Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Második trimeszter veszélyei fórum

Második trimeszter veszélyei (beszélgetős fórum)


5. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Kviki1976)
2018. ápr. 16. 13:56
Ne aggódj ennyire. Ha vigyázol magatokra, nem lesz semmi baj. Ha meg lenne bármilyen tuti tipp, azt mondta volna az orvos. Persze bármikor bármi történhet, de nem nagyobb az esélye, mint hogy idő közben közlekedési balesetet szenvedsz. Nyugodj meg, mert ezzel teszed a legjobbat a babának. Szerencsére az elmúlt évezredekben több nőnek sikerült egészséges gyermeket világra hoznia méghozzá a többségüknek orvosok, ultrahang, vizsgálatok és gyógyszerek nélkül :)
2018. ápr. 13. 14:00
Ha millióból 1 az esély valamilyen tragédiára, azt az 1et vajon mennyire vigasztalja a statisztika? Szerintem semennyire. Koncentrálj a szép dolgokra, különben megzakkansz még szülés előtt, de utána tuti!
3. Pomona (válaszként erre: 1. - Kviki1976)
2018. ápr. 13. 13:10

A TORCH szűrést érdemes megcsináltatni, ezt nem támogatja alapvetően a tb, de érdemes utána járni, nekem a terhes ambulancián például adtak rá beutalót és így ingyenes volt.


Itt egy rövid leírás, hogy milyen betegségeket szűr ki a TORCH, amik veszélyesek lehetnek a babára:


[link]


Én ebből a toxoplazma szűrést mindenképp ajánlom (ha csak egyet csináltatsz meg), mert az anyánál tünetmentes lehet, viszont a babára veszélyes és egy egyszerű antibiotikum kúrával orvosolható, ha mégis megfertőződnél terhesség alatt. Ráadásul a tévhittel ellentétben nem csak a cicáktól lehet elkapni, hanem más állatok is terjeszthetik vagy a szervezetedbe juthat mosatlan gyümölcstől/zöldségtől, nyers húsoktól(pl kolbász, tatárbifsztek) vagy nem pasztörizált tejtermékek stb

2018. ápr. 13. 11:05

A nőgyógyászom évekkel ezelőtt megmondta a gyerek akkor biztos amikor a kezdben van.

Sajnos igaza volt.

Nem egy ismerősömnek kellett megszülnie az elhunyt magzatot, volt akinek 8,5-hónapra.

De ne ezen rágódj, hanem próbálj magaddal törődni, hirtelen mozdulatokat kerülve, kerüld a publikus illem helyeket, inkább természetes vízben ússz, ha nagyon muszály.

Ne spilázd túl, mert belezakkansz, ha meg kell maradnia hidd el meg fog, ha nem akkor pedig izoláltan is, de elmehet a baba.

2018. ápr. 13. 10:10

Sziasztok,


Tudom, hogy nem szabad sokat ilyenkor netet olvasni, hogy az ember ne a "rossz híreket" szívja magába, és most nem is ezeket szeretném hallani, hanem inkább olyan logikus magyarázatokat, amit mondjuk orvostól, védőnőtől kaptatok a következő kérdésben.

Ugyebár olvasni 2. trimeszteri rossz híreket (elhalás, vetélés), viszont mindenütt azt írják, hogy ez már ilyenkor ritkább, ez a legszebb korszak. Én csak szeretnék tisztában lenni az esélyekkel.

Akiknél történik valami, inkább olyan esetben, ha nem történt meg a 12. heti genetikai vizsgálat, és utólag így persze, hogy lehet kromoszómaprobléma. Vagy váratlan fertőzés az anyánál, mert mondjuk fertőző vízben úszott, evett valamit, ami bekerült a véráramba, stb, stb, bármilyen egyéb fertőzés....


Szóval ha az ember megcsináltatja a genetikai vizsgálatokat, vigyázz megára fertőzés szempontjából, normál esetben mennyire kell félni? a védőnőm nem volt túl megnyugtató, simán azt mondta, hogy persze, bármi történhet...de azért nem mindegy, hogy így is 10% esély, vagy 1% az esély bmi problémára.


Illetve vannak vérvétel vizsgálatok, esetleg amire ajánlott elmenni az anyának, hogy kiszűrjünk fertőzéseket? Vagy mindegy, az nem bennem van alapból, hanem egyszercsak "jön"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook