kell megkapnod, de érdeklődni máshol is tudsz, hogy ilyen esetben mit tegyél. Remélem, azóta már hívtak. De járj utána, adminisztrációs hiba is lehet, nehogy ezen múljon a védettséged.
2021. jún. 10. 07:29
Te meg egy bunkó.
25. Scherlock (válaszként erre: 23. - Secret8)
2021. jún. 9. 21:25
Jajmáreztúleccerűnamár... 😊
2021. jún. 9. 21:24
Köszönöm! Jobbulást! 😊
2021. jún. 9. 21:22

Ez esetben miért szorongsz már 2 napja, miért nem ülsz rá a telefonra és hívod addig a háziorvost, míg fel nem veszi?

Holnap reggelt kezdd ezzel, mondd el neki, mennyire fontos neked az oltás időpontja.

Lehet, hogy 2 perc alatt megoldódik a gondod.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Scherlock)
2021. jún. 9. 21:17
Igen. Szorongó es bipolaris. Kórházban is voltam mar miatta, gyógyszert is szedek. Egyéb kretén jóindulatú megjegyzés?
21. 8d00a82c06 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 9. 20:52

Magyarul egy utazáson múlik az életed?

Mégis miért?

2021. jún. 9. 20:41
Amúgy sem állok messze tőle. Ha nem tudok utazni 2 nap eltérés miatt, akkor meg plane.
19. secret8 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 9. 20:09

Emiatt megölöd magad? Ne viccelj 😅


Nyugi, hivd fel. Ő fogja megoldani, nem ez a fórum.

18. globus (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 9. 17:44
Írj rám, légy szíves :)
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Domimami)
2021. jún. 9. 17:40
Most mar ott tartok, hogy megmodom nekik, hogy írjak rá, hogy 2 nappal előbb kaptam... az asszisztens hangsúlyozta, hogy majd hívni fog... nagyon gyomorgorcsom van..
2021. jún. 9. 17:38
Szerintem nem kell ezt túlaggódni,mindenesetre holnap kérdezz rá,de Angliában a sógoromék a Pfizer második oltását csak 3hónap múlva kapják az első után.Itthon meg 1hónapon belül oltanak a másodikkal.
2021. jún. 9. 15:53
És abból lehet baj, ha 28 nap helyett 30 napra kapom? Nekem azt mondtak, hogy majd ők hívnak a rendelőből és nem írtak idopntot a papírra... megölöm magam, ha emiatt nem engednek be egy országba...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook