Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Második hullám..... Mit gondoltok? (Politikamentesen) fórum

Második hullám..... Mit gondoltok? (Politikamentesen) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
115. Amaunet (válaszként erre: 112. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 14. 15:53
Mutatnál erről statisztikát, közvéleménykutatást? Vagy ezt higgyük el neked bemondásra?
114. Amaunet
2020. júl. 14. 15:52

Veled nincs miről beszélni, mert egy provokátor vagy. Bármi Áron, de szerepelni akarsz, még ha csak itt a hoxán is. Kiköveteled, hogy foglalkozzanak veled, hogy válaszoljanak neked.

Gondolom, élet más területein nem kapsz elég figyelmet.

113. 71ddaa07fa (válaszként erre: 111. - Unom)
2020. júl. 14. 15:36

Én a krónikus betegekkel kapcsolatban is többször elmondtam már, hogy úgy gondolom jó, ha az elhunytak felénél ez volt a halál igazi oka. De most ezzel mindent meg lehet magyarázni, itthon és a világban is.


Nézd meg az elhunytak listáját. Igen nagyon be lennék majrézva, ha azt látnám, hogy az elhunytak legtöbbjénél nem lenne adat a krónikus betegséggel kapcsolatban.

De ha elolvasod a többségnél 2-3 féle halálos betegsége is volt.

Ugyanakkor továbbra is fenntartom meg lehet halni ebben a betegségben mindenféle más probléma nélkül is. De ez igaz nem csak a koronára, hanem az egyéb járványokra is.

2020. júl. 14. 15:30

Hidd el a sok összevissza intézkedés hatására Magyarország lakosainak fele nem hisz a vírusban.

Persze azt is aláírom, hogy félni sem hajlandók tovább, hanem itt a nyár és élni szeretnének, mert késő ősszel és a télen úgy is a négy fal közé lesz zárva mindenki. Elegük és elegem van abból, hogy napról napra azt kell nézni vajon mit találnak ki. Mi az amit tegnap feloldottak, ma pedig újra megtiltanak.

111. unom
2020. júl. 14. 15:25

Kisebb az esély, hogy eljut. Tényleg nem érted?

Persze, nen hiszed el, amit mondanak, de hajtogatod, hogy csak krónikus betegsekre veszélyes. Akkor ezt honnan is vetted?

2020. júl. 14. 15:14

Mert rosszul tálalják! Nem a félelem-keltés oldaláról kellett volna indítani a tájékoztatást, hanem a józan emberi észre hatva, megmagyarázni, hogy emberek, ez a vírus olyan, hogy vele szemben eredményesen így + úgy tudjuk megvédeni magunkat, családunkat, stb. stb.

Az emberek nem a vírust röhögik ki, hanem félni nem hajlandók tovább!


Ez olyan, mint a mesében, amikor állandóan azzal riogatta az embereket, hogy "jön a farkas" és amikor valóban jött, már senki sem figyelt rá!

Talán lehetne másképpen is tálalni, talán lehetne másképpen is fogadni, talán lehetne felnőtt ember módjára gondolkozni, viselkedni, cselekedni!

109. unom
2020. júl. 14. 14:48

Kezdem azt hinni csak szórakozol, vagy inkább bízom benne.

Kockázat csökkentés mond valamit?

Javaslom, kerüld a bulvársajtót, ne onnan tájékozódj, és ne higgy el mindent amit a tévében mondanak.

2020. júl. 14. 14:37
Szerintem a szabályokat be kell tartani, nem szabad elviccelni, vagy hazugságnak venni a vírust. Akinek a családjában nincs vagy nem volt érintett, az nem tudja miről beszélünk...
107. 71ddaa07fa (válaszként erre: 106. - Bözsi néni)
2020. júl. 14. 14:11

Vagy értelmezni nem tanultál meg, vagy olvasni, mikor kellett volna. De feltételezem ez csak azért lehetett, mert a II. világháború alatt gyerekeskedtél és hátráltattak az iskolába való járásban.


Én csak annyit írtam, hogy egy 70 év feletti személynél már az ember nem várhat csodákat, néha akkor is meghalhat, ha semmi baja nincsen. Pláne, ha többféle gyógyíthatatlan vagy halálos betegségben is szenved.

Márpedig a legtöbb elvileg vírusban meghalt személy ilyen volt.

Hogy ne keresd tovább a kákán is a csomót, elsősorban nem a magas vérnyomásban vagy a cukorbetegségben szenvedőkről írtam. Ugyanakkor az ilyen típusú betegségben szenvedők ágya mellett sem ültünk, nem tudhatjuk mi az igazság.

106. Bözsi néni (válaszként erre: 101. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 14. 14:02
Semmit mást nem kívántam neked, csak amit te azoknak, akinek van valami betegségük plusz még idősek is.
105. NomNom (válaszként erre: 103. - Amaunet)
2020. júl. 14. 08:57

Meg ugye elterjedt az a jó szokás ahogy észrevettem, hogy az emberek nemhogy nem próbálnak meg hitelesebb(nek tűnő) oldalakról tájékozódni, még a szennynek is csak a címéig jutnak, amiből ők természetesen messzemenő következtetéseket vonnak le.

Annyi ilyet látok, megy a nagy kommentcsatározás, mindenki nagyon okos, de látszik hogy el nem olvasták az adott cikket. Nem tudom hova lehet még süllyedni. Ill. nem is szeretném...

104. unom (válaszként erre: 102. - Szjanesz)
2020. júl. 14. 08:55
A himlőről hallottál már?
103. Amaunet (válaszként erre: 102. - Szjanesz)
2020. júl. 14. 08:34

Valóban, a Földön több ezer (több százezer) vírussal élünk együtt a kezdetek óta. Attól függően, hogy a gazdatestek növények, állatok vagy maga az ember védekezünk is ellenük. A COVID-19 ellen egyelőre nem tudunk másként védekezni, mint korlátozott mozgással, maszkkal és a higiénia szabályok betartásával. Ez mindenkinek egyéni felelőssége.

Felesleges az influenza vírushoz hasonlítani, mert ez egy teljesen más vírus egészen más jellegzetességekkel.


Az intézkedések szerintem jók voltak és ahol betartották ott hatékonyak is. Az emberek felelőtlensége az, ami a terjedését nagyban elősegíti.


A média sajnos az olvasottságról (kattintásokról) szól és azt mindig fenntartásokkal kell olvasni és több forrásból származóan.

Félelemkeltéssel nem találkoztam.

Félelmet a tájékozatlan, buta emberekben lehet kelteni - szerintem. Az általad feltételezett félelemkeltésnek viszont még a célját sem látom. Ki/kik keltik ezt a félelmet és mi a céljuk ezzel?

2020. júl. 14. 05:18

Én azt gondolom, hogy nincs az a vírus amit ki lehet irtani. Influenzából hanyadik hullám is lesz majd a következő? Mert nem számoltam.

Van aki fél tőle és majd beoltatja magát, van aki nem. De melyik mutációra is lesz a védelem? Ki tudja.

Volt itt rövidített nyitvatartási idő + Idő sáv. Csak hogy összesűrítsék az embereket. A boltokban rendszeresen annyian voltak mint egy 4 napos ünnep előtt. A miértre talán nincs is válasz.

És szerintem azért különböznek ennyire a véleményeink, mert rengeteg az álhír, megy a félelem keltés. És ugyan mindenhonnan hallunk valamit, még sem tudunk semmit. Az igazat biztos nem.

101. 71ddaa07fa (válaszként erre: 96. - Bözsi néni)
2020. júl. 13. 07:45
Kedves Bözsi néni, engem úgy neveltek, hogy aki megszólít valami oknál fogva, arra illik figyelni és valamit reagálni neki. Főleg az olyan kedves emberekre, mint te, aki a másik fórumban csak azért, mert mást gondolok erről az egészről, a halálomat kívántad.
100. Amaunet
2020. júl. 13. 06:40
99. unom (válaszként erre: 97. - D7ba7bf7ff)
2020. júl. 12. 23:50

A maszk nem véd száz százalékosan, ahogy a távolságtartás sem. Az esélyt csökkenti.

Nálunk boltban mindenki hordja, nagy részük helyesen, de utcán kevés emberen látni.

Azt meg hagyjuk, hogy a vírus ki-be jár rajta, de az oxigént nem engedi át.

98. NomNom (válaszként erre: 94. - Channa*)
2020. júl. 12. 23:23
Hu de jó, hogy ilyesmit nem olvastam...
97. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 93. - 184481d874)
2020. júl. 12. 23:20

Annyira, de annyira RELATÍV!


Mert mit is ér a maszk, ha 5 percre leveszi és pont akkor kap telibe másokat?


Arról nem is beszélve, akik fittyet hánynak az egészre!


Mert miből is áll a kis országunk?


Egyik fele fulladásig hordja, a másik fele meg azt sem tudja mi az!


Meg aztán gyanús nekem, hogy most mindenki hirtelen egymás szájába locsolja a vizet, 1-1,5 hónappal ezelőtt meg örültél ha eljutottál a kerti csapig!


Megy a birkítás, DE most legalább majd lesz mire fogni a második hullámot!

96. Bözsi néni (válaszként erre: 89. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 12. 23:09

Miért, te most kvel foglalkozol? Nem a fórum témájával, az tuti.


És biztosan csak az én hozzászólásom volt az egyetlen az egész fórumban, ami magasságos személyedet érintette...

95. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 91. - Lávli*)
2020. júl. 12. 23:06
Ja, bocs! 😌
94. Channa* (válaszként erre: 72. - Globus)
2020. júl. 12. 23:05

"Érdemes a másik fórumot újra elolvasni elölről, kik voltak azok, akik öngyilkosságot latolgattak, annyira féltek, és most az ellenkezőjét állítják."



Volt ilyen?

2020. júl. 12. 22:56
A tények: több országban és földrészen újból felerősödött a járvány,azaz több új beteget regisztráltak.Mi legutóbb beleéltük magunkat abba,hogy a korlátozásokat feloldják és nem kell szájmaszkot viselnünk ebben a fullasztó hőségben.De nem így lett.A hirekből egyértelműen kiderül,hogy a külföldről hazatérőknél lett pozitiv a teszt.Én a környezetemben, városban ahol élek többnyire használják a maszkot és betartják az előirásokat,bármennyire is nehéz.Igaz látom,hogy sokan egyre türelmetlenebbek és ingerlékenyebbek emiatt.Igen..nem könnyű,főleg azokon a munkahelyeken ahol kötelező a szájmaszk viselése.pl.boltokban,eü.-ben.Sajnos a korlátozások lazitását sokan úgy értelmezték,hogy most már nem is kell vigyázzni.Ezt tapasztalom és ez nem korlátozódik csak egy korosztályra.Az idősebbek jobban betartják az előirásokat,bármennyire is nehéz nekik.Vannak akik vállukat vonogatják: ők biztos nem kapják el,de ha mégis akkor úgy is enyhe lesz a tünet.Sajnos sokan nem tudnak felelősen gondolkodni,mert többnyire csakis magukra gondolnak.Elfelejtkeznek arról,hogy hordozók lehetnek,még ha nincs is tünet és igy tovább adhatják olyannak,akinél viszont komoly tünetet okozhat.stb.
92. Lávli* (válaszként erre: 91. - Lávli*)
2020. júl. 12. 22:50
*benyomni
91. Lávli* (válaszként erre: 90. - D7ba7bf7ff)
2020. júl. 12. 22:49
Kicsit várhattál volna még, és bonyomni 100-ra 😀
90. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 12. 22:36
89. 71ddaa07fa (válaszként erre: 88. - Bözsi néni)
2020. júl. 12. 22:32
Valószínű az, oka hogy nem a témával, hanem velem foglalkoztál. Mert, ha éltes korod ellenére még tudsz olvasni, láthatod, hogy a fórum címe: Második hullám..... Mit gondoltok? (Politikamentesen), nem pedig az, hogy a Balkáni kobra. :))
88. Bözsi néni (válaszként erre: 81. - Birebora)
2020. júl. 12. 22:22

Én is ezt írtam. És hogy nem unja-e, hogy már két fórumon is elmondja naponta többször ugyanazt.


De persze töröltette. Nem tudom, mi kirívó volt benne, hogy törölték.

87. globus (válaszként erre: 78. - Amaunet)
2020. júl. 12. 21:24
Itt van ő 😎😎😎
86. 71ddaa07fa (válaszként erre: 84. - Unom)
2020. júl. 12. 21:20
Előre figyelmeztetlek ne fogadj nagy tétekben, hogy én az ilyen oldalakat olvasom. :))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook