Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Második hullám..... Mit gondoltok? (Politikamentesen) fórum

Második hullám..... Mit gondoltok? (Politikamentesen) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
85. unom (válaszként erre: 84. - Unom)
2020. júl. 12. 21:12
Jav.: mindegy
84. unom (válaszként erre: 82. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 12. 21:12
Inkább te vagy az, aki csak azt hajlandó olvasni, ami a véleményét alátámasztja. Legyen az Blikk vagy tudasfaja, mindeg.
83. globus
2020. júl. 12. 21:11
Koronavírusos meggyógyulHAT, de van, amire nincs gyógyszer.
2020. júl. 12. 21:07

Azt hiszem senkit sem kötelezek arra, hogy olvassa, amit írok. Nyugodtan ugorjátok át. Az én hozzászólásaim helyett valamilyen online pletykaoldalt böngésszetek. Ott úgyis, azt írják, amit olvasni szeretnétek, hogy mindenki meg fog halni. :)


Nekem ez a véleményem, mást nem írhatok. Majd legyetek szívesek akkor panaszkodjatok, ha a ,,Mire gondolsz most?" vagy egyéb más fórumokon is erről fejtem ki a véleményem.

De amíg a Koronavírusról szóló fórumokon beszélek erről, véleményem, szerintem nem követek el semmi szabályszegést. Ráadásul úgy írok mostanában, hogy a politikát is nélkülözöm.


Van még kérdés? Nincs? Nem is lehet! :)

81. birebora (válaszként erre: 78. - Amaunet)
2020. júl. 12. 21:00
Itt osztja az észt, de már unalmas. Rágja a témát és nem engedi el mint kutya a csontot.
80. 71ddaa07fa (válaszként erre: 72. - Globus)
2020. júl. 12. 20:04

Szerintem pedig köze nem volt az intézkedéseknek ahhoz, hogy mi ezt így megúsztuk. Vagy legalább is nagyon kis részben. Egy vékony textil, amit nem egyszer az emberek egymás utáni napokon keresztül többször is felvettek, mert nem volt nekik több, senkit nem véd meg a vírus ellen. Főleg úgy, hogy több nagyobb gyáregység nem volt lezárva, ahova esetenként több ezren is jártak dolgozni több megyéből. Illetve május elejéig a maszk használata sem volt kötelező a nagyobb üzletekben sem.

Arról nem is beszélve, hogy áprilisban az emberek a nagyszerű idő hatására százszámra tódultak ki a szabadba, sporttevékenység gyanánt.


Mindenki az olaszokkal hasonlítja össze a hazánkat. Az egy elöregedett társasdalom, hatszorosa a lakosok száma a miénknek, ráadásul a mediterrán népekre oly szokásos ölelés, csók, egymás nyakába borulás mindennapos náluk.


Nem tudok jobb szó találni arra a pánikon kívül, mikor még most is valaki azt szeretné, hogy hasonlóan éljünk, mint a kijárási korlátozások alatt.

79. Cidanoi (válaszként erre: 77. - Be95e6ff22)
2020. júl. 12. 19:50
Nem gond ;)
2020. júl. 12. 19:50
Vajon hol van az anonim fórumnyitó?
77. be95e6ff22 (válaszként erre: 76. - Cidanoi)
2020. júl. 12. 19:25
Vigyázz,ne élcelődj,mert repülsz te is a fórumból:-)
2020. júl. 12. 19:20
lesz 3. hullám is? Mert akkor bevásárolok újra wc papírból, meg maszkból is;)
75. birebora (válaszként erre: 12. - 8d00a82c06)
2020. júl. 12. 18:48
Nem csak te:)
2020. júl. 12. 18:15
Undorító, gyomorforgató amit itt művelsz.
73. Amaunet (válaszként erre: 68. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 12. 18:14

Baromságokat itt csak te beszélsz. A korábbi és mostani regeden is.


Te pedig járj utána mi az a járvány. És ne próbáld meg te definiálni.


De, azt mondtad, hogy téged nem győz meg ez a kevés beteg és elhunyt arról, hogy itt járvány lett volna. Ezzel tk. az mondod, hogy kevés volt mindkettő.

72. globus (válaszként erre: 55. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 12. 18:01

Összemosol két dolgot.

Az egyik a járvány fogalma.

Nem gondolod komolyan, hogy akkor kellene járványügyben járványt kiáltani, amikor már kint fekszenek az utcán a hullák, mint a régi évszázadokban:) Vészhelyzet volt, észszerű intézkedésekkel, amelyek az ilyen, valódi járványt megelőző teendőkből álltak, hogy elkerüljük a csoportos megbetegedéseket. Mindenütt így sem sikerült, l. Tatabánya és Pesti út. Az élet valóban veszélyes üzem és előbb-utóbb mindenki meghal, de hadd ugorjunk félre a zuhanó kő elől, főleg ha még tudjuk is, hogy le fog esni.

Semmelweis korában boncteremből mentek az orvosok a szülészetre, kézmosás nélkül vizsgálták az anyákat, míg rá nem jött valaki, hogy kezet kéne mosni. Volt ellenállás, nem igazán akarták, kitalálóját hülyének nézték. Aztán az idő igazolta, hogy "ha valamit csinálunk, akkor nem lesz tömeges megbetegedés".

Másik a pánik. Pánik akkor lett volna, ha későn kapunk észbe, és körülöttünk sok beteg van. Az északi olaszok, akik elkezdtek csapatostól délre költözni, na az pánik. Sajnálatos, hogy ez a szó jut eszedbe elmúlt hónapokról, talán érintett vagy?

Érdemes a másik fórumot újra elolvasni elölről, kik voltak azok, akik öngyilkosságot latolgattak, annyira féltek, és most az ellenkezőjét állítják.

71. 71ddaa07fa (válaszként erre: 69. - Unom)
2020. júl. 12. 16:51
Az élet halálos. Lehet úgy sem tér haza valaki az egészségügyi sétájáról, vgy reggel nem ébred föl, hogy semmiféle betegsége nem volt, vagy legalább is nem tudott róla.
70. 71ddaa07fa (válaszként erre: 69. - Unom)
2020. júl. 12. 16:45

Pont írtam, hogy meghalhat teljesen egészséges személy is, de elenyésző számban.

Ha halomra haltak volna azok az emberek, akiknek semmi krónikus betegségük nem volt, úgy gondolom nagy visszhangot kavart volna.

Ma már akkor a sajtóhoz fordulnak az emberek, ha a szomszédjuk hangosabban szellent. Szerinted, nem tudódott volna ki, ha sok olyan személy halt volna meg a hazánkban, akinek semmi alapbetegsége nem volt?

Az ilyen hírekre a pletykaoldalak úgy csapnának le, mint gyöngytyúk a takonyra.

69. unom (válaszként erre: 68. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 12. 16:37

Semmit nem hiszel el amit mondanak, kivéve, hogy csak krónikus betegek haltak bele.

Ráadásul valahogy úgy képzelheted, hogy egy magas vérnyomás vagy cukorbetegség halálos.

68. 71ddaa07fa (válaszként erre: 67. - Amaunet)
2020. júl. 12. 16:33

Mielőtt további baromságokat beszélsz, nézz utána mi az a kegyeletsértés.

A másik dolog pedig, hogy szerintem senki nem mondta, hogy kevés az áldozat. Már egy áldozat is sok. Ugyanakkor, ha valaki 70 év fölött van és gyógyíthatatlan betegségben szenved, áttétei vannak, ott nem biztos egyáltalán, hogy a vírus volt a halálának az oka. Még akkor sem, ha ezt mondták a dobozban. Elképzelhető, sőt biztos vagyok benne, ha nincs egyéb gyógyíthatatlan betegsége simán túlélhette volna a koronát.

Ezzel együtt meghalhat egy személy koronavírusban is, úgy, hogy semmi egyéb betegsége nincs, de erre annyi az esély, mint, hogy kimegyünk az utcára és egy részeg autós elüt bennünket a járdán.

67. Amaunet (válaszként erre: 47. - Globus)
2020. júl. 12. 16:20

Azt állítani, hogy kevés volt a fertőzött és az áldozat ahhoz, hogy meg legyen győzve arról, hogy valódi járvány van - kegyeletsértés is.


Vannak járványügyi szakemberek, hatóság, aki majd eldönti, hogy van-e járvány vagy sem.

66. Banános Zselé (válaszként erre: 65. - Bless the child)
2020. júl. 12. 15:23
biztos hogy nem azon, mint ti
65. Bless the child (válaszként erre: 61. - Banános Zselé)
2020. júl. 12. 15:23
Zselé, te melyik kontinensen élsz?
64. unom (válaszként erre: 63. - Banános Zselé)
2020. júl. 12. 15:22
Érdekes, nálunk nem volt ilyen.
63. Banános Zselé (válaszként erre: 62. - Unom)
2020. júl. 12. 15:19
hát itt
62. unom (válaszként erre: 61. - Banános Zselé)
2020. júl. 12. 15:12
Hol?
61. Banános Zselé (válaszként erre: 22. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 12. 15:02
azért volt kijárási tilalom is, csak dolgozni és vásárolni lehetett menni
60. unom (válaszként erre: 57. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 12. 14:50
Arra én is. Itt a Sparban és a kínaiban is van, a gyógyszertárban nem kérdeztem.
59. vigyefene (válaszként erre: 55. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 12. 14:30

Általánosságban a már más betegségtől legyengült szervezetnek árt legjobban, kortól/nemtől függetlenül.

Egyesek "az utolsó szalmaszál ami eltörte a teve hátát."

58. 71ddaa07fa (válaszként erre: 55. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 12. 14:25
jav.: Ahogy a vírusról sem lehet ezt konkrétan kijelenteni.
57. 71ddaa07fa (válaszként erre: 50. - Unom)
2020. júl. 12. 14:24
Te ezt tapasztaltad én azt. De arra kíváncsi vagyok, hogy mások is miért panaszkodnak arra, hogy nincs maszk, ha elvileg annyit kaptunk, mint arról a híradások szóltak.
56. vigyefene (válaszként erre: 54. - Birebora)
2020. júl. 12. 14:24

Ugyanazt gondolom/remélem.


(Néha találkozok maszk viselés közben kutyákkal, akik megelégedetten veszik tudomásul hogy rajtunk is van szájkosár.-:DDDD)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook